PDA

مشاهده نسخه کامل : فن سی پی یو مناسب برای A4-6300 65w

Aaron Swartz
29-05-16, 12:51
با سلام فن استوک پردازنده اصلا مناسب نیست و در حالت عادی دما بالای 50 درجه ست همیشه. خودم نوتوس 100 رو در نظر دارم . کافی هست؟
خمیر روی خود کولر یا داخل جعبه هست ؟
چون کاربران دیجی ک ا ل ا میگن نیست و از یه فروشنده پرسیدم گفت یا روی خود کولر هست یا داخل جعبه. :1.:

یه سوال دیگه هم داشتم. اگه سی پی یو رو بعدا ( حدود 6 ماه دیگه) به A8-7600 ارتقاء بدم ، همین نوتوس 100 بس هست ؟

AMD>INTEL
29-05-16, 13:00
بله نوتوس 100 برای شما کافیه و جواب میده به خوبی . خمیر هم باید در باکسش باشه .

Aaron Swartz
29-05-16, 19:45
بله نوتوس 100 برای شما کافیه و جواب میده به خوبی . خمیر هم باید در باکسش باشه .

ممنون :give_rose:

میگم کیس من تهویه مناسبی نداره ، هیچ فنی روش نصب نیست ، پشت کیس جای یه فن ۸۰ میلیمتری داره ، درب بغل هم جای دو تا فن ۱۲۰ یا ۸۰ میلیمتری رو داره ، یعنی هم میشه ۸۰ بست هم ۱۲۰ ، بنظرتون یه فن ۸۰ به پشت کیس ببندم تا گرمایی که نوتوس ۱۰۰ دفع میکنه رو به بیرون هدایت کنه ؟ خودم اینو در نظر دارم:

DEEPCOOL Case Fan XFAN 80

AMD>INTEL
29-05-16, 19:51
فن 8 نویز و صدا زیادی داره و قدرت کم .

Aaron Swartz
29-05-16, 19:59
فن 8 نویز و صدا زیادی داره و قدرت کم .

میشه فن استوک رو از هیت سینک جدا کرد و اونو به پشت کیس بست؟ روی مادربرد یه ۴ پین دیگه هم هست و سیم فن استوک هم میرسه. نویزش هم خیلی کم بود.

AMD>INTEL
29-05-16, 20:03
میشه فن استوک رو از هیت سینک جدا کرد و اونو به پشت کیس بست؟ روی مادربرد یه ۴ پین دیگه هم هست و سیم فن استوک هم میرسه. نویزش هم خیلی کم بود.

بهتره روی در کیس یک فن 12 بگذاری . فن استوک دورش بالاست . البته باید امتحان کنی صداش . اگر بتونی دور فن رو تنظیم کنی خوبه

Aaron Swartz
01-06-16, 18:34
آقا دستتون درد نکنه ، خریدم و خمیر هم تو جعبه بود ، همشو بیشترش رو روی سی پی یو زدم ، یه مقداری هم روی بیس خنک کننده ، الان میتونم سیستم روشن کنم یا باید صبر کنم تا خشک بشه ؟

AMD>INTEL
01-06-16, 19:01
لازم نیست خشک بشه . خمیر زیاد نمیزدید چون تاثیر منفی داره و همچنین از کنارها میریزه

Aaron Swartz
01-06-16, 19:54
توی برنامه speccy دمای سی پی یو رو 85 - 90 درجه نشون میده ولی توی مادربرد دما بین 42 -45 درجه نشون میداد. مشکل از چیه. بعد یه چیز دیگه هم ضریب multiplier رفته روی 39 ، بخاطر فنه؟ یعنی الان دارم از حداکثر توان سی پی یو استفاده کنم؟

دور فن هم حدود 900 تاست.

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
01-06-16, 20:00
توی برنامه speccy دمای سی پی یو رو 85 - 90 درجه نشون میده ولی توی مادربرد دما بین 42 -45 درجه نشون میداد. مشکل از چیه. بعد یه چیز دیگه هم ضریب multiplier رفته روی 39 ، بخاطر فنه؟ یعنی الان دارم از حداکثر توان سی پی یو استفاده کنم؟

دور فن هم حدود 900 تاست.

