PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره اورکلاک گرافیک

0reza666
11-05-16, 11:13
با سلام.
من گرافیکم اورکلاک کردم یعنی یک ساله اورکلاک کردم و همیطنوری بازی میکنم. فقط یجارو اورکلاک کردم عکسش میذارم معموری اور کنم زیاد فرقیش نداره تازه معموری فقط میشه 20 تا زیاد کرد بشه مثلا 820 همین بیشتر کنم درجا هنگ. بیشتر اونجای که فلش کشیدم بحاله برای اورکلاک خخخ چون بازی رون میشه ولی معموری هیچی.

Only the registered members can see the link

خوب گرافیک ضعیفه و زیاد نمیشه اورکلاک کرد و منبع تغذیه جدا هم نداره رو مادر بورده این گرافیک برقش. حالا همین گرافیک ولی از برند ام اس ای برادر زاده ام داره مال من گیگابایته و اونجای که فلش کشیدم تا اخر میتونم اورکلاک کنم و اخ هم نمیگه و تو بازی یهو نمیندازه بیرون ولی برای من که رو 700 بود و الان اورکلاکش کردم گذاشتم رو 800 بیشتر کنم تو بازی یهو میندازه بیرون و هنگ میکنه مشکل کجاست؟

سی پی یو و رم من خیلی بالاتر از سیستم برادر زاده منه گرافیک هم فقط اسم ها فرق داره.

کولا راهی نیس بیشتر اورکلاک کنم و هنگ نکنه؟

دما هم هیچ وقت از 50 به بالا نمیره چه اورکلاک کنم چه نکنم همش چک کردم تو بازی بیرون بازی هیچ وقت بالای 50 نمیره. ولی برعکس مال برادر زاده ام تو بازی بالای 70 هم میره چه اورکلاک کرده باشم اون چه نکرده باشم. در گرما اون زیاده و مال من کم ولی تو اورکلاک اون زیاد میشه کرد مال من فقط 100 تا چه کنم؟ هر دو سیستم تازه جمع شده هر دو هم یه بازی کردیم تست کردیم و هر دو هم یه نوع ویندز...

خبات کریمی
11-05-16, 11:18
سلام دوست گرامی
شما نهایت می تونید 20 تا 50 مگاهرتز اورکلاک مفید داشته باشید.

AMD>INTEL
11-05-16, 11:19
این کارت بیش از 100 مگاهرتز بیشتر اور نمیشه . اگر هم بشه تو بازی دچار مشکل میشه . اون کارت هم به احتمال زیاد تغییرات اعمال نمیشه و برمیگرده به دیفالت .

alksdj
11-05-16, 11:41
با سلام خدمت شما دوست عزیز و با اجازه از اساتید محترم
دوست عزیز مدل کارت گرافیک شما همانطور که گفتن قابلیت زیاد اورکلاک ندارد به چند دلیل
تغذیه ، کولینگ
به همین دلیل شما نمیتونید از یک حدی بیشتر اورکلاک کنید

0reza666
11-05-16, 11:52
.

ممنون از پاسخ تمام دوستان.

فعلا نمیتونم گرافیک بالاتر بخرم خودم که میخوام در اینده یا 750 ti یا 950 بگیرم خلاص.

خوب تغذیه که نمیشه جدا زد این گرافیک ضعیفه و همینطوریه و برق از مادربورد میگیره این هیچ.

