PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره سی پی یو پنتیوم 3220

0reza666
04-07-16, 18:31
با سلام بنده یه سی پی یو پانتیوم 3220 دارم 3.00 مگاهرتز فرکانس داره و 2 هسته ای هم هست. که یک ماه کار کردم باهاش میدونم یک روز هم کار کنی باز میشه دسته دو حالا قصد فروشش دارم و میخواستم بدونم این سی پی یو ببرم بازار چه قیمت بدن خوبه و میصرفه بفروشمش. من همینو 230 خریدم پارسال و فقط یک ماه کار کردم سریع ارتقاء سی پی یو دادم. بگزریم. حدف از این تاپیک اینکه من بدون چه قیمت بفروشم دیگه منصفانه هست دیگه.

AMD>INTEL
04-07-16, 19:12
تاپیک جامع درخواست برای قیمت گذاری روی قطعات دست دوم (Only the registered members can see the link)

- - - Updated - - -

الان 3250 که قویتر از این پردازنده هست حدود 177 هست . این پردازنده حدود 140 مناسبه .

0reza666
04-07-16, 19:14
الان 3250 که قویتر از این پردازنده هست حدود 177 هست . این پردازنده حدود 140 مناسبه .

یعنی میگین من این سی پی یو میتونم 140 تو بازار بفروشم؟ اگه این منظورتونه من یبار بردم بازار محلمون زیر 100 تومان میگفت اوردم خونه:1. (27): و نفروختم

AMD>INTEL
04-07-16, 19:20
یعنی میگین من این سی پی یو میتونم 140 تو بازار بفروشم؟ اگه این منظورتونه من یبار بردم بازار محلمون زیر 100 تومان میگفت اوردم خونه:1. (27): و نفروختم

فوق 10 تومن پایین تر . مغازه داره این قیمت بر میداره . شما همین انجمن از پردازنده عکس بگیر با نام کاربری
پایه رو بگذار 120
فروش فوری 130
به فروش میرسه .

0reza666
05-07-16, 12:43
ممنون از توضیحات فعلا دادم دست یکی اگه نفروخت برام و قیمت خوب نفروخت اوکی عکس میگیرم میذارم در همین انجمن

یه سوال دیگه

این سی پی یو هم خیلی وقت دارم و در اصل اولین روزی که سیستم خریدم این روش بوده اینم سالمه این چقدری قیمتشه؟ که بخوام الان بفروشم برای اونایی که فقط کار اینترنتی میکنن خوب دیگه خخخ

CPU Intel Celeron® 430 - 1.80 GHz 512K Cache

...

AMD>INTEL
05-07-16, 12:44
ممنون از توضیحات فعلا دادم دست یکی اگه نفروخت برام و قیمت خوب نفروخت اوکی عکس میگیرم میذارم در همین انجمن

یه سوال دیگه

این سی پی یو هم خیلی وقت دارم و در اصل اولین روزی که سیستم خریدم این روش بوده اینم سالمه این چقدری قیمتشه خخخ

CPU Intel Celeron® 430 - 1.80 GHz 512K Cache
...

زیر 10 هزار تومن

0reza666
06-07-16, 19:12
یه سوال دیگه

من بخوام این گرافیک 730 و 2 گیگ بفروشم چقدر بیرون و مغازه دارها قیمت بدن خوبه و بفروشمش؟

اینم بگم کولا چقدر میرضه این گرافیک و من فقط 6 ماه کار کردم و گرانتی هم داره...

AMD>INTEL
06-07-16, 19:19
یه سوال دیگه

من بخوام این گرافیک 730 و 2 گیگ بفروشم چقدر بیرون و مغازه دارها قیمت بدن خوبه و بفروشمش؟

اینم بگم کولا چقدر میرضه این گرافیک و من فقط 6 ماه کار کردم و گرانتی هم داره...

قیمت نوش را در بیارید و 30% کمتر از قیمت نو

0reza666
06-07-16, 19:25
خوب چند میشه

Only the registered members can see the link

درصد نفهمیدم:whistle:

AMD>INTEL
06-07-16, 19:30
خوب چند میشه

درصد نفهمیدم:whistle:
-------
240-250

0reza666
30-09-16, 22:09
.

