PDA

مشاهده نسخه کامل : من در مورد رم های دوال چنل سوال دارم

Salar2007
27-07-07, 05:08
دوستان چند سوال :

1- منظور از داول چنل چی هست؟

2- ایا میشه یه رم ddr2 معمولی رو روی بوردی که از دوال پشتیبانی میکنه نصب کرد؟

3- شنیدم اگه دوتا رم ddr2 معمولی رو که مارک و مقدار FSB و مقدار حافظه مشابه دارن رو روی بورد نصب کنیم حالت دوال چنل بورد فعال میشه؟ اگه جواب بله هست ایا میشه امید داشت کارایی یه رم دوال رو به ما بده؟

M A H R A D
27-07-07, 16:09
1. با این تکنولوژِی شا میتونید پهنای باند رو دو برابر کنید ( تعداد رمها باید زوج باشه و توی اسلاتهای مشخصی باشند)

2. برای دوال چنل حتما باید تعداد رمها زوج باشه ، پس با یک رم نمیشه

3. در صورتیکه دو رم یکسان (از همه نظر : مارک و تایمینگ و باس و ....) در کنار هم و در اسلاتهای مشخص شده توی دفترچه مادربرد قرار بگیرن ، دوال چنل فعال میشه

bill geits
18-08-07, 03:32
یعنی اگه من روی یک مادربرد که دوئال چنل باشه دو تا رم کینگ استون اصل با مشخصات زیر بزارم دوئال چنل فعال میشه ؟
512mb ddr2 667 kingstone
قیمتش هم 21 هزارتومنه

bill geits
18-08-07, 03:35
Dual Channel DDR2 effectively increases the data transfer rates and bandwidth of DDR2 memory. Dual channel DDR2 offers 30% higher bandwidth while considerably lowering power consumption. This also results in less heat build-up; thereby putting less stress on your system. To make optimal use of the Dual Channel capability, a pair of identical memory modules must be placed in matching DIMM slots. These DIMM slots are usually color coded for easier installation
طبق این مطلب بالا که از سایت ابیت ورداشته شده من فکر می کنم پهنای باند فقط 30 درصد افزایش پیدا می کنه

M A H R A D
18-08-07, 18:54
Dual Channel DDR2 effectively increases the data transfer rates and bandwidth of DDR2 memory. Dual channel DDR2 offers 30% higher bandwidth while considerably lowering power consumption. This also results in less heat build-up; thereby putting less stress on your system. To make optimal use of the Dual Channel capability, a pair of identical memory modules must be placed in matching DIMM slots. These DIMM slots are usually color coded for easier installation
طبق این مطلب بالا که از سایت ابیت ورداشته شده من فکر می کنم پهنای باند فقط 30 درصد افزایش پیدا می کنه
فکر نمیکنم 30% رقم کمی باشه ...

=====

یعنی اگه من روی یک مادربرد که دوئال چنل باشه دو تا رم کینگ استون اصل با مشخصات زیر بزارم دوئال چنل فعال میشه ؟
512mb ddr2 667 kingstone
قیمتش هم 21 هزارتومنه

بله ، اگه دو تا از این نوع رم رو در اسلاتهای مخصوص Dual Channel قرار بدید، این تکنولوژی فعال میشه
Only the registered members can see the link

bill geits
19-08-07, 02:30
خوب فرقش با اینکه من رم دوئال چنل جای رمهای معمولی مثله اونایی که گفتم بزارم چیه ؟ ممنون عزیزم که جواب می دی

M A H R A D
19-08-07, 11:18
خوب فرقش با اینکه من رم دوئال چنل جای رمهای معمولی مثله اونایی که گفتم بزارم چیه ؟ ممنون عزیزم که جواب می دی
منظورتون رو متوجه نشدم ...

Mehdi_Full
19-08-07, 18:34
ببین عزیزم مادر بردهای جدید معمولا از 4 تا اسلات رم برخورداه

شما اگه بخواین رمهاتون بصورت دوال چنل بشه به این صورت میشه :

اسلااتهای شما معمولا با رنگهای مشکی و زرد (مادربردهای ایسور بعنوان مثال) هستش

شما باید دوتا رم یکسان با باس یکسان (مثلا 2 تا 512 با باس 533 ) داشته باشین که در اینصورت

باید یکی از رمها رو در اسلات رنگ مشکی و رم دوم رو هم باید تو دوتای بعدی و اونم در اسلات رنگ مشکی بندازین یعنی باید یکی درمیون باشه

تو بیشتر مادربردها اگه رمها رو کنار همیدیگه بندازین سیستم اونارو دوال چنل نمیشناسه

امیدوارم منظورم رو درست بیان کرده باشم:1. (26):

با تشکر
مهدی:1. (23):

Mehdi_Full
19-08-07, 18:36
مهراد جان با موضوعی که در پست بالا توضیح دادم ، باسه من برعکس عمل میکنه یعنی وقتی رمها رو کنار هم گذاشتم سیستم اونارو بصورت

دوال چنل شناخت قضیه چیه ؟

مادربردم که خودت میدونی Asus M2NE-Sli

Mahdi_Moosavi
19-08-07, 20:17
مهراد جان با موضوعی که در پست بالا توضیح دادم ، باسه من برعکس عمل میکنه یعنی وقتی رمها رو کنار هم گذاشتم سیستم اونارو بصورت

مهدی جان مادربورد من هم مثل مادربورد شما برای فعال شدن dual chanel باید کنار هم باشن .

