PDA

مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ 4 میلیون برای معماری

PankeSabz
14-06-16, 09:14
با سلام

یه لپ تاپ با بودجه حدودا چهار میلیون می خواستم که وزن زیاد نداشته باشه و شارژدهی باتری هم خوب باشه ، در ضمن حتما رم از DDR4 باشه.
نظر بنده Asus N552VW با رم 12 گیگ یا Lenovo Ideapad Y700 دوستان اگه مدل دیگه در نظر دارید ممنون میشم معرفی کنید .
یه سوال لپ تاپ شش سلولی بهتره یا 4 سلول ؟

باتشکر

Aaron Swartz
14-06-16, 12:51
با سلام

یه لپ تاپ با بودجه حدودا چهار میلیون می خواستم که وزن زیاد نداشته باشه و شارژدهی باتری هم خوب باشه ، در ضمن حتما رم از DDR4 باشه.
نظر بنده Asus N552VW با رم 12 گیگ یا Lenovo Ideapad Y700 دوستان اگه مدل دیگه در نظر دارید ممنون میشم معرفی کنید .

باتشکر

بنظرم N552VW - B با 16 گیگ رم و صفحه نمایش لمسی انتخاب مناسب تری هست.

salpc
14-06-16, 12:53
انتخاب لپتاپ واسه رندرینگ مناسب نیست (البته بحث پرتابل بودن واستون اولویت نداشته باشه)
بهترین کار واسنه رندرینگ و محاسبات خرید یک pc هست که ارزون تر در میاد

AMD>INTEL
14-06-16, 13:02
ASUS N552VW - A مورد مناسبتریه .

mohammad-
14-06-16, 13:16
با سلام

باتشکر

من نمی دونم که کاربرد شما از معماری در چه حدیه ولی یکی از دوستام که در زمینه طراحی نمای ساختمان فعالیت می کنه از سیستم 8 میلیونیش ناراضی بود چون برای رندر نمای یک ساختمان 5 طبقه 3 روز سیستمش روشن بود و از من تقاضای یک سیستم حرفه ای تر رو داشت

اگه کار شما در این حد نیست که یکی از همین لپ تاپ هایی که دوستان اشاره کردن رو انتخاب کن چون فعلا بهترین لپ تاپ های بازار همین ها هستن ولی توجه داشته باشه که 2.5 کیلو خیلی سنگینه

PankeSabz
14-06-16, 13:27
صفحه لمسی نیاز ندارم برای همین مدل 12 گیگه انتخاب کردم

- - - Updated - - -

بنظرم N552VW - B با 16 گیگ رم و صفحه نمایش لمسی انتخاب مناسب تری هست.

صفحه لمسی نیاز ندارم برای همین مدل 12 گیگه انتخاب کردم

- - - Updated - - -

انتخاب لپتاپ واسه رندرینگ مناسب نیست (البته بحث پرتابل بودن واستون اولویت نداشته باشه)
بهترین کار واسنه رندرینگ و محاسبات خرید یک pc هست که ارزون تر در میاد

صد در صد من PC رو قبول دارم اما برای دانشگاه لازمه چاره ایی نیست

PankeSabz
14-06-16, 13:28
ASUS N552VW - A مورد مناسبتریه .

سلام
یه سوال داشتم باتری لپ تاپ شش سلولی بهتره یا 4 سلول ؟

PankeSabz
14-06-16, 13:32
من نمی دونم که کاربرد شما از معماری در چه حدیه ولی یکی از دوستام که در زمینه طراحی نمای ساختمان فعالیت می کنه از سیستم 8 میلیونیش ناراضی بود چون برای رندر نمای یک ساختمان 5 طبقه 3 روز سیستمش روشن بود و از من تقاضای یک سیستم حرفه ای تر رو داشت

اگه کار شما در این حد نیست که یکی از همین لپ تاپ هایی که دوستان اشاره کردن رو انتخاب کن چون فعلا بهترین لپ تاپ های بازار همین ها هستن ولی توجه داشته باشه که 2.5 کیلو خیلی سنگینه

بیشتر استفاده دانشگاه هست وتا حداقل پنج سال جواب بده و گرنه پی سی می گرفتم ، با وزن لپتاپ هم مشکل دارم هیچ لپ تاپی با رم DDR4 ندیدم که وزنش زیر دو و نیم کیلو باشه.
اگه هست ممنون میشم که معرفی کنید .

