PDA

مشاهده نسخه کامل : نرسیدن برق کافی و نویز در مانیتور

mo_mokh_com1
28-03-16, 13:20
حدود دو هفته ای هست که نویز تقریبا شدیدی روی مانیتور مشاهده میکنم.
برای تست اینکه مانیتور مشکل داره یا مشکل از جای دیگه هست بجای گرافیک PCI از گرافیک آنبورد استفاده کردم و دیدم فقط حالت نویز تغییر کرد.( در گرافیک PCI نویز بصورت خطی بود و در آنبورد صفحه لرزش داشت )
مشکل 2: سی پی یو سیستم از سی سری Cpu هایی هست که هسته مخفی داره و آنلاک میشه>> از زمانی که این مشکل نویز رو پیدا کردم هم سیستم دیر بوق میده و هم اینکه یه وقتایی دو تا هسته از سی پی یو فعال میشه یه زمان 3 و یه زمان هایی 4 تا.
با تمام این تفاسیر حدس من اینه که پاور برق کافی نمیده
حالا دوستان یه جمع بندی کنن نظرشون رو بدن ممنون.
پاور سیستم 535 گرین هست

AMD>INTEL
28-03-16, 14:06
حدود دو هفته ای هست که نویز تقریبا شدیدی روی مانیتور مشاهده میکنم.
برای تست اینکه مانیتور مشکل داره یا مشکل از جای دیگه هست بجای گرافیک PCI از گرافیک آنبورد استفاده کردم و دیدم فقط حالت نویز تغییر کرد.( در گرافیک PCI نویز بصورت خطی بود و در آنبورد صفحه لرزش داشت )
مشکل 2: سی پی یو سیستم از سی سری Cpu هایی هست که هسته مخفی داره و آنلاک میشه>> از زمانی که این مشکل نویز رو پیدا کردم هم سیستم دیر بوق میده و هم اینکه یه وقتایی دو تا هسته از سی پی یو فعال میشه یه زمان 3 و یه زمان هایی 4 تا.
با تمام این تفاسیر حدس من اینه که پاور برق کافی نمیده
حالا دوستان یه جمع بندی کنن نظرشون رو بدن ممنون.
پاور سیستم 535 گرین هست

شما ابتدا روی مونیتور دیگه تست کن . ممکنه از قسمت تغذیه خود مونیتورت باشه .
بعد موارد دیگه رو بررسی کن .

mo_mokh_com1
28-03-16, 16:58
شما ابتدا روی مونیتور دیگه تست کن . ممکنه از قسمت تغذیه خود مونیتورت باشه .
بعد موارد دیگه رو بررسی کن .

ممنون این مسئله رو تست میکنم
اما مسئله دیگه که یادم نبودم بگم این بود که بعد از اینکه سیستم رو sleep میکنم و روشن میکنم سیستم بالا نمیاد تا ریست نکنم هم اوکی نمیشه
این از پاور نیست آیا؟

AMD>INTEL
28-03-16, 17:16
ممنون این مسئله رو تست میکنم
اما مسئله دیگه که یادم نبودم بگم این بود که بعد از اینکه سیستم رو sleep میکنم و روشن میکنم سیستم بالا نمیاد تا ریست نکنم هم اوکی نمیشه
این از پاور نیست آیا؟

این هم میتونه از مونیتور باشه . شما مونیتور فعلا تست کن . اگر مشکل باقی بود به مرحله بعدی میریم . چون در این حالت مونیتور هم میره تو استندبای . اگر مشکل تغذیه داخلی داشتنه باشه روشن نمیشه دوباره

mo_mokh_com1
28-03-16, 17:41
این هم میتونه از مونیتور باشه . شما مونیتور فعلا تست کن . اگر مشکل باقی بود به مرحله بعدی میریم . چون در این حالت مونیتور هم میره تو استندبای . اگر مشکل تغذیه داخلی داشتنه باشه روشن نمیشه دوباره

باز ممنون از راهنماییتون
منبع تغذیه اگر ایراد داشته باشه هزینه تعمیرش چقده ؟ samsung bx1980n

AMD>INTEL
28-03-16, 17:45
باز ممنون از راهنماییتون
منبع تغذیه اگر ایراد داشته باشه هزینه تعمیرش چقده ؟ samsung bx1980n

باید ببینم . حدود 60 با دستمزد .

mo_mokh_com1
07-04-16, 01:31
باید ببینم . حدود 60 با دستمزد .
ممنون از همه رانماییهاتون موارد مورد نظر تک به تک تست شد :
1- تعویض مانیتور و استفاده از یک مانیتور دیگر ( باز هم نویز داشتم )
2- تعویض پاور به طور کامل ( مشکل همچنان به قوت خودش باقیست )
3- باز کردن سی پی یو ، خاک گیری تعوضی کابل های برق و گرفتن برق از یک پریز دیگر ( !!!!!!! )
4- بیرون کشیدن اسلات کارت گرافیک و استفاده از گرافیک آنبرد ( نویز شدید تر و لرزش 2 برابر شد )
5- تعویض رم ها و استفاده از اسلات های دیگه ( بازم همون بود )
6- در آوردن باطری مین بورد
با مسائل ذکر شده در تست خودم فکر میکنم فقط و فقط مشکل از مین بورد هست اما چگونه مین این مشکل رو بوجود میاره ! ؟؟؟؟؟؟

AMD>INTEL
07-04-16, 03:11
3- باز کردن سی پی یو ، خاک گیری تعوضی کابل های برق و گرفتن برق از یک پریز دیگر ( !!!!!!! )
4- بیرون کشیدن اسلات کارت گرافیک و استفاده از گرافیک آنبرد ( نویز شدید تر و لرزش 2 برابر شد )
با مسائل ذکر شده در تست خودم فکر میکنم فقط و فقط مشکل از مین بورد هست اما چگونه مین این مشکل رو بوجود میاره ! ؟؟؟؟؟؟

شما از کابل مونیتور مورد استفاده مطمئن هستید .

Pr0m3en
07-04-16, 07:18
درود
مانیتورتون رو روی یه سیستم دیگه و سیستم تون رو روی یه مانیتور دیگه تست کنید

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

mo_mokh_com1
07-04-16, 11:53
شما از کابل مونیتور مورد استفاده مطمئن هستید .

استاد عزیز مانیتور دوستم رو با متعلقات قرض گرفتم برای تست، هم کابل تصویر و هم کابل برق عوض شده بود!
و اینکه همچنان مشکل دیر بوق زدن پا برجاست و اینکه سیستم عامل رو هم تغییر دادم اما هم مشکل دیر بوق زدن رو دارم و هم مشکل روشن نشدن سیستم بعد Sleep

- - - Updated - - -

درود
مانیتورتون رو روی یه سیستم دیگه و سیستم تون رو روی یه مانیتور دیگه تست کنید

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

ممنون از زاهتماییت
منتها وقتی سیستم رو با دوتا مانیتور مختلف از دو تا برند مختلف و با دو تا کابل برق و تصویر متفاوت تست کردم 99% مشکل از مانیتور نیست

AMD>INTEL
07-04-16, 12:09
استاد عزیز مانیتور دوستم رو با متعلقات قرض گرفتم برای تست، هم کابل تصویر و هم کابل برق عوض شده بود!
و اینکه همچنان مشکل دیر بوق زدن پا برجاست و اینکه سیستم عامل رو هم تغییر دادم اما هم مشکل دیر بوق زدن رو دارم و هم مشکل روشن نشدن سیستم بعد Sleep

- - - Updated - - -

ممنون از زاهتماییت
منتها وقتی سیستم رو با دوتا مانیتور مختلف از دو تا برند مختلف و با دو تا کابل برق و تصویر متفاوت تست کردم 99% مشکل از مانیتور نیست

شما یک کاری کن . قطعات را از داخل کیس به بیرون انتقال بده . ببین باز هم نویز داری یا نه ؟
گرافیک هم حتما با یک نمونه سالم تست شده امتحان کن .

mo_mokh_com1
07-04-16, 12:17
شما یک کاری کن . قطعات را از داخل کیس به بیرون انتقال بده . ببین باز هم نویز داری یا نه ؟
گرافیک هم حتما با یک نمونه سالم تست شده امتحان کن .