اینو از تو کاتالوگش گرفتم :

البته مدلش اینه : WINFAST NF4K8AC

M A H R A D
19-08-07, 20:58

این موضوع از قانون خاصی تبعیت نمیکنه ...

ممکنه برای دوال چنل نیاز به اسلاتهای کنار هم باشه و شاید هم یکی در میون ...

هر مادربردی فرق میکنه

سپاس

bill geits
20-08-07, 03:43
مهراد جان گل ، منظور من اینه که بعضی از رم ها دوئال چنل هستند و بعضی هم نه ... حالا فرق بین اینکه دو تا رم دوئال چنل استفاده کنیم با حالتی که دو تا رم معمولی استفاده کنیم چیه ؟ (بلاخره باید فرقی باشه )
مگه اینکه من اشتباه بکنم و اصولا رم دوئال چنل نداشته باشیم ...

Mahdi_Moosavi
20-08-07, 10:19
مهراد جان گل ، منظور من اینه که بعضی از رم ها دوئال چنل هستند و بعضی هم نه ... حالا فرق بین اینکه دو تا رم دوئال چنل استفاده کنیم با حالتی که دو تا رم معمولی استفاده کنیم چیه ؟ (بلاخره باید فرقی باشه )
مگه اینکه من اشتباه بکنم و اصولا رم دوئال چنل نداشته باشیم ...

با اجازه مهرداد جان :1. (23): :

فرمایش شما کاملآ متینه :1. (35): . الان تو بازار یه سری رم ها وجود دارن که به صورت 2 تایی

(dual chanel ) بسته بندی شدن و معمولآ از دو تا رم با همون مشخصات کمی گرون تر هستن .

ولی علت چیه :1.: : علت اینه که شما وقتی حداکثر پهنای باند و پایداری رو از فناوری dual chanel

داری که تایمینگ و حتی چیپ مموری و ولتاژ و باس هر دو تا رم یکی باشه :1. (26): و این قضیه رو

کمپانی سازنده تو این جور محصولاتش ( بسته 2 تایی ) کاملآ تست و تایید کرده . :1. (37):

ولی وقتی شما دو تا رم مختلف حتی از یک مدل میگیری ممکنه سری ساخت این دو تا با هم فرق

داشته باشه و خیلی از خصوصیاتشون با هم فرق بکنه :1. (35): مثل نوع چیپ مموری و تایمینگی

که باهاش بایاس میشن . :1. (28):

خب این نتیجه تجربیات من بی سواد بود :1. (29):

bill geits
20-08-07, 11:11
دستت درد نکنه ... با سوادی ماشاالله

rolli
28-09-07, 21:26
با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز

دوستان جا دارد یک کم بیشتر در مورد تفاوت رمهایی که از تکنولوژی دوال چنل با رمهای سینگل که ما بعد از مدتی آن را ارتقاع میدهیم (یک رم 512 داریم یکی دیگه هم تهیه می کنیم) چیست؟
درست مثل سی پی یو های دوال کور و کور تو دئو.
اگر ما دو ماژول رم در بانک رم داشته باشیم ، به فرض اینکه هر دو آنها 512 باشد ، در هنگام کار با یک نرم افزار کاربردی ما می نویسیم .......................تا وقتی که 512 تا از فضای رم اول اشغال شود آن وقت است که مابقی اطلاعات بر رو ی رم دوم نوشته می شود.
در حقیقت تا زمانی که کاربر از برنامه سنگین استفاده نکند رم دوم بی کار است.
ولی در دوال چنل کاملا متفاوت است به طوری که هر دو ماژول رم به صورت موازی و همزمان با هم کار میکنند.
نکته بسیار مهم برای رمهای دوال چنل همان پهنای باند است به طوری که رم اول مثلا 400 و رم دوم هم 400 در مجموع باس 800 را به همراه خواهد داشت.
نکته ای که بعضی از کاربران باید در هنگام خرید دقت کنند این است که اگر داستان باس رم و بهتر شدن کارایی سیستم را در نظر نگیریم ، خرید دو ماژول رم هنگامی که یکی از رمها بنا به دلیلی از کار بیافتد میتوان به ادامه کار با سیستم امیدوار بود.
با تشکر از کلیه دوستان عزیز

eli gogoli
01-12-07, 12:05
با سلام لطفاً یه متن کلی راجع به Dual chanel به من بدید! باتشکر

M A H R A D
01-12-07, 14:42
با سلام لطفاً یه متن کلی راجع به Dual chanel به من بدید! باتشکر
سلام دوست عزیز ، به پی سی نتورک خوش اومدید Only the registered members can see the link

این مقاله از سایت HardwareSecrets میتونه کمکتون کنه :

سپاس