PDA

مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ برای رندر گیری تا 5 میلیون

hameo981
09-04-16, 15:53
سلام.

برای رندر گیری با نرم افزار Vray و نرم افزار های 3dmax و لومیون و فوتوشاپ و غیره که اصل کار همون وی ری هست .

بهترین لپ تاپ و کیفیت با این بودجه به نظر شما دوستان چیست ؟

من خودم 5 مدل رو پیدا کردم نمیدونم کدوم از جهت کیفیت ساخت و قدرت بهتره :

Lenovo Ideapad Y700 - B گزینه ی اول هست نمیدونم خوبه یا نه

ASUS N501JW - A که گزینه ی دوم هست و رمش نسبت به مابقی بالا نیست

ASUS N501VW - A هم مثل بالایی هست فقط جدید تره

MSI GE62 2QF Apache Pro - B که مشکلش نداشتن SSD هست ( آیا می شود اس اس دی به این مدل اضافه کرد ؟ چه قدر هزینه ی اس اس دی می شود ؟ )

Asus G501JW - A که مشکلش میگن داغ کردن هست در پردازش های سنگین.

ممنون

SajjadKhati
09-04-16, 16:15
سلام
وی ری تا اونجایی که اشتباه نکنم از پردازنده گرافیکی استفاده میکنه و لپتاپ به درد کارای گرافیکی نمیخوره (هم از لحاظ قدرت گرافیکی و هم از لحاظ تولید گرما و طول عمر) و حتی اگه بر پایه پردازنده گرافیکی هم نبود ، بازم نقش پردازنده گرافیکی غیر قابل انکاره تو کارای گرافیکی
اما اگه اصرار داری ، بین اینا لپتاپ MSI GE62 2QF Apache Pro - B از همه بهتره از لحاظ کانفیگ چون پردازنده گرافیکی 970M داره که بالای 2 برابر بهتر از 960M هه

hameo981
09-04-16, 16:24
وی ری تا اونجایی که اشتباه نکنم از پردازنده گرافیکی استفاده میکنه و لپتاپ به درد کارای گرافیکی نمیخوره (هم از لحاظ قدرت گرافیکی و هم از لحاظ تولید گرما و طول عمر) و حتی اگه بر پایه پردازنده گرافیکی هم نبود ، بازم نقش پردازنده گرافیکی غیر قابل انکاره تو کارای گرافیکی
اما اگه اصرار داری ، بین اینا لپتاپ MSI GE62 2QF Apache Pro - B از همه بهتره از لحاظ کانفیگ چون پردازنده گرافیکی 970M داره که بالای 2 برابر بهتر از 960M هه

والا من شنیده بودم بر مبنای سی پی یو هست.

لپ تاپ رو به خاطر مسافرتی که در پیش دارم مجبور شدم بگیرم. و الا من آماده ی خرید سیستم بودم.

روی این MSI امکان انداختن SSD هست ؟ هزینه اش چه قدر در میاد ؟

AMD>INTEL
09-04-16, 16:30
خرید لپتاپ برای کار رندرینگ اشتباه محض هست . چون استهلاک این کار زیاده و همچنین قویترین لپتاپ ها هم در مورد قدرت دسکتاپ ها زانو میزنن .

AMD>INTEL
09-04-16, 16:36
این لینک هم دوستان ببینند
GPU Rendering vs. CPU Rendering – A method to compare render times with empirical benchmarks | BOXX Technologies Blog (Only the registered members can see the link)
VRAY CPU BASE
VRAY-RT GPU BASE

SajjadKhati
09-04-16, 16:41

لپ تاپ رو به خاطر مسافرتی که در پیش دارم مجبور شدم بگیرم. و الا من آماده ی خرید سیستم بودم.

همونطوز که آقا امید هم گفتن ، به نظرمون اشتباست
من از یه مدرس سینما 4 دی شنیدم که میگفت وی ری بر پایه پردازنده گرافیکی هست با این حال نمیدونم خودم . اگه منبع معتبری داری ، ممکنه اون مدرس هم اطلاعات درستی نداشته باشه (نمیدونم) ولی حتی اگر بر پایه پردازنده گرافیکی هم نباشه ، نقش پردازنده گرافیکی تو کلیه ی کارای گرافیکی کم نیست و غیر قابل چشم پوشی هست
درباره انداختن ssd هم والا استاد امید میگفت با کابل های مخصوص که اسمشو فراموش کردم ، میشه . از خود استاد امید بپرس

AMD>INTEL
09-04-16, 16:56

بله میتونید هارد اصلی را با ssd عوض کنید . نمایندگی درخواست بدید براتون تعویض میکنند .خواستی بگیری این مدل رو بگیر
MSI GE62 2QF Apache Pro - B
پردازندش اسکای لیک هست . حرارت کمتری نسبت به نسخه قبلی تولید میکنه .

AMD>INTEL
09-04-16, 17:01
همونطوز که آقا امید هم گفتن ، به نظرمون اشتباست
من از یه مدرس سینما 4 دی شنیدم که میگفت وی ری بر پایه پردازنده گرافیکی هست با این حال نمیدونم خودم . اگه منبع معتبری داری ، ممکنه اون مدرس هم اطلاعات درستی نداشته باشه (نمیدونم) ولی حتی اگر بر پایه پردازنده گرافیکی هم نباشه ، نقش پردازنده گرافیکی تو کلیه ی کارای گرافیکی کم نیست و غیر قابل چشم پوشی هست
درباره انداختن ssd هم والا استاد امید میگفت با کابل های مخصوص که اسمشو فراموش کردم ، میشه . از خود استاد امید بپرس

سجاد جان vray بر اساس پردازنده هست و vray-rt بر اساس gpu
تو اون لینکی که گذاشتم هم توضیح داده
GPU Rendering vs. CPU Rendering – A method to compare render times with empirical benchmarks | BOXX Technologies Blog (Only the registered members can see the link)

hameo981
09-04-16, 17:14
ممنون از شما جناب امید بزرگوار. من نگران حملش بودم به خارج از کشور. الان گیج شدم. نمیدونم واقعا. سیستم قبلی که شما زحمتش رو کشیدید رو میخواستم بخرم که

بعضیا گفتن برای حملش مشکل پیدا می کنی.

به نظرتون ارزش داره که این جا سیستم بگیرم ؟

کارام هم از طرفی مختل شده به خاطر این که لپ تاپ فعلی اصلا نمیکشه برای رندر گیری. مجبورم یه چیزی داشته باشم.

ممنون

AMD>INTEL
09-04-16, 17:16
ممنون از شما جناب امید بزرگوار. من نگران حملش بودم به خارج از کشور. الان گیج شدم. نمیدونم واقعا. سیستم قبلی که شما زحمتش رو کشیدید رو میخواستم بخرم که

کارام هم از طرفی مختل شده به خاطر این که لپ تاپ فعلی اصلا نمیکشه برای رندر گیری. مجبورم یه چیزی داشته باشم.

ممنون

سیستم تهیه کنید . لپتاپ هم تو قدرت محدودیت خواهید داشت

amirpcp30
09-04-16, 17:22
سجاد جان vray بر اساس پردازنده هست و vray-rt بر اساس gpu
تو اون لینکی که گذاشتم هم توضیح داده
سلام
همونطور که دوستمون لینک دادند vray-rt براساس gpu هست ،چیزی که من میدونم نمیتونید فیلم رندر کنید و اساس کار تک فریم هست
یک مورد دیگه هم اضافه کنم همه ی موتورهایی که از گرافیک پشتیبانی میکنند از nvidia پشتیبانی میکنند ، بعضی از amd پشتیبانی میکنند بعضی خیر (حداقل تا یکسال قبل که اینطور بود)
:give_rose:

AMD>INTEL
09-04-16, 17:32
کارتهای AMD FIRE PRO هم توسط این انجین های رندرینگ شناسایی میشه و به جای کودا از AMD OpenCL runtime استفاده میشه .
nVidia - For nVidia GPUs always prefer using CUDA, since it runs faster and has more supported features. However, V-Ray RT Open CL works properly on Fermi-, Kepler- or Maxwell based cards with the latest drivers. Cards with architecture older than Fermi are not supported.

AMD GPUs - RT OpenCL on AMD works only on AMD GCN 1.1 (or newer) GPUs with driver 15 (or newer) using V-Ray 3.30.04.

AMD>INTEL
09-04-16, 17:42

ممنون

اگر امکان تهیه لپتاپ را از خارج از کشور دارید این مدل گیگابایت . همه کمالات را دارد

P35X v5

NVIDIA® GeForce® GTX 980M 8GB
6th Generation Intel® Core™ i7 Processor
4K UHD IPS Display (optional)
M.2 PCIe SSD – Storage Speed in Overdrive
DDR4 – Data Storage’s Limit Breaker
USB 3.1 Type-C – Upgraded Convenience
HDMI 2.0 – Higher Frame Rate, Higher Potential
Huge 75.81Wh Battery Capacity for Continuous Gaming
Light & Slim: Only 2.3kg, 20.9mm
Quad-storage with Swappable Bay
XSplit Gamecaster Streaming Software
GIGABYTE - Laptop - Laptop - P series - P35X v5 (Only the registered members can see the link)

ehs.x
09-04-16, 18:10
دوست عزیز به عنوان کسی که این تجربه رو داره بگم که لب تاب به درد رندرینگ نمی خوره و با این کار پولت رو به باد دادی، شما حتماً یه PC تهیه کن

Hessam II
09-04-16, 19:09
GE62 6QF در دو مدل با SSD و بدون SSD موجود هست.

می تونید یک کیس مینی ITX قابل حمل بگیرید:
مدل این کیس Corsair 380T هست.

Only the registered members can see the link

fernaspe
09-04-16, 20:18
با اجازه اساتید
برای رندرینگ فکر کنم تنها لپتاپی که میتونه جوابگو باشه سری ورک استیشن ZBOOK HP هست با گرافیک کوادرو
البته به نظرم خریدن لپتاپ برای اینکار اشتباهه محض هستش ُپی سی خیلی بهتره

Dark Devil
09-04-16, 21:51
Vray شامل دو مدل موتور رندر هست یکی v-ray advanced که تنها بر اساس CPU کار میکنه و دیگری vray RT که مبتنی بر CPU , CUDA و یا OpenCL میتونه رندر بگیره

حالا تفاوت در چیست؟

*نکته : موتور رندر در محاسبه نورهای مستقیم مشکلی نداره ولی تصویر اونجایی به واقعیت نزدیک میشه که نور های محیطی و بازتاب ها درست محاسبه بشن (indirect illumination)

حالا میدونیم که جدال بر سر نحوه محاسبه پرتوهای تابش و بازتابش تور هست.
همه این حالت های بر اساس تابش و باز تابش نور و پردازش نور هایی که به دوربین میرسه کار میکنن اما تفاوت در نحوه محاسبه هست که vray advanced توانایی محاسبه با سیستم LightCache ، سیستمی که اکثر ماها برای رندر های نزدیک به واقعیت ازش استفاده میکنیم رو داره البته فعلا.

مشکل اصلی Vray RT اینه که فقط بر اساس Brute Force کار میکنه. عدم بازدهی مناسب و ایجاد سایه های تیز و غیر واقعی از مشخصه های سیستم Brute Force هست

این از تفاوت بخش نرم افزاری اما بخش سخت افزاری :

به طور خیلی خلاصه و ساده کارت های گرافیک متشکل از تعداد زیادی واحد های ریز پردازنده هستند که یک پردازنده گرافیکی رو تشکیل میدن ، nVIDIA به تکنولوژی خودش CUDA میگه و AMD اسمش رو Stream Processor گذاشته. رابط کاربری این دو تکنولوژی هم باهم متفاوت هست و AMD از برنامه نویسی خاص خودش OpenCL استفاده میکنه. اگر یک مقایسه خیلی کوچیک بخوام بکنم انویدیا زودتر و سریعتر CUDA رو توسعه داد و اکثر موتور رندر ها ازش پشتیبانی میکنن و حتی موتور رندر اختصاصی خودش iRay رو هم داشت اما AMD دیر به این عرصه وارد شد و سهم زیادی از بازار رو از دست داد ولی OpenCL بسیار بهینه تر از CUDA کار میکنه و فقط نیاز به سرمایه گذاری بیشتر AMD برای پشتیانی بهتر و فراگیرتر داره.

حالا همه این اطلاعات به کنار تفاوت CPU و GPU ، معایب و مزایا چیه؟
کارت گرافیک همونطور که گفته شد از ریزپردازنده های زیادی تشکیل شده ، کارت های جدید بالای ۱۰۰۰ واحد ریزپردازنده دارن مثلا کارت GTX 980 اگر اشتباه نکنم ۲۰۴۸ واحد هسته CUDA داره. فکرش رو بکنید!‌۲۰۴۸ پردازنده همزمان رندرینگ رو انجام بدن!! برای صنعت Visualization مثل یک رویا بود سرعتی که بدست میاد اما همونطور که گفته شد ساپورت نرم افزاری ضعیف تر باعث میشه از CPU عقبتر باشن
ولی فرض کنید فردا Irradiance Map یا Light Cache هم رو vray RT بیاد

کارت های گرافیک با مشکل دیگه ای هم مواجه هستن و اون حافظه رمشون هست. برای رندر گرفتن از کارت گرافیک تمام صحنه به همراه Texture ها باید در رم کارت گرافیک قرار بگیره و بعد رندر شروع بشه و با توجه به حافطه های فعلی که Titan X حتی 12GB رم بیشتر نداره یک مشکل اساسی محسوب میشه و غیر از این چون عملیات های پردازشی در GPU مثل CPU مدیریت نمیشه وقتی یک کارت گرافیک داشته باشین وقتی رندر شروع بشه صفحه هنگ میکنه و از چیزی نمیشه استفاده کرد.
CPU با استفاده از رم سیستم و مدیریت پیشرفته حافطه رم که میتونه اطلاعات رو بین هارد جابه جا کنه چنین مشکلی نداره.

در مورد لپ تاپ هایی هم که فرمودین فکر میکنم هم مدل MSI و هم مدل لنوو مدل های خوبی هستن که هارد مدل MSI هم میتونین با یه مدل SSD تعویض کنین اما هیچ وقت قدرت پردازشی یک لپ تاپ رو با PC مقایسه نکنین انتخاب لپ تاپ زمانی معنی پیدا میکنه که قابل حمل بودن اولویتش از قدرت پردازشی بالاتر باشه.

موفق باشید

SajjadKhati
09-04-16, 22:34
Vray شامل دو مدل موتور رندر هست یکی v-ray advanced که تنها بر اساس CPU کار میکنه و دیگری vray RT که مبتنی بر CPU , CUDA و یا OpenCL میتونه رندر بگیره

سلام
آقا ممنون
Vray RT اون RT آخرش مخفف Ray Trace هست؟
کلا موتورهای ری تریس که افترفکت هم داره ، محاسبات نور و فیزیک و قوانین نورپردازی رو میکنن و انگار به پردازنده گرافیکی احتیاج دارن
ولی سئوالی که برام پیش میاد اینه که موتور پیش فرض مثلا Cinema 4D هم خوب نورپردازی و اینا انجام میدن پس چرا cpu بیس ان و تا جایی که میدونم از پردازنده ی گرافیکی استفاده نمیکنن؟

Dark Devil
09-04-16, 23:05
سلام
آقا ممنون
Vray RT اون RT آخرش مخفف Ray Trace هست؟
کلا موتورهای ری تریس که افترفکت هم داره ، محاسبات نور و فیزیک و قوانین نورپردازی رو میکنن و انگار به پردازنده گرافیکی احتیاج دارن
ولی سئوالی که برام پیش میاد اینه که موتور پیش فرض مثلا Cinema 4D هم خوب نورپردازی و اینا انجام میدن پس چرا cpu بیس ان و تا جایی که میدونم از پردازنده ی گرافیکی استفاده نمیکنن؟

بله دوست عزیز در واقع تمام موتور رندر ها به نوعی ray trace هستن و تفاوت در نحوه trace کردنشون هست (biased یا un biased )
نیاز به کارت گرافیک یا CPU برمیگرده به برنامه نویسی اون موتور مثلا Octane ، Blender و ... هرکدوم ویژگی های خاص خودشون رو دارن. به عنوان مثال Blender در حدی پیشرفتس موتور گرافیکیش که اون محدودیت رم گرافیک رو میتونه خودش مدیریت کنه. یا vray همه نوع رندری میتونه بگیره ( GPU nVIDIA , GPU AMD و CPU )