PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید لپتاپ با حدود قیمت 2.500.000 هزار تومان

silent-assassin
09-06-16, 18:17
سلام. میخوام یه لپتاپ بخرم. البته هدفم انجام همه کاری هست باهاش. نصب و کار با نرم افزارهای مهندسی مکانیک مثل catia و solidworks، و گیم هم در نظر دارم ولی خب تاپیک را توی این قسمت ایجاد کردم.

خودم نظرم روی k556uf هست با کانفیگ i5 6200/8gb/1tb/2gb

نظر شما دوستان در مورد این نمونه و کلا سری k556 چیه؟ انواع نقل ها را ازش شنیدم.

بعد از مدتی جستجو رسیدم به مدل v502 ux- d با کانفیگ مشابه اما 128 گیگ ssd و گرافیک 950GTX. و میتونم با افزایش بودجه اینو تهیه کنم و خب وقتی بحث افزایش بودجه میاد میشه روی k556ub - f هم حتی حساب کرد

آیا پرداخت حدودا 400 هزارتومن بیشتر ارزش داره برای یکی از این دو محصول؟

کلا خیلی شدید بین این همه تنوع محصول گیر کردم. پیشنهاد جایگزین چی سراغ دارید؟ برندهای ایسر و لنوو چطور هستند؟ کمک کنید لطفا. ممنون

AMD>INTEL
09-06-16, 18:22
بله با توجه به کار شما و نرم افزارهای مهندسی بهتره از لپتاپی استفاده کنید که پردازنده بهتری داشته باشه .این لپتاپ از LENOVO هم به نظرم مناسب کار شما هست
Lenovo Y5070 2015 - B

Aaron Swartz
09-06-16, 19:41
سلام. میخوام یه لپتاپ بخرم. البته هدفم انجام همه کاری هست باهاش. نصب و کار با نرم افزارهای مهندسی مکانیک مثل catia و solidworks، و گیم هم در نظر دارم ولی خب تاپیک را توی این قسمت ایجاد کردم.

خودم نظرم روی k556uf هست با کانفیگ i5 6200/8gb/1tb/2gb

نظر شما دوستان در مورد این نمونه و کلا سری k556 چیه؟ انواع نقل ها را ازش شنیدم.

بعد از مدتی جستجو رسیدم به مدل v502 ux- d با کانفیگ مشابه اما 128 گیگ ssd و گرافیک 950GTX. و میتونم با افزایش بودجه اینو تهیه کنم و خب وقتی بحث افزایش بودجه میاد میشه روی k556ub - f هم حتی حساب کرد

آیا پرداخت حدودا 400 هزارتومن بیشتر ارزش داره برای یکی از این دو محصول؟

کلا خیلی شدید بین این همه تنوع محصول گیر کردم. پیشنهاد جایگزین چی سراغ دارید؟ برندهای ایسر و لنوو چطور هستند؟ کمک کنید لطفا. ممنون

با قیمت 2500 میتونید V502UX - C رو تهیه کنید.

لپتاپ K556UF - D تنها مزیتی که نسبت به مدلی که بالا عرض کردم داره اینه که یک عدد پورت USB Type-C داره. البته وجود این پورت در این لپ تاپ گزینه خوبی ست و میتونید دربارش و کاربردهایی که داره توی نت جستجو کنید.

لپ تاپ پیشنهادی آقای امید هم خوبه البته قیمتش بالاتر هست و حدود 3000 - 3100 قیمتش هست. کانفیگ خیلی خوبی داره. مخصوص بازی هم طراحی شده و این نوید دهنده کیفیت ساخت و خنک کنندگی خوب این لپ تاپ خواهد بود. و تنها ایراد وارده بهش نبود یک عدد پورت USB Type-C هست که در مقابل سخت افزار مناسب و گیمینگ بودن لپ تاپ میشه ازش صرفه نظر کرد.

K556UB هم به طور کلی (از A تا G ) ارزش خرید نداره.

