PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای پارتیشن بندی اصولی برای استفاده بهینه از SSD

MoeinAkbari
20-04-16, 23:42
سلام خسته نباشید.

من به تازگی لپتاپ ایسوس N552VW رو خریدم که دارای 2 ترابایت هارددیسک و 128 گیگابایت SSD هست.

ASUS N552VW - A - 15 inch Laptop | (Only the registered members can see the link!/tab-review/)

دقیق یادم نیست اما یک جایی خونده بودم که نوشته بود میشه پارتیشن بندی رو طوری تنظیم کرد که بهترین استفاده رو از SSD بکنه.

میخواستم نظر شما دوستان متخصص در این مورد رو بدونم.

برای اینکه بهترین حالت از هارد استفاده کنم و مثلا سرعت بارگذاری فوق العاده بشه و خلاصه بهینه باشه بهترین حالت پارتیشن بندی رو به نظر شما چحوری تنظیم کنم بهتره ؟

درضمن اگر بخواین بگین که بستگی به خود کاربر داره درسته اما میخوام نظر شما دوستان حرفه ای رو بدونم از تجربه شما استفاده کنم.

ممنون

amirpcp30
22-04-16, 22:42
سلام خسته نباشید.

من به تازگی لپتاپ ایسوس N552VW رو خریدم که دارای 2 ترابایت هارددیسک و 128 گیگابایت SSD هست.

ASUS N552VW - A - 15 inch Laptop | (Only the registered members can see the link!/tab-review/)

دقیق یادم نیست اما یک جایی خونده بودم که نوشته بود میشه پارتیشن بندی رو طوری تنظیم کرد که بهترین استفاده رو از SSD بکنه.

میخواستم نظر شما دوستان متخصص در این مورد رو بدونم.

برای اینکه بهترین حالت از هارد استفاده کنم و مثلا سرعت بارگذاری فوق العاده بشه و خلاصه بهینه باشه بهترین حالت پارتیشن بندی رو به نظر شما چحوری تنظیم کنم بهتره ؟

درضمن اگر بخواین بگین که بستگی به خود کاربر داره درسته اما میخوام نظر شما دوستان حرفه ای رو بدونم از تجربه شما استفاده کنم.

ممنون
سلام دوست عزیز
نیاز به چند پارتیشن نیست چون حجمش زیاد نیست تک پارتیشن بزارید
برای Trim هم باید کنترلر ساتا Ahci(که احتمالا به صورت پیشفرض هست) + ویندوز 7 یا جدیدتر باشه
این مورد رو هم میتونید بخونید:
افزایش طول عمر و کارایی درایوهای SSD با Over-Provisioning (Only the registered members can see the link)
:give_rose: