PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب کارت گرافیک 2G GT730--دوستان این مشکل خیلی عجیبه

فرزند كعبه
10-01-16, 21:13
وقتی با نرم افزار AIDA64 Business Edition 5.30.3500 Stable صفحه سیاه میشه و اگر تست هم نکنم ممکنه یه روز کار کنه بعد سیاه میشه ممکنه هم یه دیقه کار کنه صفحه سیاه بشه یا سیستم ریست شه
با همین نرم افزار وقتی روی این گرافیک تست میزنم و به گرافیک فشار میاد یک دقیقه ای سیستم ریست و صفحه سیاه میشه ولی روی گرافیک آنبرد 30 ساعتم تست میزنم مشکلی پیش نمیاد و هر کارت گرافیکی هم روی سیستم میزارم باز هم بعد از تست مشکلی پیش نمیاد و صفحه سیاه نمیشه
---------
این گرافیک رو روی سیستم دیگه هم میزارم و با نرم افزار بهش فشار میارم باز هم صفحه سیاه نمیشه

یعنی همه جوره امتحان شده

از مادربرد نیست چون هر گرافیک دیگه ای میزارم صفحه نمیپره و روی گرافیک آنبرد خودش هم مشکلی پیش نمیاد

در ضمن تا درایور کارت گرافیک رو نصب نکردم مشکلی نیست و صفحه سیاه نمیشه
درایورهاشم هم به روز کردم جواب نداد ، یعنی همه نوع درایور رو از قدیم تا الان همه نسخه های جی فورس رو روش تست کردم و باز هم جواب نداد
حتی گارانتی هم رفت و برگشت باز هم این مشکل وجود داره

قبلا هم ارور display میداد و بعد ممکن صفحه سیاه بشه اما الان مستقیما صفحه سیاه میشه

به نظرتون ایراد از چیه؟

AMD>INTEL
10-01-16, 21:21
مشخصات دقیق کارت گرافیک و سیستم .

- - - Updated - - -

مشخصات دقیق کارت گرافیک و سیستم .

فرزند كعبه
10-01-16, 22:05
مادربرد ایسوس H81-plus
گرافیک GT730 گیگابایت
سی پی یو I7
پاور 530 گرین رئال
رم 8 ژل

AMD>INTEL
10-01-16, 22:27
بایوس مادربرد رو حتما اپدیت کنید .

- - - Updated - - -

بایوس مادربرد رو حتما اپدیت کنید .

خبات کریمی
10-01-16, 22:55
درود
جدیدترین نگارش درایور انویدیا و یا نگارش متفاوتی رو تست کنید.
در صورت ادامه یافتن مشکل، یک شات از تب سنسور Gpu-z بگذارید.

فرزند كعبه
11-01-16, 15:42
بایوس مادربرد رو آپ کردم نشد
آخرین ورژن درایور هم جواب گو نبود

AMD>INTEL
11-01-16, 15:44

مشکل ناسازگاری مادربرد با گرافیک مطرح هست . به نظر میاد یکی از این دو را باید عوض کنید .

RAVYY
11-01-16, 15:57

چون شما تمام تستهارو انجام دادین و حتی قطعهها رو روی سیستم دیگه هم تست زدید و دیدی درست کار میکنند به نظرم شاید دیوایس یا وسیله ی دیگه ای به سیستمتون وصل هست که باعث این مورد و اختلال میشه شما وسیله ای دیگه به جزء قطعات اصلی روی کامپیوتر وصل شده ندارید.

فرزند كعبه
11-01-16, 16:03
چون شما تمام تستهارو انجام دادین و حتی قطعهها رو روی سیستم دیگه هم تست زدید و دیدی درست کار میکنند به نظرم شاید دیوایس یا وسیله ی دیگه ای به سیستمتون وصل هست که باعث این مورد و اختلال میشه شما وسیله ای دیگه به جزء قطعات اصلی روی کامپیوتر وصل شده ندارید.

نه داداش ندارم هیچ دیوایسی
همه قطعات همون قطعات عادی سیستم هستن
حتی دی وی دی رایتر و فلش هارو هم قطع کردم اما بازم مشکل ربطی به اینا نداشت
یعنی هر راهی به ذهنم رسیده رفتم

nima_hl
11-01-16, 16:12
وقتی با نرم افزار AIDA64 Business Edition 5.30.3500 Stable صفحه سیاه میشه و اگر تست هم نکنم ممکنه یه روز کار کنه بعد سیاه میشه ممکنه هم یه دیقه کار کنه صفحه سیاه بشه یا سیستم ریست شه
با همین نرم افزار وقتی روی این گرافیک تست میزنم و به گرافیک فشار میاد یک دقیقه ای سیستم ریست و صفحه سیاه میشه ولی روی گرافیک آنبرد 30 ساعتم تست میزنم مشکلی پیش نمیاد و هر کارت گرافیکی هم روی سیستم میزارم باز هم بعد از تست مشکلی پیش نمیاد و صفحه سیاه نمیشه
---------
این گرافیک رو روی سیستم دیگه هم میزارم و با نرم افزار بهش فشار میارم باز هم صفحه سیاه نمیشه

یعنی همه جوره امتحان شده

از مادربرد نیست چون هر گرافیک دیگه ای میزارم صفحه نمیپره و روی گرافیک آنبرد خودش هم مشکلی پیش نمیاد

در ضمن تا درایور کارت گرافیک رو نصب نکردم مشکلی نیست و صفحه سیاه نمیشه
درایورهاشم هم به روز کردم جواب نداد ، یعنی همه نوع درایور رو از قدیم تا الان همه نسخه های جی فورس رو روش تست کردم و باز هم جواب نداد
حتی گارانتی هم رفت و برگشت باز هم این مشکل وجود داره

قبلا هم ارور display میداد و بعد ممکن صفحه سیاه بشه اما الان مستقیما صفحه سیاه میشه

به نظرتون ایراد از چیه؟

با توضیحاتی که فرمودید به احتمال زیاد مادربرد با توجه به پردازنده قدرتمندی که دارید قادر به تغذیه گرافیک کارتتون نیست

این مادربرد دارای یک سوکت 4 پین تغذیه 12 ولت است که احتمالا نمیتواند به درستی هم پردازنده و هم گرافیک کارت شما را تامین کند

برای تست این موضوع لطفا فرکانس و ولتاژ پردازنده و گرافیک کارت را کم کنید و مجددا تست بگیرید

اگر مشکل بر طرف شد یا مادربردتون را با برد قویتر جایگزین کنید و یا از گرافیک کارتی که ورودی برق جدا دارد استفاده کنید

فرزند كعبه
11-01-16, 16:16
ممنونم داداشم
یه سوال داشتم؟ فرکانس و ولتاژ پردازنده و کارت گرافیک رو از کجا باید تنظیم و کم کنم؟

و مورد دیگه اینکه کارت گرافیک معادل همین رو انداختم مشکلی نداشت
و مادربرد هم حتی یک سری فرستادیم گارانتی اما مشکل حل نشد

RAVYY
11-01-16, 16:20
نه داداش ندارم هیچ دیوایسی
همه قطعات همون قطعات عادی سیستم هستن
حتی دی وی دی رایتر و فلش هارو هم قطع کردم اما بازم مشکل ربطی به اینا نداشت
یعنی هر راهی به ذهنم رسیده رفتم

دوست من مشکلتون خیلی نادر هست چون قطعات با جابجایی درست کار میکنند شما باید بررسی کنید کدوم یک از قطعاتتون دچار این مشکل و باگ هستند شاید بردتون بااین کارت فقط مشکل دارد

nima_hl
11-01-16, 16:25
ممنونم داداشم
یه سوال داشتم؟ فرکانس و ولتاژ پردازنده و کارت گرافیک رو از کجا باید تنظیم و کم کنم؟

و مورد دیگه اینکه کارت گرافیک معادل همین رو انداختم مشکلی نداشت
و مادربرد هم حتی یک سری فرستادیم گارانتی اما مشکل حل نشد

