PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش : انتخاب مولتی متر مناسب

AMD>INTEL
22-02-16, 21:49
مولتی متر یکی از ابزار مورد نیاز کارشناسان و افراد فعال در زمینه الکترونیک و سخت افزار میباشد . مسلما دستگاه های اندازه گیری نباید خطای زیاد داشته باشند . از روی تجربه خدمتتون اعلام میکنم اکثرا مولتی مترهای زیر 100 تومن فاقد دقت کافی در اندازه گیری میباشند .
مولتی مترهای چینی با برندهای زیر در بازار یافت میشوند .
Proskit - Victor-yaxsun و هزاران مارک متفرقه
اگر محدودیت بودجه دارید و کارهای خیلی حساس انجام نمیدهید . VICTOR 88A در چینی ها نسبتا کیفیت مطلوبی دارد . البته خیلی عالی نیست .
برندها خوب بازار :
فلوک یا Fluke : برندی شناخته شده از کشور آمریکا , دقیق و کاملا حرفه ای برای کالیبره کردن....
هیوکی یا Hioki : برندی شناخته شده از کشور ژاپن که کاملا با فلوک آمریکا رقابت میکند , ولی با قیمتی نصف قیمت فلوک
این دو برند مدلهای مختلف دارند که قیمت های متفاوت دارند . به شخصه هیوکی را ترجیح میدم . دقتش بی نظیر است .
اگر یک بار برای همیشه میخواهید هزینه کنید هیوکی DT4211 با قیمت 500 هزار تومنی بهترین انتخاب هست . البته هم fluke و هیوکی مدلهای گران قیمتر هم دارند که فقط مناسب افراد بسیار حرفه ای است .
صفحه DT4211 (Only the registered members can see the link)
مولتی متر ها عموما خازن سنج هم دارند البته بهتره تست خازن بهتره خازن سنج جداگانه تهیه شود .
در پست های بعدی به معرفی محصولات خوب بازار و همچنین محصولاتی که خریدشون فقط دور ریختن پول هست اشاره میکنم .

AMD>INTEL
23-02-16, 13:35
یک نکته هم اضافه کنم . خیلی از افراد خبره مولتی متر های آنالوگ رو بیشتر قبول دارند و اعلام میکنند نتایج دقیقی تری ارائه میکنه . اگر کار با مولتی مترهای آنالوگ را بلد هستید . این مدل sunwa ks268 کیفیت قابل قبولی دارد .

Pr0m3en
23-02-16, 13:38
با تشکر.
واقعا مفید بود.

AMD>INTEL
23-02-16, 13:44
یکسری تستر SMD هست که دوسرش شبیه پنس هست . برای تست قطعات SMD بر روی برد استفاده میشه . خازن و مقاومت های SMD را به خوبی تست میکند .
مدل معروف در ایران
smart smd tester mastech ms8910
تست مقاومت
دارد , تا 30 مگا اهم
تست خازن
دارد, تا 30 میکرو فاراد با درصد خطای 2.5%
تا 30 میلی فاراد با درصد خطای 3%
حالتی اتوماتیک برای تشخیص نوع قطعه

lorn
23-02-16, 22:31
خیلی عالی و ستودنی بهادر جان طرز کار مولتی متر و تست سلامت smd ها رو هم اگر یه توضیح کوچکی بدید ممنون می شم

AMD>INTEL
23-02-16, 22:42
خیلی عالی و ستودنی بهادر جان طرز کار مولتی متر و تست سلامت smd ها رو هم اگر یه توضیح کوچکی بدید ممنون می شم

برای تست قطعات smd دستگاهی که در پست سوم معرفی کردم مناسب میباشد . یک قاعده کلی برای تست قطعات هست که برای اکثر قطعات تقریبا صدق میکنه تست قطعات خارج از برد هست . سعی میکنم یک تاپیک جامع برای تست انواع المان های الکترونیک ایجاد کنم .

AMD>INTEL
26-02-16, 18:24
امروز قصد دارم یک مولتی متر با قابلیت مناسب و همینطور قیمت مناسب به شما دوستان معرفی کنم . چون خیلی از دوستان بودجه خرید هیوکی و فلاک ندارند . این مولتی متر ساخت شرکت gwinstek میباشد . که یکی از خوشنام ترین شرکت ها در تولید دستگاه های اندازه گیری الکترونیکی میباشد .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Instek GDM-357
قیمت حدودی این دستگاه حدود 142 هزار تومن میباشد .
Digital Meters - Handheld Digital Multimeters - Handheld Digital Multimeter, GDM-400/300 - Digital oscilloscopes,Digital storage oscilloscope-GW Instek (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
27-03-16, 21:14
مولتی متری برای تمام فصول Fluke 289 Multimeter
فلوک Fluke 289 Multimeter با قابلیت دیتالاگری و دادن گراف به طور کامل عملیات یک اسیلوسکوپ رادراختیار شما قرار می دهد.یکی از بهترین مولتی متر های بازارهای جهانی هست .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
این دستگاه دقیق برای کسانی هست که دنبال یک محصول تمام عیار برای کارهای حرفه ای هستند . به طبع قیمت بالایی دارد
True-RMS AC Voltage and Current Logging Multimeter | Fluke 289 (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
03-04-16, 20:47
مولتی متر kyoritsu 1009
یک مولتی متر فول رنج ژاپنی که نسبت به هیوکی قیمت مناسب تری دارد و مناسب دانشجویان و افرادی که بودجه محدودی دارند که دنبال یک محصول با کیفیت هستند .
مشخصات فنی مولتی متر KYORITSU 1009 :
ولتاژ AC/DC : 400mV/4/40/400/600V
جریان AC/DC : 400/4000µA/40/400mA/4/10A
مقاومت : 400Ω/4/40/400kΩ/4/40MΩ
خازن : 40/400nF/4/40/100µF
فرکانس : 5.12/51.2/512Hz/5.12/51.2/512kHz/5.12/10MHz
دیوتی سایکل : 0.1~99.9%
دارای تست دیود و پیوستگی
با قابلیت نمایش 4000 داده
با قابلیت انتخاب رنج اتوماتیک و دستی
دارای نگهدارنده داده
با قابلیت خاموش شدن بصورت اتوماتیک
قیمت این محصول در بازار حدودا 190 هزار تومان میباشد .

