PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت صدا PCI

Emanuel0
24-02-16, 15:24
سلام دوستان
چند وقت پیش یکی از کانال‌های (نمی‌دونم بهش کانال می‌گن یا نه) کارت آنبورد صدا مشکل پیدا کرد. و یکی از گوشی‌ها دیگه اصلا صدا نداشت. تا اینکه تصمیم گرفتم یه کارت صدا PCI ارزون قیمت بخرم که کارم رو راه بندازه.
این مشخصات کارت صدایی هست که خریدم:
CMI8738
مشخصات کاملش توی این عکس مشخصه.
Only the registered members can see the linkمشکل-با-کارت-صدا-pci-snd-png
این کارت بعد از چند ساعت که سیستم روشن هست یه دفعه صداش (طی حدود ۲۰ ثانیه) تا مرز خفه شدن کم میشه و یه صدای پوووووف و هوای ممند می‌کنه (در حین تبدیل شدن از صدای عادی به پوووف هم یه صدا مثل آدم فضایی‌های درمیاره). اول فکر کردم عیب می‌تونه از سیستم عامل باشه ولی وقتی سیستم رو ری‌استارت هم کردم توی مرحله‌ی پست هم این صدا وجود داره. فقط اگه چند لحظه سیستم رو خاموش کنم و بعد باز روشن کنم دوباره تا چند ده دقیقه‌ای درست میشه. برای من هم که سیستم رو ماهی یه بار ری‌استارت می‌کنم این کار خیلی سخته. به نظرتون مشکلش چیه؟
من دو تا عکس از پشت و روی کارت هم گرفتم برای شما عزیزان متخصص تا به داد من برسید.

Only the registered members can see the linkمشکل-با-کارت-صدا-pci-1-jpg

Only the registered members can see the linkمشکل-با-کارت-صدا-pci-2-jpg
مادر بورد اصلی خودمم که صداش قطع شده این هست
GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-EP45-UD3L (rev. 1.1) (Only the registered members can see the link). اگه نظری در خصوص مشکل اون هم دارید ممنونتون میشم.

AMD>INTEL
24-02-16, 16:16
این کارت صدایی که گذاشتید کیفیت خوبی نداره . چیپ صوتی مادربرد رو ببرید تعمیرکار براتون عوض میکنه . زیر 40 تومن هزینش هست . یا دنبال یه کارت صدا خوب باشید . که حدود 100 باید هزینه کنید .

AMD>INTEL
24-02-16, 16:35
کارت صدای خوب میخوای این مورد مناسبه Creative Sound Blaster 5.1 VX

Emanuel0
24-02-16, 21:35
سلام
خیلی ممنون. امیدوار بودم شما این پست رو ببینید و پاسخ بدید، چون شما رو خیلی ساله دورادور میشناسم( فکر کنم از انجمن هات اورکلاک بود که با اسمتون آشنا شدم) و به اشرافتون به مسایل سخت افزاری واقفم.
از اونجایی که نمیتونم بی سیستم بمونم پس یه گزینه دارم، اونم خرید کارت صوتی هست که می فرمائید. فروشگاه آنلاین سراغ دارید که این کارت رو داشته باشه؟ آخه من اصفهان هستم و بعید میدونم اینجا گیرم بیاد.

AMD>INTEL
24-02-16, 21:49
سلام
خیلی ممنون. امیدوار بودم شما این پست رو ببینید و پاسخ بدید، چون شما رو خیلی ساله دورادور میشناسم( فکر کنم از انجمن هات اورکلاک بود که با اسمتون آشنا شدم) و به اشرافتون به مسایل سخت افزاری واقفم.
از اونجایی که نمیتونم بی سیستم بمونم پس یه گزینه دارم، اونم خرید کارت صوتی هست که می فرمائید. فروشگاه آنلاین سراغ دارید که این کارت رو داشته باشه؟ آخه من اصفهان هستم و بعید میدونم اینجا گیرم بیاد.
خواهش میکنم .:11():
بله عزیز . فروشگاه آریا کامپیوتر جناب جمشیدی موجود دارند .