PDA

مشاهده نسخه کامل : دستگاه تقویت سیگنال خط تلفن ثابت به منظور افزایش سرعت ADSL

Cyberlife
03-03-16, 19:29
سلام

برای افزایش کیفیت سیگنال و کاهش نویز خط تلفن ثابت

تقویت کننده ای ساخته شده یا نه؟

اگه چنین دستگاهی وجود داره لطفاً چند مدل رو معرفی

کنید و اگه در ایران موجود نیست از سایت Alibaba برای

خرید لینک بدید.

با تشکر

AMD>INTEL
03-03-16, 20:47
چنین چیزی نشنیدم . ولی معمولا جلوی هر پریز تلفن که به مصرف کننده وصله یه اسپیلیتر وصل کنی . نتیجه خوب میشه . سیم کشی ها عموما غیر استاندارده تو ایران

Cyberlife
03-03-16, 20:58
چنین چیزی نشنیدم . ولی معمولا جلوی هر پریز تلفن که به مصرف کننده وصله یه اسپیلیتر وصل کنی . نتیجه خوب میشه . سیم کشی ها عموما غیر استاندارده تو ایران

عجیبه که با این همه پیشرفت علم و تکنولوژی و این همه تجهیزات الکترونیک و شبکه

چنین دستگاهی وجود نداره یا اگه وجود داره اسمی ازش نیست.

این دستگاه توی ایران که سیم های تلفن از کنار سیم برق عبور کرده یا با یک بارندگی

یا روشن شدن آسانسور سیگنال تضعیف میشه، بسیار لازمه.

اسپلیتر هم برای من کارایی نداره، چون هیچ تلفنی روی خط ندارم و مودم تنها وسیله

روی خط هست.

AMD>INTEL
03-03-16, 21:00
عجیبه که با این همه پیشرفت علم و تکنولوژی و این همه تجهیزات الکترونیک و شبکه

چنین دستگاهی وجود نداره یا اگه وجود داره اسمی ازش نیست.

این دستگاه توی ایران که سیم های تلفن از کنار سیم برق عبور کرده یا با یک بارندگی

یا روشن شدن آسانسور سیگنال تضعیف میشه، بسیار لازمه.

اسپلیتر هم برای من کارایی نداره، چون هیچ تلفنی روی خط ندارم و مودم تنها وسیله

روی خط هست.

متاسفانه این چنین مواردی مثل این سیستم سیم کشی تو ایران وجود داره که نویز ایجاد میشه . چون کاربرد جهانی نداره .

Cyberlife
03-03-16, 21:41
متاسفانه این چنین مواردی مثل این سیستم سیم کشی تو ایران وجود داره که نویز ایجاد میشه . چون کاربرد جهانی نداره .

یک دستگاه پیدا کردم به نام ADSL loop extender یا ADSL Repeater

که ظاهراً 40 تا 50% قدرت سیگنال رو افزایش میده و در مدلهای

1, 2, 4, 8 یا 24 پورت موجوده. ولی نمیدونم کجا نصب میشه و چطور

میشه تهیه کرد.

Only the registered members can see the link

لینک سایت:

ADSL Loop Extender (Only the registered members can see the link)

ADSL Loop Extenders help Rural Telephone companies provide last mile services (Only the registered members can see the link)

david-ebi
03-03-16, 22:09
یک دستگاه پیدا کردم به نام ADSL loop extender یا ADSL Repeater

که ظاهراً 40 تا 50% قدرت سیگنال رو افزایش میده و در مدلهای

1, 2, 4, 8 یا 24 پورت موجوده. ولی نمیدونم کجا نصب میشه و چطور

میشه تهیه کرد.

Only the registered members can see the linkدستگاه-تقویت-سیگنال-خط-تلفن-ثابت-به-منظور-افزایش-سرعت-adsl-aer800-4p-box-jpg

لینک سایت:

ADSL Loop Extender (Only the registered members can see the link)

ADSL Loop Extenders help Rural Telephone companies provide last mile services (Only the registered members can see the link)
من مدتها پیش دنبال چنین وسیله ای بودم و در نهایت متوجه شدم دستگاه رپیتری هست که در مسیر dslam تا مودم کاربر نهایی کار میزارن واسه تقویت سیگنال مفید به مضر که این کار توسط خود مخابرات انجام میشه و هیچ کاری از دست ما بر نمیاد.ضمن اینکه مخابرات هم کلا از این کارا نمیکنه.ما فقط باید منتظر باشیم به گفته برخی مسولین وزارت ارتباطات و مثل خیلی از کشورهای دیگر با انتقال دستگاه dslam از مراکز مخابراتی به کافوهای هر محل فاصله ما با dslam به حداقل ممکن برسد تا شاهد کترین نویز در خطوط تلفن باشیم.همچنین با برداشته شدن انحصار واگذاری adsl روی فیبر نوری توسط مخابرات شرکتهای دیگر وارد عمل شوند و شبکه کابلی مسی به فیبر نوری تبدیل شود تا باز هم نویز بیش از پیش کاهش یابد.در تمامی کشورهای پیشرفته و نیمه پیشرفته با انتقال dslam ها به کافوهای نوری هر محله مقدار زیادی از مسیر را کابلهای فیبر نوری سیگنال را حمل می کنند و در بدترین حالت از کافوی نوری تا مودم کاربر نهایی از کابل مسی استفاده می کنند.و گرنه که خود فیبر نوری تا دم منزل کاربر هم می آید.شاید با وضع موجود هنوز باید سالها صبر کنیم تا چنین رویاهایی برای ما عملی شود:1. (28):

AMD>INTEL
03-03-16, 22:16
دققیا این وسیله برای استفده شخصی نیست مخصوص مخابرات است .

