PDA

مشاهده نسخه کامل : فریز سیستم

Pooya007
09-08-07, 15:18
متاسفانه 3-4 روزه مکشلی برای سیستمم پیش اومده و اون اینکه بعضی وقتها مخصوصا" وقتی دارم گیم بازی میکنم سیستم Freeze میشه و هیچ دکمه ای از موس و کیبورد کار نمیکنه و مجبور میشم سیستم رو ریستارت کنم

فقط نمیدونم مشکلم نرم افزاری هست یا سخت افزاری البته ویندوز دیگه ای هم رو سیستمم نصب هست ولی این گیم رو رو اون ویندوز ندارم که امتحان کنم

WORYA_SH
09-08-07, 15:32
دما سیستم را موقع بازی تست کن

Pooya007
09-08-07, 15:59
نه تنها موقع بازی حتی موقع فیلم دیدن با جت آیودیو هم فریز میشه

با چه نرم افزاری دما رو تست کنم؟

WORYA_SH
09-08-07, 17:15
مشخصات دقیق سیستم را بنویس.

Pooya007
09-08-07, 20:08
امروز سیستم ریست شد و رفتم تو یه ویندوز دیگه تو اون یکی ویندوز هم ریست میشد

پشتش رو باز کردم همه فن ها کار میکنن الان که پشتش باز شده ریست نکرده

WORYA_SH
09-08-07, 21:45
دوست عزیز دمای سیستم به همراه مشخصات سیستم را بزار تا بهتر راهنمایی بشی..

Pooya007
10-08-07, 00:31
دمای سیستم رو که نمیدونمOnly the registered members can see the link

ولی مشخصات اینه:

cpu: 1.86 core2 duo inte

ram:2*512

vga:7600 gt XFX 256

MB:965P-DS3 Gygabite

Pooya007
10-08-07, 13:16
یه برنامه ای نیس بدین دمای این سیستم رو تست کنم؟

فکر کنم مشکل از گرافیکشه چون وقتی میخوام فیلم ببینم یا برم داخل گیم سیستم ریست میشه

makintash
10-08-07, 13:25
یه برنامه ای نیس بدین دمای این سیستم رو تست کنم؟

فکر کنم مشکل از گرافیکشه چون وقتی میخوام فیلم ببینم یا برم داخل گیم سیستم ریست میشه
دوست من مشخصات پوورت را هم اینجا قرار بده!

Pooya007
10-08-07, 13:35
Porche 450 watt made in taiwan

لطفا" یه نرم افزار تست دما کخ حجمش هم زیاد نباشه معرفی کنید خیلی ضروریه

Mehdi_Full
10-08-07, 14:38
بیا پویا جان برنامه Pc Wizard 2007 V.1.72 رو دانلود کن با حجم 2.50 مگ

تو این برنامه دمای M.B - CPU - Hard - VGA رو یکجا بهت میده .

دانلود (Only the registered members can see the link)

KING
10-08-07, 14:51
عزيزم دما رو از طريق سيتاپ مادربر هم ميتوني ببيني

makintash
10-08-07, 15:09
Porche 450 watt made in taiwan

لطفا" یه نرم افزار تست دما کخ حجمش هم زیاد نباشه معرفی کنید خیلی ضروریه
دوست من powert برای کارت گرافیک خیلی ضعیفه و به همین علت سیستمت ریست میکنه البته من چینین مشکلی را برای دانلود افلاین داشتم البته پوور من 500 وات بود و سیستم در اواسط کا ریست میکرد که با جایگزین کردن یه پوور گرین 580 وات مشکل کاملا بر طرف شد شما هم از من میشنوی سیستمت را با یه پوور وات بالاتر امتحان بکن!
البته اگه قبلا چنین مشکلی نداشتی این ضعف در دراز مدت خودشو نشون میده و تلرانس پوورها در صورت کشیدن توان زیاد به مورور زمان بالا میره که اخر عاقبتش همینه.

WORYA_SH
10-08-07, 15:53
دوست من powert برای کارت گرافیک خیلی ضعیفه و به همین علت سیستمت ریست میکنه البته من چینین مشکلی را برای دانلود افلاین داشتم البته پوور من 500 وات بود و سیستم در اواسط کا ریست میکرد که با جایگزین کردن یه پوور گرین 580 وات مشکل کاملا بر طرف شد شما هم از من میشنوی سیستمت را با یه پوور وات بالاتر امتحان بکن!
البته اگه قبلا چنین مشکلی نداشتی این ضعف در دراز مدت خودشو نشون میده و تلرانس پوورها در صورت کشیدن توان زیاد به مورور زمان بالا میره که اخر عاقبتش همینه.