اما اگه کولینگ جدا بخرم و میشه نصب این گرافیک کرد و ایا تعسیری داره در بیشتر اورکلاک کردن و هنگ نکنه مثلا الان عکس بالا گذاشتم فلش کشیدم فابریکش رو 700 و من اورکلاک کردم گذاشتم رو 800 و مشکلی نیست الان یک ساله و این مورد بخرم میشه بکنمش 900 بنظرت یا نه هیچی ربطی نداره و با این کارت دیگه هیچی نمیشه کرد هیچ راهی هم وجود نداره هان؟

AMD>INTEL
11-05-16, 11:56
هر کارتی پتانسیل اورکلاک محدودی داره . با کولینگ جدا هم انتظار زیادی نمیشه داشت . مخصوصا این کارت ها . چون فقط کولینگ عامل محدود کننده نیست . ولتاژ هسته و سیستم تغذیه gpu هم عوامل محدود کننده هستند .

alksdj
11-05-16, 22:37
دوست عزیز همانطور که آقا امید گفتن هر کارتی یک پتانسیلی داره و بیشتر از اون نمیشه انتظار داشت . در مورد کولینگ هم فقط توی دما کارت تاثیر داره :11():

0reza666
02-01-17, 22:31
.

اقا جریان چیه؟ در جریان هستید که بنده امروز پاور جدید گرفتم ایا بخاطر همین اینطوری میشه کرد.

من این کارتم همش 700 کلاهک و معموری 800 هست. دیفالوت منظورمه. اور کنم برای تست خیلی فشار بیارم و تو بازی هنگ نکنه کلاهک میتونستم بکنم 800 و معموری هیچی همون 800 اون دس نمیزدم.

ولی امروز پاور جدید خریدم تا اینقدر پیش رفتم ببینید

فقط گرما داخل کیس زیاد شد و خود پاور هم گرما زیاد تولید میکرد. کارت هم که هیچ وقت گرما از 50 رد نمیکرد الان رد کرده. البته من فن کارت رو 100 گذاشتم تا کارت خنک کنه بخاطر اینکه اور کردم ترسیدم یهو... خوب چطور این همه اور کردم تحمل کرد و تو بازی اخ هم نگفت؟؟؟ یه 1 ساعتی هم بازی کردم :1. (29):

البته فقط بازی مافیا 3 تست کردم و اف پی سی 15 گرفتم در صورتی که تو تاپیک مافیا3 که دارم و هنوز ابدیت 2.3.4 نریختم اف پی سی 8 تا 10 میگرفتم. این مورد بگزریم. 1. الان چطور انقدر اورکلاک تحمل کرد این کارت 2. ایا یهو مشکلی پیش نمیاد برای کارت یا بقیه قطعات؟؟؟

این مورد بگم تو بازی دیگه تست کردم هنگ میکرد مثلا تو بازی نیدو فور اسپید ریوالز هنگ کرد.

AMD>INTEL
02-01-17, 22:51
FBC نداریم . منظورت FPS هست . تعداد فریم در ثانیه هست .
کارت باید خنک بشه . مسلما با این وضعیت به مشکل میخوره

0reza666
16-01-17, 10:02
FBC .

سوال اول. کارت گرافیکی که جدید گرفتم چرا اینطوریه معلوم نیس کلاهک تا چقدره. البته از تو سایت های فروش میشه فهمید ولی تو این برنامه چرا نشونش نمیده...

میدونم این کارت اورکلاک خودش شده ولی مثلا من بخوام زیاد کنم تنضیمات مثل کارت گرافیک قبلی من نیس چرا اینطوری هست چه باید کرد؟ کولا همه چی یجور دیگه شده تغییر کرده کل تنضیمات...

و سوال دوم.

دمای این گرافیک تو بازی مافیا3 با تنضیمات اخر high و رزولیشن تصویر Full HD فول اچ دی . 1920.1080 به 70 میرسه ایا مشکلی نیس؟ دمای این کارت گرافیک دقیق چقدر باید باشه تو بازی های سنگین؟

AMD>INTEL
16-01-17, 11:14
الان فرکانس را نشون داده ولی به شکل نمایش جدید .
70 درجه در لود برای کارت گرافیک اصلا بالا نیست .

0reza666
16-01-17, 11:18
.

خیلی ممنون جواب دادی.

یه سوال کوتاه دیگه دارم خوب من بازی های سنگین زیاد دارم مثلا همین مافیا و یا مورتال کوبت ایکس. سوال اصلی اینه نوشتن سیستم پیشنهادی مثلا سی پی یو core i7 و گرافیک هم مثلا 980 ti انوقط من چطور از لحضه ای که این گرافیک جدید 950 خریدم دارم این بازی هارو با تنضیمات بالا و رزولیشن فول اچ دی باز میکنم و سی پی یو من core i5 در حد 96 درصد میره ها اینم بگم و گرافیک 950 هم که بالا گرماش نوشتم. خوب اونا میگن همچین سیستمی میخواد این بازی ها برای بازی کردن فول اچ دی مثلا انوقط من چطور با این سیستم بازی میکنم فول اچ دی و کم نمیاره سیستمم؟ ایا مشخصاتی که در هر بازی مینویسن این سیستم میخواد اون سیستم میخواد دروغه؟ یه توضیح کامل لطفا

AMD>INTEL
16-01-17, 12:29
خیلی ممنون جواب دادی.

یه سوال کوتاه دیگه دارم خوب من بازی های سنگین زیاد دارم مثلا همین مافیا و یا مورتال کوبت ایکس. سوال اصلی اینه نوشتن سیستم پیشنهادی مثلا سی پی یو core i7 و گرافیک هم مثلا 980 ti انوقط من چطور از لحضه ای که این گرافیک جدید 950 خریدم دارم این بازی هارو با تنضیمات بالا و رزولیشن فول اچ دی باز میکنم و سی پی یو من core i5 در حد 96 درصد میره ها اینم بگم و گرافیک 950 هم که بالا گرماش نوشتم. خوب اونا میگن همچین سیستمی میخواد این بازی ها برای بازی کردن فول اچ دی مثلا انوقط من چطور با این سیستم بازی میکنم فول اچ دی و کم نمیاره سیستمم؟ ایا مشخصاتی که در هر بازی مینویسن این سیستم میخواد اون سیستم میخواد دروغه؟ یه توضیح کامل لطفا

برای FULL HD هیچوقت نمیگه از 980TI استفاده کنی . فقط برای رزولیشن 2K و بالاتر نیاز به کارت گرافیک قویتر هست . خیلی از گیمرها ممکنه تنظیمات را روی ULTRA بگذارند در اون حالت ممکنه کارتشون نکشه

0reza666
20-01-17, 20:03
میدونم این گرافیک خودش اور شده ولی من مثلا بخوام اور کنم این قسمت که فلش کشیدم چقدر میتونم اور کنم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 83119168%2FCapture.PNG)

فعلا که رو صفر هست. گرافیک 950 داخل امضآء خودم کامل نوشتم.

این پیدا کردم مثل اینکه کارت 950 تا این حد میشه اور کرد

بررسی کامل کارت گرافیک GeForce GTX 950 (Only the registered members can see the link)

فقط نمیدونم چرا از بالا اون گذینه اول تو توضیحات فعاله برای من فعال نیست. با اینکه نرم افزار اورکلاک من جدیدتره 4.3.0 هست ولی تو توضیحات که ادرس گذاشتم 4.1.1 هست. خوب منم دقیق همین کارت گرافیک دارم حالا چرا اون فعال نیس دیگه نمیدونم ولی دقیق عین همین عدادی که اورکلاک کرده کردم و تست کردم جواب داد و واقعا عالی بود.

دوستان نظری ندارن؟

0reza666
20-01-17, 20:03
میدونم این گرافیک خودش اور شده ولی من مثلا بخوام اور کنم این قسمت که فلش کشیدم چقدر میتونم اور کنم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 83119168%2FCapture.PNG)

بررسی کامل کارت گرافیک GeForce GTX 950 (Only the registered members can see the link)

فقط نمیدونم چرا از بالا اون گذینه اول تو توضیحات فعاله برای من فعال نیست. با اینکه نرم افزار اورکلاک من جدیدتره 4.3.0 هست ولی تو توضیحات که ادرس گذاشتم 4.1.1 هست. خوب منم دقیق همین کارت گرافیک دارم حالا چرا اون فعال نیس دیگه نمیدونم ولی دقیق عین همین عدادی که اورکلاک کرده کردم و تست کردم جواب داد و واقعا عالی بود.

