PDA

مشاهده نسخه کامل : توان پاور بیشتر از توان مورد نیاز سیستم

RADEON9
12-03-16, 14:06
دوستان یه سیستم دارم بامشخصات زیر
power:GREEN GP1200B-OC
سی پی یو:8370 fx
مادربورد ام اس آی
رم :2*4gb
کارت گرافیک:ASUS STRIX-R9390X
هارد :2ترابایت وسترن green
dvd رایتر یک عدد
4تا فن
میدونم قدرت این پاور خیلی بیشتر از مصرف مورد نیاز سیستم من هست ولی یه داستانی پیش اومد مجبور شدم جای طلب از یه نفر این پاورGREEN GP1200B بگیرم
توی این سایت خوندم که اگه توان پاور بیشتر از توان مورد نیاز سیستم باشه سیستم خراب میشه میخواستم ببینم این موضوع درسته یا نه.چون اگه اینو بفروشم مثلا یه 850 وات بگیرم ضرر میکنم.اگه مشکلی نداره همینو استفاده کنم چون تا الان که مشکلی پیش نیومده.از همه دوستان علی الخصوص AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) عزیز میخام کمک کنید و نظرتون رو بگید.

AMD>INTEL
12-03-16, 14:11
دوستان یه سیستم دارم بامشخصات زیر
power:GREEN GP1200B-OC
سی پی یو:8370 fx
مادربورد ام اس آی
رم :2*4gb
کارت گرافیک:ASUS STRIX-R9390X
هارد :2ترابایت وسترن green
dvd رایتر یک عدد
4تا فن
میدونم قدرت این پاور خیلی بیشتر از مصرف مورد نیاز سیستم من هست ولی یه داستانی پیش اومد مجبور شدم جای طلب از یه نفر این پاورGREEN GP1200B بگیرم
توی این سایت خوندم که اگه توان پاور بیشتر از توان مورد نیاز سیستم باشه سیستم خراب میشه میخواستم ببینم این موضوع درسته یا نه.چون اگه اینو بفروشم مثلا یه 850 وات بگیرم ضرر میکنم.اگه مشکلی نداره همینو استفاده کنم چون تا الان که مشکلی پیش نیومده.از همه دوستان علی الخصوص AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) عزیز میخام کمک کنید و نظرتون رو بگید.

مشکلی پیش نمیاد دوست عزیز . خیلی از دوستان دیگه هم پاورشون قویتر هست . پاورهای جدید اکثرا دارای مدیریت مصرف انرژی هستند و فقط در صورت نیاز به 1200 وات این مقدار خروجی رو در اختیار شما میگذارند .
به نظرم مشکلی برای سیستم و پاور ایجاد نمیشه .

amirpcp30
12-03-16, 14:16
سلام دوست عزیز
دوستمون جناب nima_hl قبلا در این تاپیک کامل توضیح دادند که میتونید بخونید
Only the registered members can see the link[%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%82%D9%88%DB%8C]-40187/
:give_rose:

AMD>INTEL
12-03-16, 14:21
این پاور طراحی متفاوتی با پاورهای دیگه دارد . در اصل دو پاور 600 وات هستم که در یک پکیج کار میکنند . توی توضیحات سایت گرین هم به این روش طراحی که از آن شرکت cwt هست اشاره شده است .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

RADEON9
12-03-16, 14:26
این پاور طراحی متفاوتی با پاورهای دیگه دارد . در اصل دو پاور 600 وات هستم که در یک پکیج کار میکنند . توی توضیحات سایت گرین هم به این روش طراحی که از آن شرکت cwt هست اشاره شده است .

واقعا ممنوم دوست بزرگوار.خوب شد این مدلو ازش گرفتم چون Cooler Master V1200 Platinum رو میخواست بده.من گرین گرفتم با بقیه پولمو اگه Cooler Master میگرفتم هم کل پولم میرفت هم این تکنولوژی رونداشت

DOOM999
12-03-16, 14:27
البته درکل کولر مستر بهتره

AMD>INTEL
12-03-16, 14:29
واقعا ممنوم دوست بزرگوار.خوب شد این مدلو ازش گرفتم چون Cooler Master V1200 Platinum رو میخواست بده.من گرین گرفتم با بقیه پولمو اگه Cooler Master میگرفتم هم کل پولم میرفت هم این تکنولوژی رونداشت

پاورهای جدید همه دارای این استاندارد هستند . کولر مستر برای ورود به بازار امریکا و اروپا باید تمام استاندارهای مدیریت مصرف انرژی را با موفقیت پاس کنه . مخصوصا امریکا که بسیار سختگیر هست تو این موارد .
V1200 کولر مستر دارای گواهینامه 80 پلاس پلاتنیوم هست که بالاترین استاندارد 80 PLUS هست .

RADEON9
12-03-16, 14:30
البته درکل کولر مستر بهتره

نه رفیق بحث برتری برند نیست بنده هم میدونم کولر مستر بهتر ولی تکنولوژیی که AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) گفتند رو نداره

DOOM999
12-03-16, 14:35
نه رفیق بحث برتری برند نیست بنده هم میدونم کولر مستر بهتر ولی تکنولوژیی که AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) گفتند رو نداره

در کل همانطور که امید بزرگ گفتند مشکلی برات پیش نمیاد .چون شما 850 واتم که بگیری تو مواقع بیکاری خروجیت میره رو 250 وات .اگه اینجوری بود همه به مشکل برمیخوردن.

AMD>INTEL
12-03-16, 14:35
پاورهای جدید برای طول عمر خودشون و ارائه بهترین کارایی چنین استانداردهایی دارند . که بنا به طراحی پاور شکل و اجرا تفاوت دارد .
اون طراحی CWT هست . البته مزیت هایی دارد هم معایب . هر دو پاور خوب هستند .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

DOOM999
12-03-16, 14:38
اون طراحی CWT هست . البته مزیت هایی دارد هم معایب . هر دو پاور خوب هستند .

