PDA

مشاهده نسخه کامل : مرورگر قدرتمند Vivaldi

AMD>INTEL
03-05-16, 20:45
Vivaldi یک مرورگر اینترنت بر پایه کرومیوم میباشد که توسط تیم قدیمی opera ساخته شده است . دارای محیط کاربری برنامه جمع و جور و جذاب است .
ویژگی ها :
محیط کاربری بصری و جذاب
- باز کردن صفحات با سرعت بالا
- استفاده از هسته قدرتمند Chromium engine گوگل
- مدیریت ایمیل ها بوسیله پنل کناری
- سوییچ و جابه جایی بین تب ها با استفاده از حرکات موس یا کلیدهای کیبورد
- همگام سازی بوکمارک ها ، هیستروی و .... با سایر مرورگرها

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
دانلود (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
19-08-16, 15:32
این مطلب را یکی از وبسایت های فارسی گذاشته بود. با ذکر منبع میگذارم
ویوالدی یکی از مرورگرهای اپرا (Opera) محسوب می‌شود و مأموریتش این است که اطمینان حاصل کند که مرورگر شما با شرایطتان مطابقت می‌کند. به همین دلیل به محض آن که این مرورگر را نصب می‌کنید، از شما می‌پرسد که مایل هستید این مرورگر چگونه نصب شود؟ می‌توانید از بین گزینه‌های مختلف، رنگ و محل قرارگیری tab ها را بر روی پنجره (بالا، پایین یا کنار) انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک تصویر پس زمینه در نظر بگیرید. پس از انتخاب و تزئین مرورگر به دلخواه خودتان، می‌توانید از استفاده از آن لذت ببرید!

اولین چیزی که می‌تواند باعث شود که عاشق این مرورگر شوید، این است که می‌توانید صفحات وب‌سایت‌های مختلف را در کنار هم و در یک پنجره مرورگر داشته باشید! این امکان توسط خود ویوالدی به نام “پنل” شناخته شده است که نوعی عملکرد چندگانه محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید اندازه آن‌ها را نیز تعیین و تنظیم کنید. حتی می‌توانید این پنل را از طریق دکمه on/off که در گوش چپ و پایین صفحه قرار دارد، فعال و غیر فعال کنید.

جالب است بدانید که حتی می‌توانید داخل این پنل یادداشت بنویسید. بنابر این اگر در حال گشت و گذار در وب‌سایت‌های مختلف هستید و یادداشت هم برمی‌دارید، می‌توانید به‌سادگی تمام این کارها را روی یک صفحه انجام دهید. البته در حال حاضر امکان ارسال این یادداشت‌ها به گوگل یا اورنوت (Evernote) وجود ندارد و قرار است که در داخل خود مرورگر به حافظه سپرده شود. با این حال، این یادداشت‌ها می‌توانند در دسترس شما باشند و می‌توانید آن‌ها را به هر جا که به داشتنشان نیاز دارید، کپی و پیست کنید.

به جز این امکانات، شما می‌توانید session های مخصوص به خودتان را تولید کنید. پس اگر عادت دارید که همیشه گروه خاصی از tab ها در آن واحد استفاده کنید، ممکن است بخواهید که یک session بسازید. به این ترتیب، می‌توانید تنها با باز کردن یک session، تمامی آن‌ها را به طور هم‌زمان باز کنید.

این مجموعه از tab های مورد استفاده شما، tab های دیداری (Visual Tabs) نامیده می‌شوند چون قادر هستید تمام آنچه را که می‌خواهید در یک نگاه ببینید. البته اگر تعداد خیلی زیادی از tab های مختلف را باز کنید، این tab ها به صورت عادی مانند هر مرورگر دیگری مرتب می‌شوند. نکته جالب این که، وقتی یک tab را باز می‌کنید، رنگ مرورگر به رنگ اصلی تعریف‌شده برای آن وب‌سایت تغییر می‌کند که یک ویژگی بامزه برای ویوالدی است.

