PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از دو رم 2گیگ به جای یک رم 4گیگ

غبار
09-07-16, 20:55
سلام بر شما
آیا رمهایی را که در مشخصاتشان می‌نویسد «تک‌کاناله» می‌توان بصورت دو رم 2گیگ استفاده کرد تا سرعت دوکاناله داشته باشیم؟
به عبارت دیگر آیا قابلیت دوکاناله بودن چینش رم در برخی مادربردها، ربطی به دوکاناله بودن تک‌تک کارتهای رم دارد؟

AMD>INTEL
09-07-16, 20:59
دوست عزیز لینک سایت های فروش رو قرار ندید . فقط مدل رم رو بنویسید .
دو رم مشابه میتونند در کنار هم به صورت دوال کار کنند در مادربردی که از دوال چنل پشتیبانی میکنند . حتی اگر دو رم در یک پک دوال چنل نباشند .

غبار
09-07-16, 21:42
دوست عزیز لینک سایت های فروش رو قرار ندید . فقط مدل رم رو بنویسید .
دو رم مشابه میتونند در کنار هم به صورت دوال کار کنند در مادربردی که از دوال چنل پشتیبانی میکنند . حتی اگر دو رم در یک پک دوال چنل نباشند .

سپاس
دوکاناله بودن خود کارت رم چه کاری انجام می‌دهد؟
چه اهمیتی دارد؟

AMD>INTEL
09-07-16, 21:49
سپاس
دوکاناله بودن خود کارت رم چه کاری انجام می‌دهد؟
چه اهمیتی دارد؟

دو کاناله بودن باعث میشه مثلاین میمونه . شما یک خیابان دارید یک باند داره و وقتی دوباند بشه وضعیت بهتر میشه .فقط رم سینگل چنل با دوال هم همینه .

غبار
09-07-16, 22:36
دو کاناله بودن باعث میشه مثلاین میمونه . شما یک خیابان دارید یک باند داره و وقتی دوباند بشه وضعیت بهتر میشه .فقط رم سینگل چنل با دوال هم همینه .

وقتی دو کارت رم مشابه را روی مادربردی که دو کانال پشتیبانی می‌کند استفاده کنیم می‌شود خیابان دوبانده. این از این.
حال اگر خود هریک از این دو کارت هم دوکاناله باشند، چه چیزی به خیابان دوبانده اضافه می‌شود؟

AMD>INTEL
09-07-16, 22:39
وقتی دو کارت رم مشابه را روی مادربردی که دو کانال پشتیبانی می‌کند استفاده کنیم می‌شود خیابان دوبانده. این از این.
حال اگر خود هریک از این دو کارت هم دوکاناله باشند، چه چیزی به خیابان دوبانده اضافه می‌شود؟

به رم کارت گفته نمیشه . ماجول رم گفته میشه .باید دو تا رم مشابه باشند که قابلیت دو کاناله فعال بشه .
دو مورد باید دقت بشه :
1- داشتن دو رم مشابه
2-پشتیبانی مادربرد(تمام بردها از این قابلیت پشتیبانی میکنند )

غبار
09-07-16, 23:15
به رم کارت گفته نمیشه . ماجول رم گفته میشه .باید دو تا رم مشابه باشند که قابلیت دو کاناله فعال بشه .
دو مورد باید دقت بشه :
1- داشتن دو رم مشابه
2-پشتیبانی مادربرد(تمام بردها از این قابلیت پشتیبانی میکنند )

دوست گرامی
اینها را می‌دانم. سؤالی که برایم پیش آمده جوابش اینها نیست. با این که این مطالب را می‌دانم باز آن سؤال برایم پیش آمد که در پست اول مطرح کردم.
سؤال این است: ماجول دوکاناله چه فرقی با ماجول تک‌کاناله (که با ماجول مشابه خود قابل استفاده‌ی دوکاناله است) دارد؟

AMD>INTEL
09-07-16, 23:34
دوست گرامی
اینها را می‌دانم. سؤالی که برایم پیش آمده جوابش اینها نیست. با این که این مطالب را می‌دانم باز آن سؤال برایم پیش آمد که در پست اول مطرح کردم.
سؤال این است: ماجول دوکاناله چه فرقی با ماجول تک‌کاناله (که با ماجول مشابه خود قابل استفاده‌ی دوکاناله است) دارد؟
بعضی از شرکت ها دو تا رم مشابه را بسته بندی میکنند و به عنوان کیت دوال چنل به فروش میرسونن
حالا شما میتونی دو تا رم مشابه را هم نصب کنی همون دوال چنل میشه .

غبار
10-07-16, 08:15
بعضی از شرکت ها دو تا رم مشابه را بسته بندی میکنند و به عنوان کیت دوال چنل به فروش میرسونن
حالا شما میتونی دو تا رم مشابه را هم نصب کنی همون دوال چنل میشه .