سایت محصول (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
12-04-16, 21:57
یک نکته کاربردی که شاید در هیچ جا نتونید پیدا کنید زمان خرید مولتی متر . مولتی متر را روشن کنید . بگذارید روی حالت تست دیود buzzer اگر بدون وقفه و بدون delay بوق زد یعنی مولتی متری که انتخاب کردید مناسبه ولی اگر تو زدن بوق delay داشت اون مولتی متر ارزش خرید ندارد .
یک نکته دیگر هم در مورد باتری برای مولتی متر هست . از باتری متفرقه کنابی 9 ولت به هیچ عنوان استفاده نکنید . چون زود خالی میشوند و همچنین دقت تست شما را کم میکنند . یکی از بهترین باتری ها برای مولتی متر باطری آکلاین برند کملیون هست . واقعا عالیه .
تکته دیگه پراب ها هست . اگر مولتی متر ارزان تهیه کردید به دلیل بودجه کم . پراب خوب جایگزین پرابی که همراب مولتی متر عرضه میشود . پراب خوب از کیفیت سیم و شکل ظاهری قابل تشخیص هست .
امیدوارم این نکات مفید واقع شده باشه .

ghasem13
13-04-17, 13:03
اطلاعات مفید و کاملی ازین تاپیک بدست اوردم :great:

یه چیزی رو نفهمیدم ، داخل توضیحات مولتی متر ها مکس تحمل جریان رو 10 آمپر نوشتن، ولی مثلا پاور های کامپیوتر مصلما بیشتر از 10 امپر جریان دارن ، چطوریه ؟

و میخواستم بدونم با این حساب مولتی متر دیجیتال زیر 100 تومان مدل خاصی رو پیشنهاد نمیدین ؟

AMD>INTEL
13-04-17, 13:06
اطلاعات مفید و کاملی ازین تاپیک بدست اوردم :great:

یه چیزی رو نفهمیدم ، داخل توضیحات مولتی متر ها مکس تحمل جریان رو 10 آمپر نوشتن، ولی مثلا پاور های کامپیوتر مصلما بیشتر از 10 امپر جریان دارن ، چطوریه ؟

و میخواستم بدونم با این حساب مولتی متر دیجیتال زیر 100 تومان مدل خاصی رو پیشنهاد نمیدین ؟

سلام
متوجه منظورت نشدم . در کل من صبح تا شب با همین مولتی مترها دارم ولتاژها را میگیرم .
مولتی متر زیر 100 مدل های DEC حدود 60-70 هستند .

ghasem13
13-04-17, 13:54
ممنون

متوجه منظورت نشدم . در کل من صبح تا شب با همین مولتی مترها دارم ولتاژها را میگیرم .
میدونم ، به عنوان یه اماتور میپرسم

"- رنج وسیع اندازه گیری جریان متناوب AC در بازه کم تر از 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر "
اینجا نوشته تا 10 امپر رو اندازه میگیره در صورتی که سیم 12 ولت پاور میتونه 20 یا 30 امپر و یا بیشتر جریان داخلش داشته باشه

AMD>INTEL
13-04-17, 14:17
ممنون

میدونم ، به عنوان یه اماتور میپرسم

"- رنج وسیع اندازه گیری جریان متناوب AC در بازه کم تر از 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر "
اینجا نوشته تا 10 امپر رو اندازه میگیره در صورتی که سیم 12 ولت پاور میتونه 20 یا 30 امپر و یا بیشتر جریان داخلش داشته باشه

:lol:
عزیز ولتاژ 12 ولت را باید با dc بگیرید. پاور 220 ولت AC را به ولتاژهای DC تبدیل میکنه .

ghasem13
13-04-17, 14:22
مشخصات فنی محصول dec330 :
- رنج وسیع اندازه گیری مقاومت در بازه کم تر از 400 اهم تا 40 مگا اهم
- رنج وسیع اندازه گیری ظرفیت خازن در بازه کم تر از 4 نانو تا 100 میکرو فاراد
- رنج وسیع اندازه گیری ولتاژ متناوب AC در بازه کم تر از 4 ولت تا 600 ولت
- رنج وسیع اندازه گیری ولتاژ مستقیم DC در بازه کم تر از 400 میلی ولت تا 600 ولت
- رنج وسیع اندازه گیری جریان متناوب AC در بازه کم تر از 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر
- رنج وسیع اندازه گیری جریان متناوب DC در بازه کم تر از 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر
- رنج وسیع اندازه گیری دما در بازه 20- تا 1000+ درجه سانتی گراد
- رنج وسیع اندازه گیری فرکانس در بازه کم تر از 10 هرتز تا 10 مگا هرتز

dc هم مثل ac نوشته 10 امپر:1~@$S (8):

AMD>INTEL
13-04-17, 14:24
- رنج وسیع اندازه گیری جریان متناوب AC در بازه کم تر از 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر
- رنج وسیع اندازه گیری جریان متناوب DC در بازه کم تر از 400 میکرو آمپر تا 10 آمپر

dc هم مثل ac نوشته 10 امپر:1~@$S (8):

مشکلی نداره . من تست کردم از مولتی متر 18 تومنی تا 3 میلیونی

AMD>INTEL
22-05-17, 15:09
مولتی متر پروسکیت MT-1280
مشخصات
برند
Proskit

مدل
MT-1280

کشور سازنده
چین

تعیین مقدار مقاومت
دارد, تا 200 مگا اهم

تعیین مقدار خازن
دارد, تا 200 میکرو فاراد

تعیین hfe
دارد

تعیین مقدار ولتاژ AC
دارد, تا 750 ولت

تعیین مقدار ولتاژ DC
دارد, تا 1000 ولت

تعیین مقدار جریان AC/DC
دارد, تا 20 آمپر

تست دیود
دارد

بازر (بوق) برای تست اتصال کوتاه
دارد

دماسنج
دارد

دکمه hold
دارد , این کلید برای ثابت نگه داشتن مقدار نوشته شده بر روی مولتی متر استفاده می شود.