اول ممنون میشم اولین پست یعنی اولین تاپیک با اینطوری بگم عنوان تاپیک ویرایش کنید و فقط همون بمونه سوال درباره سی پی یو و بقیه موارد حذف بشه. چون الکی نمیخوام تاپیک جدا بزنم سوال درباره سی پی یو. عنوان ویرایش کنید اینطوری فکر میکنن من فقط دارم درباره سی پی یو 3220 سوال میکنم. در پست اول من بهش اشاره کردم پس نیازی نیس عنوان تاپیک اینطوری باشه فقط عنوان درست کنین سوال درباره سی پی یو لطفا.[/COLOR]

حالا یه سوال دارم.

اطلاعات سیستم که نوشتم. اینجا چی داره میگه؟

Intel Core i5-6400 vs. Intel Core i5-4460 - Benchmark & CPU Comparison - compare CPU at cpu-monkey (Only the registered members can see the link)

یعنی سی پی یو من 4460 قویتر از 6400 هست؟ اگه اره که چه خوب. سی پی یو من سوکت 1150 و اونیکی 1151 هستا. تو اطلاعاتی که از بالا به پایین راجب سی پی نوشتن برای من یا عداد بالاتره یا برابر و به پایین اطلاعات میرسیم یکم عداد پایینتره از اون سی پی یو ولی باز انگاری مال من قویترا که چطوریاست؟
و در اخر اگه من اشتباه متوجه شدم چقدر سی پی یو من ضعیفتر از اونیکه. اخه همینجا تو این انجمن خوندم بخاطر این سکوت پول دور انداختنه و زیاد فرقی نداره منظورم ddr3 و ddr4 هستا منظورم متوجه شدین.

salpc
30-09-16, 22:20
این قویتر هست:
(Only the registered members can see the link)Intel Core i5-6400 (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
30-09-16, 22:24
اول ممنون میشم اولین پست یعنی اولین تاپیک با اینطوری بگم عنوان تاپیک ویرایش کنید و فقط همون بمونه سوال درباره سی پی یو و بقیه موارد حذف بشه. چون الکی نمیخوام تاپیک جدا بزنم سوال درباره سی پی یو. عنوان هم ویرایش نکنید اینطوری فکر میکنن من فقط دارم درباره سی پی یو 3220 سوال میکنم. در پست اول من بهش اشاره کردم پس نیازی نیس عنوان تاپیک اینطوری باشه فقط عنوان درست کنین سوال درباره سی پی یو لطفا.

حالا یه سوال دارم.

اطلاعات سیستم که نوشته. اینجا چی داره میگه؟

Intel Core i5-6400 vs. Intel Core i5-4460 - Benchmark & CPU Comparison - compare CPU at cpu-monkey (Only the registered members can see the link)

یعنی سی پی یو من 4460 قویتر از 6400 هست؟ اگه اره که چه خوب. سی پی یو من سوکت 1150 و اونیکی 1151 هستا. تو طالاعاتکه از بالا به پایین راجب سی پی نوشتن برای من یا عداد بالاتره یا برابر و به پایین اطلاعات میرسیم یکم عداد پایینتره از اون سی پی یو ولی باز انگاری مال من قویترا که چطوریاست؟
و در اخر اگه من اشتباه متوجه شدم چقدر سی پی یو من ضعیفتر از اونیکه. اخه همینجا تو این انجمن خوندم بخاطر این سکوت پول دور انداختنه و زیاد فرقی نداره منظورم ddr3 و ddr4 هستا منظورم متوجه شدین.

برای کسی که سیستم 1150 داره توصیه نمیکنم به 1151 اپگرید کنه . چون خیلی تغییری مشاهده نخواهد کرد .
این مورد بالا خیلی مهم هست .
پردازنده COREI5 6400 به جز پردازنده گرافیکی داخلی قویتر . خیلی از COREI5 4460 قویتر نیست .

0reza666
02-11-16, 17:44
سوال دیگه درباره سی پی یو.

مصرف سی پی یو وقتی هیچ برنامه ای باز نیست.

این عکس ببینید

و تو تست منیجر قسمت ... این مورد که نمیدونم چیه داره مصرف میشه

میتونم روش کلیک کنم و خارجش کنم ولی باز کامپیوتر خاموش و روشن کنم این میاد بعد چند دقیقه. این مورد بگم یبار از کلیک کنم و از تسک منیجر خارج کنم دیگه نمیاد تا دوباره سیستم خاموش و روشن کنم..

خوب مشکل کجاست چرا اینطوری شده. میخوام این مورد حذف بشه الکی سی پی یو مصرف میشه اه

salpc
02-11-16, 17:49
سوال دیگه درباره سی پی یو.