دوست عزیز بحث را به بیراه نکش گرافیک xfx 7600 با همین پاور به راحتی کار می کنه البته اگه مشکلی نداشته باشه.

از طریق ستاپ دمای سیستم را چک کن . در مورد پاور هم اگه مشکلی نداشته باشه همین کافیه به نظر من مشکل سخت افزاری نداری به احتمال زیاد یا سیستمت ویروسی هست یا ویندوز هات اسیب دیده که با نصب مجدد ویندوز و انتی ویروس اپ دیت شده به احتمال زیاد مشکلت حل میشه .

makintash
10-08-07, 16:14
دوست عزیز بحث را به بیراه نکش گرافیک xfx 7600 با همین پاور به راحتی کار می کنه البته اگه مشکلی نداشته باشه.

از طریق ستاپ دمای سیستم را چک کن . در مورد پاور هم اگه مشکلی نداشته باشه همین کافیه به نظر من مشکل سخت افزاری نداری به احتمال زیاد یا سیستمت ویروسی هست یا ویندوز هات اسیب دیده که با نصب مجدد ویندوز و انتی ویروس اپ دیت شده به احتمال زیاد مشکلت حل میشه .
دوست من توان واقعی این پوورها در بهترین شرایط 300 واته البته راندمان اینها زیر 80 درصده البته من در اینکه شما میگی احتمال ویروسی بودن هست مشکوکم در کل این مشکل در زمانی رخ میده که به هر دلیلی در اون کارت گرافیک نقش داشته حالا هم من هم میگم این دوستمون راحل شما را در پیش بگیره بهتره در صورتی که به جواب نرسیدند از راه حل من استفاده کنم!

Pooya007
10-08-07, 16:20
امروز که سیستم ریست کرد پشتش که باز بود دیدم قطعه زیر که اسمش هم نمیدونم چیه بیش از اندازه داغ بود:
Only the registered members can see the link

بعد اینکه ویندوز بالا با برنامه ای که تو سی دی مادربرد برد دما رو تست کردم نتیجه این بود:

Only the registered members can see the link

WORYA_SH
10-08-07, 17:50
دما کاملا طبیعی هستش اونی هم که گفتی داغ هستش چیپ مین بورده که معمولا بیشتر از جاهای دیگه داغ میشه .

شما دو تا درایوی که روش ویندوز داری فرمت کن بعد نصب ویندوز و انتی ویروس اگه درست نشد بعد بیا می گم چیکار کنی.

M A H R A D
10-08-07, 21:35
پویا جان وات Real پاورت چقدره ؟

makintash
10-08-07, 22:02
دوست من پیشنهاد میکنم راه حل من را یه امتحانی بکنی البته ضرر نمیکنی مشکل شما از همون ابتدا مشخص بوده!

WORYA_SH
11-08-07, 16:15
پویا جان وات Real پاورت چقدره ؟

مهراد جان همون اول نوشت که پاورش Porche 450 watt هستش و چون این پاور قابل اطمینان هست و xfx 7600 مصرف بالایی نداره اگه پاور سالم باشه مشکل از پاور نیست البته اگه روی مین برق sli داری وصل کن چون دقیق یادم نیست این مدل داشت یا نه .

M A H R A D
11-08-07, 18:31
مهراد جان همون اول نوشت که پاورش Porche 450 watt هستش و چون این پاور قابل اطمینان هست و xfx 7600 مصرف بالایی نداره اگه پاور سالم باشه مشکل از پاور نیست البته اگه روی مین برق sli داری وصل کن چون دقیق یادم نیست این مدل داشت یا نه .
نه وریا جان ....

این مین فقط یه PCI-E 16x داره

Pooya007
12-08-07, 20:41
از همه دوستانی که مثل همیشه همراهم بودن تا مشکل حل بشه صمیمانه ممنونم

مشکل من از رمم هست خوشبختانه 2 تا رم دارم که فعلا" با یکی کار میکنم فردا میبرم واسه گارانتی

خوش باشیدOnly the registered members can see the link