PDA

مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز پس از نصب درایور جدید کارت گرافیک

david-ebi
08-03-16, 15:25
جدیدترین درایور کارت گرافیک انویدیا رو دانلود کردم و شروع کردم به نصبش.وسط نصب صفحه مانیتور شروع کرد به خاموش و روشن شدن و ناگهان صفحه آبی پدیدار شد که ازم می خواست ریستارت کنم.بعد از ریستارت موقعیکه به صفحه ولکام می رسم مجددا صفحه مانیتور شروع به خاموش و روشن و قطع وصل می کند.مشخصات سیستم در امضا موجود است.دارم با موبایل تایپ می کنم.اشتباهات تایپی اگر هست ببخشید دیگه.

AMD>INTEL
08-03-16, 16:07
از طریق safe درایور گرافیک رو انیستال کنید . قبل از نصب درایور جدید درایور قدیمی رو پاک کرده بودید ؟

david-ebi
08-03-16, 16:13
از طریق safe درایور گرافیک رو انیستال کنید . قبل از نصب درایور جدید درایور قدیمی رو پاک کرده بودید ؟

نخیر.ولی خوب بارها اینکار رو کرده بودم و مشکلی پیش نیومده بود

AMD>INTEL
08-03-16, 16:17
قرار نیست همیشه این اتفاق بیوفته . روش درست همون روش هست که عرض کردم . الان باید با dvd نصب ویندوز 8.1 این ویندوز را repair کنی یا یک گرافیک دیگه بگذاری روی سیستم تا ویندوزت بالا بیاد .

david-ebi
08-03-16, 16:33
قرار نیست همیشه این اتفاق بیوفته . روش درست همون روش هست که عرض کردم . الان باید با dvd نصب ویندوز 8.1 این ویندوز را repair کنی یا یک گرافیک دیگه بگذاری روی سیستم تا ویندوزت بالا بیاد .

مشکل اینه که وارد سیف نمی تونم بشم.

AMD>INTEL
08-03-16, 16:37
باید با dvd نصب ویندوز repair کنید .
روشهای ورود به safe mode
5 Ways To Boot Into Safe Mode In Windows 8.1 (Only the registered members can see the link)

david-ebi
09-03-16, 05:05
باید با dvd نصب ویندوز repair کنید .
روشهای ورود به safe mode
5 Ways To Boot Into Safe Mode In Windows 8.1 (Only the registered members can see the link)

متاسفانه repair هم نشد با دی وی دی ویندوز و در نهایت ویندوز رو عوض کردم.الان همه چیز عالیه.فقط موقع بوت شدن و با پدیدار شدن لوگوی مادربرد صدای 5 بوق پشت سر هم می آید.دیباگر مادر برد هم چند عدد مختلف نشان می دهد اما در نهایت روی aa ثابت می شود.مشکل از کجاست و این 5 بوق برای چیست؟

در ضمن از تو بوت هم که نگاه کردم توتال مموری رو 8 گیگ زده بود در صورتیکه من 16 گیگ مموری دارم. من دیروز قطعات را تمیز کرردم اما باز نکردم امکان دارد مموری ضربه کوچکی خورده و درست جا نیفتاده؟

AMD>INTEL
09-03-16, 08:34
بله دوباره با دقت جا بزنید .

david-ebi
09-03-16, 13:06
خوب ظرفیت مموریم درست شد.اما همچنان موقع بوت شدن 5 بوق سریع و پشت سر هم میزنه.این واسه چیه؟

RAVYY
09-03-16, 13:08
نخیر.ولی خوب بارها اینکار رو کرده بودم و مشکلی پیش نیومده بود
دوست من این کارتون اشتباه هست اون مشکل صفحه ی آبی به خاطر تداخل درایور جدید با قدیمتون بود شما همیشه برای اینکه این مشکلات پیش نیاد باید درایور قبلی رو پاک کنید چون این نکته ای که انودیا خودش ذکر کرده و پیشنهاد داده که برای اینکه سیستم دچار این مشکلات نشه حتما درایور قبلی رو پاک کنید و سیستم رو یکبار ری استارت کنید و بعد اقدام به نصب درایور جدید کنید

AMD>INTEL
09-03-16, 13:09
خوب ظرفیت مموریم درست شد.اما همچنان موقع بوت شدن 5 بوق سریع و پشت سر هم میزنه.این واسه چیه؟

یکبار clear cmos کنید درست میشه .

