PDA

مشاهده نسخه کامل : دانلود فیلم آموزش پلاگین particle Illusion 3 برای افترافکت

SajjadKhati
21-06-16, 18:37
به نام خدا
سلام

Only the registered members can see the link

particle Illusion 3 علاوه بر اینکه پلاگینی هست برای افترافکت برای ایجاد جلوه های نورانی و زیبا ، میتونه به عنوان یه نرم افزار جداگانه و مستقل هم عمل کنه که بتونین برای نرم افزار ویرایش ویدئوی مورد نظرتون ، جلوه های نورانی و جذاب ایجاد کنین

فیلم آموزش این نرم افزار رو از اینجا دانلود کنین (Only the registered members can see the link)

لینک متنی :
Only the registered members can see the link

به مدت 1:37 دقیقه و حجم 98 مگابایت

*** برای دانلود از گوگل درایو ، سعی کنین از دانلودر خود مرورگر استفاده کنین (از IDM استفاده نکنین) و تجربه ی من نشون میده حداقل توی گوگل درایو ، دانلودر مرورگر اپرا خوب عمل میکنه نسبت به دیگر مرورگرها

mohammad-
22-06-16, 09:10
به نام خدا سلام Only the registered members can see the link particle Illusion 3 علاوه بر اینکه پلاگینی هست برای افترافکت برای ایجاد جلوه های نورانی و زیبا ، میتونه به عنوان یه نرم افزار جداگانه و مستقل هم عمل کنه که بتونین برای نرم افزار ویرایش ویدئوی مورد نظرتون ، جلوه های نورانی و جذاب ایجاد کنین فیلم آموزش این نرم افزار رو از اینجا دانلود کنین (Only the registered members can see the link) لینک متنی : Only the registered members can see the link به مدت 1:37 دقیقه و حجم 98 مگابایت *** برای دانلود از گوگل درایو ، سعی کنین از دانلودر خود مرورگر استفاده کنین (از IDM استفاده نکنین) و تجربه ی من نشون میده حداقل توی گوگل درایو ، دانلودر مرورگر اپرا خوب عمل میکنه نسبت به دیگر مرورگرها

آقا سجاد

قبلا گفتی که 99 درصد کارهای پریمیر رو می شه با افترافکت انجام داد اون یک درصدی که توی افترافکت نیست چیه

همچنین همون طور که می دونی مثلا فوتوشاپ brush و texture و ... داره افتر افکت فقط plugin داره یا مثلا texture هم داره نرم افزار ها یا پلاگین ها و هر چیزی که نیازه برای افترافکت دانلود کنم رو فقط فهرست وار نام ببر (البته بی زحمت)

برای ادیت فیلم عروسی هم همین افتر افکت بهترینه یا نرم افزار بالاتر هم وجود داره

SajjadKhati
22-06-16, 11:08
آقا سجاد

قبلا گفتی که 99 درصد کارهای پریمیر رو می شه با افترافکت انجام داد اون یک درصدی که توی افترافکت نیست چیه

همچنین همون طور که می دونی مثلا فوتوشاپ brush و texture و ... داره افتر افکت فقط plugin داره یا مثلا texture هم داره نرم افزار ها یا پلاگین ها و هر چیزی که نیازه برای افترافکت دانلود کنم رو فقط فهرست وار نام ببر (البته بی زحمت)

