PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید پرینتر اداری و تایپ و تکثیر

asusonline
03-08-16, 23:48
سلام
برای کار تایپ و تکثیر می خوام یک پرینتر سیاه سفید با کیفیت خوب بگیرم برای این کار یک پرینتر با کیفیت چی پیشنهاد میکنید ؟ ( با توجه به اینکه تونر و درام از هم جدا باشد )
با توجه به اینکه اسکنر و فتوکپی هنوز خریداری نکردم .

مثلا برای کار تایپ و تکثیر پرینتری که هم پرینت رنگی بگیره و هم پرینت سیاه سفید پیشنهاد میشه ؟ یا اینکه یک پرینتر سیاه و سفید بگیرم یک پرینتر رنگی بگیرم ؟

سیاست پرینتر رنگی تنها مشکلی رو ایجاد نمیکنه ؟
از اساتید اهل فن خواهش میکنم منو راهنمایی کنید .

DOOM999
04-08-16, 00:19
اگر تعداد پرینت هاتون زیاده شارپ به صرفه تره کار اصلیش کپیه ولی پرینتر بسیار عالی هست .تونرشم دیرتراز پرینتر های موجود در بازار تموم میشه این مدل Sharp AR-5620 رو بررسی کنید .من قبلا با یه مدل مشابهش کار کردم که الان فکر کنم تولید نمیشه

AMD>INTEL
04-08-16, 00:32
Samsung SCX-4655HN
دستگاه نسبتا خوبیه .به نظرم ارزش خرید داره

asusonline
04-08-16, 09:50
Samsung SCX-4655HN
دستگاه نسبتا خوبیه .به نظرم ارزش خرید داره

1. حتی برای کسی که کار تایپ و تکثیر داره شما تایید می کنید ؟
2. و مورد دوم اینکه تونر و درام در این نوع پرینتر جدا هست ؟

asusonline
04-08-16, 10:39
اگر تعداد پرینت هاتون زیاده شارپ به صرفه تره کار اصلیش کپیه ولی پرینتر بسیار عالی هست .تونرشم دیرتراز پرینتر های موجود در بازار تموم میشه این مدل Sharp AR-5620 رو بررسی کنید .من قبلا با یه مدل مشابهش کار کردم که الان فکر کنم تولید نمیشه

چند تا سوال دارم برای خرید پرینتر لیزری :

1. اینکه هر کارتریج در پرینتر لیزری حداکثر چند بار میشه شارژ کرد ؟
2. ایا کارتریج های هستند که یکبار مصرف باشند ؟ ( یعنی اگر یک ظرفیت یک کارتریج برای پرینت 2400 برگ باشه و دیگر شارژ نشود )
3. طول عمر بالا با ظرفیت بالا برای شارژ های مجدد و بیشتر برای چه نوع پرینتر هایی رو شما پیشنهاد میکنید ؟

AMD>INTEL
04-08-16, 13:41
1. حتی برای کسی که کار تایپ و تکثیر داره شما تایید می کنید ؟
2. و مورد دوم اینکه تونر و درام در این نوع پرینتر جدا هست ؟

1-برای تکثیر مسلما نیاز به دستگاه بهتر با بودجه بیشتری دارید .این دستگاه برای مصارف خانگی و افیس های کوچیکه
2- تونرشون شارژ میشه . کلا ساختار سامسونگ بسیار شبیه HP هست .لوازم مصرفی سامسونگ هم نسبتا خوش قیمته

asusonline
04-08-16, 16:14
1-برای تکثیر مسلما نیاز به دستگاه بهتر با بودجه بیشتری دارید .این دستگاه برای مصارف خانگی و افیس های کوچیکه
2- تونرشون شارژ میشه . کلا ساختار سامسونگ بسیار شبیه HP هست .لوازم مصرفی سامسونگ هم نسبتا خوش قیمته