Cyberlife
03-03-16, 23:56
من مدتها پیش دنبال چنین وسیله ای بودم و در نهایت متوجه شدم دستگاه رپیتری هست که در مسیر dslam تا مودم کاربر نهایی کار میزارن واسه تقویت سیگنال مفید به مضر که این کار توسط خود مخابرات انجام میشه و هیچ کاری از دست ما بر نمیاد.ضمن اینکه مخابرات هم کلا از این کارا نمیکنه.ما فقط باید منتظر باشیم به گفته برخی مسولین وزارت ارتباطات و مثل خیلی از کشورهای دیگر با انتقال دستگاه dslam از مراکز مخابراتی به کافوهای هر محل فاصله ما با dslam به حداقل ممکن برسد تا شاهد کترین نویز در خطوط تلفن باشیم.همچنین با برداشته شدن انحصار واگذاری adsl روی فیبر نوری توسط مخابرات شرکتهای دیگر وارد عمل شوند و شبکه کابلی مسی به فیبر نوری تبدیل شود تا باز هم نویز بیش از پیش کاهش یابد.در تمامی کشورهای پیشرفته و نیمه پیشرفته با انتقال dslam ها به کافوهای نوری هر محله مقدار زیادی از مسیر را کابلهای فیبر نوری سیگنال را حمل می کنند و در بدترین حالت از کافوی نوری تا مودم کاربر نهایی از کابل مسی استفاده می کنند.و گرنه که خود فیبر نوری تا دم منزل کاربر هم می آید.شاید با وضع موجود هنوز باید سالها صبر کنیم تا چنین رویاهایی برای ما عملی شود:1. (28):

دققیا این وسیله برای استفده شخصی نیست مخصوص مخابرات است .

حالا که دستگاهی وجود نداره، با چه روشهایی میشه نویز خط رو کم کرد؟

مثلاً آیا پیچوندن فویل به دور کابل تلفنی که به اجبار از کنار کابل برق عبور

کرده در کاهش میزان نویز تاثیری داره؟

یا مثلاً وصل کردن باطری قلمی به دو سر کابل شبکه تاثیری داره ( این رو

توی یوتیوب دیدم، ولی نمیدونم سرکاری بود یا واقعی)

david-ebi
04-03-16, 13:29
حالا که دستگاهی وجود نداره، با چه روشهایی میشه نویز خط رو کم کرد؟

مثلاً آیا پیچوندن فویل به دور کابل تلفنی که به اجبار از کنار کابل برق عبور

کرده در کاهش میزان نویز تاثیری داره؟

یا مثلاً وصل کردن باطری قلمی به دو سر کابل شبکه تاثیری داره ( این رو

توی یوتیوب دیدم، ولی نمیدونم سرکاری بود یا واقعی)
دوست عزیز من دو بار تونستم با خرید کابل مخابراتی هوایی (از همون کابلهای مشکی که خود مخابرات استفاده می کنه)و کشیدن اون از داخل پست مخابراتی توی کوچمون مستقیما تا پشت خود مودم مقداری از نویز رو کم کنم.چند بار هم این کار نتیجه ای نداد.

Only the registered members can see the link

اگر هزینه کابلش برات مشکلی نداره میتونی تست کنی.منظورم از پست مخابراتی توی کوچه همون جعبه های مستطیل شکل کوچک نقره ای رنگ هست که مخابرات روی دیوار نصب میکنه.(تصویر بالا).باید درشو باز کنی و خط خودتو پیدا کنی و مستقیم از اون تو کابل بکشی توی خونه.
من که این کار رو با پرداخت حق الزحمه اش دادم خود نصاب مخابرات برام انجام داد.در بعضی موارد خوب جواب میده و در بعضی موارد نه.
میتونی اولش یک کابل یک متری مخابراتی رو یک سرشو سوکت بزنی و سر دیگشو داخل پست مخابراتی توی کوچه وصل کنی و سر سوکت دارشو بزنی به مودمت و همونجا توی کوچه تست کنی ببینی نویزت کمتر میشه یا نه
.اگر کمتر شد بعد هزینه کنی واسه کابل کشی.البته اینکار رو باید موقعی انجام بدی که با تست کردن نویز سر خطت یعنی جلوی در خونتون ببینی نویز تغییری نکرده.بعد میتونی این کار رو هم تست کنی.

من نمی دونم مودمت چه برندی هستش.اما استفاده از مودمی که چیپست برودکام داره هم میتونه مقداری از نویز کم کنه.