برای ادیت فیلم عروسی هم همین افتر افکت بهترینه یا نرم افزار بالاتر هم وجود داره

حالا من مثال زدم نه که مثلا دقیق 1 درصد کارای پریمیر رو نشه توی افترافکت انجام داد
پریمیر برای ویرایش ویدئو طراحی شد . بنابراین خط زمانی یا همون تایم لاین اش خطی هست ولی برای افترافکت خط زمانی اش بصورت لایه ای (مثل فتوشاپ) هست . مزیت مهم لایه ای اینه که مدیریت و کنترل و انعطاف پذیری لایه هاش خیلی بهتر از خطی (فامیلی خودمو نمیگم :Love-ssa~! (1):) هست ولی مزیت تایم لاین خطی اینه که کارهایی مثل برش و تیکه کردن رو راحت تر توش میشه انجام داد (هر چند برش رو توی افترافکت هم میشه انجام داد ولی تعداد برش ها زیاد بشه ، بخاطر لایه ای بودن اش محیط کاری پر و گیج و گمراه میشن آدم چون همونطور که گفتم افتر برای کارهای کوتاه و جلوه ی ویژه ساخته شد نه کارهای بلند) . مزیت بعدی خطی هم اینه که یادگیری اش یه کم آسون تره (نه خیلی) و از اونجایی هم که همه با نرم افزار ویرایش ویدئو کار میکنن مثل ادیوس و پریمیر و پاور دایرکتور و کورل و ... (چون تا جایی که میدونم فقط 2 نرم افزار جلوه ی ویژه وجود داره که یکیش افترافکت هه که بصورت لایه ای هست و یکی هم نیوک هه که بصورت گره ای هست) بنابراین چیز رایج تری هه و یادگیری اش شاید در وهله ی اول آسون تر به نظر برسه
کارهای دیگه مثل قابلیت Multi Camera هم فقط برای نرم افزارهای ویرایش ویدئو تعبیه شد که البته تکنیک خاصی نیست و میشه بصورت دستی توی افترافکت و ... هم انجام داد
کلا کار اساسی و مهم ای وجود نداره که بشه توی پریمیر انجام داد ولی توی افترافکت نشه انجام داد (شاید انجامش توی افترافکت یه کم طولانی تر بشه ولی میشه) . ولی برعکس اش اصلا امکان نداره یعنی بسیاری کارها توی افترافکت رو میشه انجام داد که پریمیر نمیتونه انجامش بده
بعد اینکه از این مطلب من برداشت نشه که باید افترافکت رو یاد گرفت ولی پریمیر رو نه . !! اتفاقا نرم افزار ویرایش ویدئو هم کاربرد داره ولو همین 1 درصد که کار رو راحت تر میکنه . چون اساسا هر نرم افزاری که یه شرکت میزنه ، برای کار خاصی طراحی میکنه حتی اگه شباهت کاری زیادی داشته باشن دو نرم افزار . مثلا این دلیل نمیشه که چون فتوشاپ و ایلاستریتور (درست نوشتم؟ :Love-ssa~! (1):) شبیه هم هستند عملکردشون پس فقط یکی رو یاد گرفت . اگه افترافکت یاد بگیری بصورت کامل ، پریمیر خیلی سخت نیست و در عرض چند روز یا تهش چند هفته میتونی پریمیر هم یاد بگیری .
من فتوشاپ بلد نیستم . کلا گرافیک (افترافکت و سینما 4 دی و پریمیر و ...) رو اولا خیلی نمیشه که باهاشون آشنا شدم و خیلی هم روشون کار نکردم . و بعدش اینکه بصورت حرفه ای و کار ااصلی دنبال شون نمیکنم

مهم ترین پلاگین های افترافکت :

Element 3D 2.2.0.21 برای طراحی 3 بعدی (آموزشش در سری آموزش افترافکت هست)

redgiant Trapcode Suite 13.0.1 که مجموعه ای از پلاگین های بسیار پرکاربرد مثل Trapcode Form (طراحی ذرات) و Trapcode Particular (طراحی ذرات) و TrapCode Sound Keys (همزمان سازی صدا و تصویر) و TrapCode Shine (درخشندگی در لایه ی مورد نظر) و TrapCode StarGlow (درخشندگی در لایه ی مورد نظر) و TrapCode 3D Stroke (خطوط 3 بعدی و نورانی) و TrapCode EchoSpace (تکثیر لایه) و Trapcode Mir (طراحی اشیاء چطور بگم نیمه جامد و تقریبا دود . البته دود رو قشنگ شبیه سازی نمیکنه) و ...
آموزش Trapcode Form و Trapcode Particular و Trapcode Mir در سری آموزش افترافکت هست.

Optical Flares برای ایجاد نورها

Saber برای شبیه سازی نور و دود و آتیش و خطوط نورانی و ...

