PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساختن Bootable Live Windows XP

sAsAn.K
30-07-07, 00:28
سلام دوستان عزیز ، بنا به درخواست شما تصمیم گرفتم آموزش ساختن یه سی دی یا دی وی دی ویندوز Bootable رو براتون بزارم.
با اینکه ویندوز Bootable ساخته شده تمامی کارهای ویندوز معمولی رو انجام نمیده ولی بعضی مواقع خیلی به درد میخوره !.

ابتدا برنامه ی PE Builder با حجم 3.15MB رو از اینجا (Only the registered members can see the link) دانلود کنید .
سپس بعد از نصب آن فایل pebuilder.exe رو اجرا کنید.
برنامه ازتون سوال می کنه که فایل های مربوط به نصب ویندوز XP در کجا قرار دارد.
بنابراین CD ویندوز XP رو درون دستگاه قرار داده و روی Yes کلیک کنید.
برنامه تمامی CD-Rom ها رو برای فایل های مربوط به نصب ویندوز XP جستجو می کنه.
بعد از پیدا کردن تمامی فایل های مورد نیاز از سی دی ویندوز ، در پنجره ی اصلی برنامه قسمت Burn to CD/DVD رو انتخاب کنید.
درایو سی دی رایتر خودتون رو از قسمت Device list انتخاب کنید.
روی دکمه ی build کلیک کرده و پس از آنکه برنامه از شما خواست که یک شاخه ایجاد کند روی yes کلیک کنید.
منتظر بمانید که عملیات ساخت و رایت Windows XP Bootable Live تمام شود.
بعد از اتمام عملیات رایت ، سیستم رو مجددا راه اندازی کرده و بعد از Boot کردن از سی دی از Bootable Live Windows XP خود لذت ببرید !.
:1. (3):.

osmorad
18-12-07, 14:24
سلام و ممنون از آموزش خوبت
من یک سی دی ویندوز اکس پی ۲۰۰۰ اصل دارم که همیشه باهاش ویندوز نصب می کردم٬ سریال می خواست می دادم و ریستارت می کردم و خودش اتوماتیک وارد منوی آبی رنگ می شد.
خیلی وقتها میل داشتم مثلا پارتیشن ها را فرمت کنم و مجدداپارتیشن جدید چون صفحه ی قرارداد مایکروسافت برام باز می شد..
اما الان دیگه اون صفحه نمی اد و موندم چطور می تونم وارد اونجا بشم..
الان مدتیه که واقعا کلافه ام چون دائم ویندوز جدید تلنبار می شه روی همان درایو همیشگی و فضا اشغال می کنه..
کیبورد منهم در هنگام ریستارت دلیتش را هم بگیرم وارد صفحه آبی قرارداد (اف ۸) نمی شه
خواهش می کنم راهنمایی کنید که چطور می تونم این سی دی لعنتی را بشکل معمول و مثل قدیمش بوت کنم تا حق انتخاب داشته باشم
وبلاگ من Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sAsAn.K
18-12-07, 14:59
یه راه ساده !
سی دی ویندوز Xp رو بزار و باهاش پارتیشن بندی کن و یا فرمت کن از بوتش ، بعد 2000 رو نصب کن !

l0v34ack
16-02-08, 08:06
Just Linux

--------------------

sAsAn.K
16-02-08, 11:37
این چه پستیه دوست عزیز ؟
تکرار نشه لطفا .

rabizadeh.alireza
18-10-08, 22:47
آیا میتونم بجایه سی دی از فلش استفاده کنم؟

AMD>INTEL
18-10-08, 23:20
بله امكانش هست يك نمونه هست
Windows XP USB Stick Edition

rabizadeh.alireza
19-10-08, 22:07
نه عزیز اونجوری نه من میخوام توی فلشم چندتا ویندوز بریزم از لینوکس گرفته تا xp و vista میخام خودم بسازم ممنون میشم آموزش بدید.

sAsAn.K
20-10-08, 12:54
چند تا سیستم عامل امکان پذیر نیست .

CROSSHAIR
21-10-08, 00:30
نه عزیز اونجوری نه من میخوام توی فلشم چندتا ویندوز بریزم از لینوکس گرفته تا xp و vista میخام خودم بسازم ممنون میشم آموزش بدید.

دوست عزیز
چند تا سیستم عامل یادت رفته
مک
لئوپارد مک
زوزه
یونیکس

یدونه فلش درایو 1 گیگ تهیه کن
همشو یکجا بریز توش
بقول اون خواننده
بابا تو دیگه کی هستی:1. (27):

rabizadeh.alireza
21-10-08, 19:18
ولی استاده ما اینکارو کرده.8 تا ویندوز تو یک فلش.پس برید خودتونو تقوییت کنید.

sAsAn.K
07-11-08, 09:14
دوست عزیز بهتره به جای اینکه حرف بیهوده بزنید ، برید و از گوگل استفاده کنید استاد !

شما برو توی گوگل و سرچ کن Multiboot Several Operating Systems From USB Flash Drive ، اگه به نتیجه رسیدی که نمیرسی ما رو هم خبر کن !
ضمنا دوست عزیز فکر می کنم منظورتون از 8 تا ویندوز ، 8 تا سیستم عامل بود ، نه ؟!

باز هم میگم غیر ممکنه .

golaleh
22-07-11, 21:50
دوست عزیز windows 7 هم همینطور؟ ( windows pe (