جوابی است شسته‌رفته.
حال این دو سؤال:
1. نصب دو کیت دوکاناله، آیا شدنی است؟
2. اگر بله، چه اثری دارد؟ یعنی اگر به جای این که دو ماجول تک‌کاناله نصب کنیم و سرعت دوکاناله داشته باشیم، بیاییم دو کیت دوکاناله نصب کنیم، چه حاصل می‌شود؟

AMD>INTEL
10-07-16, 13:51
1-منظورت کیت دو کاناله هست ؟
2-هیچ فرقی نداره بین دو رم مشابه تهیه یا یک کیت دو کاناله تهیه کنید .عرضه کیت دو کاناله فقط برای راحتی کاربران هست که با خیال راحت دو تا رم رو کنار هم استفاده کنند

غبار
10-07-16, 15:04
1-منظورت کیت دو کاناله هست ؟
2-هیچ فرقی نداره بین دو رم مشابه تهیه یا یک کیت دو کاناله تهیه کنید .عرضه کیت دو کاناله فقط برای راحتی کاربران هست که با خیال راحت دو تا رم رو کنار هم استفاده کنند

اگر دو کیت دوکاناله‌ی مشابه نصب کنیم، چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود؟

AMD>INTEL
10-07-16, 15:33
اگر دو کیت دوکاناله‌ی مشابه نصب کنیم، چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود؟

همون حالت دو کاناله فقط با 4 رم . هیچ فرقی با دو رم از نظر سرعت ندارند .

غبار
10-07-16, 18:20
همون حالت دو کاناله فقط با 4 رم . هیچ فرقی با دو رم از نظر سرعت ندارند .

می‌خواهم برای سیستمی با مشخصات فایل پیوست، رم اضافه کنم؛ نظر شما چیست و چه رویه‌ای برای افزایش رم دارید؟
مادربرد این سیستم تا 4گیگ رم را با این مشخصات پشتیبانی می‌کند:

2 x DIMM, max. 4GB, DDR2 667/533 MHz, non-ECC, un-buffered memory
حال سؤال این است که آیا سی‌پی‌یو هم کشش استفاده از 4 گیگ رم را دارد یا بیش از 2گیگ با این سی‌پی‌یو هدر دادن محسوب می‌شود؟

AMD>INTEL
10-07-16, 18:21
می‌خواهم برای سیستمی با مشخصات فایل پیوست، رم اضافه کنم؛ نظر شما چیست و چه رویه‌ای برای افزایش رم دارید؟
مادربرد این سیستم تا 4گیگ رم را با این مشخصات پشتیبانی می‌کند:
x DIMM, max. 4GB, DDR2 667/533 MHz, non-ECC, un-buffered memory2
حال سؤال این است که آیا سی‌پی‌یو هم کشش استفاده از 4 گیگ رم را دارد یا بیش از 2گیگ با این سی‌پی‌یو هدر دادن محسوب می‌شود؟

من فایل zip-rar دانلود نمیکنم . مادربرد را از تو مشخصات بگید تا راهنمایی کنم .

غبار
10-07-16, 18:32
من فایل zip-rar دانلود نمیکنم . مادربرد را از تو مشخصات بگید تا راهنمایی کنم .

عکس پیوست است.

AMD>INTEL
10-07-16, 18:36
عکس پیوست است.

این برد خیلی قدیمی هست . رم هم تا باس 667 ساپورت میکنه . تا 4 گیگ پشتیبانی میکنه .اگر بودجه دارید به نظرم یک سیستم جدید تهیه کنید .

غبار
10-07-16, 18:51
این برد خیلی قدیمی هست . رم هم تا باس 667 ساپورت میکنه . تا 4 گیگ پشتیبانی میکنه .اگر بودجه دارید به نظرم یک سیستم جدید تهیه کنید .

این روزگار و بودجه؟!

می‌دانستم قدیمی است و می‌دانستم تا 4گیگ رم پشتیبانی می‌کند.
مسأله‌ای که مطرح کردم این است: آیا با این سی‌پی‌یو، 4گیگ بهتر از 2گیگ است؟

AMD>INTEL
10-07-16, 19:18
این روزگار و بودجه؟!

می‌دانستم قدیمی است و می‌دانستم تا 4گیگ رم پشتیبانی می‌کند.
مسأله‌ای که مطرح کردم این است: آیا با این سی‌پی‌یو، 4گیگ بهتر از 2گیگ است؟

رم روی سرعت سیستم خیلی موثره امیدوارم این همه بدانید :1. (35): . پس اگر بودجه ندارید افزایش رم منطقی ترین گزینه هست .
الیته میتونی با یک هزینه 30-40 تومنی پردازندت هم به مدل زیر اپگرید کنی
Core 2 Duo E8400

غبار
11-07-16, 08:14
رم روی سرعت سیستم خیلی موثره امیدوارم این همه بدانید :1. (35): . پس اگر بودجه ندارید افزایش رم منطقی ترین گزینه هست .
الیته میتونی با یک هزینه 30-40 تومنی پردازندت هم به مدل زیر اپگرید کنی
Core 2 Duo E8400

1. این جمله «امیدوارم این همه بدانید» مبهم است؛ منظورت را واضحتر بگو.
2. من هم نظرم حداقل درباره‌ی سیستم مورد بحث همیشه این بوده است که رم کم دارد و روی سرعتش بیشترین تأثیر را دارد. اصلاً چون چنین نظری دارم، این موضوع را ایجاد کردم.
3. بابت معرفی Core 2 Duo E8400، سپاس.
4. باز هم نگفتی که آیا سی‌پی‌یو تا حجم خاصی از رم را می‌تواند خوب جواب دهد؟ آیا سی‌پی‌یوی سیستم مورد بحث، مثلاً 2گیگ را بهتر از 4گیگ جواب می‌دهد یا فرقی برایش نمی‌کند؟ (اگر ندانستی منظورم چیست، بگو تا بیشتر شرح دهم.)