PDA

مشاهده نسخه کامل : تصویر ندادن کامپیوتر

number 1
12-03-16, 16:43
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
ممنون میشم در مورد مشکل بنده منو راهنمایی کنند
کارت گرافیکی دارم که مدل nvidia geforce g210 512mb ddr3 که فن کارت رو برای بار دوم تعویض کردم و پس از قرار دادن فن کیس به جهت خنک کاری بیشتر چون کیس در محلی قرار دارد که تهویه هوا مناسب صورت نمیگیرد. پس از نصب کارت گرافیک تصویر بالا میاد و بعد از 20 ثانیه تصویر قطع و مانیتور خاموش میشود کارت دیگر امتحان کردم موردی نداشت و ایراد در کارت فعلی بنده است. به نظرتان ایا قابل حل است این مورد؟ با هیت و ریبال؟ یا جدیدشو بگیرم؟ حوالی 120 هزار تومان پیشنهادتان چیست چون با کار سنگین و خاصی با سیستم مذکور انجام نمیشود نهاییتا گاها کار کوچکی با فتوشاپ - اکثر اوقات به کارهای معولی اختصاص دارد.
ممنون میشوم دوستان نظرات و راه حل هاشو رو بفرماییند.

AMD>INTEL
12-03-16, 16:49
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
ممنون میشم در مورد مشکل بنده منو راهنمایی کنند
کارت گرافیکی دارم که مدل nvidia geforce g210 512mb ddr3 که فن کارت رو برای بار دوم تعویض کردم و پس از قرار دادن فن کیس به جهت خنک کاری بیشتر چون کیس در محلی قرار دارد که تهویه هوا مناسب صورت نمیگیرد. پس از نصب کارت گرافیک تصویر بالا میاد و بعد از 20 ثانیه تصویر قطع و مانیتور خاموش میشود کارت دیگر امتحان کردم موردی نداشت و ایراد در کارت فعلی بنده است. به نظرتان ایا قابل حل است این مورد؟ با هیت و ریبال؟ یا جدیدشو بگیرم؟ حوالی 120 هزار تومان پیشنهادتان چیست چون با کار سنگین و خاصی با سیستم مذکور انجام نمیشود نهاییتا گاها کار کوچکی با فتوشاپ - اکثر اوقات به کارهای معولی اختصاص دارد.
ممنون میشوم دوستان نظرات و راه حل هاشو رو بفرماییند.

فیش فن رو جدا کنید ببینید باز همین مشکل پیش میاد یا نه . این مورد رو تست کنید و اطلاع بدید .

number 1
12-03-16, 18:11
سلام مجدد
برقش رو از مادربرد میگرم با این حال بنا به فرمایشتون تست کردم فرقی نکرد.

AMD>INTEL
12-03-16, 18:15
سلام مجدد
برقش رو از مادربرد میگرم با این حال بنا به فرمایشتون تست کردم فرقی نکرد.

برق فن رو از مادربرد اگر میگیرید .
این کارها رو با دقت انجام بدید
فن گرافیک رو باز کنید .
برد کارت گرافیک را با تینر فوری 20000 و فرچه یا مسواک شستشو بدید . حتی زیر چیپ هم تمیز بشه . 4 ساعت بگذارید خشک بشه . دوباره تست کنید . اگر مشکل باقی بود . کارت گرافیکت باید عوض بشه .
با این بودجه 5450 یا 210 میتونی تهیه کنی .

Ardashad
12-03-16, 18:39
اگر کلا تصویر نمایش داده نمیشه که احتمالا باید کارت گرافیک رو تعویض کنید . ولی اگر برای مدتی تصویر میاد ، پیشنهاد می کنم فن کارت گرافیک رو جدا و مجدد جایگذاری کنید ولی با دقت . ( البته اینو واسه اخرین مرحله قبل از خرید کارت گرافیک جدید انجام دهید . چون خودم تجربه دارم !! )

Dark Devil
12-03-16, 22:01
ه نظرتان ایا قابل حل است این مورد؟ با هیت و ریبال؟ یا جدیدشو بگیرم؟

با احتمال بسیار زیادی به روش Heat gun یا Oven Trick که خودتونم میتونین انجام بدین میشه از کارت تصویر گرفت اما راه حل اساسی نیست و ممکنه تا 24 ساعت بیشتر (بسته به شدت خرابی ) کار نکنه

number 1
18-03-16, 11:19
باسلام مجدد و تبریک پیشاپیش عید نوروز
چون در ادامه مشکل بنده بود در این تایپیک مطرح کردم . اگر اشتباهی بوده باشه عذر میخوام.
بنده یه کارت گرافیک جدید تهیه کردم که sapphire hd5450 1g هست که بدون فن هست ('گزینه دیگه هم این بود afox nvida geforce g210 1g فن دار) حالا دمای این مارت رو حالت نرمال و هوای خنک اتاق 55 درجه هست و مسلما تو تابستون این دما به راحتی به 65 خواهد رسید . به نظر اساتید ماکزیمم دما واسه این کارت چیه؟ نیاز به فن هست برای خنک کردن؟
سوال دیگه هم این که یه فن اضافی داشتم که واسه امتحان اینکه ایا رو کارت گرافیک تاثیر داره یا نه رو مادربردم نصب کردم ولی بعد اینکار به شدت بوی سوختگی میاد و چک کردم و به احتمال بسیار زیاد بو از فن هست . فن هم تقریبا صفر و کار نکرده است . ولی دمای کارت رو 20 درجه میاره پایین. حالا ایراد از چی میتونه باشه واسه بوی سوختگی ؟ دمای سایر قطعات هم نرمال هست .
otherboard: msi p41-c33(ms-7610
تصویر فن مورد استفاده
Only the registered members can see the linkتصویر-ندادن-کامپیوتر-photo_2016-03-18_11-48-55-jpg

DOOM999
18-03-16, 11:49
باسلام مجدد و تبریک پیشاپیش عید نوروز
چون در ادامه مشکل بنده بود در این تایپیک مطرح کردم . اگر اشتباهی بوده باشه عذر میخوام.
بنده یه کارت گرافیک جدید تهیه کردم که sapphire hd5450 1g هست که بدون فن هست ('گزینه دیگه هم این بود afox nvida geforce g210 1g فن دار) حالا دمای این مارت رو حالت نرمال و هوای خنک اتاق 55 درجه هست و مسلما تو تابستون این دما به راحتی به 65 خواهد رسید . به نظر اساتید ماکزیمم دما واسه این کارت چیه؟ نیاز به فن هست برای خنک کردن؟
سوال دیگه هم این که یه فن اضافی داشتم که واسه امتحان اینکه ایا رو کارت گرافیک تاثیر داره یا نه رو مادربردم نصب کردم ولی بعد اینکار به شدت بوی سوختگی میاد و چک کردم و به احتمال بسیار زیاد بو از فن هست . فن هم تقریبا صفر و کار نکرده است . ولی دمای کارت رو 20 درجه میاره پایین. حالا ایراد از چی میتونه باشه واسه بوی سوختگی ؟ دمای سایر قطعات هم نرمال هست .
otherboard: msi p41-c33(ms-7610
تصویر فن مورد استفاده
Only the registered members can see the linkتصویر-ندادن-کامپیوتر-photo_2016-03-18_11-48-55-jpg

سلام این فنی که شما در تصویر گزاشتید فن بلبرینگی و صنعتی و بیشتر در سرور کاربرد داره و جزو کارت های متفرقه است و نویز بالایی هم داره برای مصارف خانگی توصیه نمیشه.از فن های دیپ کول یا کورسیر یا گرین یا انرمکس استفاده کنید و با تبدیل مستقیما به پاور وصل کنید.چون مادربورد برای چیپستهای خودش دما رو تغییر میده نه دمای کارت شما.جای فن رو هم بغل کیس بگزارید که مستقیم کارت رو خنک کنه.دمای نرمال 5450 20 تا 30 درجه هست.

این پیشنهاد خوبیه
Case Fan: Enermax TB Silence 1500RPM PWM 120mm - خنک کننده (Cooler) - قطعات داخلی کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

number 1
18-03-16, 12:03
ممنون از پاسختان . سایر دوستان پیشنهادی ندارند؟

AMD>INTEL
18-03-16, 12:36
دیپ کول چند نوع فن کارت گرافیک دارد . که با گرافیک شما سازگار هستند .

ehs.x
18-03-16, 15:36
ببخشید،، شما رو چه حسابی میگید دمای این کارت گرافیک بین 20 تا 30 رجه هست؟ پس درجه حرارت هوا چی میشه؟
تا حالا کدوم کارت گرافیکی رو دیدی که درجه حرارتش 20 تا 30 درجه باشه که با صراحت نظر میدید استاد بزرگوار؟

DOOM999
18-03-16, 20:29
ببخشید،، شما رو چه حسابی میگید دمای این کارت گرافیک بین 20 تا 30 رجه هست؟ پس درجه حرارت هوا چی میشه؟
تا حالا کدوم کارت گرافیکی رو دیدی که درجه حرارتش 20 تا 30 درجه باشه که با صراحت نظر میدید استاد بزرگوار؟

Power And Temperature Benchmarks - ATI Radeon HD 5450: Eyefinity And HTPCs For Everyone? (Only the registered members can see the link)
این سایت برای نظردادنه فکر نمیکنم به شما ارتباطی داشته باشه چه کسی چه نظری میده میتونید با دلیل جواب دیگران رو نقض کنید .

درضمن اگر 5450 مثل کارتهای دیگه فن داشته باشه دمای نرمال و بیکاریش بین 20 تا 30 هست .من دمای لودش رو نگفتم
5450درلود بین 50 تا 75 درجه هست

RADEON9
18-03-16, 21:46
امید آقا راست میگن فن دیپ کول خوبه واسش چون ممکنه هنگام بازی درجه حرارت بالا دیستورتش کنه

ehs.x
19-03-16, 11:07
منظور من اینه که شما که اطلاهی نداری نظری نده،،، اونم با صراحت.
این آدرسی هم که میدی،،،،، نویسندش 1شخصی بوده مثل خود شما،، فکر کردی کی بوده؟
حرارت:اول حرارت محیط هست که بین 24 تا 30 درجه هست،،، بعد وقتی سیستم روشن می شه تا لود کامل و در شرایط کاری مختلف،، حرارت متغیر هست ولی تا 70 درجه و حتی در شرایط مختلف با توجه به نوع کارت گرافیک و غیره حتی حرارت بالاتر می ره که طبیعی هست

DOOM999
19-03-16, 12:12
منظور من اینه که شما که اطلاهی نداری نظری نده،،، اونم با صراحت.
این آدرسی هم که میدی،،،،، نویسندش 1شخصی بوده مثل خود شما،، فکر کردی کی بوده؟
حرارت:اول حرارت محیط هست که بین 24 تا 30 درجه هست،،، بعد وقتی سیستم روشن می شه تا لود کامل و در شرایط کاری مختلف،، حرارت متغیر هست ولی تا 70 درجه و حتی در شرایط مختلف با توجه به نوع کارت گرافیک و غیره حتی حرارت بالاتر می ره که طبیعی هست

اگر مدیریت بگن بنده نظری نمیدم .این انجمن محیطی دوستانه است نه کوچه و خیابون.الفاظ شما بچه گانه است(نویسندش 1شخصی بوده مثل خود شما،، فکر کردی کی بوده) و من رو یاد دعوای دختربچه ها می اندازه .لطفا شان این محیط علمی رو حفظ کنید.

FRANKLIN
19-03-16, 12:17
من hd5450 Sapphire دارم دمای بیکاریش 30 درجه هست لودش 68

number 1
19-03-16, 13:08
خوب ممنون از نظرات دوستان و بزرگواران . اقا این سوالی که من پرسیدم نیازی نیست که اخی دوستان با هم مشاجره داشته باشن . والا میفرمایید دمای 20-30 حتما سیستم تهویه کیس خیلی خوب هست . در حالت نرمال دمای کارت گرافیک بنده 55 هست ولی وقتی فن بغل کیس را میبندم میشه 35 ولی بدون فن رو 55 و به بالاست . صحبت بنده اینجاس چون این مدل بدون فن طراحی شده و صرفا سیستم خنک سازیش با هیت سینک هست تا چه دمایی میتونه تحمل کنه ؟

RAVYY
19-03-16, 13:26
خوب ممنون از نظرات دوستان و بزرگواران . اقا این سوالی که من پرسیدم نیازی نیست که اخی دوستان با هم مشاجره داشته باشن . والا میفرمایید دمای 20-30 حتما سیستم تهویه کیس خیلی خوب هست . در حالت نرمال دمای کارت گرافیک بنده 55 هست ولی وقتی فن بغل کیس را میبندم میشه 35 ولی بدون فن رو 55 و به بالاست . صحبت بنده اینجاس چون این مدل بدون فن طراحی شده و صرفا سیستم خنک سازیش با هیت سینک هست تا چه دمایی میتونه تحمل کنه ؟

دوست من بهترین دما برای کارت گرافیکی زیر 65 تا 60 درجه هست البته بستگی به کارت و قطعات و برد اون تحمل قطعات کمی بالا و پایین هم داره شما چون کارتتون هیت سینگی هست برای کیستون یه تهویه خوب تهیه کنید تا بتونید تهویه داخل کیس رو به خوبی انجام بدین تا دمای کارتتون و بقیه قطعاتتون در حد نرمال باقی بمونه یه نکته هم بگم این کارت شما تو بعضی از مدلها هم تا دمای 70 درجه هم بدون مشکل کار کرده مخصوصا همین مدل هیت سینکی ولی بهتر دما از 60 تا 65 بالاتر نره.

AMD>INTEL
19-03-16, 16:21

خنکسازی این کارت توصیه میشه .البته این کارت تحمل دمای بالایی دارد تا 90 درجه هم مشکلی براش پیش نمیاد . شما با این فن هم مشکلی براتون ایجاد نمیشه .