PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل آتش گرفتن پاور 1600 گرین

30ppp
24-05-16, 15:39
سلام.
من دوتا پاور گرین 1600 وات خریدم و تنها علت خریدش هم گارانتی معتبرش بوده.
متاسفانه پاور ها آتش گرفتن و اون خروجی ادعا شده رو هم ندارن.
گارنتیش هم بردم میگن تعویض نمیکنن این در حالی هست که گارانتی تعویض داره.
پاور ها 2 ماه هم کار نکردن.
3 میلیون تومن پول پاور دادم ولی الان هیچ کس پاسخگو نیست.

به نظرتون چکار کنم؟Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
24-05-16, 15:42
علت عدم گارانتی چی قید شده ؟
فایل پیوست شما هم قابل رویت نیست .

30ppp
24-05-16, 15:58
علت عدم گارانتی چی قید شده ؟
فایل پیوست شما هم قابل رویت نیست .
تصویر اصلاح شد.
میگن شامل گارانتی نمیشه

AMD>INTEL
24-05-16, 16:41
تصویر اصلاح شد.
میگن شامل گارانتی نمیشه

این روی PC استفاده شده یا برای کار دیگه ؟ چه مقدار جریان کشیده شده ؟ چون قاعدتا نباید اینطوری بشه . باید پروتکشنش عمل کنه .

DOOM999
24-05-16, 16:58
دوست عزیز با عرض پوزش من خودم طرفدار کولر مسترم ولی حداقل تو 10 12 سال اخیر خودم و اکثر دوستانم یا عزیزانی که سیستم بستم واسشون گرین داشتیم و تمام استانداردهای لازم و معتبر رو داره مخصوصا سری های 1000 به بالا که طبق اطلاع بنده قطعات با کیفیت تری دارند تا الان موردی گزارش نشده .باید دید تحت چه شرایطی قرارشون دادید که هردو باهم منهدم شدند به این شکل ولی به هر صورت گرین باید زیر بار تعهداتش بره تا خدشه ای به سابقش وارد نشه

30ppp
25-05-16, 09:57
یک چیزی مشابه چندتا کارت گرافیک هست + کامپیوتر کوچک رزبری پای.
من چندتا EVGA SuperNOVA 1600 هم دارم ولی مشکلی نخوردن.
در ضمن گرین خودش تولید نمیکنه، یک شرکتی بنام "پاور تک PowerTech" هست تولید کننده اصلی پاور های گرین اونه.
فقط مارک گرین میخوره روش و تعمیرکاراش دوره های تخصصیش رو تو همون شرکت گذروندن.
البته منم نمیدونستم بعد از اینکه به مشکل خوردم و کمی تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم . به عنوان نمونه همین پاور 1600 رو با برند "Hercules 1600w power supply" هم سرچ کنید همین پاور گرین رو میاره که هر دوشون رو شرکت PowerTech زده.

AMD>INTEL
25-05-16, 10:49
تو شرایط استاندارد و تحت فشار استاندارد چنین چیزی احتمال اتفاق افتادنش خیلی کمه .

خبات کریمی
25-05-16, 11:15
تو شرایط استاندارد و تحت فشار استاندارد چنین چیزی احتمال اتفاق افتادنش خیلی کمه .
درود
من هم عمل نکردن پروتکشن های پاور رو چندین بار تجربه کردم . یکبار به آتیش گرفتن برد هارد دیسک و خرابی مادربرد منجر شد.

AMD>INTEL
25-05-16, 11:29
درود
من هم عمل نکردن پروتکشن های پاور رو چندین بار تجربه کردم . یکبار به آتیش گرفتن برد هارد دیسک و خرابی مادربرد منجر شد.

خیلی کم اتفاق میوفته خبات جان . این مقدار سوختگی غیر طبیعی هست روی پار ایشون.
در مورد این پاور هم بهتره این دوستمون مستقیم با مهندس عمرانی تماس بگیرن . شاید بتونند براشون کاری انجام بدهند .

30ppp
25-05-16, 11:56
با جناب عمرانی صحبت کردم ولی ایشون هم کمکی نکردن.
عزض کزدن شما باید این رو به PC وصل میکردید، این درحالی هست که من به برد رزبری که خیلی کوچکتر از PC ها هست وصل کردم.
ظاهرا مشکل از کابلهای کیفیت پایین هست که توان جابجایی آمپر نوشته شده رو نداره.
حالا من موندم چکار کنم !!!!

AMD>INTEL
25-05-16, 12:02
با جناب عمرانی صحبت کردم ولی ایشون هم کمکی نکردن.
عزض کزدن شما باید این رو به PC وصل میکردید، این درحالی هست که من به برد رزبری که خیلی کوچکتر از PC ها هست وصل کردم.
ظاهرا مشکل از کابلهای کیفیت پایین هست که توان جابجایی آمپر نوشته شده رو نداره.
حالا من موندم چکار کنم !!!!

چی بگم . البته حرفشون بیراه نیست . چون این پاور برای pc طراحی شده . اینطور موارد قبل از خرید حتما با ایشون یا در انجمن مشاوره میگرفتید . کابل ها متناسب با آمپراژ قید شده روی شاخه های ولتاژ پاور طراحی میشن .آب شدن این سیم ها هم به خاطر کشیدن آمپر بیش از چیزی هست که روی سیم و شاخه مورد نظر قید شده است .