مصرف سی پی یو وقتی هیچ برنامه ای باز نیست.

این عکس ببینید

و تو تست منیجر قسمت ... این مورد که نمیدونم چیه داره مصرف میشه

میتونم روش کلیک کنم و خارجش کنم ولی باز کامپیوتر خاموش و روشن کنم این میاد بعد چند دقیقه. این مورد بگم یبار از کلیک کنم و از تسک منیجر خارج کنم دیگه نمیاد تا دوباره سیستم خاموش و روشن کنم..

خوب مشکل کجاست چرا اینطوری شده. میخوام این مورد حذف بشه الکی سی پی یو مصرف میشه اه

مربوط به سرویس آپدیت ویندوز هست .
ویندوزت چیه؟

0reza666
02-11-16, 17:53
ویندز 8.1 منکه اون لغو کردم. اینم عکسش

و

دیگه چرا ابدیت...:1. (27):

salpc
02-11-16, 17:55
ویندز 8.1 منکه اون لغو کردم. اینم عکسش

دیگه چرا ابدیت...:1. (27):

سرویس ش رو که stop ش که نکردی؟ اگه اون کار رو انجام دادی برگردون.

0reza666
02-11-16, 17:57
منظورت متوجه نشدم. عکس میذاری تا متوجه بشم. پست بالا یه عکس دیگه گذاشته شد که شما درجا نقل قول کردی :|

salpc
02-11-16, 17:58
منظورت متوجه نشدم. عکس میذاری تا متوجه بشم. پست بالا یه عکس دیگه گذاشته شد که شما درجا نقل قول کردی :|

Run:
Services.msc>windows Update

0reza666
02-11-16, 18:01
اه این لعنتی یادم رفته بود اصلا

دیس نکرده بودم الان دیس میکنم و استوپ اینطوری بهتره. بله سی پی یو ازاد شد. عجب کمکی کردی ممنون:11():
نزدیک بود بخاطر این چیز کچلو ویندز عوض کنما :)

0reza666
13-12-16, 15:36
باز سوال جدیدی دارم.
تو عکس مشخصه ولی بنظر شما خیلی فرق داره قدرت سی پی یو من 4460 با سی پی یو 4690 در بازی. عکس ببینید.

4460

4690

سی پی من که دوستان میدونن تو امضاء مشخصات سیستمم نوشتم.

AMD>INTEL
13-12-16, 16:19
تفاوت فرکانس کاری
همچنین در Graphics Max Dynamic Frequency
و داشتن قابلیت زیر در 4690 هست
Intel® vPro Technology
Trusted Execution Technology

0reza666
16-12-16, 15:29
.

خوب یه سوال دیگه.
الان سی پی یو من 4460 دارم فکر کن در هر کاری بازی فتوشاپ کولا هر چی مصرف اخرش داره میره و 99 تا 100 درصد سی پی یو دارم کار میکشم خوب.
درسته گرافیک نمیشه با اینجور برنامه ها فهمید که 100 درصد اونم داره میره.
سوال اصلی.
با این سی پی یو چه گرافیکی در مرض 99 تا 100 درصد گرافیک میره و با هم مچ میشن تا اوج 100 درصد.
یعنی نه سی پی یو برای گرافیک گلوگاه بشه و نه گرافیک برای سی پی یو گلوگاه بشه ولی هر دو تا اوج مصرف هم دارن باهم کار میکنن.
امیدوارم منظورم متوجه شده باشین.
در کل همنطور که نوشتم هر دو تو اوج مصرف باشن و گلوگاه هم نباشن چه کارتی هست با این سی پی یو بخونه؟

AMD>INTEL
16-12-16, 15:34
خوب یه سوال دیگه.
الان سی پی یو من 4460 دارم فکر کن در هر کاری بازی فتوشاپ کولا هر چی مصرف اخرش داره میره و 99 تا 100 درصد سی پی یو دارم کار میکشم خوب.
درسته گرافیک نمیشه با اینجور برنامه ها فهمید که 100 درصد اونم داره میره.
سوال اصلی.
با این سی پی یو چه گرافیکی در مرض 99 تا 100 درصد گرافیک میره و با هم مچ میشن تا اوج 100 درصد.
یعنی نه سی پی یو برای گرافیک گلوگاه بشه و نه گرافیک برای سی پی یو گلوگاه بشه ولی هر دو تا اوج مصرف هم دارن باهم کار میکنن.
امیدوارم منظورم متوجه شده باشین.
در کل همنطور که نوشتم هر دو تو اوج مصرف باشن و گلوگاه هم نباشن چه کارتی هست با این سی پی یو بخونه؟

1070 هم با این پردازنده گلوگاه نمیشه .

0reza666
18-12-16, 17:23
خیلی وقت این سوال تو ذهنمه.

من بعضی سی پی یو هارو میبینم که i7 هستن ولی گیگاهرتزشون مثلا 2.70 هست. الان با اینکه بازم مثال و مثلا سی پی یو خودم i5 ولی با گیگاهرتز 3.20 بازم اینجا i7 بالاتره از سی پی یو من یعنی؟

البته من اینجا سی پی خودم مثال زدم میشه بالاترین i5 گفت و میخوام بدونم بالاترین i5 باز با اینجور سی پی یو های i7 (پایینترین i7)که گیگاهرتز کمتری دارن باز ایا یه سی پی یو i7 سرتر از یه سی پی یو i5 هست؟

دوتا سوال پرسیدما یکی بالای یکی پایینی.

AMD>INTEL
18-12-16, 19:14
خیلی وقت این سوال تو ذهنمه.

من بعضی سی پی یو هارو میبینم که i7 هستن ولی گیگاهرتزشون مثلا 2.70 هست. الان با اینکه بازم مثال و مثلا سی پی یو خودم i5 ولی با گیگاهرتز 3.20 بازم اینجا i7 بالاتره از سی پی یو من یعنی؟

البته من اینجا سی پی خودم مثال زدم میشه بالاترین i5 گفت و میخوام بدونم بالاترین i5 باز با اینجور سی پی یو های i7 (پایینترین i7)که گیگاهرتز کمتری دارن باز ایا یه سی پی یو i7 سرتر از یه سی پی یو i5 هست؟

دوتا سوال پرسیدما یکی بالای یکی پایینی.

متاسفانه این اشتباه شما فقط نیست .
برای مقایسه دو پردازنده باید به تمام پارامترهای دو پردازنده توجه کرد
نسل پردازنده و معماری - تعداد هسته - کش و ...
بالا بودن فرکانس یک پردازنده دلیل برتری اون به پردازنده های دیگه نیست .

0reza666
19-12-16, 15:47
.

تو بازی چی جناب.

دیدم که دارم میگم دیدم که بچه ها تو نظرات در یه سایتی و در نظرات یه بازی نوشتن داخل بازی میرم ولی ارور سی پی یو و گیگاهرتز میده. و نوشته بود ایا بخاطر این هست که سی پی یو اون i7 . 1.80 هست. و دوستان جواب و نظر دادن سی پی یو من i5 3.50 بوده و مشکلی بازی نداره و اجرا شده براش...

خوب این مورد چی میگین؟

اینارو اونجا دیدم من هیچی ننوشتم و از خودم دارم نمگیما اشتباه برداشت نشه.

AMD>INTEL
19-12-16, 15:52
ایراد cpu فقط ممکنه به خاطر دستورات باشه یا تعداد هسته . فرکانس ربطی نداره در این سری corei5 -corei7

0reza666
11-01-17, 13:26
یه سوال

ارزونترین سی پی یو i7 سوکت 1150 برای این مادربورد کدومه Asus h81-PLUS و قیمت و مدل دقیق سی پی یو چیه؟

AMD>INTEL
11-01-17, 14:11
یه سوال

ارزونترین سی پی یو i7 سوکت 1150 برای این مادربورد کدومه Asus h81-PLUS و قیمت و مدل دقیق سی پی یو چیه؟
Intel® Core™ i7-4790
قیمت هم سایت های فروش انلاین رو چک کن

0reza666
23-01-17, 21:57
یه سوال درباره سی پی یو

من همش بازی مافیا3 در رزولیشین فول اچ دی و تنضیمات بالا بازی میکردم. تا اینکه یه روز دیدم با اینکه دوستان برنامه های مختلف معرفی کردن برای غیر فعال کردن ویندوز و من غیر فعال کردم باز میبومد بالا ویندوز میدیدم گذینه دیس بلی غیر فعاله و ان بلی شده و شروع میکنه به ابدیت ویندوز بگزریم تصمیم گرفتم تمام راه های غیر فعال کردن ابدیت ویندوز برم حتی ریجستری.

لینک

و

لینک

حالا بازی مافیا3 انجام میده سی پی یو 100 درصد داره میره حتی رزولیشن کم کم و تنضیمات low در صورتی که رزولیشن فول اچ دی و تنضیمات بالا بازی میکردم فوقعش 96 میرفت. ویندز 10 گند زد به همه چی تا موقعه ای خوب بود که ابدیت غیر فعال نکرده بودم از ریجستری اینا. الان دقیق مشکل از سی پی یو هست یا ویندوز؟ خودمم اصلا نمیدونم مشکل واقعا ابدیت غیر فعال کردم بوجود امده یا نه چون چند روزی میشه اینطوری شده قبلا اینطوری نبود.

سی پی یو صدمه ندیده باشه ترسم از اینه؟

AMD>INTEL
23-01-17, 22:04
لینک سایت های دیگه نباشه .
اگر حرارت بالا نباشه مشکلی ایجاد نمیکنه . این اپدیت ها هم مایکروسافت تسلط کامل روی کلاینت های خودش که ویندوز 10 استفاده میکنه داره و صد در صد نمیشه جلوی این کار رو گرفت

0reza666
23-01-17, 22:22
.

والا مهندس بیشتر موقعه دما 100 درصد میشه و نیم یا یک ساعت اینطوری بازی میکنم. البته فقط رو این بازی اینطوری هست. خوب بازی سنگینی هم هست دیگه. فن خود سی پی یو اینتل هست یک سال نصب شده سی پی یو و فنش بخاطر خمیر سلیکون اینا دارم کلی توضیح میدم. برای خنک کردنش راهی بجز خریدن کولر نیس؟ تهویه که عالی هست یه فن جلو کیس که هوای سالم میکشه داخل و دو فن پشت کیس هوای داغ میکشه بیرون. البته بزودی جلو کیس یه فن دیگه میزارم تا هم جلو 2 تا باشه و هم پشت که 2تا هست؟ شما نظر دیگه ای ندارین برای خنک کردن سی پی یو با هزینه کم البته:1. (31):

AMD>INTEL
23-01-17, 22:41
والا مهندس بیشتر موقعه دما 100 درصد میشه و نیم یا یک ساعت اینطوری بازی میکنم. البته فقط رو این بازی اینطوری هست. خوب بازی سنگینی هم هست دیگه. فن خود سی پی یو اینتل هست یک سال نصب شده سی پی یو و فنش بخاطر خمیر سلیکون اینا دارم کلی توضیح میدم. برای خنک کردنش راهی بجز خریدن کولر نیس؟ تهویه که عالی هست یه فن جلو کیس که هوای سالم میکشه داخل و دو فن پشت کیس هوای داغ میکشه بیرون. البته بزودی جلو کیس یه فن دیگه میزارم تا هم جلو 2 تا باشه و هم پشت که 2تا هست؟ شما نظر دیگه ای ندارین برای خنک کردن سی پی یو با هزینه کم البته:1. (31):

دما چند میشه در ماکزیمم
ارزونترین راهکار خرید نوتوس 100 گرین هست . حدود 50

0reza666
24-01-17, 09:56
.

دما از 65 بیشتر نمیشه حتی تو بازی های سنگین. من به اشتباه خوندم 100 میشه.

اما چرا چند روزی همنطور که بالا گفتم با رزولیشن کم و تنضیمات پایین این بازی مافیا3 سی پی یو به 100 میرسه و بعضی جاها سی پی یو کم میاره تیک میندازه در صورتی که اصلا اینطوری نبود. من تمام تنضیمات بالا و رزولیشن فول اچ دی بازی میکردم این بازیو. اخه دقیق چی شده که یهو سی پی یو اینقدر مصرف میشه تو استار اپ هم چیزی که مصرف بشه برای سی پی یو نیس ویروس هم نداره کامپیوتر. اخه مگه میشه قبلا خوب بوده باشه این بازی الان یهو انقدر مصرف سی پی یو داشته باشه. دقیق نمیدونم ابدیت ویندوز غیر فعال کردم اینطوری شده یا یه مشکل دیگه هست عجیبه. ممنون از معرفی کولر ارزان:11():

AMD>INTEL
24-01-17, 10:03
دما از 65 بیشتر نمیشه حتی تو بازی های سنگین. من به اشتباه خوندم 100 میشه.