شما خودتون یک پرینتر سیاه سفید لیزری خر کار که کیفیت بالایی داشته باشه برای کار تایپ و تکثیر معرفی کنید لطفا ؟ (فقط میگن سعی کنید پرینتری بگیرید که درام و تونر از هم جدا باشه )

یک دستگاه فتوکپی هم معرفی کنید که کیفیت خوبی داشته باشه .

asusonline
04-08-16, 16:32
3 دستگاه باید تهیه بشه برای کار تایپ و تکثیر

کپی - پرینتر - اسکن

مثلا برای کار تایپ و تکثیر پرینتری که هم پرینت رنگی بگیره و هم پرینت سیاه سفید پیشنهاد میشه ؟ یا اینکه یک پرینتر سیاه و سفید بگیرم یک پرینتر رنگی بگیرم ؟

سیاست پرینتر رنگی تنها مشکلی رو ایجاد نمیکنه ؟

AMD>INTEL
04-08-16, 16:51
شما خودتون یک پرینتر سیاه سفید لیزری خر کار که کیفیت بالایی داشته باشه برای کار تایپ و تکثیر معرفی کنید لطفا ؟ (فقط میگن سعی کنید پرینتری بگیرید که درام و تونر از هم جدا باشه )

یک دستگاه فتوکپی هم معرفی کنید که کیفیت خوبی داشته باشه .

HP LaserJet P2035 Laser Printer
این دستگاه رنگی هم هست و یکی از بهترین مدلهای عالی HP هست
این هم عالیه و تک رنگ ولی مناسب با کار زیاد
HP LaserJet Pro 400 M401a Printer

asusonline
04-08-16, 19:25

خیلی ممنون بابت پاسخ یک دستگاه فتوکوپی خوب هم معرفی کنید لطفا ؟

AMD>INTEL
04-08-16, 19:34
خیلی ممنون بابت پاسخ یک دستگاه فتوکوپی خوب هم معرفی کنید لطفا ؟

Only the registered members can see the link

علی حسنی
04-08-16, 21:19
اگه برای کار می خواهید تک کاره لیزری بگیرید که اذیت نکنه :
مدل
HP P2035 که فرمودند خوبه ولی اگه بودجتون جور شد مدل P2055 بگیرید که البته مدلهای قدیمی بازار هستند .
مدل hp p3015
هم خوبه اگه هزینش براتون زیاد نیست .

چند نکته :
کلا از نظر مواد مصرفی مدلهای اچ پی به صرفه تر هستند مثلا تونر آونها کیلویی 32 تومن هست و درام اون 7 تومن ، ولی قطعات مثلا سامسونگ گرانترند .
کارتریج اصلی معمولا خیلی دیر مستهلک میشه ولی کارتریج های ارزان قیمت بازار استهلاکشون خیلی بالاست و نیاز به تعویض قطعه زیاد پیدا می کنند (البته این کارتریج ها قیمتهاشون هم خیلی با هم فرق داره مثلا می تونه از 40 تومن شروع بشه تا 300 تومن و حتی بیشتر )

دستگاه کپی هم اگه برای مغازه تایپ تکثیر می خواهید باید دستگاه کپی پرینت بگیرید که مدلهای استوک اون از 2/5 میلیون شروع میشه به بالا (که با توجه به شهرتون و میزان مصرفتون می تونید یک مدل مناسب انتخاب کنید )

asusonline
04-08-16, 23:24
ببخشید یک سوال مبتدیانه از کجا بفهمیم که این محصول Sharp AR-X201
در لینک زیر

لیزری هست یا جوهر افشان من مشخصات فنیش رو دیدم چیزی ننوشته بود؟!

AMD>INTEL
04-08-16, 23:43
جوهر افشان نیستند . لیززی هستند .چون دارای drum هستند .
ماديران - Sharp Consumable MX-312FR Drum-مشخصات، بررسي و خريد-كالای مصرفی شارپ (Only the registered members can see the link)

asusonline
04-08-16, 23:47

جناب AMD>INTEL در مورد این دستگاه که معرفی کردید 2 سوال دارم
اگر پرینتر یا کپی یکی از اون ها به مشکل بر بخورده کل کار نمی خوابه ؟ ( یعنی مثلا برای تعمیر یک بخش از دستگاه )
یا مثلا اگر پودر پرینتر تمام بشه کارتریجش قابل جدا شدن هست برای فرستادن به مرکز شارژ کارتریج یا خیر ؟

AMD>INTEL
04-08-16, 23:57
جناب AMD>INTEL در مورد این دستگاه که معرفی کردید 2 سوال دارم
اگر پرینتر یا کپی یکی از اون ها به مشکل بر بخورده کل کار نمی خوابه ؟ ( یعنی مثلا برای تعمیر یک بخش از دستگاه )
یا مثلا اگر پودر پرینتر تمام بشه کارتریجش قابل جدا شدن هست برای فرستادن به مرکز شارژ کارتریج یا خیر ؟

عزیز این اطلاعات باید با بخش فنی مادیران بپرسید . اطلاعات فنی کاملی دارند .

mohammad-
05-08-16, 01:43
اگه برای کار می خواهید تک کاره لیزری بگیرید که اذیت نکنه :
مدل
HP P2035 که فرمودند خوبه ولی اگه بودجتون جور شد مدل P2055 بگیرید که البته مدلهای قدیمی بازار هستند .
مدل hp p3015

هم خوبه اگه هزینش براتون زیاد نیست .

چند نکته :
کلا از نظر مواد مصرفی مدلهای اچ پی به صرفه تر هستند مثلا تونر آونها کیلویی 32 تومن هست و درام اون 7 تومن ، ولی قطعات مثلا سامسونگ گرانترند .
کارتریج اصلی معمولا خیلی دیر مستهلک میشه ولی کارتریج های ارزان قیمت بازار استهلاکشون خیلی بالاست و نیاز به تعویض قطعه زیاد پیدا می کنند (البته این کارتریج ها قیمتهاشون هم خیلی با هم فرق داره مثلا می تونه از 40 تومن شروع بشه تا 300 تومن و حتی بیشتر )

دستگاه کپی هم اگه برای مغازه تایپ تکثیر می خواهید باید دستگاه کپی پرینت بگیرید که مدلهای استوک اون از 2/5 میلیون شروع میشه به بالا (که با توجه به شهرتون و میزان مصرفتون می تونید یک مدل مناسب انتخاب کنید )

سلام

من یه پرینتر اچ پی p1102w دارم و الان پیغام میده که کمتر از 50 صفحه تا تموم شدنش مونده حالا می خوام تونر بخرم و شارژش کنم و تو اینترنت که سرچ کردم عده ای گفته بودن کرونا از همه با کیفیت تره مخصوصا اگه درش قرمز رنگ باشه الان توی یک سایت آنلاین کرونای در سیاه ، 100 گرمش رو حدود 10 هزار تومن می فروشن اما شما می فرمائید که یک کیلو 32 هزار تومنه می خوام بدونم که این چطور ممکنه و آیا این قیمت به خاطر کیفیت پایینشه و اسم این تونر چیه

من زیاد پرینت می کنم مخصوصا جزوه های درسی و جزوه هایی که باید به اساتید تحویل بدم همچنین برای پایان نامه که باید کیفیتش خیلی خوب باشه
به همین خاطر دنبال تونری می گردم که بهترین کیفیت رو داشته باشه شما چه تونر یا تونرهایی رو پیشنهاد می کنید

درباره درام هم می شه توضیح بدید که کجای پرینتره و اینکه هربار که من پرینتر رو اگه شارژ کنم باید درامش رو عوض کنم آیا راهی وجود داره که بشه فهمید مثلا درام ایراد پیدا کرده

و اینکه چه قسمت هایی از پرینتر معمولا آسیب می بینه و نیاز به تعویض پیدا می کنه و از کجا می شه فهمید که این قطعه ها خراب شدن و باید تعویضشون کرد