طراحی این مرورگر تمیز و زیبا است ولی اگر عمیق‌تر نگاه کنید، ممکن است با ذائقه برخی افراد جور در نیاید. با این حال، اگر شما هم دوست دارید که تجربه مرور صفحات اینترنتی خود را آن‌طور که دوست دارید تنظیم کنید، قطعاً ویوالدی ارزش نگاه انداختن را دارد.
منبع:کلیک

AMD>INTEL
10-10-16, 07:52
Vivaldi 1.4.589.38 (Only the registered members can see the link)

M A H R A D
11-10-16, 12:17
مرورگر خوبیه، خصوصاً برای هواداران نسخه‌های قدیمی اپرا که تحت موتور Presto بود. اما فعلاً در آغاز راهه و امکانات زیادی باید بهش اضافه بشه تا یه مرورگر کامل بشه. این اتفاق با هر آپدیت داره میفته.

فعلاً بارزترین چیزی که شخصاً توی این مرورگر بهش نیاز دارم یک ویژگی نظیر Block Content (مشابه اپراهای Presto-based) و تنظیمات کامل مربوط به Cache هست.

سپاس

Mehrdad.A 88
11-10-16, 13:21
اپرا چه در نسخه‌های قدیمی که از موتور Presto استفاده می‌کرد و چه از زمانی که به پروژه کرومیوم (موتور Blink) پیوست، جزء سریع‌ترین مرورگرها بوده.

پیشنهاد می‌کنم در کنار امتحان کردن نسخه جدید اپرا، مروگر Vivaldi هم که توسط تیم سابق اپرا ساخته شده، امتحان کنید.

سپاس

برعکس خودمم تو فکر vivaldi بودم، دارم دانلود میکنم ببینم چطوریه

ویرایش: نصبش کردم فقط یک چیزی قایلیت sync نداره ؟؟!

Mehrdad.A 88
11-10-16, 19:54
حیف که فقط قابلیت sync نداره، امیدوارم اضافه بشه

M A H R A D
11-10-16, 23:56
برعکس خودمم تو فکر vivaldi بودم، دارم دانلود میکنم ببینم چطوریه

ویرایش: نصبش کردم فقط یک چیزی قایلیت sync نداره ؟؟!

منظورتون از Sync چی هست دقیقاً؟

انتقال بوک‌مارک‌ها و تنظیمات و ... از یه مرورگر دیگه؟ اگه آره، چنین امکانی وجود داره.

در داخل برنامه روی آیکون ویوالدی کلیک کنید و بعد File/Import bookmarks and settings

سپاس

Mehrdad.A 88
12-10-16, 09:29
منظورتون از Sync چی هست دقیقاً؟

انتقال بوک‌مارک‌ها و تنظیمات و ... از یه مرورگر دیگه؟ اگه آره، چنین امکانی وجود داره.

در داخل برنامه روی آیکون ویوالدی کلیک کنید و بعد File/Import bookmarks and settings

سپاس

نه اون که یک import ساده است فقط، منطورم قابلیت ایجاد اکانت و sync شدن اطلاعات بین چند ماشینه مثل گوگل کروم

M A H R A D
12-10-16, 14:22
نه اون که یک import ساده است فقط، منطورم قابلیت ایجاد اکانت و sync شدن اطلاعات بین چند ماشینه مثل گوگل کروم

منظور شما سینک از نوع Cross Device / Cross Platform هست.

Sync به اون معنا نداره در حال حاضر. ولی در برنامه‌های آینده‌شون هست که اضافه بشه (تحت نام Vivaldi Sync)

در کل کروم از نظر Sync بهتر از همه‌ی مرورگرها عمل کرده و شاید دلیلش تعداد کاربران بالا در تمام پلتفرم‌ها (Windows, Android, iOS, ...) هست.

(پست‌ها به تاپیک Vivaldi منتقل شدن)

سپاس:11():

Mehrdad.A 88
12-10-16, 18:01
منظور شما سینک از نوع Cross Device / Cross Platform هست.

Sync به اون معنا نداره در حال حاضر. ولی در برنامه‌های آینده‌شون هست که اضافه بشه (تحت نام Vivaldi Sync)

در کل کروم از نظر Sync بهتر از همه‌ی مرورگرها عمل کرده و شاید دلیلش تعداد کاربران بالا در تمام پلتفرم‌ها (Windows, Android, iOS, ...) هست.

(پست‌ها به تاپیک Vivaldi منتقل شدن)

سپاس:11():

خب پس تا اون موقع همین کروم ار همه بهتره :1. (23):

AMD>INTEL
07-12-16, 03:56
Vivaldi 1.5.658.56 (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
08-07-17, 13:45
ورزن 1.10 مرورگر قدرتمند VIVALDI را در سایت این مرورگر دانلود کنید
لینک دانلود (vivaldi.com)

ramin1000
08-07-17, 14:16
چون من تمام مرورگرها رو تست می کنم باید به دوستانی که می خوان از این مرورگر استفاده کنند بگم که این مرورگر همون Google Chrome است که ظاهرش تغییر داده شده است و یکسری ویژگی ها به اون اضافه شده است

من حدود 2 هفته از این مرورگر استفاده کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که chrome بهتره

کلا بیشتر مرورگر های از این دست از روی مرورگرهایی مثل firefox و chrome و ... ساخته شده اند و می دانیم که هیچ وقت کپی برابر اصل نمی شود

نکته: این مطلب اسپم نیست و فقط آگاهی برای آن هایی است که می خواهند دانلود کنند و هر کس این اختیار را دارد که دانلود و استفاده کند.

Mehrdad.A 88
08-07-17, 20:59
هنوز sync between devices نداره ؟

AtrafNET
09-07-17, 09:04
سلام
منم از Vivaldi استفاده کردم و به نظرم امکاناتش عالیه اما نظرم با نظر آقا رامین موافقه چون این همه امکاناتی که یه جا تو Vivaldi ریختن باعث گاهی سنگین شدن و گاهی کرش کردنش برای من میشد.

من فقط تو تنظیماتش ظاهر رو شخصی سازی کردم و چند تا تیک که به نظرم باید تغییر میدادم رو فعال یا غیرفعال کردم و تا یه زمانی خوب بود اما بعد یه مدت خواستم برم تو History ام تا یه صفحه ای رو که ذخیره شده باز کنم دیدم کلاً کرش کرد دوباره بازش کردم و زدم History بازم کرش کرد و ظاهراً اصلاً دیگه نمی تونستم History رو باز کنم چون یه بار کلاً Uninstall و دوباره Install هم کردم ولی بازم باز کردن History مصادف بود با کرش کردن در صورتی که خود کروم رو دارم و راحت هم History اش باز میشه.

درسته این همه امکانات داره ولی به نظر من مرورگر باید سبک و سریع باشه این همه امکانات ظاهری قرار نیست که خونه زندگی بسازیم که زیباسازی انجام بدیم خصوصاً که این Vivaldi هنوز قابلیت Sync و حساب آنلاین هم نداره و کلی شخصی سازی میکنی یه ویندوز عوض میکنی دوباره باید از صفر شخصی سازی کنی :1. (24):

نکته دیگه ای هم که هست اینه که هسته کروم این مرورگر خیلی دیر به دیر تر از خود کروم به روز میشه سر همین قضیه اغلب اوقات سایت هایی که مرورگر چک میکنن رو با Vivaldi باز کنید میگه شما از نسخه قدیمی کروم استفاده میکنید و باید آپدیت کنید بعدش میرم سایت گوگل می بینم واقعاً خود کروم عدد نسخه اش بالاتر رفته ولی Vivaldi بر پایه چند نسخه قبله و آپدیتی هم براش نیامده سر همین موضوع اگه مثلاً تو کروم یه حفره امنیتی بزرگ پیدا میشه Vivaldi آپدیت اش رو دیر تر میگیره.

ramin1000
09-07-17, 19:45
سلام
منم از Vivaldi استفاده کردم و به نظرم امکاناتش عالیه اما نظرم با نظر آقا رامین موافقه چون این همه امکاناتی که یه جا تو Vivaldi ریختن باعث گاهی سنگین شدن و گاهی کرش کردنش برای من میشد.

من فقط تو تنظیماتش ظاهر رو شخصی سازی کردم و چند تا تیک که به نظرم باید تغییر میدادم رو فعال یا غیرفعال کردم و تا یه زمانی خوب بود اما بعد یه مدت خواستم برم تو History ام تا یه صفحه ای رو که ذخیره شده باز کنم دیدم کلاً کرش کرد دوباره بازش کردم و زدم History بازم کرش کرد و ظاهراً اصلاً دیگه نمی تونستم History رو باز کنم چون یه بار کلاً Uninstall و دوباره Install هم کردم ولی بازم باز کردن History مصادف بود با کرش کردن در صورتی که خود کروم رو دارم و راحت هم History اش باز میشه.

