PDA

مشاهده نسخه کامل : جدا کردن IHS

Haswell
06-07-16, 19:01
از دوستان هیچکس تا حالا ihs رو از cpu لپتاپ جدا کرده تا خمیرش رو عوض کنه؟
میخوام ببینم قلق خاصی نسبت به cpu دسکتاپ داره یا خیر
چون دای ه نازکتره یکوقت چیپ هم همراه ihs کنده نشه!
ضمنا برای این منظور آیا این روش عجیب زیر رو تایید میکنین یا خیر
youtube.com/watch?v=5JQZsXwRhjw

Only the registered members can see the linkجدا-کردن-ihs-capture-jpg

AMD>INTEL
06-07-16, 19:18
لینک سایتی که مشکل دسترسی داره و برای سایت مشکل ساز میشه را حذف کنید .میتونید در سایت های ویدیویی مجاز اپلود کنید و لینک را بگذارید .

lorn
06-07-16, 20:42
ببینید احتمال صدمه دیدن cpu در این روشی که می فرمایید بسیار بالاست چون باید جوری حرارت بدید که دمای لحیم به بالای 80-90 برسه اگه اشتباه نکنم و کلی دردسر داره
بنده حداقل 10 تا سی پی یو رو دیلاید کردم از سوکت 755 بگیر تا 6700kو 6100 که آخرین سری عرضه شده توسط اینتل هستن
یک موردی رو هم که باید گوشزد کنم خدمتتون اینه که این روشی که شما در موردش صحبت می کنید مخصوصه سی پی یو هایی هست که ihs به خود die لحیم شده (بسته به نوع پردازنده باید جوری حرارت بدید که لحیم به نقطه ذوب برسه که بنظرم در انواع سی پی یو متفاوت هست)که در این مورد بهترین رسانایی و انتقال حرارت رو با همین لحیم داریم و نیازی به تعویض اون با خمیر خوب نیست بنده هیجا ندیدم که کسی بیاد لحیم رو برداره جاش خمیر بزنه تنها حالتی که بهتر از لحیمه اینه که شما برداری ihs رو جدا کنی و مستقیم عمل گرماگیری رو از روی Die انجام بدی که اینکار مسلما تاثیر مثبتی داره ولی اینکه شما لحیم رو ورداری جاش خمیر بزارید به احتمال فراوان دارای نتیجه عکس خواهد بود
اتفاقا 2بار در دلاید پردازنده های که لحیم شده بودن هم ناکام موندم و پردازنده های خوبی رو از دست دادم جدا حیف:1. (28):
دقیقا یادم نیست ولی دیدم کسایی که حتی برداشتن با آلیاژ خاصی سی پی یو 4770k رو برخلاف نوع ساختش به ihs لحیم کردن ولی بازم جواب نداده بود بنظرم اینتل بهتر از هر کس دیگه می دونه چه سی پی یو ای رو پرسی بسازیه یا از خمیر استفاده کنه

Haswell
06-07-16, 21:21
روش حرارت دادن روی i7 960 انجام شده که لحیم داشته و نهایتا به کاهش دمای حدود 10 درجه ختم شده
تصویر زیر فکر کنم چند وقت قبل از سایت اصلی برداشتم تفاوت دما در حالت خمیر اصلی چیپ و حالت تعویض شده با خمیر مرغوب رو نشون میده و خیلی وسوسه کنندست

Only the registered members can see the link

Dark Devil
06-07-16, 23:35
CPU لپ تاپ ها اکثرا IHS نداره دوست عزیز و به صورت مستقیم به کولینگ متصل هستن

Haswell
07-07-16, 05:19
درسته یک لپتاپ قدیمی داشتم ihs داشت اما این یکی رو دیروز نگاه کردم حرارت گیر هیتسینک مستقیم روی چیپ نصب شده