دوستان نظری ندارن؟

0reza666
25-01-17, 11:42
چرا پیامم دوتا فرستاده شد این بالا. لطفا یکیش حذف کنید چون تکراریه.

لینک سایت نه عضو میگیره نه تبلیغات چیزی هست لطفا اگه مشکلی نیس بمونه چون من همش بهش سر میزنم.

راستی سوالم بالا جواب ندادین. برای گرافیکم که اون سایت اور کرده همین مدل و همین کارت اینقدر پیشنهاد میدین عکس

بنظرتون یکم زیادروی نیس؟ دیگه تا اینقدر زیاد کردن فلش کشیدم ببینید. البته از بالا همون اولی اصلا اون گذینه برای من فعال نیس ولی بقیه فعاله و میشه دستگاری کرد. الان انقدر شما اصلا پیشنهاد میدین؟

salpc
25-01-17, 13:25

دوستان نظری ندارن؟

اون بالایی واسه نسخه Expert هست واسه نسخه معمولی غیر فعاله (به دلیل مشکلاتی که ممکنه کاربر تو وارد کردن ولتاژ بده تو این نسخه اون باید غیر فعال بشه چون بحث ولتاژ 1صدم و 2 صدم تفاوت خیلی زیادی داره.)
باید گام به گام واسه اورکلاک برید جلو نه اینکه مستقیما بزنید مثلا 50 mhz اورش کنید.گام به گام 5 mhz جلو برید و تست بگیرید تا زمان پایداری سیستم.

0reza666
15-06-17, 05:18
خوب اون بالای از تنضیمات برنامه اورکلاک ام اس ای میشه فعال کرد و خودش صفر هست ایا باید اونم کمی زیاد کرد؟

میشه یکی دقیق توضیح بده چطور کامل و بدون دردسر میشه یکم این کارت اورکلاک کرد؟

من تموم برنامه هارو دارم برنامه اورکلاک برنامه تست پایداری برنامه مشخصات کارت گرافیک برنامه ... منظورم از راهنمایی اینکه این کارت چقدر میشه اورکلاک کرد؟

کسی کارت 950 نداره که اورکلاکش کرده باشه. یک نفر نیس؟

AMD>INTEL
15-06-17, 11:09
خوب اون بالای از تنضیمات برنامه اورکلاک ام اس ای میشه فعال کرد و خودش صفر هست ایا باید اونم کمی زیاد کرد؟

میشه یکی دقیق توضیح بده چطور کامل و بدون دردسر میشه یکم این کارت اورکلاک کرد؟

من تموم برنامه هارو دارم برنامه اورکلاک برنامه تست پایداری برنامه مشخصات کارت گرافیک برنامه ... منظورم از راهنمایی اینکه این کارت چقدر میشه اورکلاک کرد؟

کسی کارت 950 نداره که اورکلاکش کرده باشه. یک نفر نیس؟

یک شات اسکرین بگذار تا چک کنم .
آموزش این برنامه را سعی میکنم بگذارم در هفته های آتی

0reza666
15-06-17, 11:20
آموزش این برنامه را سعی میکنم بگذارم در هفته های آتی

اموزش اورکلاک قدم به قدم بزارید که عالی میشه.