خوب پس این کار رو هم به عنوان مرحله آخر انجام میدم.
فقط در مورد تست با یک کارت گرافیک دیگه باید ذکر کنم که خوب اگر ایراد از کارت گرافیک باشه فرضا،، چرا وقتی تصویر رو از آنبورد میگیرم بازم نویز دارم تازه شدید تر از کارت گرافیک PCI !!!!
یک سوال دیگه ! ینی کیس میتونه این مشکل رو بوجود بیاره ! مگه داریم مگه میشه :lol:

AMD>INTEL
07-04-16, 12:37
خوب پس این کار رو هم به عنوان مرحله آخر انجام میدم.
فقط در مورد تست با یک کارت گرافیک دیگه باید ذکر کنم که خوب اگر ایراد از کارت گرافیک باشه فرضا،، چرا وقتی تصویر رو از آنبورد میگیرم بازم نویز دارم تازه شدید تر از کارت گرافیک PCI !!!!
یک سوال دیگه ! ینی کیس میتونه این مشکل رو بوجود بیاره ! مگه داریم مگه میشه :lol:

بله امکانش هست . اسمبل نامناسب و برق ریزی میتونه باعث این مشکل بشه .از راه دور فقط میشه گمانه زنی کرد . چون شما یکسری موارد را میگید . ولی نمیتونید کاملا مشکل را منتقل کنید .

mo_mokh_com1
04-05-16, 20:59
بله امکانش هست . اسمبل نامناسب و برق ریزی میتونه باعث این مشکل بشه .از راه دور فقط میشه گمانه زنی کرد . چون شما یکسری موارد را میگید . ولی نمیتونید کاملا مشکل را منتقل کنید .

خب بعد از مدت ها وقت کردم تا وسایل رو به طور کامل از کیس بریزم بیرون و سیستم رو روی ایر به قولی تست کنم!
مشکل هنوز پا برجا بود و باز هم یه در میون بوق میداد سیستم و حتی بدون کیس نویز مانیتور هم موجود بود !
دیگه میشه تقریبا به طور قطع گفت مشکل از مادربورد هست درسته ؟
در ضمن تو مشورت با یکی از دوستان سخت افزار کارم حدس میزد که میتونه از چیپ شمالی مین بورد که تصویر رو پخش میکنه باشه....نظر شما چی هست ؟

AMD>INTEL
04-05-16, 21:12
خب بعد از مدت ها وقت کردم تا وسایل رو به طور کامل از کیس بریزم بیرون و سیستم رو روی ایر به قولی تست کنم!
مشکل هنوز پا برجا بود و باز هم یه در میون بوق میداد سیستم و حتی بدون کیس نویز مانیتور هم موجود بود !
دیگه میشه تقریبا به طور قطع گفت مشکل از مادربورد هست درسته ؟
در ضمن تو مشورت با یکی از دوستان سخت افزار کارم حدس میزد که میتونه از چیپ شمالی مین بورد که تصویر رو پخش میکنه باشه....نظر شما چی هست ؟

یک بار دیگه مشخصات سیستم را لیست کنید . اگر بتونی از صفحه مونیتور هم شات بگیری کمک میکنه .

mo_mokh_com1
05-05-16, 00:56
یک بار دیگه مشخصات سیستم را لیست کنید . اگر بتونی از صفحه مونیتور هم شات بگیری کمک میکنه .

شات که امر منطقی نیست چون اگر صفحه هم نویز نداشته باشه وقتی با موبایل عکس بگیری نویز میفته
مین : asus m4a 785-tm
سی پی یو : amd phenom II x2 550

AMD>INTEL
05-05-16, 01:21
به نظر میرسه همون مادربرد باشه داره این مشکل رو بوجود میاره . البته چون نویز را ندیدم فقط میتونم حدس بزنم چون مابقی قطعات هم تست شده .

mo_mokh_com1
05-05-16, 12:52
به نظر میرسه همون مادربرد باشه داره این مشکل رو بوجود میاره . البته چون نویز را ندیدم فقط میتونم حدس بزنم چون مابقی قطعات هم تست شده .

هم پاور عوض شد هم از سه تا رمی که دارم دونه دونه رم ها رو تست کردم. هم از آنبورد گرافیک استفاده کردم هم از pci
من هم نظرم رو مین بورد هست
به نظرتون به هزینه کردن می ارزه برای تعمیر؟

AMD>INTEL
05-05-16, 12:54
هم پاور عوض شد هم از سه تا رمی که دارم دونه دونه رم ها رو تست کردم. هم از آنبورد گرافیک استفاده کردم هم از pci
من هم نظرم رو مین بورد هست
به نظرتون به هزینه کردن می ارزه برای تعمیر؟

تعمیر عموما خیر . البته بستگی داره ایراد از کدوم قطعه باشه.