و سوال آخر اینکه چند گرم تونر برای شارژ کردن کافیه و در هر بار شارژ چند صفحه می شه پرینت کرد (مثلا شما فرض کن که یک صفحه کامل فقط نوشته) این سوال رو برای این پرسیدم موقعی که این پرینتر رو خریدم برای پابان نامه ام و فروشنده گفت 700 تا می زنه ولی الان فقط یه جزوه حدود 150 صفحه پرینت کردم و حالا نوشته کمتر از 50 برگ دیگه تموم می شه یعنی کارتریج اصلیش که استارتره 200 تا بیشتر نمی تونه پرینت کنه

علی حسنی
05-08-16, 18:56
مسلما جنس بهتر با قیمت های خیلی بالاتر هم داریم ؛چیزی که خودم استفاده می کنم (و معمولا مراکز شارژ و سرویس از این نوع پودرهای معمولی استفاده میکنند )پودر 1 کیلویی اکتیو لیزر هست که یونیورسال بوده و به همه نوع پرینتر HP می خوره ، البته همون رو هم بعضی ها تا 50 تومن می فروشن ، ولی پودرهای 100 و 150 گرمی مسلما گرونتر در میاد و از 5000 شروع میشه به بالا .(معمولا نوع تونر خیلی رو چاپ تاثیر نداره و نوع کارتریج و قطعات اون هستند که رو کیفیت تاثیر زیادی می زارن)

قطعاتی که معمولا زیاد تعویض میشن :
درام : لوله ای معمولا سبز رنگ (در بعضی پرینتر های کنون مشکی ) است که بسته به کیفیتش بعد از چند بار شارژ کردن باید عوض بشه ، (با سرچ کلمه درام شکل اون رو می تونید ببینید)(قیمت 6 تومن به بالا (تا 1 میلیون هم داریم !؟))

قطعه دوم میل فوم هست که کمتر از درام مستهلک میشه و یک لوله پلاستیکی است که وظیفه تمیز کردن درام رو داره (قیمت 4 تومن به بالا)

قطعه سوم مگنت هست که میله ای آهن ربایی بوده و معمولا استهلاکش کمتر هست (4 تومن به بالا)

قطعه چهارم بلید یا قطعه تمیز کننده درام هست که قطعه ای فلزی است و زیر درام نصب میشه (4 تومن به بالا)
قطعات دیگر که کمتر مورد تعویض و سرویس قرار می گیرند و زیاد مهم نیستند !

(تعویض قطعه رو نمیشه گفت دقیقا بعد از چند تا پرینت یا شارژ باید انجام داد چون که بسته به نوع کارکرد شما داره ، مثلا شما اگر با پرینتر مدلی که گفتید یکجا بخواهید 500 تا پرینت بگیرید مسلما دستگاهتون اینقدر داغ میکنه که خیلی از قطعاتش آسیب می بینند )

تعداد پرینت : بسته به نوع پرینتر فرق می کنه مثلا مدلهای 2055 و 2035 در هر بار شارژ کامل حداقل 2500 تا می زنن ولی مدلهای کوچکتر ممکنه 1000 تا یا بیشتر بزنند ولی من پرینتر لیزری ندیدم که کمتر از 1000 تا بزنه مگه درست شارژش نکنند (جوهر افشان فرق میکنه) ، البته در کارتریج نو به ویژه نوع اصلی معمولا چند صد تا بیشتر میزنه .

دوست عزیز در هر صورت اگه مشهد تشریف دارید می تونم فروشگاه های معتبر زیادی برای خرید و مشاوره قطعات و مواد مصرفی به شما معرفی کنم (این هم یکی از فاکتور های خرید بنده که قیمت تونر شارژ یک کیلویی رو 32 حساب کرده نه بیشتر )

15373

asusonline
05-08-16, 18:57

این پرینتر که معرفی کردید p2035 در توضیحات نوشته

کارکرد کارتریج
2500 با پوشش 50% برگ

1.
2500 یعنی 2500 برگ بخوره پودرش تمام میشه ؟
2.
پوشش 50 % یعنی چی ؟
3.
اگر این دستگاه لیزری رنگی رو خریداری کنم به نظر شما احتیاج به تیه لیزری سیاه سفید رو ندارم ؟ یا باید اون هم خریداری بشه ؟!

اگر مورد به مورد پاسخ بدید ممنون میشم

AMD>INTEL
05-08-16, 19:00
این پرینتر که معرفی کردید p2035 در توضیحات نوشته

کارکرد کارتریج
2500 با پوشش 50% برگ

1.
2.
پوشش 50 % یعنی چی ؟
3.
اگر این دستگاه لیزری رنگی رو خریداری کنم به نظر شما احتیاج به تیه لیزری سیاه سفید رو ندارم ؟ یا باید اون هم خریداری بشه ؟!

اگر مورد به مورد پاسخ بدید ممنون میشم

نه نیازی به خرید پرینتر سیاه سفید نیست .
اون هم کجا چنین چیزی نوشته .

asusonline
05-08-16, 19:16
نه نیازی به خرید پرینتر سیاه سفید نیست .
اون هم کجا چنین چیزی نوشته .

این 2 مورد هم لطفا توضیح بدید

1.
2.
پوشش 50 % یعنی چی ؟

mohammad-
05-08-16, 19:28
مسلما جنس بهتر با قیمت های خیلی بالاتر هم داریم ؛چیزی که خودم استفاده می کنم (و معمولا مراکز شارژ و سرویس از این نوع پودرهای معمولی استفاده میکنند )پودر 1 کیلویی اکتیو لیزر هست که یونیورسال بوده و به همه نوع پرینتر HP می خوره ، البته همون رو هم بعضی ها تا 50 تومن می فروشن ، ولی پودرهای 100 و 150 گرمی مسلما گرونتر در میاد و از 5000 شروع میشه به بالا .(معمولا نوع تونر خیلی رو چاپ تاثیر نداره و نوع کارتریج و قطعات اون هستند که رو کیفیت تاثیر زیادی می زارن)

قطعاتی که معمولا زیاد تعویض میشن :
درام : لوله ای معمولا سبز رنگ (در بعضی پرینتر های کنون مشکی ) است که بسته به کیفیتش بعد از چند بار شارژ کردن باید عوض بشه ، (با سرچ کلمه درام شکل اون رو می تونید ببینید)(قیمت 6 تومن به بالا (تا 1 میلیون هم داریم !؟))

قطعه دوم میل فوم هست که کمتر از درام مستهلک میشه و یک لوله پلاستیکی است که وظیفه تمیز کردن درام رو داره (قیمت 4 تومن به بالا)

قطعه سوم مگنت هست که میله ای آهن ربایی بوده و معمولا استهلاکش کمتر هست (4 تومن به بالا)

قطعه چهارم بلید یا قطعه تمیز کننده درام هست که قطعه ای فلزی است و زیر درام نصب میشه (4 تومن به بالا)
قطعات دیگر که کمتر مورد تعویض و سرویس قرار می گیرند و زیاد مهم نیستند !

(تعویض قطعه رو نمیشه گفت دقیقا بعد از چند تا پرینت یا شارژ باید انجام داد چون که بسته به نوع کارکرد شما داره ، مثلا شما اگر با پرینتر مدلی که گفتید یکجا بخواهید 500 تا پرینت بگیرید مسلما دستگاهتون اینقدر داغ میکنه که خیلی از قطعاتش آسیب می بینند )

تعداد پرینت : بسته به نوع پرینتر فرق می کنه مثلا مدلهای 2055 و 2035 در هر بار شارژ کامل حداقل 2500 تا می زنن ولی مدلهای کوچکتر ممکنه 1000 تا یا بیشتر بزنند ولی من پرینتر لیزری ندیدم که کمتر از 1000 تا بزنه مگه درست شارژش نکنند (جوهر افشان فرق میکنه) ، البته در کارتریج نو به ویژه نوع اصلی معمولا چند صد تا بیشتر میزنه .

دوست عزیز در هر صورت اگه مشهد تشریف دارید می تونم فروشگاه های معتبر زیادی برای خرید و مشاوره قطعات و مواد مصرفی به شما معرفی کنم (این هم یکی از فاکتور های خرید بنده که قیمت تونر شارژ یک کیلویی رو 32 حساب کرده نه بیشتر )

15373

من مشهد نیستم وگرنه حتما از شما خرید می کردم چون خیلی فروشنده منصفی هستی

هرچند که فرمودین که نوع تونر در کیفیت چاپ اونقدر تاثیر نداره اما لطف می کنی چند تا تونر بهتر از اکتیو لیزر رو معرفی کنی چون اگه قیمشتون مناسب بود یکی از اونا رو بخرم یا ممکنه اکتیو لیزر موجود نداشته باشن که باز اسم چند تا تونر با کیفیت رو بدونم انتخاب بیشتری اون موقع دارم

بعد یک سوالی که پاسخ ندادین اینه که برای پرینتر p1102w چند گرم پودر حدودا نیازه در هر بار شارژ یا تو اون قسمتی که باید پودر بریزم تا کجاش رو پر کنم مثلا 80درصدش رو پرکنم یا بیشتر
به طور مثال اگه در هر بار 50 گرم نیاز باشه با یک کیلو می شه 20 بار شارژ کرد و خوب زمان زیادی هم می کشه تا پودر تموم بشه می خوام بدونم مدت ماندگاری این پودر چقدره یعنی بعد از چه مدتی این پودرها فاسد می شن

AMD>INTEL
05-08-16, 19:33

این 2 مورد هم لطفا توضیح بدید

1.
2.
پوشش 50 % یعنی چی ؟

اگر سایت HP هم نوشته باشه این موضوع رو قابل بحثه .این سایت های ایرانی گاهی یه مواردی مینویسند خودشون هم معناش رو نمیدونند .

علی حسنی
06-08-16, 09:02
ببخشید ولی من فروشنده نیستم !!؟ ولی کارم جوریه که در ماه چند کیلو از انواع تونر مصرف دارم .

حالت استاندارد پرینتر شما 80 گرم تونر می خواد ، شما می تونید مخزن رو تا آخر پر کنید ولی دقت کنید تونر رو که می ریزید باید با حوصله بریزید و کم کم تکان بدید تا بشینه .حالا اگه از تونر قبلی مونده باشه و 80 گرم هم داخلش جا نشد اشکال نداره (یا اگه خیلی فشرده بشه 100 گرم بازم اشکال نداره) نکته مهم موقع شارژ تخلیه سطل آشغال ، تمیز کردن قطعات و درست بستن اونهاست .این رو هم دقت کنید وقتی برای اولین بار شارژ کنید خود به خود کیفیت چاپ افت می کنه (یعنی شارژ دستی با شارژ کارخونه فرق می کنه که جای نگرانی نیست )

در مورد مارک ، میتونید مارکهای مختلفی از جمله دوپلکس ، آیکون ، آتیس ، پراکس و ... رو بگیرید ولی من به شخصه رو این قضیه حساس نیستم و فروشنده هر جنسی رو داشت می گیرم و دستگاهام رو شارژ می کنم !!!

در مورد تاریخ انقضاء راستش من چیزی نشنیدم هر بسته ای رو هم دم دستم بود نگاه کردم ولی رو هیچ کدوم تاریخ تولید و مصرف نزده بودند ، ولی با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده تونر رنگدانه و پلاستیک هست فکر نکنم به راحتی خراب یا فاسد بشن مگر رطوبت بهشون برسه .

