PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید تلویزیون 4k

mahdi255
06-02-16, 11:37
سلام به همه دوستان گرامی
قصد خرید یک تی وی 4k رو دارم ولی نکته ای که باهاش مشکل دارم اینه که بیشترین استفاده بنده از تی وی تماشای همین شبکه داخلی هست
حالا سوالم اینه که این بطور کلی تلویزیون های 4k تا چه حد می تونن فیلم های با کیفیت SD (کیفیت شبکه های داخلی)رو خوب نشون بدن یا خرید این تی وی ها اشتباه محض خواهد بود؟
(اگه مدلی رو دوستان تجربه دارند که شبکه های SD رو هم خوب نمایش میده پیشنهاد بدن ممنون میشم)

AMD>INTEL
06-02-16, 12:07
Samsung 40JUC7920 Curved Smart LED TV
یکی از بهترین انتخاب ها هست . با شبکه های داخلی هم مشکلی نداره . البته شما بودجت رو ننوشتی

SajjadKhati
06-02-16, 12:25
با تشکر از استاد امید
ولی فکر نمیکنم تفاوت خاصی تو کیفیت SD بین فول اچ دی و 4K باشه
به هر حال میخواستم بگم رفته بودم نمایندگی LG یه تلویزیون فول اچ دی با قیمت 3 و خردی (فک کنم 3.5 میشد) تومن که 55 اینچ بود رو کنار یه تلویزیون 4K با قیمت 3.9 تومن که 42 اینچ بود و هر دو LG بودن گذاشت ، کیفیت شون زمین تا آسمون فرق داشت . 4K خیلی روشن تر و شفاف تر بود
اما فک کنم فیلم هم 4K باید بوده باشه
نمیدونم مدلش چی بود ولی تو LG اگه خواستی میتونی در حد 4 تومن ، تلویزیون 42 اینچ رو سرچ کنی

mahdi255
06-02-16, 12:39
یکی از بهترین انتخاب ها هست . با شبکه های داخلی هم مشکلی نداره . البته شما بودجت رو ننوشتی
بودجه حداکثر 4200

mahdi255
06-02-16, 12:43
حضرتعالی از نزدیک شبکه های داخلی رو روی این تلویزیون تست کردین
یکی از آشنا ها یک تلویزیون curev سامسونگ داره(البته مدلش رو یادم نیست) 65 اینچ که سال گذشته حدود 15 میلیون هم پول براش داد. می تونم بگم به همون قدر که فیلم های فول HD یا UDH با کیفیت نشون میده شبکه های داخلی رو افتضاح نشون میده

mahdi255
06-02-16, 12:46
با تشکر از استاد امید
ولی فکر نمیکنم تفاوت خاصی تو کیفیت SD بین فول اچ دی و 4K باشه
به هر حال میخواستم بگم رفته بودم نمایندگی LG یه تلویزیون فول اچ دی با قیمت 3 و خردی (فک کنم 3.5 میشد) تومن که 55 اینچ بود رو کنار یه تلویزیون 4K با قیمت 3.9 تومن که 42 اینچ بود و هر دو LG بودن گذاشت ، کیفیت شون زمین تا آسمون فرق داشت . 4K خیلی روشن تر و شفاف تر بود
اما فک کنم فیلم هم 4K باید بوده باشه
نمیدونم مدلش چی بود ولی تو LG اگه خواستی میتونی در حد 4 تومن ، تلویزیون 42 اینچ رو سرچ کنی

تفاوت که می تونه خیلی زیاد باشه اگه ریوهای سایت های معتبر رو هم ببینید در خصوص SD، HD ، FHD و UDH بررسی های جداگانه دارند
(مورد دیگه هم اینه که یک تی وی UDH چگونه برای سایر فرمت ها Upscaling رو انجام میده و این تی وی به تی وی ، می تونه خیلی متفاوت باشه)

mahdi255
07-02-16, 10:47
سلام
بودجه رو خدمتتون عرض کردم
ولی سوالی دارم اینکه این مدلی که پیشنهاد کردین معادل مدل بین المللی ش چیه(تو خود سایت رسمی سامسونگ
ایران که فقط زده سری 6)؟ می خوام ریوهاش رو هم چک کنم
اصلا جایی هست که معادل اروپایی این مدل های سام سرویس رو بشه شناخت

AMD>INTEL
07-02-16, 10:52
اگر تهران هستید و امکان مراجعه به خیابان جمهوری دارید . اکثر مدلها را روشن دارند در صورت تمایل شما آنتن رو هم متصل میکنند و میتونید چک کنید .
در مورد اون سوال هم به شخصه راهی نمیشناسم . چون تغییر مدل از سیاست های سام سرویس هست .