توصیه من اینه که برای کاربرد مد نظر شما ، سمت لپ تاپ های مالتی مدیای ایسوس (سری K , X , N , V ) نروید.

silent-assassin
09-06-16, 20:57
بله با توجه به کار شما و نرم افزارهای مهندسی بهتره از لپتاپی استفاده کنید که پردازنده بهتری داشته باشه .این لپتاپ از LENOVO هم به نظرم مناسب کار شما هست
Lenovo Y5070 2015 - B

متشکر بابت راهنمایی ها
من واقعا بیشتر از 2.600 یا نهایتا 2.700 نمیتونم خرج کنم. اینم تازه اگه بدم فقط با مشاوره شما و تصدیق این مورد که کوچ از اون مدل 2.200 به این مدل ها ارزش داره میدم! حالا نظر نهایی شما چیه؟

ممنون و متشکر

با قیمت 2500 میتونید V502UX - C رو تهیه کنید.

لپتاپ K556UF - D تنها مزیتی که نسبت به مدلی که بالا عرض کردم داره اینه که یک عدد پورت USB Type-C داره. البته وجود این پورت در این لپ تاپ گزینه خوبی ست و میتونید دربارش و کاربردهایی که داره توی نت جستجو کنید.

لپ تاپ پیشنهادی آقای امید هم خوبه البته قیمتش بالاتر هست و حدود 3000 - 3100 قیمتش هست. کانفیگ خیلی خوبی داره. مخصوص بازی هم طراحی شده و این نوید دهنده کیفیت ساخت و خنک کنندگی خوب این لپ تاپ خواهد بود. و تنها ایراد وارده بهش نبود یک عدد پورت USB Type-C هست که در مقابل سخت افزار مناسب و گیمینگ بودن لپ تاپ میشه ازش صرفه نظر کرد.

K556UB هم به طور کلی (از A تا G ) ارزش خرید نداره.

توصیه من اینه که برای کاربرد مد نظر شما ، سمت لپ تاپ های مالتی مدیای ایسوس (سری K , X , N , V ) نروید.

ممنون بابت راهنمایی ها. بین دو مدل UX - c و UX - d من ترجیحم روی دومی هست. هم ssd بیشتری داره و هم دو گیگابایت رم بیشتر. البته نظر شخصی من اینه و مسلما پیشنهادات شما تاثیر گذاره

اما من درنهایت نفهمیدم مدل مد نظرتون کدوم شد! ابتدا UX را تایید کردید و در انتها فرمودید کلا سری K و U را بیخیال بشم. تو این بازه قیمتی فکر کنم اجباری باشه انتخاب این محصولات. البته باز من زیاد مطلع نیستم

ممنون و متشکر

Aaron Swartz
09-06-16, 21:15
ممنون بابت راهنمایی ها. بین دو مدل UX - c و UX - d من ترجیحم روی دومی هست. هم ssd بیشتری داره و هم دو گیگابایت رم بیشتر. البته نظر شخصی من اینه و مسلما پیشنهادات شما تاثیر گذاره

اما من درنهایت نفهمیدم مدل مد نظرتون کدوم شد! ابتدا UX را تایید کردید و در انتها فرمودید کلا سری K و U را بیخیال بشم. تو این بازه قیمتی فکر کنم اجباری باشه انتخاب این محصولات. البته باز من زیاد مطلع نیستم

ممنون و متشکر

منظورم من از جمله آخر این بود که این لپ تاپ ها برای کاربرد مد نظر شما ساخته نشده اند. کتیا یه سی پی یو خوب میخواد (HQ) و گیم هم یه چیپ گرافیکی خوب که حداقلش (GTX950) میشه.

AMD>INTEL
09-06-16, 21:30
نظرم روی k556ub - f هست دوست عزیز با این بودجه شما .

Aaron Swartz
09-06-16, 22:59
نظرم روی k556ub - f هست دوست عزیز با این بودجه شما .

یکی از دوستام این لپ تاپ رو خریده و راضی هست ، باهاش گیم هم بازی میکنه ، شش ماه هست که بدون مشکل کار میکنه ، البته موقع گیم تنظیمات رو اکثرا روی حالت مدیوم قرار میده.صفحه نمایشش هم آزاد دهنده نیست به هیچ عنوان. در کل لپ تاپ خوبیه ولی خب هنوز توی دروس دانشگاهی به جایی نرسیدیم که نرم افزارهای مهندسی و تخصصی رو باهاش اجرا کنیم.

بازی اسپیلینت سل رو روی حالت مدیوم بدون لگ بازی کردیم.