درسته این همه امکانات داره ولی به نظر من مرورگر باید سبک و سریع باشه این همه امکانات ظاهری قرار نیست که خونه زندگی بسازیم که زیباسازی انجام بدیم خصوصاً که این Vivaldi هنوز قابلیت Sync و حساب آنلاین هم نداره و کلی شخصی سازی میکنی یه ویندوز عوض میکنی دوباره باید از صفر شخصی سازی کنی :1. (24):

نکته دیگه ای هم که هست اینه که هسته کروم این مرورگر خیلی دیر به دیر تر از خود کروم به روز میشه سر همین قضیه اغلب اوقات سایت هایی که مرورگر چک میکنن رو با Vivaldi باز کنید میگه شما از نسخه قدیمی کروم استفاده میکنید و باید آپدیت کنید بعدش میرم سایت گوگل می بینم واقعاً خود کروم عدد نسخه اش بالاتر رفته ولی Vivaldi بر پایه چند نسخه قبله و آپدیتی هم براش نیامده سر همین موضوع اگه مثلاً تو کروم یه حفره امنیتی بزرگ پیدا میشه Vivaldi آپدیت اش رو دیر تر میگیره.

سلام

این Sync که دوست قبل از شما هم گفتن کاربردش چیه و آیا تو مرورگر فایرفاکس هم داره

AtrafNET
09-07-17, 19:54
سلام

این Sync که دوست قبل از شما هم گفتن کاربردش چیه و آیا تو مرورگر فایرفاکس هم داره

میشه تو سایتش حساب ساخت و بعدش تو هر دستگاهی که وارد اون حساب بشی تمامی اطلاعات شخصی سازی شده ات اون جا هم هست.

مثلاً در کروم با همون حساب گوگل و جیمیل هم میشه وارد شد و می تونی بوک مارک ها، افزونه ها، تنظیمات، History و... رو براحتی فقط با لاگین کردن در دستگاه های دیگه مثل کامپیوتر ها یا موبایل های دیگه اونجا هم داشته باشی و زحمت ایجاد دوباره اون همه شخصی سازی رو نکشی.

فایرفاکس هم اکانت موزیلا باید داشته باشی ولی اصولاً چون گوگل خدمات گسترده بیشتری داره معمولاً همه مون یه حساب گوگل داریم و Sync کردن در کروم با توجه به اینکه این مرورگر به صورت پیش فرض در اندروید هم وجود داره راحت تره.

فقط تو گوشی بعضی از موارد قابل Sync ممکنه امکانش نباشه مثل افزونه های نسخه کامپیوتر کروم که تو گوشی Sync نمیشن اما همون Sync شدن بوک مارک ها و History خودش کلیه.

واژه Sync هم که انقدر گفتم به معنای همون همگام سازی هستش و همونطور که از اسمش معلومه یعنی یک بار یه اطلاعاتی رو میسازی و بعدش تو دستگاه های دیگه با اطلاعات اصلی هماهنگشون میکنی :1. (24):

M A H R A D
10-07-17, 12:56
هنوز sync between devices نداره ؟

هنوز نه، ولی کارهای کدنویسی‌ Sync (Only the registered members can see the link) داره انجام میشه و بزودی در نسخه‌های بعدی باید شاهد اضافه شدنش باشیم.

20665

Mehrdad.A 88
10-07-17, 13:51
هنوز نه، ولی کارهای کدنویسی‌ Sync (Only the registered members can see the link) داره انجام میشه و بزودی در نسخه‌های بعدی باید شاهد اضافه شدنش باشیم.

چه خوب، امیدوارم سرعت خود مرورگر از کروم بیشتر باشه

M A H R A D
21-09-17, 00:19
نسخه جدید مرورگر ویوالدی:

دانلود (Only the registered members can see the link_campaign=blog&pk_kwd=1.12)

مهم‌ترین تغییرات:

- اضافه شدن بخش Image Properties به مرورگر
- تکمیل بخش دانلود و مشخصات آن
- تنظیم شدت رنگ برنامه

Only the registered members can see the link

اطلاعات بیشتر:

Only the registered members can see the link

سپاس

AMD>INTEL
06-01-21, 16:46
مرورگر Vivaldi هر چقدر میگذرد به یک مرورگر کامل تر و بدون نقص تر تبدیل میشود .نسخه 3.5 این مرورگر با انبوهی از امکانات آماده دریافت از سایت سازنده است .

دانلود (Only the registered members can see the link)