PDA

مشاهده نسخه کامل : کدام TV را بخرم؟

ramin1000
09-02-16, 06:29
سلام

می خوام بدونم بین دو مدل زیر کدومشون بهتره با اینکه 600 اختلاف دارن (پول خرید هر دو رو دارم)

Samsung 40J6950

LG 42LF65000GI

از نظر کیفیت تصویر و طبیعی و واقعی بودن تصاویر و اذیت نشدن چشم

چون در سایت ال جی انگلیسی خوندم که Flicker-Free داره و چشم درد نمیاره

به نظر شما ممکنه مدل سامسونگ به خاطر تنظیم نور نقطه ای که دوستان اشاره کردن برای چشم خسته کننده باشه (منظورم خاموش و روشن شدن مداوم led ها است) و اینکه مدل ال جی Edge led است یا نه

پنل سامسونگ اسمش چیه و اگه با پنل ال جی (ips) مقابسه کنیم کدوم برنده می شه

از نظر انعکاس نور پنجره در روز و مهتابی و لامپ در شب هم یک نظری بدید

دو تا لینک زیر هم مقایسه سامسونگ و ال جی (لینک اول) و لینک دوم مقایسه سامسونگ و سونی است که در لینک اول به نظر من ال جی برنده است چون تصاویر واقعی تره (مثل رنگ موی شخصیت فیلم که سامسونگ اون رو زرد یا طلایی نشون می ده ولی ال جی سیاه

سوال: به نظر شما می شه با تنظیم رنگ کاری کرد که سامسونگ رنگ مو و دیگر رنگ ها رو طبیعی نشون بده و کمی از روشنایی زیاد که برای چشم مضر است کم کرد

و در مقابسه سامسونگ و سونی، سامسونگ منظره های سبز یا آسمان رو خیلی کمرنگ نشون می ده ولی سونی طبیعی نشون می ده ضمن اینکه سونی در رنگ قرمز به نظرم اغراق کرده

امیدوارم که بحث ها دوستانه و بی تعصب باشه

لینک 1 (Only the registered members can see the link)

(Only the registered members can see the link)
لینک2 (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
09-02-16, 09:20
من این tv رو خیلی میپسندم
Sharp
LC-46LE8400X

مجهز به پانل LED ژاپنی

دارای تیونر دیجیتال داخلی DVB-T

X-GENنسل دهم پانل با تكنولوژی UV2A

پانل چهار رنگ RGB+Y (كواترون)

مگا كنتراست

AquoMotion Pro 200/240Hz

موتور پردازشگر صدای یاماها(YAMAHA)

خروجی صدا:15WSubwoofer +10W+10W)35W)

(3xUSB(Movie/Photo/Music

SRS Tru Surround HD

تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی

Music/Photo/Film)LAN/DLNA)

پانل 10 بیتی

HDMI x 4

قابلیت MHL

قابلیت پخش فرمت Divx به صورت HD

طراحی بسیار باریك و زیبا

توان مصرفی فوق العاده پایین

كنترل هوشمند خاموش شدن دستگاه در هنگام عدم دریافت سیگنال

دارای عملكرد ECO جهت صرفه جویی در مصرف برق

ماشین زمان- Time Shift

Option) Wireless LAN)

ramin1000
09-02-16, 10:22
چرا لینک هایی که گذاشتم رو حذف کردید؟

AMD>INTEL
09-02-16, 10:54
چرا لینک هایی که گذاشتم رو حذف کردید؟

لینک یو^تیو^ب نباید تو انجمن باشه .

SajjadKhati
09-02-16, 11:01
سلام
با اجازه از استاد امید و اساتیدا منم نظر بدم
درباره سامسونگ چیزی نمیدونم پس نظری نمیدوم جز اینکه رفتم تو نمایندگی سامسونگ (بابل) و تجربه مو
اول درباره اون الجی که گفتی و خودمم دارم بگم . البته من مدل LB65200 رو دارم . درباره fliker free اش برای حالت عادی نیست . برا حالت 3D هه که میگه بدون لرزش هه . ولی با اون حال چون همزمان دو چشم ، دو تصویر مختلف رو میبینه چشم آدم چپ و خسته میشه اگه زیاد 3D ببینه و آدم نمیتونه روزی یه فیلم سینمایی 3D رو بیشتر ببینه. کلا روی 3D حساب باز نکن. هر چند الجی 3D اش ارزش خرید داره
درباره مقایسه والا ما رفتیم تو یه نمایندگی سامسونگ ، اونجا همه رقم تلویزیون الجی و سامسونگ و شرکتهای دیگه رو کنار هم گذاشت . جالب اینجاست با تکنولوژی های مختلف پلاسما و ips و حتی فک کنم 4K و با سایزهای مختلف . بعد احتمالا LG رو یا تنظیم معمولی یا حتی پایین تر گذاشته بود (یا سامسونگ 4K بود) و فیلم رو اجرا کرد که مشخصه هر چند با اندکی تغییرات ، سامسونگ روشنایی بیشتری داشت
بعد رفتیم نمایندگی الجی فقط تلویزیون های الجی داشت و مشخص بود که کیفیت معمولی الجی از اونجا بهتر بود . البته الجی یه قابلیت نمایش "نمایشگاه" رو داره که اگه روی این گذاشته شه طبق توضیح خودش کیفیت بهتر نشون میده و بازم از توضیحاتش برمیاد چون در این حال خودش رو اورکلاک میکنه و مصرف برق یشتری مصرف میکنه ، برای کاربرای خونگی پیشنهاد نمیشه . بعد 4K الجی رو (با قیمت 3.9 تومن 42 اینچ) کنار FHD الجی (فک کنم 50 یا 55 اینچ با قیمت حدودا 3.5 تومن) دیدیم . خدا روز خوب برات بیاره :Love-ssa~! (1): کیفیت و روشنایی شون زمین تا آسمون فرق داشت
مرده میگفت 2.6 تومنی هم 4K دارن . حالا نمیدونم کیفیت اش برابر همین بود یا نه ولی به نظرم اگه فیلم های با کیفیت 4K میبینی حتما تلویزیون 4K بگیر . من بجات بودم در حد قیمت این تلویزیون ، دنبال 4K هم میگشتم
درباره کیفیت تصویر هم همونطور که گفتی و به نظر من که رفتم نمایندگی شون و دیدم ، به نظرم کیفیت الجی بهتر بود (حداقل اش میتونم بگم بدتر نبود) البته بازم بسته به نوع تنظیم کاربر هم داره و ips ها 3 رنگ اصلی RBG و رنگ غیر اصلی زرد و سیاه رو عالی نشون میدن (با کنتراست بالا نشون میدن)

ramin1000
09-02-16, 12:43
لینک یو^تیو^ب نباید تو انجمن باشه .

لینک ها اصلاح شد