PDA

مشاهده نسخه کامل : [درخواست] راهنمایی برای اورکلاک پردازنده AMD

sajad-tnt
31-05-16, 16:31
سلام دوستان.
پردازنده AMD Phenom II X2 B55 رو به AMD Athlon II X4 555 آنلاک کردم.
بعداز آنلاک متاسفانه هسته چهارم فعال نشد که مجبور به افزایش ولتاژ CPU شدم.
با افزایش مقدار 0.01 ولت هسته چهارم فعال شد اما متاسفانه با تست Prim95 بعد از چند دقیقه Fail میشد و BSOD !...
خلاصه شروع کردم به ولتاژ دادن و تست, تا رسیدم به ولتاژ 1.50 و 2ساعت تست پایداری گرفتم که مشکلی نبود.
الان هم توی بازی و .. مشکلی نداره و تابحال اصلا BSOD نداده!.
دمای فعلی پردازنده درحالت IDLE حداکثر 35 درجه و درحالت LOAD حداکثر 50 الی 52 درجه میشه.
خلاصه دوستان ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تا اورکلاکش کنم...مشخصات کامل سیستم توی امضام هست.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) ... Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

حداکثر دما لود این پردازنده چند هست؟.
چه مقادری رو باید افزایش بدم؟.

Only the registered members can see the link

مـوفق باشــــــید.

AMD>INTEL
31-05-16, 17:03
کولینگ پردازندتون چیه ؟

sajad-tnt
31-05-16, 17:09
کولینگ پردازندتون چیه ؟
سلام.
Evercool Transformer 3 (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
31-05-16, 17:22
پیشنهاد میکنم با amd over drive اورکلاک کنی . فقط cpu ht رو باید بالا ببری . پله به پله . از 210 تا 215 شروع کن /دمای پردازند هم نباید به ماکزیمم 70 برسه باید زیر 68-69 بره

sajad-tnt
31-05-16, 19:41
مرسی دوست گلم.
همینطور که گفته بودید CPU HT رو از 210 شروع کردم و تا 220 بصورت گام به گام افزایش دادم.
اما روی مقدار 221 و تست Prime95 کم اورد و بعداز چند دقیقه BSOD شد!...
دیگه ادامه ندادم و اگه اشتباه نکنم برای ادامه نیاز به افزایش ولتاژ داره, درسته؟!...
درحال حاضر 30دقیقه روی کلاک 3300Mhz تست گرفتم و خدارو شکر مشکلی نبود...
توی این نیم ساعت دما هم (درحالت IDLE حداکثر 45) و (درحالت FullLoad حداکثر 60) درجه سانتیگراد شد.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

حال چندتا سوال داشتم:
1.اگه بخوام اور رو ادامه بدم, باید چه مقدار به پردازنده ولتاژ بدم؟.
2.بنظرتون این 0.300 هرتز اورکلاک تاثیر گذار هست(در بازی/کارایی و ...) ؟.
3.الان این پردازنده در عملکرد و ... مثلا بالاتر از (Intel® Core™2 Quad Processor Q9500 (Only the registered members can see the link)) هست؟.
4.قبل از شروع اورکلاک گذینه Cool'n'Quiet در بایوس رو غیرفعال کردم, آیا نیازی به اینکار بود یا الان میتونم فعالش کنم؟.
5.بعداز اور باس رم از 1600 به 1760 افزایش پیدا کرده, آیا مشکلی نداره؟.