اما چرا چند روزی همنطور که بالا گفتم با رزولیشن کم و تنضیمات پایین این بازی مافیا3 سی پی یو به 100 میرسه و بعضی جاها سی پی یو کم میاره تیک میندازه در صورتی که اصلا اینطوری نبود. من تمام تنضیمات بالا و رزولیشن فول اچ دی بازی میکردم این بازیو. اخه دقیق چی شده که یهو سی پی یو اینقدر مصرف میشه تو استار اپ هم چیزی که مصرف بشه برای سی پی یو نیس ویروس هم نداره کامپیوتر. اخه مگه میشه قبلا خوب بوده باشه این بازی الان یهو انقدر مصرف سی پی یو داشته باشه. دقیق نمیدونم ابدیت ویندوز غیر فعال کردم اینطوری شده یا یه مشکل دیگه هست عجیبه. ممنون از معرفی کولر ارزان:11():

پروسه اضافی داری روی سیستم این رو تست کن

0reza666
24-01-17, 10:10
کار با این برنامه چطوری هست؟
الان دانلود کردم نصب کردم این قسمت انگار داره چیزی مصرف میشه چون سبزه ببین
ایا مشکل همینجاست؟

AMD>INTEL
24-01-17, 10:11
تمام موارد را apply کنید تا بلاک شوند .

0reza666
24-01-17, 10:14
این apply نمیشه مشکلی نیس
فقط همین یدونه نمیشه بقیه شد.

راستی از این قسمت اولین قسمت میگم چیزی باید دس نزد؟
و الان دیگه الکی سی پی یو مصرف نمیشه. البته بیکار باشه که اصلا مصرف نمیشود تو بازی خیلی مصرف میشه اونم بی جهت چون قبلا تست کردم الان این مدلی شده...

برنامه میبندم باز میکنم بعضی برنامه ها فعال شده و باید دوباره apply کنم جریان چیه؟

AMD>INTEL
24-01-17, 10:20
اون هم باید گزینه immunize را بزنی . بعد سیستم رو ریست کن . بین درست شد یا نه

0reza666
24-01-17, 10:30
گزینه immunize زدم و راستارتم کردم دیگه همین مدلی موند. فقط باز بعد ر استارت کردن باز بعضی گذینه های صفحه دوم apply امد. فکر کنم همین مدلی این برنامه. نمیشه بزور لغوش کرد:1. (31):

0reza666
26-01-17, 18:36
.

دما سی پی یو 4460 در لود بالا 98 درصد میره همش البته در بازی های سنگین و گرما 75 هست مشکلی نیس و این عادیه؟
فن خود اینتل هست.

AMD>INTEL
26-01-17, 19:09
دما سی پی یو 4460 در لود بالا 98 درصد میره همش البته در بازی های سنگین و گرما 75 هست مشکلی نیس و این عادیه؟
فن خود اینتل هست.

دما خیلی بالاست . توصیه نمیشه.

0reza666
26-01-17, 21:06
دما خیلی بالاست . توصیه نمیشه.

فکر کنم بد نوشتم یا بد خونده باشید.

بزار اینطوری بپرسم دما یا همون گرما 75 برای سی پی یو در حال بازی و برای 1 ساعت بازی مشکلی نیس؟

AMD>INTEL
26-01-17, 21:16
فکر کنم بد نوشتم یا بد خونده باشید.

بزار اینطوری بپرسم دما یا همون گرما 75 برای سی پی یو در حال بازی و برای 1 ساعت بازی مشکلی نیس؟

خیلی بالاست . برای این پردازنده به شدت بالاست . یک نوتوس 200 بگیر خیال خودت رو راحت کن .

0reza666
28-01-17, 12:31
خیلی بالاست . برای این پردازنده به شدت بالاست . یک نوتوس 200 بگیر خیال خودت رو راحت کن .

حرف شما درست ولی فعلا تو فکر هارد جدید هستم کولر نمیتونم الان بگیرم.

راستی خود سایت اینتل داره میگه دما تو لود بالا و 100 درصد گرما یا همون دما 72 خوب
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
خوب مال من تا 75 میره مشکلی نیست که فکر کنم یکم بیشتر میره دیگه

AMD>INTEL
28-01-17, 12:34
حرف شما درست ولی فعلا تو فکر هارد جدید هستم کولر نمیتونم الان بگیرم.

راستی خود سایت اینتل داره میگه دما تو لود بالا و 100 درصد گرما یا همون دما 72 خوب
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
خوب مال من تا 75 میره مشکلی نیست که فکر کنم یکم بیشتر میره دیگه

اون ماکزیمم دمایی هست که پردازنده میتونه کار کنه . نه دمای نرمال . چطور به این نتیجه رسیدی که این دمای نرماله!!