AMD>INTEL
14-06-16, 13:37
سلام
یه سوال داشتم باتری لپ تاپ شش سلولی بهتره یا 4 سلول ؟

6 سل بهتره . البته باتری با باتری هم فرق داره . کلا این لپتاپ های با کانفیگ بالا خیلی رو باتریشون مخصوصا هنگام کار با برنامه های سنگین حساب نکنید .

PankeSabz
14-06-16, 14:09
6 سل بهتره . البته باتری با باتری هم فرق داره . کلا این لپتاپ های با کانفیگ بالا خیلی رو باتریشون مخصوصا هنگام کار با برنامه های سنگین حساب نکنید .

اگر 6 سل بهتر باشه چرا مقدار شارژ دهی اینقدر پایینه مثلا 4 ساعت ولی 4 سل 6ساعت ، فکر کنم بخاطر مصرف بیشتر ولتاژ و آمپر باشه
یه لپ تاپ دیدم سه سل هست این یعنی خوب نیست ؟!

باتشکر

AMD>INTEL
14-06-16, 14:15
اگر 6 سل بهتر باشه چرا مقدار شارژ دهی اینقدر پایینه مثلا 4 ساعت ولی 4 سل 6ساعت ، فکر کنم بخاطر مصرف بیشتر ولتاژ و آمپر باشه
یه لپ تاپ دیدم سه سل هست این یعنی خوب نیست ؟!

باتشکر
سه سل و دو سل هم وجود داره . طبیعتا زمان شارژدهی کمتری دارند . همه چیز بستگی به فرکانس کاری قطعات داره . هر چقدر برنامه های سنگین تری در حال اجرا باشه زمان شارژ دهی کوتاه میشه .

PankeSabz
14-06-16, 22:50
سلام

ممنونم از راهنمایی
غیر از این دو مدل Asus N552VW و Lenovo Y700 از نظر مشخصات و وزن بهتر از این پیدا نمیشه ؟

AMD>INTEL
14-06-16, 22:59
سلام

ممنونم از راهنمایی
غیر از این دو مدل Asus N552VW و Lenovo Y700 از نظر مشخصات و وزن بهتر از این پیدا نمیشه ؟

msi فکر میکنم تو این رنج . باتری 6 سلولی داره .

mohammad-
15-06-16, 00:04
لپ تاپ ASUS N552VW - A لپ تاپ واقعا حرفه ایه

ایرادش فقط همون باتریشه که فکر می کنم اگه با نمایندگیش تماس بگیری می تونی بپرسی که امکان داره که باتری 6 سلولی به جای 4 سلولی قرار بدن

اگه عجله نداری فعلا صبر کن ممکنه تا یکی دو ماه اینده کانفیگ های بهتری هم به بازار بیاد

PankeSabz
15-06-16, 00:31
msi فکر میکنم تو این رنج . باتری 6 سلولی داره .

لپ تاپ های خوبی داره اما نمی دونم چرا کسی این برند نداره و تعریفی ازش نمیکنن .

- - - Updated - - -

لپ تاپ ASUS N552VW - A لپ تاپ واقعا حرفه ایه

ایرادش فقط همون باتریشه که فکر می کنم اگه با نمایندگیش تماس بگیری می تونی بپرسی که امکان داره که باتری 6 سلولی به جای 4 سلولی قرار بدن

اگه عجله نداری فعلا صبر کن ممکنه تا یکی دو ماه اینده کانفیگ های بهتری هم به بازار بیاد

دقیقا مشکلم با باتریه پس فعلا صبر میکنم شاید کافینگ های بهتری بیاد.

با تشکر

AMD>INTEL
15-06-16, 00:34
لپ تاپ های خوبی داره اما نمی دونم چرا کسی این برند نداره و تعریفی ازش نمیکنن .

- - - Updated - - -

دقیقا مشکلم با باتریه پس فعلا صبر میکنم شاید کافینگ های بهتری بیاد.