AMD>INTEL
09-06-16, 23:51
یکی از دوستام این لپ تاپ رو خریده و راضی هست ، باهاش گیم هم بازی میکنه ، شش ماه هست که بدون مشکل کار میکنه ، البته موقع گیم تنظیمات رو اکثرا روی حالت مدیوم قرار میده.صفحه نمایشش هم آزاد دهنده نیست به هیچ عنوان. در کل لپ تاپ خوبیه ولی خب هنوز توی دروس دانشگاهی به جایی نرسیدیم که نرم افزارهای مهندسی و تخصصی رو باهاش اجرا کنیم.

بازی اسپیلینت سل رو روی حالت مدیوم بدون لگ بازی کردیم.

این دوستمون برای گیم نمیخواد دوست گرامی . برای برنامه های مهندسی کافیه .

Aaron Swartz
10-06-16, 00:01
این دوستمون برای گیم نمیخواد دوست گرامی . برای برنامه های مهندسی کافیه .

تو پست اول آخه نوشتن بودن گیم :1.:

برای نرم افزارهای مهندسی فقط Ansys که سنگین هم حساب نمیشه رو ازش پرسیدم، تست کرده و مشکلی نداشته ( از لحاظ کندی و هنگ و ...) برای برنامه نویسی هم برای کامپایل کردن برنامه های سبک و نیمه سنگین (حدود 100 خط که چد تا تابع یا سابروتین هم داشته باشه) با visual studio مشکلی نداشتن ولی برای برنامه های سنگین، باید بزارید که فقط کامپایل کنه و اصلا هیچ کار دیگه ای باهاش نداشته باشید.

AMD>INTEL
10-06-16, 00:07
تو پست اول آخه نوشتن بودن گیم :1.:

برای نرم افزارهای مهندسی فقط Ansys که سنگین هم حساب نمیشه رو ازش پرسیدم، تست کرده و مشکلی نداشته ( از لحاظ کندی و هنگ و ...) برای برنامه نویسی هم برای کامپایل کردن برنامه های سبک و نیمه سنگین (حدود 100 خط که چد تا تابع یا سابروتین هم داشته باشه) با visual studio مشکلی نداشتن ولی برای برنامه های سنگین، باید بزارید که فقط کامپایل کنه و اصلا هیچ کار دیگه ای باهاش نداشته باشید.

پست من و ایشون رو بخونید . بله بودجشون محدوده اون لپتاپ هم به دلیل پردازنده قدرتمندش پیشنهاد دادم و اون گرافیکش هم به خاطر هسته های کودا و دیگر فاکتورش قیمتش بود .

silent-assassin
10-06-16, 05:51
آقایوت سپاسگذار. تا الان دیگه قطعا به مدل های کمتر از 2.500 فکر نمیکنم دیگه.

حالا یه چیزی
برتری های k556 نسبت به v502
پردازنده قدرتمند i7
پورت جدید usb type c

برتری های v502 نسبت به k556
داشتن 128 گیگ اس‌اس‌دس
گرافیک GTX
صفحه نمایش مات
باتری بهتر

یه نگاهی به بنچمارک‌های i7 و مقایسه‌اش با i5 کردم توی سایت cpuboss. تفاوت خیلی خاص نبود. واقعا این قضیه داشتن i7 برتری کاملی محسوب میشه به از داست دادن اون 4تا ویژگی دیگه؟ تازه با قیمت بیشتر! یه ذره خودم حس میکنم اون 4 تا ویژگی را بیشتر بخوامشون تا داشتن پردازنده i7

یه تعداد سوال دیگه
کیفیت و کارایی کلی این دو تا محصول چطوره؟ عمر و دوام و ...
سری v برتری نسبی داره یا سری k ( البته v502 که ظاهرا نسخه بین المللش میشه K501)

میخوام بگیم فرضا این دو تا محصول کانفیگ یکسانی دارن با قیمت مشابه. اونوقت خرید کدوم بهتره؟

ممنون و متشکر

AMD>INTEL
10-06-16, 13:36
شما ابتدا به روی پردازنده تمرکز کنید . چون برای کار شما مهم ترین عامله . گرافیک هم برای این کار شما تعداد هسته های کودا اون به کار شما میاد .