PDA

مشاهده نسخه کامل : تا حالا دیدید ssd بسوزه و اثرات قبلش چی بوه؟

amirpcp30
12-04-16, 13:14
سلام دوستان
سوال فک میکنم واضح باشه مثلا هارد میتونه بدسکتور بگیره و کم کم زیاد شه بدسکتورهاش یا اسپیندل موتور یا خود بورد بسوزه ، علاءم مشخصه ، مثلا تعداد بدسکتور رو قبلش خبر داریم که هارد رفتنی هست ، حاا بحث ssd میخواستم بپرسم دوستان کسی به سوختن ssd برخورده که چه اتفاقی افتاده و علاءم سوختن چی بوده و...؟
یک موردش خبری خونده بودم که آزمایش کرده بودن که ssd با قطع برق به صورت کامل میسوزه
با سپاس :give_rose:

AMD>INTEL
12-04-16, 13:18
مشکل دیتکت نشدن SSD
مشکلی که با ssd با کنترل SandForce داشتم . کنترلر به قول ما تعمیرکارها از جاش بلند شده بود از روی برد با دستگاه BGA دوباره ریسولدش کردیم و SSD دوباره برگشت به سرویس

Dark Devil
12-04-16, 13:39
SSD ها اگه مقدار TBW شون رعایت نشه و یا کیفیتشون پایین باشه قبل از رسیدن به سقف TBW دچار relocate sector میشن که مشابه bad sector هست و بعد به حالت فقط خواندنی یا Read Only در میان تا سیستم ریستارت بشه و کامل از کار بیفتن.
relocated sector هارو هم نرم افزار های مدیریتی هر برندی میتونه نشون بده و یا از نرم افزار های تست SSD میشه استفاده کرد.

امیدوارم منظورتون همین مورد بوده باشه
موفق باشید

amirpcp30
12-04-16, 13:44
مشکل دیتکت نشدن SSD
مشکلی که با ssd با کنترل SandForce داشتم . کنترلر به قول ما تعمیرکارها از جاش بلند شده بود از روی برد با دستگاه BGA دوباره ریسولدش کردیم و SSD دوباره برگشت به سرویس
ممنون از توجه شما ، جالب بود
ssd لپ تاپم سوخت خیلی برام جالب بود اثرات هم اینطوری بود که هنگ میکرد سه چهار دفعه خاموش روشن کردم دیگه شناسایی نشد
Only the registered members can see the linkتا-حالا-دیدید-ssd-بسوزه-و-اثرات-قبلش-چی-بوه؟-ssdmu-jpg
این اخرین شاتی هست که گرفته بود کمتر از یک ماه قبل (6 مارس) ، حدود 8 ترابایت هم نوشته شده بود و 12 ترابایت خوانده شده بود

دیشب چند تا بنچ گرفتم ازش در حالت حدود 50 درصد اشغال شده و 70 و 90 درصد ، بعد اومدم یک فایل دو گیگابایتی از خودssd روی همون کپی کردم ببینم در این حالت سرعت چنده دیدم فایده نداره باید حجم بیشتری کپی کنم بهتر مشخص شه دفعه بعدی اومدم کپی کنم هنگ کرد مجبور شدم با چند ثانیه گرفتن کلید پاور خاموش کنم دوباره روشن کردم وسط کپی باز هنگ کرد بیخیال شدم چند روز بود که ویندو عوض کرده بودم شک کردم گفتم از هارد به هارد کپی کنم دیدم اون هم هنگ کرد ، اتفاقا دیدم نمیشه که همش اینطوری خاموش کنم بزارم باشه ببینم چی میشه یک ساعت بعد اومدم دیدم همچنان هنگه ، انتی ویروس هم غیر فعال کردم با این حالت هم هنگ کرد گفتم بیخیال دیگه کپی نمیکنم بعدا ببینم مشکل از چی هست ، نیم ساعتی بعد از داخل هارد یک فیلم رو در mezzmo گذاشتم در حال تبدیل کدک که اتفاقا همون اوایلش هم بود (خروجی روی ssd ذخیره میشد) دوباره هنگ کرد ایندفعه رو دیگه وقتی خاموش روشن کردم ssd شناسایی نشد
خیلی بیشتر از اینها باید عمر میکرد... :wink:

amirpcp30
12-04-16, 13:48
SSD ها اگه مقدار TBW شون رعایت نشه و یا کیفیتشون پایین باشه قبل از رسیدن به سقف TBW دچار relocate sector میشن که مشابه bad sector هست و بعد به حالت فقط خواندنی یا Read Only در میان تا سیستم ریستارت بشه و کامل از کار بیفتن.
relocated sector هارو هم نرم افزار های مدیریتی هر برندی میتونه نشون بده و یا از نرم افزار های تست SSD میشه استفاده کرد.

امیدوارم منظورتون همین مورد بوده باشه
موفق باشید
بله ممنون نکته ی جالب و خوبی رو گفتید
جدا از اینکه ssd خودم سوخت و کامل توضیح دادم که چه اتفاقی افتاد که بعد دیدم دیتکت نمیشه خواستم دیگر دوستان هم تجربیاتشون رو به اشتراک بزارند
ممنون از شما :give_rose:

AMD>INTEL
12-04-16, 13:55
اگر تهرانی یکسر ببر به نوین هارد . جناب نورمحمدی شاید بتونه برات کاری کنه . کارش خوبه
ریکاوری هارد نوین | بازیابی اطلاعات هارد (Only the registered members can see the link)

برای چک کردن وضعیت SSD از SSD-Z استفاده کن . HDTUNE خیلی باگ داره تو خوندن اسمارت های هارد دیسک و مخصوصا SSD

amirpcp30
12-04-16, 14:06
اگر تهرانی یکسر ببر به نوین هارد . جناب نورمحمدی شاید بتونه برات کاری کنه . کارش خوبه
ریکاوری هارد نوین | بازیابی اطلاعات هارد (Only the registered members can see the link)

برای چک کردن وضعیت SSD از SSD-Z استفاده کن . HDTUNE خیلی باگ داره تو خوندن اسمارت های هارد دیسک و مخصوصا SSD
ممنون از شما ، اره باگ رو روی بعضی هاردها داره ولی بعضی هم نه ، عموما از ایدا64 استفاده میکنم
راستی این نوین هارد حدودا چند روزه تحویل میده؟
:give_rose:

AMD>INTEL
12-04-16, 14:12
ممنون از شما ، اره باگ رو روی بعضی هاردها داره ولی بعضی هم نه ، عموما از ایدا64 استفاده میکنم
راستی این نوین هارد حدودا چند روزه تحویل میده؟
:give_rose:

مشخص نیست باید با خودش هماهنگ کنی . hdtune به نظرم روی بالای 80 درصد هاردها باگ داره و گزراش ابدا درست نیست .
این را با مقایسه کردن با نتایج چندین نرم افزار بهش رسیدم

amirpcp30
12-04-16, 14:16
مشخص نیست باید با خودش هماهنگ کنی . hdtune به نظرم روی بالای 80 درصد هاردها باگ داره و گزراش ابدا درست نیست .
این را با مقایسه کردن با نتایج چندین نرم افزار بهش رسیدم
اره دیدم یکی از هارد های خودم وقتی 55-56 درجه گرم شد (بدترین حالتش هم همین شد) دیگه hdtune همیشه قرمز نشون داد و عدد رو صحیح نمیزد

AMD>INTEL
12-04-16, 14:17
اره دیدم یکی از هارد های خودم وقتی 55-56 درجه گرم شد (بدترین حالتش هم همین شد) دیگه hdtune همیشه قرمز نشون داد و عدد رو صحیح نمیزد

این رو بگم تعمیرکار حرفه ای ssd نداریم . فقط ممکنه بتونه با pc 3000 یک کارهایی انجام بده .