با تشکر

قبلا مشکل حرارتی داشت . البته به تازگی بهتر شده .

PankeSabz
15-06-16, 00:42
قبلا مشکل حرارتی داشت . البته به تازگی بهتر شده .

اگر اینطور باشه قطعا MSI می گیرم.

AMD>INTEL
15-06-16, 00:45
اگر اینطور باشه قطعا MSI می گیرم.

سایت شهر سخت افزار چند مدلشو رو بررسی کرده میتونی مطالعه کنی .

PankeSabz
15-06-16, 09:24
عذر می خوام سایتی معرفی می کنید که نوع رم لپ تاپ ها به صورت تفکیک نمایش بده میخوام فقط دنبال نوع رم DDR4 باشم DDR3 خیلی زیاده پیدا کردنش یه مقدار سخته

باتشکر

Aaron Swartz
15-06-16, 13:26
عذر می خوام سایتی معرفی می کنید که نوع رم لپ تاپ ها به صورت تفکیک نمایش بده میخوام فقط دنبال نوع رم DDR4 باشم DDR3 خیلی زیاده پیدا کردنش یه مقدار سخته

باتشکر

اگه سایتی میشناسید که بتونید cpu رو روی مدل هایی رده بالا مثلا 6700HQ و یا 6500HQ قرار بدید،

یا گرافیک رو روی GTX 960M , GTX 950M

رم حتما DDR4 خواهد بود.

AMD>INTEL
15-06-16, 13:58

باتشکر

چنین سایتی نیست . سایت سازنده های لپتاپ را باید چک کنید .

PankeSabz
16-06-16, 21:48
سلام

من یه لپ تاپ خیلی خوبی پیدا کردم که وزنش زیر دو و نیم کیلو هست asus n501vw که دقیقا مشخصاتش با asus n552vw یکی فقط فاقد دستگاه دی وی دی هست اما چیزی که کنجکاوم کرده می خواستم نقد و بررسی تو سایت های خارجی ببینم که فقط همه اش سایت های ایرانی میومد !!!

سایت های خارجی فقط مدل asus zenbook ux501vw بررسی شده .

باتشکر

AMD>INTEL
16-06-16, 22:25
سلام

من یه لپ تاپ خیلی خوبی پیدا کردم که وزنش زیر دو و نیم کیلو هست asus n501vw که دقیقا مشخصاتش با asus n552vw یکی فقط فاقد دستگاه دی وی دی هست اما چیزی که کنجکاوم کرده می خواستم نقد و بررسی تو سایت های خارجی ببینم که فقط همه اش سایت های ایرانی میومد !!!

سایت های خارجی فقط مدل asus zenbook ux501vw بررسی شده .

باتشکر

این مدل برای بازار ایران ساخته شده . مشابه خارجیش هم همون مدلی که نام بردید هست.

PankeSabz
16-06-16, 23:27
این مدل برای بازار ایران ساخته شده . مشابه خارجیش هم همون مدلی که نام بردید هست.

اونوقت آپدیت برای این لپ تاپ میاد ؟

AMD>INTEL
16-06-16, 23:32
اونوقت آپدیت برای این لپ تاپ میاد ؟

بله میاد . بردشون و همه چیزشون مثل اون مدل بین المللی هست و اسمشو عوض کردن

PankeSabz
17-06-16, 20:42
بله میاد . بردشون و همه چیزشون مثل اون مدل بین المللی هست و اسمشو عوض کردن

سلام

این لپ تاپ asus n501vw یه بدی داره که از خریدش پشیمون شدم صفحه نمایشش خیلی بازتاب داره تصمیم گرفتم لپ تاپ asus n552vw با رم 12 گیگ بگیرم .

با تشکر از راهنمایی شما

AMD>INTEL
17-06-16, 20:47
سلام

این لپ تاپ asus n501vw یه بدی داره که از خریدش پشیمون شدم صفحه نمایشش خیلی بازتاب داره تصمیم گرفتم لپ تاپ asus n552vw با رم 12 گیگ بگیرم .

با تشکر از راهنمایی شما

خواهش میکنم . انتخاب خوبیه .