PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید خنک کننده قوی

REZA13700
22-07-16, 23:31
سلام. من چند وقت پیش تو این بخش انجمن راهنمایی برای خرید کولر پردازنده خواستم که اساتید خنک کننده گرین نوتوس ۱۰۰ رو پیشنهاد دادن و خریدمش ولی اصلا راضی نیستم چون در حالت عادی و بیکاری دمای پردازنده ۴۰ و ۴۱ هست و در حالت لود مثلا ۸۰ درصد فشار دماش به ۶۵ درجه میرسه خنک کننده هم به درستی نصب شده و محکم هست.
مدل پردازنده بنده i3_4170 هست و آستانه تحمل دماش ۷۳ درجه هست این دمای ۶۵ درجه بنظرم به مرور زمان میتونه براش مضر باشه.

میخواستم یه خنک کننده قویتر بهم معرفی کنید .ببخشید طولانی شد

AMD>INTEL
22-07-16, 23:37
بودجتون چه مقدار هست ؟

REZA13700
22-07-16, 23:53
قیمتش برام مهم نیست فقط بتونه پردازنده رو خوب خنک کنه کافیه چون ممکنه چند وقت دیگه پردازنده رو هم عوض کنم و مدل i7 بخرم

AMD>INTEL
22-07-16, 23:54
Cooler Master Hyper 212 EVO
کلی هم award درو کرده .

REZA13700
23-07-16, 00:00
Cooler Master Hyper 212 EVO
کلی هم award درو کرده .

تو کیس گرین مدل eagle plus جا میشه من چون مادربردم یه هیت سینک نزدیک سوکت پردازنده داره مزاحمت برای نصب ایجاد نمیکنه؟؟ مادربردم z97 kiler هست

AMD>INTEL
23-07-16, 00:07
کیستون مشکلی نیست . اون هم خیر مشکلی ایجاد نمیکنه . باز ارتفاع کولر را از سایت کولر مستر چک کنید .تو سایت گرین هم ماکزیمم ارتفاع فن رو نوشته .
ارتفاع این فن 155 میلی متر هست .
کیس شما هم تا 160 میلی متر پشتیبانی میکنه .

nima_hl
23-07-16, 03:22
سلام. من چند وقت پیش تو این بخش انجمن راهنمایی برای خرید کولر پردازنده خواستم که اساتید خنک کننده گرین نوتوس ۱۰۰ رو پیشنهاد دادن و خریدمش ولی اصلا راضی نیستم چون در حالت عادی و بیکاری دمای پردازنده ۴۰ و ۴۱ هست و در حالت لود مثلا ۸۰ درصد فشار دماش به ۶۵ درجه میرسه خنک کننده هم به درستی نصب شده و محکم هست.
مدل پردازنده بنده i3_4170 هست و آستانه تحمل دماش ۷۳ درجه هست این دمای ۶۵ درجه بنظرم به مرور زمان میتونه براش مضر باشه.

میخواستم یه خنک کننده قویتر بهم معرفی کنید .ببخشید طولانی شد

رضا جان کدام شهر تشریف دارید ؟

با این هوای 40- 50 درجه طبیعیه دمای پردازنده روی این ارقامی که میفرمائید باشه

لطفا دمای محیط اتاق را اندازه گیری بفرمائید . اگر دمای اتاق بالا باشه هیچ مدل فن معمولی نمیتونه دمای پردازنده شما را خیلی پائین بیاره

البته این دماا برای پردازنده های جدید اینتل چیزی نیست نگران نباشید

اگر بخواد لطمه ای به پردازنده وارد بشه سیستم پروتکشن عمل میکنه ( یا سرعت و ولتاژ را کم میکنه و یا سیستم را خاموش میکنه )

mixstar.sani70
25-07-16, 10:09
دقیقا با این مطلب موافقم.سیستم منم که کم میاورد خاموش میشد اما پردازنده نمیسوزه نگران نباش دمای مکان رو کاهش بده حله

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

REZA13700
25-07-16, 23:18
رضا جان کدام شهر تشریف دارید ؟

با این هوای 40- 50 درجه طبیعیه دمای پردازنده روی این ارقامی که میفرمائید باشه

لطفا دمای محیط اتاق را اندازه گیری بفرمائید . اگر دمای اتاق بالا باشه هیچ مدل فن معمولی نمیتونه دمای پردازنده شما را خیلی پائین بیاره

البته این دماا برای پردازنده های جدید اینتل چیزی نیست نگران نباشید

اگر بخواد لطمه ای به پردازنده وارد بشه سیستم پروتکشن عمل میکنه ( یا سرعت و ولتاژ را کم میکنه و یا سیستم را خاموش میکنه )

بنده ساکن تهران هستم