دکمه نور بک لایت
دارد

auto power off
دارد

تغذیه
1 عدد باتری 9 ولت
از مولتی مترهای ویکتور بسیار بهتر است . در واقع محصولات پروسکیت نسبت به سایر برنده های چینی کیفیت قابل قبولی دارند . این در مورد ابزار دیگر این سازنده هم صدق می کند
سایت سازنده
3 1/2 Digital Multimeter | Pro'sKit USA (Only the registered members can see the link)

Repairman
04-01-18, 17:07
سلام دوستان
من به تازگی شروع به یادگیری الکترونیک کردم،برای تهیه مولتی متر یه سوال دارم.
برای شروع کار یک مولتی متر معمولی بخرم و بعد از یادگیری برای تهیه مولتی متر با کیفیت اقدام کنم یا همین اول یه مولتی متر با کیفیت تهیه کنم؟
ممنون

AMD>INTEL
04-01-18, 17:41
سلام دوستان
من به تازگی شروع به یادگیری الکترونیک کردم،برای تهیه مولتی متر یه سوال دارم.
برای شروع کار یک مولتی متر معمولی بخرم و بعد از یادگیری برای تهیه مولتی متر با کیفیت اقدام کنم یا همین اول یه مولتی متر با کیفیت تهیه کنم؟
ممنون
سلام
پروسکیت MT-1280
یا
victor vc97
------------
یا مولتی متر DEC330FC

-------------
فکر میکنم DEC330FC برای شما مناسب باشه با قیمت 66 تومن
--------------
DEC330 یک مالتی متر دیجیتال با قابلیت اندازه گیری رنج وسیعی از کمیت های الکتریکی می باشد و دارای ویژگی های زیر است :

- انتخاب خودکار رنج Auto Range و انتخاب دستی
- اندازه گیری ظرفیت خازن
- اندازه گیری دما
- اندازه گیری فرکانس
- اندازه گیری جریان متناوب و مستقیم
- تست اتصال کوتاه با استفاده از بیزر
- تست قطعات الکترونیک مانند دیود و ترانزیستور
- صفحه نمایش LCD با قابلیت نمایش 3.5 رقم
- دارای کلید HOLD برای نگه داشتن مقدار اندازه گیری شده بعد از جدا کردن پراب
- دارای باتری قابل تعویض 9 ولت کتابی

Repairman
04-01-18, 17:57
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
با توجه به توضیحاتی که قبلا در همین تاپیک داده بودین من قصد خرید پروسکیت MT-1280 رو داشتم
و این نکته رو هم بگم که بحث هزینه مطرح نیست،فقط چون برای شروع کارم هست،میخواستم بدونم این مولتی متر مناسب هست یا نه

AMD>INTEL
04-01-18, 18:05
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
با توجه به توضیحاتی که قبلا در همین تاپیک داده بودین من قصد خرید پروسکیت MT-1280 رو داشتم
و این نکته رو هم بگم که بحث هزینه مطرح نیست،فقط چون برای شروع کارم هست،میخواستم بدونم این مولتی متر مناسب هست یا نه

همون پروسکیت خوبه اگر مشکل هزینه ندارید .
ابزار پروسکیت کیفیت مناسبی دارند از پنس ها گرفته تا سایر ابزار این شرکت

Repairman
05-01-18, 17:04
پروسکیت MT-1280 اتو رنج نیست
اصلا تفاوتی در راحتی کار یا دقت مولتی متر هست که به خاطر اتورنج نبودن،یه مدل دیگه انتخاب کنم؟

AMD>INTEL
05-01-18, 17:14
پروسکیت MT-1280 اتو رنج نیست
اصلا تفاوتی در راحتی کار یا دقت مولتی متر هست که به خاطر اتورنج نبودن،یه مدل دیگه انتخاب کنم؟

دقیقا در چه زمینه فعالیت میکنید تا بگم تاثیری دارد یا نه ؟
1280 کار شما رو به خوبی انجام میده چون به خوبی کالیبره و دقیق هست نسبت به قیمت

Repairman
06-01-18, 04:58
دقیقا در چه زمینه فعالیت میکنید تا بگم تاثیری دارد یا نه ؟
1280 کار شما رو به خوبی انجام میده چون به خوبی کالیبره و دقیق هست نسبت به قیمت

بیشتر هدفم تعمیرات سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ هست و یا هر دستگاه الکترونیکی،برای همین الکترونیک رو شروع کردم

AMD>INTEL
06-01-18, 05:37
بیشتر هدفم تعمیرات سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ هست و یا هر دستگاه الکترونیکی،برای همین الکترونیک رو شروع کردم

همین 1280 مناسبه

Repairman
06-01-18, 06:09
همین 1280 مناسبه

ممنون از راهنماییتون

Repairman
06-01-18, 21:19
همین 1280 مناسبه

دوست عزیز من پروسکیت MT-1280 رو خریدم،چند تا سوال دارم
سوال اول اینکه وقتی ولتاژ dc روی رنج 200mv و 2v قرار داده بشه،با نزدیک شدن دست به مولتی متر یا جابجا شدن اون،مقدار نمایش داده شده تغییر میکنه،این موضوع طبیعیه؟
سوال دوم اینکه وقتی قاب محافظ دستگاه رو در آوردم متوجه شدم پیچهای دستگاه روی اون نیست،جوری که به نظر میاد از کارخانه پیچها بسته نشده،میخواستم بدونم اگه به هر دلیلی مولتی متر باز شده باشه روی عملکرد اون تاثیر میذاره؟
لطفا منو راهنمایی کنید