AMD>INTEL
07-02-16, 11:01
با یکی از دوستان فنی در مادیران صحبت میکردم . این مدل رو بهم پیشنهاد دادن
X.Vision XK55300UST

تلویزیون هوشمند سه بعدی همراه با عینك های سبك به همراه ریموت كنترل هوشمند

مجهز به پنل LED IPS با درجه كیفی +A

دارای تیونر دیجیتال داخلی DVB-T

دارای سیستم عامل اندروید ورژن 4.2.1

دارای قابلیت MHL

قابلیت تصویر در تصویر

مجهز به پردازش گر دو هسته ای

وضوح تصویر بسیار بالا: ULTRA HD)3840 x 2160)

دارای قابلیت WIFI

مجهز به سیستم Dual Screen

دارای قابلیت Multi-screen Interactive

قابلیت پخش تصویر، موزیك و فیلم از روی حافظه USB

قابلیت ضبط برنامه های تلویزیونی PVR حتی در حالت آماده به كار(استندبای)

مجهز به ماشین زمان(Time Shift)

دارای خروجی هدفون

قابلیت نمایش عكس با فرمت : JPEG,JPG,PNG,BMP

قابلیت پخش صدا با فرمت: MP3,AAC

قابلیت پخش تصویر با فرمت:MPEG,MPG,MP4,MOV,MKV

تلویزیون هوشمند سه بعدی ایكس ویژن مدل XVision XK55300UST دارای قابلیت WIFI، تصویر در تصویر، پخش تصویر، فیلم و موزیك از روی حافظه USB ، ضبط برنامه های تلویزیونی PVR حتی در حالت آماده به كار و مجهز به DVBT داخلی، سیستم عامل اندروید ورژن 4.2.1، سیستم Dual Screen، پردازش گر دو هسته ای و ماشین زمان می باشد

mahdi255
07-03-16, 09:36
با یکی از دوستان فنی در مادیران صحبت میکردم . این مدل رو بهم پیشنهاد دادن
X.Vision XK55300UST

تلویزیون هوشمند سه بعدی
با سلام خدمت AMD>INTEL 'گرامی و تشکر از راهنمایی های سودمند شما
بعد چند هفته دوباره مزاحم شدم
هنوز خرید نکردم .... این تلویزیون ایکس ویژن که حضرتعالی معرفی کردید رو چک کردم قیمتش حدود 4200 تا 4300 در میاد
حالا سوالی که دارم اینه که مدل های 48JUC7920 و 48JUC8920 به ترتیب 3850 و 4450 قیمت میخورن(دیجی کالا و زنبیل) و 50JU7000 (بدون گارنتی) 3800
فارغ از اندازه 55 اینچ ایکس ویژن خرید کدوم مورد ارجحیت داره؟

AMD>INTEL
07-03-16, 10:48
با سلام خدمت AMD>INTEL 'گرامی و تشکر از راهنمایی های سودمند شما
بعد چند هفته دوباره مزاحم شدم
هنوز خرید نکردم .... این تلویزیون ایکس ویژن که حضرتعالی معرفی کردید رو چک کردم قیمتش حدود 4200 تا 4300 در میاد
حالا سوالی که دارم اینه که مدل های 48JUC7920 و 48JUC8920 به ترتیب 3850 و 4450 قیمت میخورن(دیجی کالا و زنبیل) و 50JU7000 (بدون گارنتی) 3800
فارغ از اندازه 55 اینچ ایکس ویژن خرید کدوم مورد ارجحیت داره؟

ایکس ویژن مزیت قیمت و به صرفه بودن دارد . تمام قطعاتش هم تو بازار موجود هست . به صرفه ترین انتخاب هست .

mahdi255
07-03-16, 11:59
ایکس ویژن مزیت قیمت و به صرفه بودن دارد . تمام قطعاتش هم تو بازار موجود هست . به صرفه ترین انتخاب هست .
فارغ از مزیت قیمت، بنابر پیشنهاد اول حضرتعالی در تاپیک یعنی JUC7920 آیا ایکس ویژن توان رقابت با این مدل از لحاظ کیفیت تصویر FHD و 4K و بخصوص upsclaing تصویر sd(شبکه های داخلی کشور) را دارد یا خیر. (در واقع نگرانیم اینه که کیفیتی که سامسونگ میده رو نده در اینصورت مزیت رقابتیش هیچ فایده ای نداره بخصوص که بشه با همین قیمت، سامسونگ با سایز 48 یا 50 گرفت)
متاسفانه هیچ ریوی حرفه ای در خصوص ایکس ویژن وجود نداره که بشه نتیجه درستی از مقایسه گرفت از اینرو مصدع اوقات شما میشم
با سپاس

AMD>INTEL
07-03-16, 12:11
فارغ از مزیت قیمت، بنابر پیشنهاد اول حضرتعالی در تاپیک یعنی JUC7920 آیا ایکس ویژن توان رقابت با این مدل از لحاظ کیفیت تصویر FHD و 4K و بخصوص upsclaing تصویر sd(شبکه های داخلی کشور) را دارد یا خیر
متاسفانه هیچ ریوی حرفه ای در خصوص ایکس ویژن وجود نداره که بشه نتیجه درستی از مقایسه گرفت از اینرو مصدع اوقات شما میشم
با سپاس

ایکس ویژن از همون پنل lg بهره میره فقط برد اصلی و تغذیه اش فرق داره . قیمت و گارانتیش هم مناسبه .
مشکل پنلی که اصلا ندارن و ایرادات تغذیه و برد اصلی هم ماشا الله کلی تعمیرکار خبره داره بعد از زمان گارانتی .
نسبت به هزینه ای که میکنید کیفیت خوبی میده میزان PRICE/PR این محصول بالاست .