PDA

مشاهده نسخه کامل : لب تاپ سبک برای دانشجوی سخت افزار

sparrow7000
10-04-16, 19:13
سلام
من دانشجوی سخت افزار هستم و برخی از نرم افزارهایی که باهاشون کار می کنیم در دسته نرم افزارهای مهندسی برق طبقه بندی می شوند.
دنبال یک لب تاپ سبک حداکثر تا وزن ۱.۵ کیلوگرم هستم که بتواند نیازهای پردازی ام را هم تامین کند.
همین طور میزان شارژ لب تاپ که بتواند مدت زمان خوبی دوام بیاورد هم برایم مهم است.
حداکثر بودجه ای که می خواهم بگذارم بین ۴ تا ۵ میلیون تومان است البته اگر نزدیک ۴ میلیون باشد بهتر است.

مدل های زیر را انتخاب کرده:
۱) HP ENVY 13-d000 - 13 inch Laptop
۲) Asus-Zenbook-UX301LA-C-13-inch-Laptop
۳) ASUS-UX303UB-A-13-inch-Laptop ----------> آیا مدل با حافظه ۲۵۶ هم دارد؟
۴) Microsoft-Surface-Pro-4 core i5 256SSD
۵) Microsoft-Surface-Pro-4 core i7 256SSD
۶) Microsoft-Surface-Pro-3-Core-i7 128SSD

می خواستم راهنمایی کنید و اگر پیشنهاد بهتری دارید ممنون می شوم کمک کنید.

پ.ن: یک سوال داشتم که آیا پردازنده های نسل ششم اینتل core i5 کارآیی پردازنده های نسل قبلی core i7 را دارند؟

AMD>INTEL
10-04-16, 19:32
Microsoft-Surface-Pro-4 core i7 256SSD
به نظرم انتخاب خوبیه . اگر قابل حمل بودن خیلی براتون مهم هست . نسل ششم هم کارایی خوبی دارند و شاید در مواردی از هاسول هم بهتر عمل کنند .

sparrow7000
10-04-16, 20:10
Microsoft-Surface-Pro-4 core i7 256SSD
به نظرم انتخاب خوبیه . اگر قابل حمل بودن خیلی براتون مهم هست . نسل ششم هم کارایی خوبی دارند و شاید در مواردی از هاسول هم بهتر عمل کنند .

نظرات درباره مایکروسافت سرفیس پرو ها چجوریه؟ عملکرد خوبی داشتند؟ داغ نمی کنند؟
یکم به خاطر اینکه عنوان تبلت را دارند نگران هستم. کارآیی لب تاپ های معمولی رو دارند؟
ممکنه مدل core i5 هم بتونه نیازهای نرم افزاری رو برآورده بکنه؟

AMD>INTEL
10-04-16, 20:28
تو این سری REVIEW های خارجی که امتیازات خوبی دادند . دقیقا نرم افزارتون رو بگید تا دقیق بهتون بگم .کانفیگش که خیلی خوب هست از نظر کارایی هم مشکلی نیست . ولی روی مدلهای اسکای لیک جدید اسوس فکر کنید . وزنهاشون حدود 2 کیلو هست . خیلی سنگین هم نیستند .

sparrow7000
10-04-16, 21:00
پروتئوس
ویژوال استدیو
خانواده اورکد
و اکثر نرم افزارهای مربوط به مهندسی کامپیوتر

- - - Updated - - -

پروتئوس
ویژوال استدیو
خانواده اورکد

sparrow7000
10-04-16, 21:03
تو این سری REVIEW های خارجی که امتیازات خوبی دادند . دقیقا نرم افزارتون رو بگید تا دقیق بهتون بگم .کانفیگش که خیلی خوب هست از نظر کارایی هم مشکلی نیست . ولی روی مدلهای اسکای لیک جدید اسوس فکر کنید . وزنهاشون حدود 2 کیلو هست . خیلی سنگین هم نیستند .

توی این چند سال دانشگاه سنگینی لب تاپ خیلی اذیتم کرده و اینکه دیگه تقریبا مجبورم هر روز ببرم دانشگاه. اینه که دنبال مدل سبک هستم.

AMD>INTEL
10-04-16, 21:12
پروتئوس
ویژوال استدیو
خانواده اورکد

- - - Updated - - -

پروتئوس
ویژوال استدیو
خانواده اورکد

یک نکته رو بگم دیگاه شخصیم هست . من اگر لپتاپ برای رشته های مهندسی میخواستم تهیه کنم . سمت الترا بوک نمیرفتم . یکی از مدلهای اسکای لیک اسوس را انتخاب میکردم که سخت افزارشون قویتر هست . فوقش 400-500 گرم سنگین تر هستند .
ولی احتمال پشیمون شدن از خرید الترا بوک برای شما به خاطر طیف نرم افزارهایی که استفاده میکنی به شدت بالاست .
چون واقعا وابسته به سخت افزار قوی هستند .
-------
اپدیت به خاطر پست جدیدتون
اگر وزن اذیتتون میکنه
این مورد مناسبه
Asus Zenbook UX301LA - C

Rezaq
11-04-16, 10:50
امیدجان من هم تقریبا دنبال یه لبتاب برای کار با نرم‌افزارهای مهندسی برق هستم،همچنین FL و Nuendo,
اما بودجم کمه و بیشتر از دو‌ونیم میلیون نمیتونم هزینه کنم، مدل مناسبی سراغ دارید؟اگه چند مورد هم بگید ممنون میشم تا باتوجه به سلیقه ی ظاهری یکیشو انتخاب کنم.باتشکر‌.

AMD>INTEL
11-04-16, 10:59
امیدجان من هم تقریبا دنبال یه لبتاب برای کار با نرم‌افزارهای مهندسی برق هستم،همچنین FL و Nuendo,
اما بودجم کمه و بیشتر از دو‌ونیم میلیون نمیتونم هزینه کنم، مدل مناسبی سراغ دارید؟اگه چند مورد هم بگید ممنون میشم تا باتوجه به سلیقه ی ظاهری یکیشو انتخاب کنم.باتشکر‌.

با بودجه شما
ASUS K556UF - C
2.550