PDA

مشاهده نسخه کامل : داغ شدن l297 در مدار استپر موتور

VBR
25-05-16, 22:31
با عرض سلام و خسته نباشید
من یک مدار راه انداز استپر موتور دارم که خود موتور 12 ولت نیاز دارد و میکرو و l297 5 ولت نیاز دارند
به همین دلیل در مدار از رگولاتور 7805 استفاده کردم ولی قبل از اتصال موتور به مدار و فقط وصل کردن l297 به مدار ،
رگولاتور و l297 به شدت شروع به داغ شدن می کنند که فکر می کنم l297 بر اثر همین داغ شدن از کار افتاد.
علت این داغ شدن چیست؟
برای جلوگیری از داغ شدن رگولاتور و آی سی چه کار می توانم انجام دهم؟

AMD>INTEL
25-05-16, 22:33
این رگلاتور ها چندین نوع داره نوع مرغوب هم داره و همینطور نوع مشابه که مشکل حرارت دارند . باید یک هیت سینک با چسب سیلکون به پشت این رگلاتور متصل کنی برای دفع حرارت .

VBR
25-05-16, 22:40
ممنون از پاسختون
اما یه مشکل دیگه ای که هست داغ شدن l297 ه که حتی قبل از وصل شدن موتور به شدت داغ میشه ،
که فکر میکنم این داغ شدن باعث آسیب دیدن ایت آی سی میشه.
برای رفع این مشکل باید چه کار کنم؟

AMD>INTEL
25-05-16, 22:45
ممنون از پاسختون
اما یه مشکل دیگه ای که هست داغ شدن l297 ه که حتی قبل از وصل شدن موتور به شدت داغ میشه ،
که فکر میکنم این داغ شدن باعث آسیب دیدن ایت آی سی میشه.
برای رفع این مشکل باید چه کار کنم؟

خازن هایی که استفاده کرده باشی مرغوب نباشه میتونه عامل مشکل باشه .بعضی از ایسی ها همینوری حرارتشون بالاست ولی مشکلی هم پیش نمیارن .
متاسفانه تو بازار ما چندین نوع از هر قطعه الکترونیک هست . تنها راهش هم خرید از جای مطمئن هست .

VBR
26-05-16, 00:52
خازن هایی که استفاده کرده باشی مرغوب نباشه میتونه عامل مشکل باشه .بعضی از ایسی ها همینوری حرارتشون بالاست ولی مشکلی هم پیش نمیارن .
متاسفانه تو بازار ما چندین نوع از هر قطعه الکترونیک هست . تنها راهش هم خرید از جای مطمئن هست .

ببخشید منظورتون خازن های متصل به آی سی ه؟

AMD>INTEL
26-05-16, 12:15
ببخشید منظورتون خازن های متصل به آی سی ه؟

خازنهای روی برد .