سلام امید جان راستی این تکنولوژی که مثلا 1200 به دو پاور 600 وات تقسیم میشه رو کولر مستر هم پس داره .نه

AMD>INTEL
12-03-16, 14:40
سلام امید جان راستی این تکنولوژی که مثلا 1200 به دو پاور 600 وات تقسیم میشه رو کولر مستر هم پس داره .نه

اون طراحی CWT هست . در کل پاورهای جدید به دلیل طراحی دیجیتال و استفاده از مدار DC TO DC این قابلیت مصرف انرژی رو دارند . فقط شکل و اجراشون فرق میکنه .

amirpcp30
12-03-16, 14:52
دوستمون در مورد این سری قبلا گفته بودند در پست 10 تاپیکی که لینک داده بودم که سری oc مشکلی از نظر مصرف نخواهد داشت وقتی که شما مصرف زیادی ندارید

RADEON9
12-03-16, 15:08
دوستمون در مورد این سری قبلا گفته بودند در پست 10 تاپیکی که لینک داده بودم که سری oc مشکلی از نظر مصرف نخواهد داشت وقتی که شما مصرف زیادی ندارید

اون تایپیک رو خوندم دوست عزیز بسیارهماز اشاره بجات ممنونم:11(): . جدااز این مدل خاص گرین(oc) به متن اون تایپیک اشکال وارده:1. (31):.به نظر من حرف آقایAMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و بولدوزر (Only the registered members can see the link) منطقی تر به نظر میرسه:1. (23): .چون مثلا من اگه 850 وات هم میگرفتم درمواقع بیکاری توان درخواستی سیستمم به 200 وات میرسید اونجوری هم سیستم من هم اکثر سیستمها باید میسوخت.

AMD>INTEL
12-03-16, 15:16
طراحی پاورها به شدت تغییر کرده استفاده از مبدل های DC TO DC و قطعات با بازدهی بالاتر روی راندمان و بازدهی پاورها اثر مثبت گذاشته و این استانداردهای مدیریت مصرف انرژی و EUP و ECO و ... هم باعث تصحیح مشکلات قدیمی شده .

amirpcp30
12-03-16, 18:00
اون تایپیک رو خوندم دوست عزیز بسیارهماز اشاره بجات ممنونم:11(): . جدااز این مدل خاص گرین(oc) به متن اون تایپیک اشکال وارده:1. (31):.به نظر من حرف آقایAMD>INTEL (Only the registered members can see the link) و بولدوزر (Only the registered members can see the link) منطقی تر به نظر میرسه:1. (23): .چون مثلا من اگه 850 وات هم میگرفتم درمواقع بیکاری توان درخواستی سیستمم به 200 وات میرسید اونجوری هم سیستم من هم اکثر سیستمها باید میسوخت.
بله دوست من سیستم هر امپری که لازم داشته باشه رو مصرف میکنه ، ولتاژ نیست که بزنه بسوزونه

DOOM999
12-03-16, 21:07
همانطور که امید جان گفتند پاورهای جدید از استانداردهایی برخوردارند که سیستم شما را محفوظ نگه میدارند .البته بنده تجربه کار با پاور پایین تر از حد مصرف رو داشتم به مادربوردو کارت گرافیکم صدمه خورد ولی تا حالا ندیدم کسی پاورش 1000 باشه مصرفش 600وات سیستمش صدمه دیده بشه ولی امکانش هست پاورش اگه متفرقه باشه تحت فشار قراربگیره.برندهایی مثل گرین و کولر مستر کورسیر و evga قابل اطمینانند و بقول دوستمان amirpcp30 (Only the registered members can see the link) ولتاژ اضافه که نمیدهند به قطعات .

amirpcp30
13-03-16, 09:52
همانطور که امید جان گفتند پاورهای جدید از استانداردهایی برخوردارند که سیستم شما را محفوظ نگه میدارند .البته بنده تجربه کار با پاور پایین تر از حد مصرف رو داشتم به مادربوردو کارت گرافیکم صدمه خورد ولی تا حالا ندیدم کسی پاورش 1000 باشه مصرفش 600وات سیستمش صدمه دیده بشه ولی امکانش هست پاورش اگه متفرقه باشه تحت فشار قراربگیره.برندهایی مثل گرین و کولر مستر کورسیر و evga قابل اطمینانند و بقول دوستمان amirpcp30 (Only the registered members can see the link) ولتاژ اضافه که نمیدهند به قطعات .
سلام مجدد
زمانی که شما از پاور ، توانی بیشتر از توان خودش درخواست میکنین شروع به کم کردن ولتاژ میکنه ، شما حتی از یک کابل ضعیف هم بخواهید برق زیادی رو رد کنید اون سر کابل میبینید که با مصرف زیاد ولتاژ کمتری بهتون میده
مگه اینکه پاور این پروتکشن رو داشته باشه که بعد از افزایش بار مصرفی پاور رو خاموش کنه (over power protection)

DOOM999
13-03-16, 10:51
سلام مجدد
زمانی که شما از پاور ، توانی بیشتر از توان خودش درخواست میکنین شروع به کم کردن ولتاژ میکنه ، شما حتی از یک کابل ضعیف هم بخواهید برق زیادی رو رد کنید اون سر کابل میبینید که با مصرف زیاد ولتاژ کمتری بهتون میده
مگه اینکه پاور این پروتکشن رو داشته باشه که بعد از افزایش بار مصرفی پاور رو خاموش کنه (over power protection)

بله کاملا درست میفرمائید