Plexus برای طراحی خطوط 3 بعدی

particle Illusion که همین پلاگین در این تاپیک باشه برای ایجاد خطوط و کلا اشیاء نورانی بکار میره (البته من نفهمیدم که چرا با نصب این ، گزینه و پلاگینی به افترافکتم اضافه نمیشه در حالی که توی یوتیوب دیدم با نصبش برای طرف اضافه میشد)

redgiant Keying Suite 11.1.3 که مجموعه ای از پلاگین هاست که Primatte Keyer اش برای کار با پرده ی سبز و حذف کردن پرده ی سبز بکار میره

Red Giant Magic Bullet مجموعه پلاگین برای تصحیح رنگ و نویزگیری و ...

ProDAD VitaScene هم پلاگینی شامل افکت های مختلف و بسیار کاربردی هست که برای همه ی نرم افزارها از جمله افترافکت طراحی شد (آموزش این پلاگین در قسمت سوم آموزش Power Director جود داره)

Red Giant Effects Suite مجموعه پلاگین برای برای افکت گذاری های مختلف

Colorway برای تصحیح رنگ (پلاگین شرکت فانداری)

Twixtor برای ایجاد اسلو موشن (البته من ابزار خود آدوب که توی افترافکت بصورت پیش فرض برای ایجاد اسلو موشن هست رو ترجیح میدم ولی خیلی ها این پلاگین رو برای اسلو موشن استفاده میکنن)

پلاگین های دیگه هم هست که شاید خیلی مهم نباشن ولی بکار آدم میان در صحنه های خاص مثل VC Reflect و Heat Distortion و Twitch و VC Color Vibrance (که این پلاگین ها به همراه پلاگین های Element 3D و Optical Flares و Saber کار شرکت Video Copilot هست) و پلاگین CameraTracker که بسیار کاربردی برای کامپوزیتورها (کسایی که با ترکینگ کار دارن) هست

اینا پلاگین های پر مصرف بودن (البته نه همه ی پلاگین ها رو معرفی کرده باشم) که نیاز به نصب دارن . البته بجز افکت هایی که خود آدوب بصورت پیش فرض توی افترافکت گذاشت که بحث شون جداست مثل Fractal Noise و افکت های قسمت Simulation و بسیاری دیگه ...
کلا مهم ترین پلاگین ها رو برای افترافکت ، شرکت های Red Giant و Video Copilot و Foundary میزنن)
ولی اسکریپت های پر کاربرد هم میشه به Ae scripts Sliced Box (نمایش لایه ی مورد نظر بصورت جعبه 3 بعدی) و Curva Scrip (خمیده کردن و انعطاف دادن متون و ...) و Duik و ...

البته با این توضیحات که دادم فهمیدن کاربرد هر پلاگین سخته . برای درک بهتر باید نام پلاگین یا اسکریپت مورد نظر رو توی گوگل سرچ کنی و یه نمونه کار ازش ببینی تا بهتر درک کنی
این ویدئو هم باعث آشنایی نسبی با چند تا پلاگین معروف (نه همه) میشه :

نقد و بررسی ویدئویی 10 پلاگین برتر افتر افکت به همراه دانلود با آموزش نصب فارسی | PersianGFX - پرشین جی اف ایکس (Only the registered members can see the link)

برای ادیت فیلم هم که علاوه بر افترافکت و پلاگین هاش برای حرفه ای شدن روی سینما 4 دی باید حساب ویژه ای باز کنی و کارها و افکت ها و طراحی هایی که توی اون میشه انجام داد خیلی بیشتر و بهتر از ایناست

SajjadKhati
24-06-16, 21:40
یکی نمیتونه لینک دانلود پلاگین particle illution for after effect رو برای نسخه ی 2015 افترافکت بهم بده؟
من گشتم لینک زیر رو پیدا کردم که انگار برای نسخه های قدیمی افترافکت هست :

particleIllusion for After Effects Trial (Win) (Only the registered members can see the link)

این آموزش این نرم افزار هم چون بصورت یه نرم افزار جداگانه بود و برای پلاگین افترافکت نبود ، بصورت افزونه به افترافکت اضافه نمیشد!