AMD>INTEL
06-01-18, 21:26
دوست عزیز من پروسکیت MT-1280 رو خریدم،چند تا سوال دارم
سوال اول اینکه وقتی ولتاژ dc روی رنج 200mv و 2v قرار داده بشه،با نزدیک شدن دست به مولتی متر یا جابجا شدن اون،مقدار نمایش داده شده تغییر میکنه،این موضوع طبیعیه؟
سوال دوم اینکه وقتی قاب محافظ دستگاه رو در آوردم متوجه شدم پیچهای دستگاه روی اون نیست،جوری که به نظر میاد از کارخانه پیچها بسته نشده،میخواستم بدونم اگه به هر دلیلی مولتی متر باز شده باشه روی عملکرد اون تاثیر میذاره؟
لطفا منو راهنمایی کنید

اون مقدار تغییر طبیعیه و مشکلی نیست . برای اندازه گیری دقیق پراب هم مهمه . پراب سر سوزنی برای کار شما مناسبه
در مورد اون هم باید عکس بگذارید تا بررسی کنم . اگر پیچ نباشه که قاب دستگاه جدا میشه .

Repairman
06-01-18, 21:50
اون مقدار تغییر طبیعیه و مشکلی نیست . برای اندازه گیری دقیق پراب هم مهمه . پراب سر سوزنی برای کار شما مناسبه
در مورد اون هم باید عکس بگذارید تا بررسی کنم . اگر پیچ نباشه که قاب دستگاه جدا میشه .

دقیقا همینطوره،وقتی قاب محافظ رو در میارم،قاب دستگاه جدا میشه،ولی اینطور به نظر میرسه که پیچها از کارخانه بسته نشده،نه اینکه باز شده باشه

2163521636

AMD>INTEL
06-01-18, 22:04
دقیقا همینطوره،وقتی قاب محافظ رو در میارم،قاب دستگاه جدا میشه،ولی اینطور به نظر میرسه که پیچها از کارخانه بسته نشده،نه اینکه باز شده باشه

2163521636

این برای پیچ شدن به پایه یا میزکار و... است . سیستم قاب این دستگاه به صورت خار است .(امیدوارم موقع باز کردن خارهای نگه دارنده را نشکسته باشید )

Repairman
06-01-18, 22:22
این برای پیچ شدن به پایه یا میزکار و... است . سیستم قاب این دستگاه به صورت خار است .(امیدوارم موقع باز کردن خارهای نگه دارنده را نشکسته باشید )

بله بالای دستگاه دوتا خار نگه دارنده هست،ولی پایین دستگاه همین دوتا پیچ برای بسته نگه داشتن قاب هست نه خار،اگه این پیچ ها بسته باشه دیگه دستگاه نباید باز بشه،سوال من اینه باز شدن دستگاه تاثیری روی عملکرد اون نداره؟چون موقع در آوردن قاب محافظ،قاب دستگاه کاملا در اومد
و اینکه اگه خودم دوتا پیچ بهش ببندم چی؟

AMD>INTEL
07-01-18, 05:24
بله بالای دستگاه دوتا خار نگه دارنده هست،ولی پایین دستگاه همین دوتا پیچ برای بسته نگه داشتن قاب هست نه خار،اگه این پیچ ها بسته باشه دیگه دستگاه نباید باز بشه،سوال من اینه باز شدن دستگاه تاثیری روی عملکرد اون نداره؟چون موقع در آوردن قاب محافظ،قاب دستگاه کاملا در اومد
و اینکه اگه خودم دوتا پیچ بهش ببندم چی؟

هیچ کاری نیازی نیست انجام بدید .

Repairman
07-01-18, 23:17
هیچ کاری نیازی نیست انجام بدید .

اوکی،بازم ممنون از کمکتون

MReza23
12-08-18, 13:45
امروز قصد دارم یک مولتی متر با قابلیت مناسب و همینطور قیمت مناسب به شما دوستان معرفی کنم . چون خیلی از دوستان بودجه خرید هیوکی و فلاک ندارند . این مولتی متر ساخت شرکت gwinstek میباشد . که یکی از خوشنام ترین شرکت ها در تولید دستگاه های اندازه گیری الکترونیکی میباشد .
Instek GDM-357
قیمت حدودی این دستگاه حدود 142 هزار تومن میباشد .
Digital Meters - Handheld Digital Multimeters - Handheld Digital Multimeter, GDM-400/300 - Digital oscilloscopes,Digital storage oscilloscope-GW Instek (Only the registered members can see the link)

با سلام ،باتوجه به نوسانات بازار قیمت این سری 225000 تومن شده یه سری دیگه از شرکتی ترجیحا غیر چینی با قیمت همون 150 اینطورها سراغ ندارید ؟ ممنون

AMD>INTEL
12-08-18, 14:30
با سلام ،باتوجه به نوسانات بازار قیمت این سری 225000 تومن شده یه سری دیگه از شرکتی ترجیحا غیر چینی با قیمت همون 150 اینطورها سراغ ندارید ؟ ممنون

در حال حاضر خیر . همین محصول با 225 هم میارزه به دلیل دقت

MReza23
13-08-18, 23:12
سلام ،یه مدل مولتی متر DEC330 FC چین، خیلی ازش تعریف کردن و امکاناتش ( تست ترانزیستور و ظرفیت خازنی)بیشتر از مدل تایوانی هست ، البته مشخصا قبلا زیر 100 تومن بوده ،این مدل چطور آیا شما اطلاعاتی دال بر عدم کیفیتش دارید؟ ممنون میشم پاسخ بدید

AMD>INTEL
14-08-18, 05:59
سلام ،یه مدل مولتی متر DEC330 FC چین، خیلی ازش تعریف کردن و امکاناتش ( تست ترانزیستور و ظرفیت خازنی)بیشتر از مدل تایوانی هست ، البته مشخصا قبلا زیر 100 تومن بوده ،این مدل چطور آیا شما اطلاعاتی دال بر عدم کیفیتش دارید؟ ممنون میشم پاسخ بدید

DEC330 سری قبلیش نسبتا خوب بودن . ولی سری جدیدش مثل ویکتور vc97 کیفیت کاهش پیدا کرده . در کل برای دستگاه اندازه گیری برای دقت کافی باید هزینه کرد .

aligreenberg
30-11-18, 15:33
با سلام
میخواستم نظر دوستان رو در مورد این دو مدل مولتی متر جویا بشم و اینکه کدوم میتونه انتخاب خوبی برای کاربری آماتور تا نیمه حرفه ای باشه
Kyoritsu 1009
GW instek gdm-398
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

AMD>INTEL
30-11-18, 20:40
با سلام
میخواستم نظر دوستان رو در مورد این دو مدل مولتی متر جویا بشم و اینکه کدوم میتونه انتخاب خوبی برای کاربری آماتور تا نیمه حرفه ای باشه
Kyoritsu 1009
GW instek gdm-398

با GW instek gdm-398 کار کردم دقت بالایی دارد

meh97di
20-02-19, 03:45
سلام
بعد از کلی جستجو داخل سایتا تونستم چند مدل مولتی متر برای کار تو قسمت تعمیرات لبتاپ و کامپیوتر پیدا کنم.شاید خوب شایدم بد:1. (27):
میخواستم نظرتون در مورد دقت و کیفیت و کارایی در مورد این مدلا بپرسم.
اگه مدل بهتری سراغ دارید ممنون میشم بهم بگید
1.مولتی متر Mastech MS8251A
2.مولتی متر Mastech Ms8360G
3.مولتی متر های هیوکی مدل DT4252 و مدل DT4253
4.مولتی متر ویکتور مدل 86C
مرسی:11():

AMD>INTEL
20-02-19, 10:15
سلام
بعد از کلی جستجو داخل سایتا تونستم چند مدل مولتی متر برای کار تو قسمت تعمیرات لبتاپ و کامپیوتر پیدا کنم.شاید خوب شایدم بد:1. (27):
میخواستم نظرتون در مورد دقت و کیفیت و کارایی در مورد این مدلا بپرسم.
اگه مدل بهتری سراغ دارید ممنون میشم بهم بگید
1.مولتی متر Mastech MS8251A
2.مولتی متر Mastech Ms8360G
3.مولتی متر های هیوکی مدل DT4252 و مدل DT4253
4.مولتی متر ویکتور مدل 86C
مرسی:11():

بدون شک هیوکی و در مرحله بعدی یونیت و مستک
ویکتور در سری جدید به شدت بی کیفیت و کالیبره نیست

meh97di
20-02-19, 11:38
بدون شک هیوکی و در مرحله بعدی یونیت و مستک
ویکتور در سری جدید به شدت بی کیفیت و کالیبره نیست

بسیار ممنون از شما دوست عزیز:give_rose:

Amir.22
11-06-19, 12:40
سلام
برای کارهای معمولی چی پیشنهاد میکنید؟
کیفیت و دقتش خوب باشه و قیمتش هم مهم نیست فقط ارزش خرید داشته باشه.

AMD>INTEL
11-06-19, 15:19
سلام
برای کارهای معمولی چی پیشنهاد میکنید؟
کیفیت و دقتش خوب باشه و قیمتش هم مهم نیست فقط ارزش خرید داشته باشه.

سلام
DEC330FC

Amir.22
12-06-19, 12:05
سلام
DEC330FC
تو پست قبل فرمودید کیفیت ویکتور تو مدلهای جدید مناسب نیست. این دستگاه جزو مدلهای قدیمی؟

AMD>INTEL
12-06-19, 13:46
تو پست قبل فرمودید کیفیت ویکتور تو مدلهای جدید مناسب نیست. این دستگاه جزو مدلهای قدیمی؟

این ویکتور نیست DEC هست

Amir.22
13-06-19, 10:03
این ویکتور نیست DEC هست
ممنون از راهنماییتون تو دیجی کالا برندش رو ویکتور زده
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
13-06-19, 10:15
ممنون از راهنماییتون تو دیجی کالا برندش رو ویکتور زده
مشخصات، قیمت و خرید مولتی متر دیجیتال اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه DEC مدل DEC330FC | دیجی‌کالا (Only the registered members can see the link)

اشتباه زیاده ساخت DEC
یکی از پر مصرفترین و پر طرفدارترین دستگاهاست
طبعا دقتش در حد هیوکی و تایوانی ها نیست ولی فکر میکنم نیاز شما رو کاور میکنه .

polm
13-06-19, 14:03
این 2 مدل هم هست. کدوم بهتره به نظرتون؟
مستک مدل MS8233A
مولتی متر یونیت UNI-T ut39a

مدل های ارزان برند Holdpeak چطوره؟ دقت خوبی داره؟

AMD>INTEL
13-06-19, 16:02
این 2 مدل هم هست. کدوم بهتره به نظرتون؟
مستک مدل MS8233A
مولتی متر یونیت UNI-T ut39a

مدل های ارزان برند Holdpeak چطوره؟ دقت خوبی داره؟

من مدل مناسب را معرفی کردم . اگر میخواهید چیزی که خودتون میبینید بخرید چرا سوال میکنید
یونیت و مستک هم زیاد بد نیست

marpar
21-06-19, 11:31
سلام
میخوام مولتی متر مناسب برای مهندس برق الکترونیک طراح برد بگیرم ، هیوکی DT4211 که گفته بودین یکم بالاست قیمتش، پایینتر هم میتونم چیزی با دقت بالا بگیرم یا دقتشون خیلی پایین میاد، دستگاه فعلیش تو خونه DEC330FC هست که دقتش خیلی پایینه

AMD>INTEL
21-06-19, 14:10
سلام
میخوام مولتی متر مناسب برای مهندس برق الکترونیک طراح برد بگیرم ، هیوکی DT4211 که گفته بودین یکم بالاست قیمتش، پایینتر هم میتونم چیزی با دقت بالا بگیرم یا دقتشون خیلی پایین میاد، دستگاه فعلیش تو خونه DEC330FC هست که دقتش خیلی پایینه