ممنون و مـوفق باشــید.

alksdj
31-05-16, 20:08
مرسی دوست گلم.
همینطور که گفته بودید CPU HT رو از 210 شروع کردم و تا 220 بصورت گام به گام افزایش دادم.
اما روی مقدار 221 و تست Prime95 کم اورد و بعداز چند دقیقه BSOD شد!...
دیگه ادامه ندادم و اگه اشتباه نکنم برای ادامه نیاز به افزایش ولتاژ داره, درسته؟!...
درحال حاضر 30دقیقه روی کلاک 3300Mhz تست گرفتم و خدارو شکر مشکلی نبود...
توی این نیم ساعت دما هم (درحالت IDLE حداکثر 45) و (درحالت FullLoad حداکثر 60) درجه سانتیگراد شد.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

حال چندتا سوال داشتم:
1.اگه بخوام اور رو ادامه بدم, باید چه مقدار به پردازنده ولتاژ بدم؟.
2.بنظرتون این 0.300 هرتز اورکلاک تاثیر گذار هست(در بازی/کارایی و ...) ؟.
3.الان این پردازنده در عملکرد و ... مثلا بالاتر از (Intel® Core™2 Quad Processor Q9500 (Only the registered members can see the link)) هست؟.
4.قبل از شروع اورکلاک گذینه Cool'n'Quiet در بایوس رو غیرفعال کردم, آیا نیازی به اینکار بود یا الان میتونم فعالش کنم؟.
5.بعداز اور باس رم از 1600 به 1760 افزایش پیدا کرده, آیا مشکلی نداره؟.

ممنون و مـوفق باشــید.

سلام دوست عزیز
در مورد سوال 5 مشکلی نیست ولی باید در نظر داشته باشید که ولتاژ رم چقدر هست
دوست عزیز در مورد اورکلاک اگر سیستم روی کیس بسته شده در نظرتون باشه که دمای داخل کیس رو هم کنترل کنید یعنی از یکی کیسی استفاده کنید که هوا داخلش جابجا بشه یا از فن برای خنک کردن کیس استفاده کنید
دمای چیست مادربورد هم در نظر داشته باشید چون مادربورد شما آنبود هست

sajad-tnt
01-06-16, 09:15
سلام دوست عزیز
در مورد سوال 5 مشکلی نیست ولی باید در نظر داشته باشید که ولتاژ رم چقدر هست
دوست عزیز در مورد اورکلاک اگر سیستم روی کیس بسته شده در نظرتون باشه که دمای داخل کیس رو هم کنترل کنید یعنی از یکی کیسی استفاده کنید که هوا داخلش جابجا بشه یا از فن برای خنک کردن کیس استفاده کنید
دمای چیست مادربورد هم در نظر داشته باشید چون مادربورد شما آنبود هست
مرسی از پاسختون.
ولتاژ رم 1.50 هست, البته این رم بنده باس 1866 کارخونه هست که چون مادربرد تا 1800 ساپورت میکرد رفته بود روی 1600!.
حقیقتش کیسم زیاد جالب نیست, برای همین درب کناری رو کلا برداشتم! ولی جلو و پشت کیس فن اضافه کردم!.

فقط دوست عزیزم اگه امکان داره باقی سوالات رو هم پاسخ بدید...
Cool'n'Quiet رو میتونم فعال کنم تا دمای پردازنده موقع بیکاری پایین باشه؟.

alksdj
01-06-16, 10:47
مرسی از پاسختون.
ولتاژ رم 1.50 هست, البته این رم بنده باس 1866 کارخونه هست که چون مادربرد تا 1800 ساپورت میکرد رفته بود روی 1600!.
حقیقتش کیسم زیاد جالب نیست, برای همین درب کناری رو کلا برداشتم! ولی جلو و پشت کیس فن اضافه کردم!.

فقط دوست عزیزم اگه امکان داره باقی سوالات رو هم پاسخ بدید...
Cool'n'Quiet رو میتونم فعال کنم تا دمای پردازنده موقع بیکاری پایین باشه؟.
نه دوست عزیز فعال نکنید
در مورد سوال 2 هم با توجه به اطلاعات داده شده زیاد تاثیر نداره
در مورد سوال 1 هم گفتم که چون مادربورد شما خیلی قوی نیست پیشنهاد نمیکنم زیاد ولتاژ بدین