PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در اصالت سنجی هارد SSD 850 EVO

WHOAMI
23-04-16, 01:32
سلام دوستان.
من چندماهی هست هارددیسک 850 EVO با ظرفیت 250 رو دارم.
با نرم افزار Samsung Magicain که احراز هویتش میکردم، تایید میکرد و سبز میداد بهم.
اما یکبار که نرم افزار رو به دلیلی مجددا نصب کردم، دیگه نمیتونه اصالت سنجی کنه و میگه Failed To Authenticate.
آیا مشکل از هارده؟
در ضمن، یه مشکل دیگه ای هم که از همون ابتدا با هارد داشتم، این بود که Mgician بهم اطلاع رسانی وجود Firmware جدید رو میده، اما موقع دانلود، تا 60 درصد میره و اخطار میده Failed To Update Firmware On Selected Drive

خبات کریمی
23-04-16, 09:35
سلام دوست گرامی
با در نظر گرفتن همه شرایطی که شرح دادین، بله احتمال فیک بودن درایو وجود داره. پیشنهاد میکنم برای اطمینان، آخرین نگارش Mgician رو دانلود و مجددا بررسی کنید. همچنین روی یه سیستم دیگه هم تست کنید.

متاسفانه اس اس دی فیک سامسونگ ریخته.

AMD>INTEL
23-04-16, 10:33
مشخصات ssd را با برنامه ssd-z در بیارید و شات اسکرینش را بگذارید . همانطور که خبات جان گفتند نمونه تقلبی این ssd در بازار زیاد شده . متاسفانه بعضی از شرکتهای نه چندان معروف اقدام به واردات نمونه تقلبی کردند .

WHOAMI
25-04-16, 17:54
سلام دوست گرامی
با در نظر گرفتن همه شرایطی که شرح دادین، بله احتمال فیک بودن درایو وجود داره. پیشنهاد میکنم برای اطمینان، آخرین نگارش Mgician رو دانلود و مجددا بررسی کنید. همچنین روی یه سیستم دیگه هم تست کنید.

متاسفانه اس اس دی فیک سامسونگ ریخته.

این کارو هم انجام دادم.
البته Magician با اون زمانی که برای اولین بار تست کردم و Genuine داد، هنوز براش ورژن جدید نیومده.
روی سیستم دیگه به صورت اکسترنال هنوز تست نکردم.

مشخصات ssd را با برنامه ssd-z در بیارید و شات اسکرینش را بگذارید . همانطور که خبات جان گفتند نمونه تقلبی این ssd در بازار زیاد شده . متاسفانه بعضی از شرکتهای نه چندان معروف اقدام به واردات نمونه تقلبی کردند .
اینم از اسکرین شات
Only the registered members can see the linkمشکل-در-اصالت-سنجی-هارد-ssd-850-evo-2016-04-25_18-18-14-png

در صورتی که فیک هست، چرا تا چند وقت پیش بهم Genuine میداد، اما الان این مشکل وجود داره؟
البته همچنین همونطور که اشاره کردم، مشکل عدم نصب FirmWare رو از همون ابتدا داشتم.

AMD>INTEL
25-04-16, 18:00
دوست گرامی بعید میدونم این ssd ریمارک یا fake باشه . چون مشخصات اعلام شده توسط ssd-z هم درسته .

خبات کریمی
25-04-16, 18:05
این کارو هم انجام دادم.
البته Magician با اون زمانی که برای اولین بار تست کردم و Genuine داد، هنوز براش ورژن جدید نیومده.
روی سیستم دیگه به صورت اکسترنال هنوز تست نکردم.

اینم از اسکرین شات
Only the registered members can see the linkمشکل-در-اصالت-سنجی-هارد-ssd-850-evo-2016-04-25_18-18-14-png

در صورتی که فیک هست، چرا تا چند وقت پیش بهم Genuine میداد، اما الان این مشکل وجود داره؟
البته همچنین همونطور که اشاره کردم، مشکل عدم نصب FirmWare رو از همون ابتدا داشتم.

درود
هرچند نه لزوماً اما ممکنه روش هایی برای اصلی جلوه دادن اس اس دی های فیک بکار برده باشن که الان این روش ها دیگه جواب نده و سامسونگ اون رو تشخیص بده. (مثل بعضی ویروس ها که ممکنه از ابتدا آنتی ویروس تشخیص نده)

سعی کنید FW رو آپدیت کنید.

WHOAMI
25-04-16, 20:53
از لحاظ فیک بودن منم زیاد احتمال نمیدم به این موضوع.
چون بنچمارک هایی که ازش گرفتم، دقیقا همون مقادیری هست که شرکت یا سایر کاربران اعلام کردن.
من فکر میکنم شاید به هر دلیلی، خود نرم افزار نمیتونه احراز هویت کنه.
یا فیلتر شده سروراش، یا تحریم و یا .....
هر کدوم از دوستان که از Magician استفاده میکنن، یبار مجدد تست کنن ببینن درایوشونو دوباره جنیون میزنه یا نه؟

در ضمن دمای مجاز کارکرد SSD چه قدر هست؟

AMD>INTEL
25-04-16, 21:01
از لحاظ فیک بودن منم زیاد احتمال نمیدم به این موضوع.
چون بنچمارک هایی که ازش گرفتم، دقیقا همون مقادیری هست که شرکت یا سایر کاربران اعلام کردن.
من فکر میکنم شاید به هر دلیلی، خود نرم افزار نمیتونه احراز هویت کنه.
یا فیلتر شده سروراش، یا تحریم و یا .....
هر کدوم از دوستان که از Magician استفاده میکنن، یبار مجدد تست کنن ببینن درایوشونو دوباره جنیون میزنه یا نه؟

در ضمن دمای مجاز کارکرد SSD چه قدر هست؟

اگر میتونید یک ویندوز موقتی روی سیستم بریزید دوباره برنامه مجیکن را نصب کنید شاید درست بشه . ممکنه به دلیل اپدیت نسخه قدیمی به جدید باشه که یکسری اشکال در رجیستری ایجاد کرده باشه .