من اون ادرس سایت تو پیامم در بالا گذاشتم که گرافیک 950 کامل توضیح داده و حتی اورکلاک هم کرده منم دقیق عین همون جلو رفتم ببینید

بدون اورکلاک اینطوریه

با اورکلاک

تو بازی یه کچلو خطوطی میزنه بعضی موقعه. اما در تست که هم برنامه اورکلاک ام اس ای هست ام تست برنامه ام اس ای هست مشکلی نداره و کجا فلش شماره 4 کشیدم میشه تا 240 هم جلو رفت هنگ نمیکنه بعد 20 دقیقه تست پایداری اما تو بازی درجا هنگ. اما همون شماره 4 فلش کشیدم 170 میزارم تو بازی مشکلی نداره میکشه ولی یهو چند دقیقه چند دقیقه خطوطی میاد خود این سایت

اینطوری درست کرده البته اون دوتا گرافیک داره شاید بخاطر همین انقدر جلو رفته.

راستی گذینه اولی فلش کشیدم میشه از تنضیمات فعال کرد. ایافعالش کنم و زیاد کنم؟ خطری نداره؟

AMD>INTEL
15-06-17, 11:21
ملاک موفقیت آمیز بودن اور در گیم هاست . پس سعی کن . خیلی بالا نبری . مخصوصا حافظه را . چون اورکلاک حافظه زودتر باعث عدم پایداری کارت میشه.

0reza666
15-06-17, 11:23
.

یعنی اون سایت که ادرس گذاشتم دروغ میگه که انقدر تو بازی ها نوشته که اورکلاک کرده؟
کولاهک 170 اورکلاک کرده و معموری 700 اورکلاک کرده؟

نگفتین گذینه اول از تنضیمات فعال کنم و اونم زیاد کنم یا باعث سوختن گرافیک میشه چون ولتاژ هست:1. (26):

AMD>INTEL
15-06-17, 11:37
یعنی اون سایت که ادرس گذاشتم دروغ میگه که انقدر تو بازی ها نوشته که اورکلاک کرده؟
کولاهک 170 اورکلاک کرده و معموری 700 اورکلاک کرده؟

نگفتین گذینه اول از تنضیمات فعال کنم و اونم زیاد کنم یا باعث سوختن گرافیک میشه چون ولتاژ هست:1. (26):

شرایط فرق میکنه . کارت با کارت هم فرق میکنه . ممکنه ولتاژ داده باشه . هر گزینه ای رو بخوای فعال کنی بدون آگاهی ممکنه باعث مشکل برای کارتت بشه .

0reza666
01-12-17, 16:43
شرایط فرق میکنه . کارت با کارت هم فرق میکنه . ممکنه ولتاژ داده باشه . هر گزینه ای رو بخوای فعال کنی بدون آگاهی ممکنه باعث مشکل برای کارتت بشه .

یه سوال دیگه درباره گرافیک.

ایا کسی که مثل شما وارده و کارت گرافیک کامل باز کنه میتونه این گرافیک 950 منکه 2 گیگ هست بکنه 4 گیگ؟ اصلا اینکار شدنیه و اگه شدنیه چقدر خرجشه؟

AMD>INTEL
01-12-17, 18:36
یه سوال دیگه درباره گرافیک.

ایا کسی که مثل شما وارده و کارت گرافیک کامل باز کنه میتونه این گرافیک 950 منکه 2 گیگ هست بکنه 4 گیگ؟ اصلا اینکار شدنیه و اگه شدنیه چقدر خرجشه؟

خیر نمیشه .عملا خیلی از کارت های جای DRAM اضافی نداره . در ضمن این کار به دلایل نختلف دیگه شدنی نیست . چون ممکنه در حال حرارت دادن کارت کاملا از بین بره و دلایل دیگر

0reza666
03-01-18, 16:22
.

ایا بخاطر تهویه هست که انقدر بوست شده؟

اتاقمم یکم سرده و الان انگار از کارت گرافیک ام اس ای 960 بالاتر شده که درسته؟

اطلاعات کارت گرافیک 960 از برند ام اس ای

MSI GTX 960 Gaming Twin Frozr V OC 4GB GDDR5

Graphics Engine
NVIDIA Geforce GTX 960
Bus Standard
PCI Express x16 3.0
Memory Type
GDDR5
Memory Size(MB)
4096
Memory Interface
128 bits
Core Clock Speed(MHz)
1241MHz Core (Boost Clock:1304MHz) (OC Mode)
1190MHz Core (Boost Clock:1253MHz) (Gaming Mode)
1127MHz Core (Boost Clock:1178MHz) (Silent Mode)
Memory Clock Speed(MHz)
7010

و حتی برابر با کارت گرافیک 1050 ti از برند ام اس ای

MSI GTX 1050 Ti Gaming X Twin Frozr VI 4GB GDDR5

Graphics Processing Unit

NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti

Interface

PCI Express x16 3.0

Core Name

GP107-400

Cores

768 Units

Boost / Base Core Clock

1493 MHz / 1379 MHz (OC Mode)
1468 MHz / 1354 MHz (Gaming Mode)
1392 MHz / 1290 MHz (Silent Mode)

Memory Clock Speed

7108 MHz (OC Mode)
7008 MHz (Gaming Mode)
7008 MHz (Silent Mode)

Memory

4GB GDDR5 (128-bit)

البته فقط از نظر کلاحک وگرنه معموری که مال من فقط 2 گیگ هست.

و اینم مشخصات کارت خودم 950 از برند ام اس ای

MSI GTX 950 Gaming Twin Frozr V OC 2GB GDDR5

NVIDIA GeForce® GTX 950
Interface
PCI Express x16 3.0
Boost / Base Core Clock
1317 MHz / 1127 MHz (OC Mode)
1279 MHz / 1102 MHz (Gaming Mode)
1190 MHz / 1026 MHz (Silent Mode)
Memory Size (MB)
2048

و جواب شما؟

AMD>INTEL
03-01-18, 19:10
ایا بخاطر تهویه هست که انقدر بوست شده؟

اتاقمم یکم سرده و الان انگار از کارت گرافیک ام اس ای 960 بالاتر شده که درسته؟

اطلاعات کارت گرافیک 960 از برند ام اس ای

MSI GTX 960 Gaming Twin Frozr V OC 4GB GDDR5

Graphics Engine
NVIDIA Geforce GTX 960
Bus Standard
PCI Express x16 3.0
Memory Type
GDDR5
Memory Size(MB)
4096
Memory Interface
128 bits
Core Clock Speed(MHz)
1241MHz Core (Boost Clock:1304MHz) (OC Mode)
1190MHz Core (Boost Clock:1253MHz) (Gaming Mode)
1127MHz Core (Boost Clock:1178MHz) (Silent Mode)
Memory Clock Speed(MHz)
7010

و حتی برابر با کارت گرافیک 1050 ti از برند ام اس ای

MSI GTX 1050 Ti Gaming X Twin Frozr VI 4GB GDDR5

Graphics Processing Unit

NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti

Interface

PCI Express x16 3.0

Core Name

GP107-400

Cores

768 Units

Boost / Base Core Clock

1493 MHz / 1379 MHz (OC Mode)
1468 MHz / 1354 MHz (Gaming Mode)
1392 MHz / 1290 MHz (Silent Mode)

Memory Clock Speed

7108 MHz (OC Mode)
7008 MHz (Gaming Mode)
7008 MHz (Silent Mode)

Memory

4GB GDDR5 (128-bit)

البته فقط از نظر کلاحک وگرنه معموری که مال من فقط 2 گیگ هست.

و اینم مشخصات کارت خودم 950 از برند ام اس ای

MSI GTX 950 Gaming Twin Frozr V OC 2GB GDDR5

NVIDIA GeForce® GTX 950
Interface
PCI Express x16 3.0
Boost / Base Core Clock
1317 MHz / 1127 MHz (OC Mode)
1279 MHz / 1102 MHz (Gaming Mode)
1190 MHz / 1026 MHz (Silent Mode)
Memory Size (MB)
2048

و جواب شما؟

بله دما مطلوب باشه تو حالت بوست یا oc فرکانس میتونه بالاتر باشه . بایوس کارت های msi حرف نداره