علی حسنی
06-08-16, 09:22
آموزش روش شارژ کارتریج پرینتر لیزری HP مدل‎های 1102 - 1566 - 1606 و چندکاره 1132 - 1212 - 1214 و HP 1536 :

15382

mohammad-
06-08-16, 10:17
ببخشید ولی من فروشنده نیستم !!؟ ولی کارم جوریه که در ماه چند کیلو از انواع تونر مصرف دارم .

حالت استاندارد پرینتر شما 80 گرم تونر می خواد ، شما می تونید مخزن رو تا آخر پر کنید ولی دقت کنید تونر رو که می ریزید باید با حوصله بریزید و کم کم تکان بدید تا بشینه .حالا اگه از تونر قبلی مونده باشه و 80 گرم هم داخلش جا نشد اشکال نداره (یا اگه خیلی فشرده بشه 100 گرم بازم اشکال نداره) نکته مهم موقع شارژ تخلیه سطل آشغال ، تمیز کردن قطعات و درست بستن اونهاست .این رو هم دقت کنید وقتی برای اولین بار شارژ کنید خود به خود کیفیت چاپ افت می کنه (یعنی شارژ دستی با شارژ کارخونه فرق می کنه که جای نگرانی نیست )

در مورد مارک ، میتونید مارکهای مختلفی از جمله دوپلکس ، آیکون ، آتیس ، پراکس و ... رو بگیرید ولی من به شخصه رو این قضیه حساس نیستم و فروشنده هر جنسی رو داشت می گیرم و دستگاهام رو شارژ می کنم !!!

در مورد تاریخ انقضاء راستش من چیزی نشنیدم هر بسته ای رو هم دم دستم بود نگاه کردم ولی رو هیچ کدوم تاریخ تولید و مصرف نزده بودند ، ولی با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده تونر رنگدانه و پلاستیک هست فکر نکنم به راحتی خراب یا فاسد بشن مگر رطوبت بهشون برسه .

خیلی ممون بایت راهنمایی هاتون

دو تا سوال آخر رو هم اگه امکان داره جواب بدید

اگه می شه لینک زیر رو ببینید که تو مشهد هم هست حالا نمی دونم با شما ارتباطی داره یا نه ولی نوشته که 10 گرم پودر بریزید در حالی که شما فرمودین 80 گرم و یا بیشتر

لینک (Only the registered members can see the link)

موقعی که این پرینتر رو می خریدم پرسیدم که کارتریج اصلی hp برای p1102w چقدره و فروشنده گفت حدود 220 هزار تومنه البته این قیمت رو قبلا گرفتم و جدیدا نمی دونم چه تغییری کرده ولی در یک سایتی نوشته

HP 85A TONER MEVA با قیمت 40 تا 50 می خوام بدونم که این تونره با یک کارتریجه که تو خودش پودر داره چون نوشته که گارانتی مادیران رو داره و از این چینی های طرح اصلی نیست اگه یک وقت کارتریج اصلیش خراب شد شما این کارتریج رو تایید می کنید

علی حسنی
06-08-16, 10:44
اون احتمالا منظورش 100 گرم بوده (غلط املایی داره شاید ) و الا ده گرم خیلی کمه برای هر پرینتری !

آره
HP 85A TONER MEVA کارتریج هست .

همونطور که قبلا گفتم کارتریج اصلی تا 300 تومن هم قیمت داره (یعنی در بعضی مدلها حتی از قیمت خود پرینتر گرونتره ، پس گاهی بجای خرید کاتریج اصلی خود پرینتر رو بخرید به صرفه تره !!) حتی درام هایی در بازار موجود است که قیمت هاشون به میلیون تومن می رسه ...

برای پرینتر شما همون کارتریج های معمولی خوبه مگه بخواید پرینتر بهتری بگیرید برای کارهای تیراژ بالاتر .

در مورد ضمانت هم بگم که حتی اصلی هاش هم گارانتی درستی ندارند چه برسه به این 40 تومنی ها ؟(فقط کارتریج رو از جای معتبری بگیرید چرا که بعضی ها رو تا 2 یا 3 بار شارژ می کنید کلا دیگه به درد نمی خورند)