0reza666
28-01-17, 12:36
اون ماکزیمم دمایی هست که پردازنده میتونه کار کنه . نه دمای نرمال . چطور به این نتیجه رسیدی که این دمای نرماله!!

من به نتیجه ای نرسیدم مال منم 100 درصد داره استفاده میشه و ماکزیمم نمیشه بنظرت؟ من کی گفتم نرماله...

بازی خیلی سنگینه. بعضی بازی ها سی پی یو مهور هستن بعضی بازی ها هم گرافیک مهور. این باید در نظر گرفت.

برای مثال بازی

لینک توضیحات یادم نیس...

برای مثال سی پی یو

Intel CPU Temps - Haswell

در توضیح عکس سی پی یو من گفته نشده ولی زیاد فرقی بینشون نیس چون هر چی باشه از سریع core i5 هست.

0reza666
09-02-17, 21:10
یه سوال دیگه درباره سی پی یو دارم.

سی پی یو I5-2500K و up to 3.70 GHz قویتره یا I5-4460 و up to 3.40 GHz عکس
و
Intel Core i5 4460 vs 2500K (Only the registered members can see the link)
.

AMD>INTEL
09-02-17, 21:12
یه سوال دیگه درباره سی پی یو دارم.

سی پی یو I5-2500K قویتره یا I5-4460 عکس
و
Intel Core i5 4460 vs 2500K (Only the registered members can see the link)
.

الان سوالات شما با موضوع استارت تاپیک از زمین تا زیر زمین فرق داره ./.

0reza666
24-05-17, 14:38

من با راهنمایی شما بلخره یه کولر برای سی پی یو خودم خریدم البته هرچی تو محل خودم گشتم نشد 200 پیدا کنم این پیدا کردم

GREEN Notus100-PWM CPU Cooler

و 60 تومان خریدم و فکر کنم خوب باشه نظر شما چیه؟

AMD>INTEL
24-05-17, 14:46
من با راهنمایی شما بلخره یه کولر برای سی پی یو خودم خریدم البته هرچی تو محل خودم گشتم نشد 200 پیدا کنم این پیدا کردم

و 60 تومان خریدم و فکر کنم خوب باشه نظر شما چیه؟

بله خوبه . البته قیمتش حدود 50 هست

0reza666
24-05-17, 21:31
بله خوبه . البته قیمتش حدود 50 هست

خوب من اینجا برام یه سوال پیش امده چون خودم نصب کردم ایا اینطوری درسته. الان فنش سمت راسته

ایا همینطوری نصب کردم در جهت درست قرار داره؟ باد میزنه رو به جلو و فن پشتم هوای گرم میکشه از کیس بیرون دیگه و درست نصب کردم کولر درسته؟

AMD>INTEL
24-05-17, 21:34
خوب من اینجا برام یه سوال پیش امده چون خودم نصب کردم ایا اینطوری درسته. الان فنش سمت راسته

ایا همینطوری نصب کردم در جهت درست قرار داره؟ باد میزنه رو به جلو و فن پشتم هوای گرم میکشه از کیس بیرون دیگه و درست نصب کردم کولر درسته؟

جهت نصب درسته

0reza666
02-07-17, 20:52
.

یه سوال دیگه درباره کولر دارم.

کولر دیگه ای در گوگل دیدم عکس

دوتا فن داره یکی دقیق عین کولر من که سمت راست فن داره و داره باد میزنه و یکی هم سمت چپ داره که باد میکشیه.

حالا سوالم اینه ایا من یه فن بگیرم و خودم وصل کنم

ایا عین اون کولر میشه و یکم قویتر میشه این کولر در سرد نگه داشتن سی پی یو؟

البته همینطوریشم در بازی سی پی یو 100 درصد بره اصلا گرما از 65 بالاتر نمیره و همش پایینتره. کولر خوبیه ولی خوب من تو فکر اینم یه فن بگیرم.

میشه توضیح بدی با اینکار سرما بیشتر میشه؟

AMD>INTEL
02-07-17, 21:07

دوتا فن داره یکی دقیق عین کولر من که سمت راست فن داره و داره باد میزنه و یکی هم سمت چپ داره که باد میکشیه.

البته همینطوریشم در بازی سی پی یو 100 درصد بره اصلا گرما از 65 بالاتر نمیره و همش پایینتره. کولر خوبیه ولی خوب من تو فکر اینم یه فن بگیرم.