david-ebi
09-03-16, 13:33
یکبار clear cmos کنید درست میشه .
من دیروز میخواستم یک هارد اینترنال وصل کنم که چون خراب از آب در اومد نصبش نکردم اما کابلهای متصل به مین و پاور رو همچنان آزادانه گذاشتم تا هارد بعدی رو که آوردم نصبش کنم.این احتمال داره چون یک کابل آزاد به مین وصل هستش این 5 تا بوق رو میزنه؟

AMD>INTEL
09-03-16, 13:34
من دیروز میخواستم یک هارد اینترنال وصل کنم که چون خراب از آب در اومد نصبش نکردم اما کابلهای متصل به مین و پاور رو همچنان آزادانه گذاشتم تا هارد بعدی رو که آوردم نصبش کنم.این احتمال داره چون یک کابل آزاد به مین وصل هستش این 5 تا بوق رو میزنه؟
اون هم جدا کنید . اگر باز بوق زد clear cmos کنید .

david-ebi
09-03-16, 13:37
دوست من این کارتون اشتباه هست اون مشکل صفحه ی آبی به خاطر تداخل درایور جدید با قدیمتون بود شما همیشه برای اینکه این مشکلات پیش نیاد باید درایور قبلی رو پاک کنید چون این نکته ای که انودیا خودش ذکر کرده و پیشنهاد داده که برای اینکه سیستم دچار این مشکلات نشه حتما درایور قبلی رو پاک کنید و سیستم رو یکبار ری استارت کنید و بعد اقدام به نصب درایور جدید کنید
جالب اینجاست اون درایور رو از س.ا.ف.ت گذر گرفته بودم که ورژن 364.47 بود(به عنوان آخرین درایور برای کارت گرافیکم).بعد از این اتفاقات رفتم و از خود سایت انویدیا درایور رو گرفتم و بعد از دادن مشخصات کارتم دیدم آخرین درایور ورژن 362 هست.حالا نمی دونم اینم ربطی به خراب شدن ویندوز داشته یا نه؟

RAVYY
09-03-16, 13:42
جالب اینجاست اون درایور رو از س.ا.ف.ت گذر گرفته بودم که ورژن 364.47 بود(به عنوان آخرین درایور برای کارت گرافیکم).بعد از این اتفاقات رفتم و از خود سایت انویدیا درایور رو گرفتم و بعد از دادن مشخصات کارتم دیدم آخرین درایور ورژن 362 هست.حالا نمی دونم اینم ربطی به خراب شدن ویندوز داشته یا نه؟
نه این ربطی به این موضوع نداره این مشکل ویندوز که براتون پیش اومد به خاطر روش اشتباه شما در آپدیت درایورتون بوده دوست من

RAVYY
10-03-16, 13:42
من امروز پس از مدتی بررسی در مورد این موضوع درایور
364.47 انودیا و ایجاد مشکلش برای این دوستمون تو یه سایت به یه خبر مهم رسیدم که گفتم قرار بدم تا دوستان دیگه هم استفاده کنند.متن خبر رو روی سایت قرار میدم. متن خبر

طبق گزارشات منتشر شده دو درایور 364.47 و 364.51 که اخیرا توسط انویدا جهت بهبود عملکرد کارت‌های گرافیکی این شرکت در تعدادی از بازی‌ها، عرضه شده است از مشکلات بسیاری رنج برده و تعداد زیادی از کاربران کارت‌های گرافیک انویدا پس از نصب این دو نسخه دچار مشکلاتی همچون کرش سیستم، صفحه آبی مرگ، قطعی صدا و بالا نیامدن سیستم شده‌اند. انویدیا ابتدا پس از عرضه درایور 364.47 متوجه مشکل و باگ نهفته در درایور شد و خیلی سریع درایور جدیدتر 364.51 را جهت رفع مشکل درایور قبلی ارائه داد. اما طبق گزارشات رسیده، درایور جدید انویدیا نیز دردی از این مشکل دوا نکرده و باگ ذکر شده همچنان در درایور موجود است. این مشکل فقط گریبان کارت‌های گرافیک جدید انویدیا را نگرفته بلکه گزارشات حاکی از آن است که مشکل در گستره‌ی وسیعی از کارت‌های گرافیک این شرکت رخ داده است.کمپانی انویدا تا کنون راه حلی جهت حل این مشکل پیدا نکرده است اما دو توصیه به کاربران کارت‌های گرافیک این شرکت کرده است:

1. بهتر است هنگام نصب درایور گزینه‌ی Express install انتخاب نگردد 2. یا حتی الامکان از نصب درایور پرهیز شود. کاربرانی که درایور را نصب کرده‌اند و با مشکل بوت سیستم مواجه هستند می‌توانند در حالت Safe mode ویندوز را بالا آورده و درایور را حذف کنند.

منبع خبر: wccftech.com