دستگاه تخصصی باید تهیه کنید . DEC هم خیلی از تعمیرکار ها استفاده میکنند و راضی هستند .
نیم نگاهی به این مولتی متر متوسط Kyoritsu 1009 داشته باشید .

saman.kh
22-06-19, 19:14
درود بهادر جان
کیفیت مولتی متر های مستک نسبت به ویکتور چگونه هست ? و کدام دقت بیشتری دارند؟
آیا مولتی متر مستک MS8360G (بیشتر به خاطر داشتن NCV ) گزینه قابل اطمینانی برای خرید هست ؟ یا ویکتور VC97

AMD>INTEL
22-06-19, 19:36
درود بهادر جان
کیفیت مولتی متر های مستک نسبت به ویکتور چگونه هست ? و کدام دقت بیشتری دارند؟
آیا مولتی متر مستک MS8360G (بیشتر به خاطر داشتن NCV ) گزینه قابل اطمینانی برای خرید هست ؟ یا ویکتور VC97

ویکتور متاسفانه کیفیت مناسبی ندارد .
مستک هم بد نیست . میشه گفت کیفیت متوسط رو به خوبی دارد .
داشتن یک گزینه دلیل بر دقت یا مزیت یک مولتی متر نیست
دستگاه دقیق تهیه کنید

saman.kh
22-06-19, 20:54
ممنونم از شما
من بیشتر کارم با برق و چک کردن قطعات الکترونیکی روی دستگاه هست
شما چه مولتی متری پیشنهاد می کنید

AMD>INTEL
23-06-19, 05:44
ممنونم از شما
من بیشتر کارم با برق و چک کردن قطعات الکترونیکی روی دستگاه هست
شما چه مولتی متری پیشنهاد می کنید

Kyoritsu 1009

saman.kh
23-06-19, 08:52
ممنون از شما

marpar
23-06-19, 21:56
دستگاه تخصصی باید تهیه کنید . DEC هم خیلی از تعمیرکار ها استفاده میکنند و راضی هستند .
نیم نگاهی به این مولتی متر متوسط Kyoritsu 1009 داشته باشید .

خیلی ممنونم

blackbooter
06-07-19, 22:09
سلام به همه دوستان.میخواستم راهنمایی کنید برای خرید مولتی متر خوب با کیفیت و امکانات تقریبا کامل البته قیمت زیر 500 باشه و برای کارهای نیمه حرفه ای و حرفه ای.و اینکه یه مولتی متر خوب چه امکاناتی و ویژه گی هایی رو باید داشته باشه ؟؟ممنون

AMD>INTEL
07-07-19, 05:40
سلام به همه دوستان.میخواستم راهنمایی کنید برای خرید مولتی متر خوب با کیفیت و امکانات تقریبا کامل البته قیمت زیر 500 باشه و برای کارهای نیمه حرفه ای و حرفه ای.و اینکه یه مولتی متر خوب چه امکاناتی و ویژه گی هایی رو باید داشته باشه ؟؟ممنون

سلام
به سوال مشابه شما پاسخ دادم.پست های تاپیک را با دفت بخونید .

blackbooter
07-07-19, 10:42
سلام
به سوال مشابه شما پاسخ دادم.پست های تاپیک را با دفت بخونید .

به به سلام جناب AMD من اسم شما رو فراموش کردم ممنون میشم بگید.در انجمن دیگه سالها پیش درمورد مین برد و قطعات بحث میکردیم فکنم 8 سالی گذشته:rofl::1. (38):.یادش بخیر برد مورد علاقه فاکس کان بود درسته>:love:
ممنون از جواب اما با توجه قیمت های روز گفتم چون پست های قبلی با قیمت گذشته بود و شرایط من با بقیه دوستان کمی فرقم داره. من میخوام شروع کنم و علاقه دارم تعمیرات و سخت افزار و برق و..البته برای تعمیرات تخصی میدونم باید حداقل بالای 1 تومن هزینه کنم ولی فعلا برای شروع و کارهای نیمه حرفه ای و اینکه یه چیزی باشه که لازم نباشه 1 سال دیگه عوضش کنم.
شرمنده حرفم طولانی شد.ممنون

AMD>INTEL
07-07-19, 10:51
به به سلام جناب AMD من اسم شما رو فراموش کردم ممنون میشم بگید.در انجمن دیگه سالها پیش درمورد مین برد و قطعات بحث میکردیم فکنم 8 سالی گذشته:rofl::1. (38):.یادش بخیر برد مورد علاقه فاکس کان بود درسته>:love:
ممنون از جواب اما با توجه قیمت های روز گفتم چون پست های قبلی با قیمت گذشته بود و شرایط من با بقیه دوستان کمی فرقم داره. من میخوام شروع کنم و علاقه دارم تعمیرات و سخت افزار و برق و..البته برای تعمیرات تخصی میدونم باید حداقل بالای 1 تومن هزینه کنم ولی فعلا برای شروع و کارهای نیمه حرفه ای و اینکه یه چیزی باشه که لازم نباشه 1 سال دیگه عوضش کنم.
شرمنده حرفم طولانی شد.ممنون

اتفاقا پست های قبل جدید هست . مدلی که به دوستان معرفی کردم شما هم میتونید تهیه کنید .Kyoritsu 1009

blackbooter
08-07-19, 18:57
اتفاقا پست های قبل جدید هست . مدلی که به دوستان معرفی کردم شما هم میتونید تهیه کنید .Kyoritsu 1009

تشکر.یه کارشخصی داشتم باهات ولی پیام خصوصی نمیتونم بفرستم برات؟؟چرا؟چطوری؟؟

AMD>INTEL
08-07-19, 20:24
تشکر.یه کارشخصی داشتم باهات ولی پیام خصوصی نمیتونم بفرستم برات؟؟چرا؟چطوری؟؟

بله.متاسفانه خصوصی رو بستم .امکان پاسخگویی به صورت خارج از فروم ندارم .:11():

blackbooter
08-07-19, 23:04
بله.متاسفانه خصوصی رو بستم .امکان پاسخگویی به صورت خارج از فروم ندارم .:11():

در مورد مطالب امضا تعمیرات قطعات سوال داشتم کجا و چطوری بپرسم؟؟

blackbooter
09-07-19, 02:17

قیمت مدلی که گفتین حدود550 هست .یه مدل نگاه کردم victor 97 که 350 قیمتش هست .میشه بگین فرقشون چیه؟ امکانات victor 97 به نظر بیشتره .علت گرونی مدلی که گفتین در مقایسه با این چیه؟

ممنون

AMD>INTEL
09-07-19, 05:34
قیمت مدلی که گفتین حدود550 هست .یه مدل نگاه کردم victor 97 که 350 قیمتش هست .میشه بگین فرقشون چیه؟ امکانات victor 97 به نظر بیشتره .علت گرونی مدلی که گفتین در مقایسه با این چیه؟

ممنون

ویکتور بی انداره بی کیفیت و دقت افتضاح

blackbooter
10-07-19, 07:33
ویکتور بی انداره بی کیفیت و دقت افتضاح

پس یه مدل در اون امکانات با قیمت نهایت 350 معرفی کنید ممنون

AMD>INTEL
10-07-19, 10:55
مستک MS8233A

AMD>INTEL
20-05-20, 09:25
دو فاکتور مهم و اصلی رو دقت مولتی متر موقع کار اثر میگذارند :

1- کیفیت پراب استفاده شده عموما پراب های معمولی به دلیل جنس سیم و نوک پراب از دقت بالایی برخوردار نیستند .
2-نوع باتری یا همون کیفیت باتری حتما برای مولتی متر که عموما از باتری 9 ولت کتابی استفاده میکند از باتری های آلکالاین استفاده کنید و هر سه ماه یا چهار ماه تعویض شوند . باتری های ضعیف به شدت تو نتیجه تست با مولتی متر اثر منفی میگذارند .

Aamir2020
25-06-20, 17:48
سلام
قصد خرید هیوکی 4211 رو دارم، تو مشخصاتش نوشته مقدار مقاومت از 400اهم تا 40!
یعنی با این قیمت توانایی اندازه گیری مقاومتهای کمتر از 400اهم رو نداره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید!!!

AMD>INTEL
25-06-20, 18:07
سلام

سلام

خیر . برداشت شما اشتباه است . مولتی متر های پایین تر از هیوکی هم نشون میدهند . پس مشکلی نیست .

Siamak5561
26-06-20, 02:39
سلام

فکر میکنم نداشته باشه، نظرات دیجیکالا رو بخون

Aamir2020
29-06-20, 11:40
فکر میکنم نداشته باشه، نظرات دیجیکالا رو بخون
راجعبه این مورد نظری ثبت نشده!

Aamir2020
29-06-20, 11:47
سلام

خیر . برداشت شما اشتباه است . مولتی متر های پایین تر از هیوکی هم نشون میدهند . پس مشکلی نیست .
جناب لطف میکنید راهنمایی بفرمایید! جساراتا مطمنید رنج کمتر از 400 اهم رو اندزه میگیره؟
من میخوام اینترنتی خرید کنم به همین دلیل میخوام کاملا مطمن باشم!
مشخصات، قیمت و خرید مولتی متر هیوکی مدل DT4211 | دیجی‌کالا (Only the registered members can see the link/tab-params)

AMD>INTEL
29-06-20, 14:09
جناب لطف میکنید راهنمایی بفرمایید! جساراتا مطمنید رنج کمتر از 400 اهم رو اندزه میگیره؟
من میخوام اینترنتی خرید کنم به همین دلیل میخوام کاملا مطمن باشم!
مشخصات، قیمت و خرید مولتی متر هیوکی مدل DT4211 | دیجی‌کالا (Only the registered members can see the link/tab-params)

دوست عزیز رنج بندی هست . شما اگر کارت الکترونیک هست نباید این سوال رو میکردی .
اندازه گیری اهم در مولتی مترها به صورت رنج بندی هست .
رنج 40 اهم بعد ریت بعدی تا بالا
بعد سایت سازنده تکنیکال شیت داره که میتونید دانلود و چک کنید .

armin.8714t
01-08-20, 01:46
سلام برای تعمیرات پایه کامپیوتر چه مولتی متری پیشنهاد میدید؟
این چطوره؟
مولتی متر دیجیتال اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه Victor مدل VC97

AMD>INTEL
01-08-20, 08:49
سلام برای تعمیرات پایه کامپیوتر چه مولتی متری پیشنهاد میدید؟
این چطوره؟
مولتی متر دیجیتال اتورنج سلکتوری AC،DC کارخانه Victor مدل VC97

ویکتور VC97 اسم درکرده فقط و در سری های جدید کیفیت به شدت پایین اومده
UNI-T UT-136C رو پیشنهاد میکنم به عنوان یک دستگاه مار راه انداز
هر چقدر برای مولتی متر هزینه کنید در زمان کار ارزش پولی که خرج کردید رو متوجه میشید .

armin.8714t
01-08-20, 09:06
ویکتور VC97 اسم درکرده فقط و در سری های جدید کیفیت به شدت پایین اومده
UNI-T UT-136C رو پیشنهاد میکنم به عنوان یک دستگاه مار راه انداز
هر چقدر برای مولتی متر هزینه کنید در زمان کار ارزش پولی که خرج کردید رو متوجه میشید .
ممنون
تو دیجیکالا نبود
این چطوره؟
مولتی متر دیجیتال یونی-تی مدل ut139c

AMD>INTEL
01-08-20, 11:22
ممنون
تو دیجیکالا نبود
این چطوره؟
مولتی متر دیجیتال یونی-تی مدل ut139c

این هم خوبه .

armin.8714t
01-08-20, 15:47
این هم خوبه .
دستگاه هیتر چی پیشنهاد میدید؟؟
یه چیزه خوش قیمت میخوام در حد کار راه بنداز

AMD>INTEL
01-08-20, 19:04
دستگاه هیتر چی پیشنهاد میدید؟؟
یه چیزه خوش قیمت میخوام در حد کار راه بنداز

گورداک 952 جواب داده تو ایران

armin.8714t
01-08-20, 19:47
گورداک 952 جواب داده تو ایران
ممنون
اینترنتی جای معتبری برای خرید سراغ دارید؟
شرمنده محافظ برق و منبع تغذیه و بلوور چی پیشنهاد میدید؟

AMD>INTEL
02-08-20, 09:38
ممنون
اینترنتی جای معتبری برای خرید سراغ دارید؟
شرمنده محافظ برق و منبع تغذیه و بلوور چی پیشنهاد میدید؟

باید بگردید . محافظ برق که کارایی نداره باید استبلایزر فاراتل بگیرید
بلور هم باید بگردید . مارک خاصی نداره

armin.8714t
02-08-20, 17:34
باید بگردید . محافظ برق که کارایی نداره باید استبلایزر فاراتل بگیرید
بلور هم باید بگردید . مارک خاصی نداره
کدوم مدل فاراتل؟
وسایلی که بهش وصل میشه پی سی مودم لپ تاپ پرینتر هست.
پمپ باد بهتره یا بلوور؟

AMD>INTEL
02-08-20, 17:41
کدوم مدل فاراتل؟
وسایلی که بهش وصل میشه پی سی مودم لپ تاپ پرینتر هست.
پمپ باد بهتره یا بلوور؟

پمپ باد فشار بیشتری داره ولی ممکنه روی بردهای کوچک تر باعث ایجاد مشکل بشه .
STB 2000 فاراتل

armin.8714t
02-08-20, 19:55
پمپ باد فشار بیشتری داره ولی ممکنه روی بردهای کوچک تر باعث ایجاد مشکل بشه .
STB 2000 فاراتل
کدومش الکتریسیته ساکن ایجاد نمیکنه؟

AMD>INTEL
02-08-20, 21:55
کدومش الکتریسیته ساکن ایجاد نمیکنه؟

دمنده رو بیشتر توصیه میکنم تا پمپ باد .

armin.8714t
03-08-20, 14:25
دمنده رو بیشتر توصیه میکنم تا پمپ باد .
منبع تغذیه چی پیشنهاد میدید؟

AMD>INTEL
03-08-20, 14:47
منبع تغذیه چی پیشنهاد میدید؟

آداک تهیه کنید . نسبتا خوبه
البته اول بگردید برای یاکسون اگر نبود آداک

vardipoor.m
28-09-20, 13:40
amd حان میشه در مورد تست بازر که گفتید بدون delay یه توضیح بدید منظورتون اینه که بدون وقفه یعنی به محض اتصال بوق بزنه چون من یه مولتیمتر گرفتم وقتی بهم وصلشون میکنم باید فشار بیارم تا صدا کنه ولی تاخیر نداره و یه چیز دیگه اینکه دو قسمت نوک تیز(نوک پراب بعد از اون تیکه فرو رفتگی) بدون هیچ مشکلی با حساسیت بالا بوق میزنه ولی قسمت های بالاتر (میله ی پراب) انگار حساسیتش کمتره یا به عبارتی باید بیشتر فشار بدم تا صدای صاف بده اگه نه خش خش میکنه. به نظرتون مشکل داره؟

AMD>INTEL
28-09-20, 17:30
amd حان میشه در مورد تست بازر که گفتید بدون delay یه توضیح بدید منظورتون اینه که بدون وقفه یعنی به محض اتصال بوق بزنه چون من یه مولتیمتر گرفتم وقتی بهم وصلشون میکنم باید فشار بیارم تا صدا کنه ولی تاخیر نداره و یه چیز دیگه اینکه دو قسمت نوک تیز(نوک پراب بعد از اون تیکه فرو رفتگی) بدون هیچ مشکلی با حساسیت بالا بوق میزنه ولی قسمت های بالاتر (میله ی پراب) انگار حساسیتش کمتره یا به عبارتی باید بیشتر فشار بدم تا صدای صاف بده اگه نه خش خش میکنه. به نظرتون مشکل داره؟

نوک پراب حساس تره و طبیعیه . تست اتصال یا تست بوق باید بدون تاخیر باشه . منظورت از فشار متوجه نمیشم

vardipoor.m
29-09-20, 11:50
فشار بدم رو همدیگه، یعنی اگه همینطور شل و ول رو هم فشار بدم خش خش میکنه ولی اگه محکمتر فشار بدم صدای بوق بدون خش خش میده. منظورتون از تاخیر در چه حدیه مثلا یک ثانیه؟

AMD>INTEL
29-09-20, 11:59
فشار بدم رو همدیگه، یعنی اگه همینطور شل و ول رو هم فشار بدم خش خش میکنه ولی اگه محکمتر فشار بدم صدای بوق بدون خش خش میده. منظورتون از تاخیر در چه حدیه مثلا یک ثانیه؟

باید دقیقا فشار داده بشه .بلا درنگ بوق میزنه

AMD>INTEL
18-10-21, 17:10
امروز مولتی متر دقیقی را به شما معرفی میکنم . محصول شرکت FLUKE با تجربه 70 ساله در زمینه تولید تجهیزات دقیق . خوشبختانه چندیست که محصولات این کمپانی وارد کشور شدند ولی به طبع مناسب افراد مبتدی نیست و مختصص دانشجویان پایه کارشناسی ارشد و تعمیرکاران بردهای دیجیتال است . به دلیل دقت بالا قیمت بالاتری دارد .
Fluke 115
24762

Fluke 115 Digital Multimeter for Technicians| digital multimeter | Fluke (Only the registered members can see the link)