اگر گیره هاشو داری چرا که نه . بهتر میشه
بله عملکرد کولینگ بهتر میشه .

sfmth
02-07-17, 21:07

بله میشه ولی باید گیره های اتصال فن به خنک کننده رو هم پیدا بکنین و بخرین
اگه روی 65 درجه هست سیپیوتون که اصلا نیازی نیست بخرین فقط سرو صدا ی بیشتر ایجاد میکنه D:

0reza666
03-07-17, 17:02
اگر گیره هاشو داری چرا که نه . بهتر میشه
بله عملکرد کولینگ بهتر میشه .

گیره هاشو دقیق دیدم و اینطوری درست کردم.

البته هنوز جای کار داره اما همین فن نگه میداره بنظرت؟

راستی فکر نکنم تو محل ما فن سی پی یو پیدا کنم. چون 120 میلی متر دیگه درسته.
اینجا فقط فن پشت کیس از اون کوچیکا پیدا میشه. که اونم فقط 2 تا سیم میخوره و اصلا رو مادربود وصل نمیشه تا خودکار سرعت فن کم زیاد بکنه چون سیم اونجور فن ها 4 تا سیم هست. خود سیستم چون رو اتوماتیک هست سرعت فن و سی پی یو 100 درصد مصرف بشه سرعت چرخش فن خودکار زیاد میشه این مورد چه کنم؟

خیلی خوب میشود فن سی پی یو دقیق عین همین پیدا میکردم. راستی میشه دقیق مشخصات این فن برام بنویسی اندازه و وات؟

AMD>INTEL
03-07-17, 17:05
آفرین خوشم اومد :11():

بله احتمالا چفت میشه . میتونی محل قرار گیری پایه ها به سینک کولر هم با چسب حرارتی محکم کنید .
برای اندازه فن هم باید مشخصات و لیبل فن فعلی رو برام بگذاری

0reza666
03-07-17, 17:15
ممنون:11():

اسم دقیق کولرم

یعنی فن پشت کیس که 2 تا سیم داره نمیشه اونجا جا زد و برق فن رو همون کابلی که از پاور میاد برای فن های درب و پشت کیس اینطوری مشکلی پیش میاد بنظرت؟ البته رو مادربورد یجای فن دیگه برای سی پی یو داره که اینجور فن پیدا کنم بهتره چون سرعت چرخش با مصرف سی پی یو هماهنگه و اتوماتیک میشه بهرته که برق فن رو پاور وصل کنم که همش رو سرعت معمولی دیگه.

AMD>INTEL
03-07-17, 17:31
ممنون:11():

اسم دقیق کولرم

یعنی فن پشت کیس که 2 تا سیم داره نمیشه اونجا جا زد و برق فن رو همون کابلی که از پاور میاد برای فن های درب و پشت کیس اینطوری مشکلی پیش میاد بنظرت؟ البته رو مادربورد یجای فن دیگه برای سی پی یو داره که اینجور فن پیدا کنم بهتره چون سرعت چرخش با مصرف سی پی یو هماهنگه و اتوماتیک میشه بهرته که برق فن رو پاور وصل کنم که همش رو سرعت معمولی دیگه.

فنش سایزش 10 هست . 12 ولت 0.21 آمپر

0reza666
23-11-17, 21:00
آفرین خوشم اومد :11():

بله احتمالا چفت میشه . میتونی محل قرار گیری پایه ها به سینک کولر هم با چسب حرارتی محکم کنید .
برای اندازه فن هم باید مشخصات و لیبل فن فعلی رو برام بگذاری

داداش چطوره؟

Only the registered members can see the link DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B6%DB%B4%DB%B9.jpg
Only the registered members can see the link DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B7%DB%B0%DB%B3.jpg

تو بازی مافیا تمام تنضیمات اخر و بیشتر مراحل مصرف سی پی یو 90 تا 100 درصد داره میره و گرما منکه تاحالا ندیدم از 60 بالاتر بره همش 58 به پایینه:1. (31):

AMD>INTEL
24-11-17, 10:53
داداش چطوره؟

Only the registered members can see the link DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B6%DB%B4%DB%B9.jpg
Only the registered members can see the link DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B7%DB%B0%DB%B3.jpg

تو بازی مافیا تمام تنضیمات اخر و بیشتر مراحل مصرف سی پی یو 90 تا 100 درصد داره میره و گرما منکه تاحالا ندیدم از 60 بالاتر بره همش 58 به پایینه:1. (31):

خوبه .واقعا خوبه