PDA

مشاهده نسخه کامل : پخش صوت از 2 سیستم صوتی بصورت همزمان

SajjadKhati
13-05-16, 19:15
سلام
به دلایلی مجبورم همزمان از 2 سیستم صوتی استفاده کنم .
یکی اسپیکر دارم و یکی مانیتورم هم اسپیکر داره
میشه همزمان هر دو تا ازشون استفاده کنم؟ مثلا یک پلیر از اسپیکر و یک دیگه از مانیتور پخش شه . میشه؟ اگه آره ، چجوری؟

AMD>INTEL
13-05-16, 20:13
اگر یک فایل صوتی رو میخوای روی دو تا پخش کنی با یک تبدیل 2 به 1 بر روی جک سبز این کار امکان پذیره . ولی دو فایل مختلف خیر .

amirpcp30
14-05-16, 08:45
سلام
اگه دوتا فایل صوتی مختلف رو هم بخوایید یکی از مانیتور باشه و یکی از اسپیکر ، باید یک کارت صدا هم داشته باشید که یکی رو به کارت صدا و یکی به صدای مین بورد متصل کنید و هر پلیر رو بفرستید سمت یکی از کارت صداها
:give_rose:

خبات کریمی
14-05-16, 12:22
سلام
به دلایلی مجبورم همزمان از 2 سیستم صوتی استفاده کنم .
یکی اسپیکر دارم و یکی مانیتورم هم اسپیکر داره
میشه همزمان هر دو تا ازشون استفاده کنم؟ مثلا یک پلیر از اسپیکر و یک دیگه از مانیتور پخش شه . میشه؟ اگه آره ، چجوری؟

سلام دوست گرامی
بله چنین امکانی بدون نیاز به تهیه کارت صدا وجود داره. (پخش دو فایل صوتی/ویدئوی مختلف به طور هم زمان یکی از بلندگو مانیتور اون یکی از اسپیکر اصلی )

تنها کافیه دو instance از پلیر MP-HC رو اجرا کنید. به همین منظور:

Only the registered members can see the link

بعد در بخش تنظیمات بخش output گزینه Audio Renderer هر کدوم از instance پلیر، یکی رو روی یکی از بلندگوها ست کنید (یکی مانیتور، اون یکی اسکیپر، فقط نباید اولی رو ببندی). برای نمونه من یکی رو روی مانیتور و دیگری رو روی اسپیکر گذاشتم بدون هیچ مشکلی پخش کرد(همین الان تست کردم):wink:

پس یکی رو اجرا کن بزار روی مانیتور، بعد یکی دیگه رو اجرا کن بزار رو اسپیکر، البته بعد تغییر باید فایل دوم رو دوباره پلی کنی (نباید اولی رو ببنید و الی آخرین انتخاب اعمال میشه و هردوتاش میشه یکی).

SajjadKhati
14-05-16, 12:53
سلام دوست گرامی
بله چنین امکانی بدون نیاز به تهیه کارت صدا وجود داره. (پخش دو فایل صوتی/ویدئوی مختلف به طور هم زمان یکی از بلندگو مانیتور اون یکی از اسپیکر اصلی )

سلام
ممنون
ولی مسیر این عکس کجاست؟ یعنی کجا باید برم تا این صفحه برام ظاهر بشه؟
و همینطور تشکذ میکنم از بقیه ی دوستان که جواب دادن :11():

خبات کریمی
14-05-16, 13:42
سلام
ممنون
ولی مسیر این عکس کجاست؟ یعنی کجا باید برم تا این صفحه برام ظاهر بشه؟
و همینطور تشکذ میکنم از بقیه ی دوستان که جواب دادن :11():

درود
منوی View
گزینه آخر Options:11():

SajjadKhati
14-05-16, 17:28
درود
منوی View
گزینه آخر Options:11():

ممنون
این منوی نرم افزاره؟
منوی کنترل پنل هه؟
چیه؟

AMD>INTEL
14-05-16, 17:37
ممنون
این منوی نرم افزاره؟
منوی کنترل پنل هه؟
چیه؟

داخل مدیا پلیر کلاسیک . قسمت option

خبات کریمی
14-05-16, 18:52
ممنون
این منوی نرم افزاره؟
منوی کنترل پنل هه؟
چیه؟

دوست عزیز پست اول رو دوباره بخونید ببینید اصلا در مورد چه چیزی توضیح داده شده

SajjadKhati
14-05-16, 19:01
بعد در بخش تنظیمات بخش output گزینه Audio Renderer هر کدوم از instance پلیر، یکی رو روی یکی از بلندگوها ست کنید (یکی مانیتور، اون یکی اسکیپر، فقط نباید اولی رو ببندی). برای نمونه من یکی رو روی مانیتور و دیگری رو روی اسپیکر گذاشتم بدون هیچ مشکلی پخش کرد(همین الان تست کردم):wink:

پس یکی رو اجرا کن بزار روی مانیتور، بعد یکی دیگه رو اجرا کن بزار رو اسپیکر، البته بعد تغییر باید فایل دوم رو دوباره پلی کنی (نباید اولی رو ببنید و الی آخرین انتخاب اعمال میشه و هردوتاش میشه یکی).

از اینجا به بعد رو متوجه نشدم :Love-ssa~! (1):

داخل مدیا پلیر کلاسیک . قسمت option

ممنون استاد امید

amirpcp30
15-05-16, 13:18
سلام دوست گرامی

سلام
احتمالا شما مانیتورتون با hdmi متصل نشده؟ چون به این صورت مثل دو کارت صدا خواهد شد و دو audio render متفاوت خواهید داشت
در این حالت نیاز به مدیا پلیر کلاسیک نیست با بیشتر پلیر ها میشه اینکارو کرد
مثلا vlc رو مینویسم اگه دوستمون صدا رو با hdmi منتقل میکنه متوجه بشه
اولی رو که با هر پلیری اجرا کنند که با audio render دیفالت پخش میشه دومی رو مثلا با همین vlc پخش کنند روی vlc راست کلید audio بعد audio device بعد هم audio render مربوط به hdmi رو انتخاب کنند روی hdmi پخش شه
در pot player و km هم اگه اشتباه نکنم مسیر به همین صورته متاسفانه نصب نیست الان چک کنم ، با بستن اولی هم مشکلی نداره هر کدوم کارخودشون رو میکنند
با سپاس :give_rose: