PDA

مشاهده نسخه کامل : موميايي كردن

Agne
08-08-07, 17:40
مومیایی کردن راهی برای جلوگیری از پوسیدگی جسد

پر خرج ترين و بهترين روش موميايي به صورت زير انجام ميشود: ايتدا مغز را با يك قلاب، از راه منخرين (بيني) خارج ميكنند و ضمن اين عمل، محلولهايي نيز به مغز ميپاشند.سپس شكم را با چاقويي از سنگ حبشي باز ميكنند و پس از آنكه امعاء و احشاء و اعضاء داخلي آن خارج شد، جسد را با شراب خرما شستشو داده و با مواد معطر كه ساييده شده است مالش ميدهند.جسد مدت هفتاد روز در قليا خوابانده ميشود و اين زمان نبايد از هفتاد روز تجاوز كند.پس از گذشت اين مدت جسد را شستشو ميدهند و با پارچه كتاني نوارپيچي ميكنند. روي نوارهارا نيز با مايعي صمغي كه در مصر به جاي چسب به كار برده ميشود، اندود مينمايند.آنگاه بستگان جسد موميايي شده كه در طول اين مدت يك تابوت موميايي تدارك ديده اند، جسد را تحويل گرفته و در تابوت قرار ميدهند.اين تابوت به طور عمودي در محل نگهداري احساد قرار داده ميشود.اين روش، پر خرجترين ميباشد.كسي كه از عهده مخارج گزاف برنيايد روش متوسط را برميگزيند كه نحوه انجام آن به اين ترتيب است: جسد، براي خارج ساختن امعا و احشا برش داده نميشود، بلكه به جاي اين عمل، روغن سدر را به آن تنقيه ميكنند.با اين ترتيب اين روغن از راه مقعد وارد بدن شده و در آن باقي ميماند.آنگاه جسد را براي مدت معيني در قليا ميخابانند.پس از اين مدت، روغن سدر تنقيه شده، از جسد خارج ميگردد.اين روغن داراي چنان اثر شديدي است كه همراه خود گوشت و امعا و احشا را بيرون ميراند، به نحوي كه از جسد جز پوست و استخوان چيزي باقي نميماند.بعد از پايان اين عمليات، جسد بدون هرگونه اقدام بعدي به بستگان آن تحويل داده ميشود.

homi2008
27-09-07, 20:49
سلام دوستان اگه میشه مقداری در مورد مومیای و مومیای کردن بحث کنیم

X Ray
30-09-07, 12:58
من یه سری عکس از نحوه مومیایی کردن و چند مومیایی دارم (خودم عکس گرفتم!!) اگه وقت شد برات میزارم , خیلی جالبه ...

homi2008
30-09-07, 14:02
ممنون از موزه عکس گرفتی؟

X Ray
30-09-07, 18:21
ممنون از موزه عکس گرفتی؟
آره ، از موزه بریتانیا گرفتم !

homi2008
30-09-07, 20:56
Only the registered members can see the link

منم اینارو از موزه فرانسه گرفتم.........

M A H R A D
30-09-07, 21:00
اطلاعات بیشتر درباره مومیایی :

سپاس