Only the registered members can see the link

HWMONITOR را چک کنید . برنامه SPECCY رو چک کنید روی فرنهایت نباشه .
اون ضریب متغیره .

Aaron Swartz
01-06-16, 20:10
HWMONITOR را چک کنید . برنامه SPECCY رو چک کنید روی فرنهایت نباشه .
اون ضریب متغیره .

نه بر اساس درجه سلیسیوس هست.

85 °C

توی این برنامه هم دما رو همینجوری نشون میده (یخورده بالاتر هم هست حدود 90 درجه سلیسیوس :1. (28):

AMD>INTEL
01-06-16, 20:15
دما اشتباه هست . دمایی که مادربرد اعلام میکنه صحیح هست . اگر این درجه بود سیستم خاموش میکرد .

Aaron Swartz
01-06-16, 20:26
یعنی من همینجوری استفاده کنم ؟ توی مادربرد تنظیم کردم که اگه به 60 درجه رسید خاموش بشه ، حالا نمیدونم چه کنم ، دمای GPU توی HWMonitor روی 20 درجه هست ، آیا امکان داره دمای CPU و GPU برای یه APU اینقدر فرق داشته باشه ؟

یکی میگفت چون خمیر زیاد زدی اینجوریه ، بازش کن ، خمیرش رو کم کن ، اگه نشد خمیر رو پاک کن ، یه خمیر دیگه بزن. خمیر خودش سفید رنگ بود و توی یه پاکت کوچولو بود. حالا اونقدر هم زیاد نبود ، کل سطح سی پی یو رو پوشوند ، شاید ضخامتش اندازه ضخامت 2 برگه آچار بشه ، روی بیس فن هم خیلی کم زدم و نصف سطح فن اون هم بصورت کم رنگ پوشونده بود.

AMD>INTEL
01-06-16, 20:51
یعنی من همینجوری استفاده کنم ؟ توی مادربرد تنظیم کردم که اگه به 60 درجه رسید خاموش بشه ، حالا نمیدونم چه کنم ، دمای GPU توی HWMonitor روی 20 درجه هست ، آیا امکان داره دمای CPU و GPU برای یه APU اینقدر فرق داشته باشه ؟

یکی میگفت چون خمیر زیاد زدی اینجوریه ، بازش کن ، خمیرش رو کم کن ، اگه نشد خمیر رو پاک کن ، یه خمیر دیگه بزن. خمیر خودش سفید رنگ بود و توی یه پاکت کوچولو بود. حالا اونقدر هم زیاد نبود ، کل سطح سی پی یو رو پوشوند ، شاید ضخامتش اندازه ضخامت 2 برگه آچار بشه ، روی بیس فن هم خیلی کم زدم و نصف سطح فن اون هم بصورت کم رنگ پوشونده بود.

هیچ مشکلی نیست . 60 که خیلی کمه حداقل روی 70 ست میکردی . یک گیمی چیزی اجرا کن مشخص میشه ایرادی نداره

Aaron Swartz
01-06-16, 21:20
هیچ مشکلی نیست . 60 که خیلی کمه حداقل روی 70 ست میکردی . یک گیمی چیزی اجرا کن مشخص میشه ایرادی نداره

گیم که PES 16 اجرا کردم توی بازی هم رفتم مشکلی نبود حدود 3 دقیقه هم بازی کردم. دیگه بیشتر بازی نکردم ، گفتم نکنه یه وقت مشکلی چیزی پیش بیاد.

چشم روی 70 ست می کنم و دور فن هم حداقل روی 50 درصد بزارم خوبه یا روی 23 درصد ؟ روی 87 درصد یخورده نویز بالاست.

AMD>INTEL
01-06-16, 21:25
گیم که PES 16 اجرا کردم توی بازی هم رفتم مشکلی نبود حدود 3 دقیقه هم بازی کردم. دیگه بیشتر بازی نکردم ، گفتم نکنه یه وقت مشکلی چیزی پیش بیاد.

چشم روی 70 ست می کنم و دور فن هم حداقل روی 50 درصد بزارم خوبه یا روی 23 درصد ؟ روی 87 درصد یخورده نویز بالاست.

60 درصد خوبه . مشکلی پیش نمیاد . خیلی از بردها همین مشکل رو دارن . دما رو این نرم افزارها نمیتونن درست بخونن .