گیگابایت 8 مدل 730 داره که بعضی از آنها تا فرکانس بالا 1 گیگاهرتز آورکلاک هستند

اگر کارت شما یکی از این کارتهای آورکلاک شده باشد نسبت به مدلهای معمولی مصرف بالاتری داشته و مصرف آن میتواند مادربرد شما را با توضیحات داده شده با مشکل مواجه کند ( ممکنه کارت معادل که میفرمائید آور شده نبوده است )

لطفا مدل دقیق گرافیک کارتتون و کارت معادل که فرمودید را بفرمائید

اگر جعبه کارت در دسترس نیست و باز کردن کیس هم مشکل است لطفا یک اسکرین شات از gpu-z بگیرید و در تاپیک قرار دهید

با نرم افزار msi afterburner به راحتی میتونید فرکانس و ولتاژ گرافیک کارت را تنظیم کنید

فرزند كعبه
11-01-16, 17:54
دوست من مشکلتون خیلی نادر هست چون قطعات با جابجایی درست کار میکنند شما باید بررسی کنید کدوم یک از قطعاتتون دچار این مشکل و باگ هستند شاید بردتون بااین کارت فقط مشکل دارد

والا من هم همینطور فکر میکنم
هر کاری کردیم نشد
مشکل اینجاست که این کارت گرافیک و مادربرد حدود چند ماه بدون مشکل باهم کار میکردن تا این داستان پیش اومد

فرزند كعبه
11-01-16, 18:02

اگر کارت شما یکی از این کارتهای آورکلاک شده باشد نسبت به مدلهای معمولی مصرف بالاتری داشته و مصرف آن میتواند مادربرد شما را با توضیحات داده شده با مشکل مواجه کند ( ممکنه کارت معادل که میفرمائید آور شده نبوده است )

اگر جعبه کارت در دسترس نیست و باز کردن کیس هم مشکل است لطفا یک اسکرین شات از gpu-z بگیرید و در تاپیک قرار دهید

با نرم افزار msi afterburner به راحتی میتونید فرکانس و ولتاژ گرافیک کارت را تنظیم کنید

والا مدلش تا جایی که میدونم gt730 هست

این عکسهارو الان ازش گرفتم

Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-کارت-گرافیک-2g-gt730-دوستان-این-مشکل-خیلی-عجیبه-20160111_182507[1]-jpg

Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-کارت-گرافیک-2g-gt730-دوستان-این-مشکل-خیلی-عجیبه-20160111_182521[1]-jpg

- - - Updated - - -

Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-کارت-گرافیک-2g-gt730-دوستان-این-مشکل-خیلی-عجیبه-20160111_182507[1]-jpg

Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-کارت-گرافیک-2g-gt730-دوستان-این-مشکل-خیلی-عجیبه-20160111_182521[1]-jpg

nima_hl
11-01-16, 18:17

- - - Updated - - -

لطفا یک اسکرین شات از gpu-z (Only the registered members can see the link) بدین

RAVYY
11-01-16, 18:26
والا من هم همینطور فکر میکنمهر کاری کردیم نشدمشکل اینجاست که این کارت گرافیک و مادربرد حدود چند ماه بدون مشکل باهم کار میکردن تا این داستان پیش اومددوست من آخرین راه که به ذهنم میرسه چون شما میگید چند ماه بدون مشکل بودن و کارت روی یه سیستم دیگه هم به خوبی کار میکنه به نظرم شما سیستمتون رو با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت بررسی کنید و اگه چیزی پیدا نکردین برای کار آخر یکبار ویندوزتون رو عوض کنید و از یک نسخه ی دیگه از این ویندوزتون که روی سیستم الان نصبه استفاده کنید شاید مشکل حل شه در نهایت هم اگه نشد کارتتون رو تعویض کنید دوست من.پی نوشت: البته تو این فصل خیلی بعید هست ولی شما دمای این کارت رو وقتی روی برد خودتون نصب می کنید هم یه بررسی کنید شاید بااین برد در هنگام کار دماش بالا بره

AMD>INTEL
11-01-16, 19:11
کارتتون کدوم از مدلهای زیر هست . پشت کارت رو چک کنید نوشته
GV-N730D5-2GI
GV-N730SL-2GL
GT730-SL-2GD3-BRK

payam-M
11-01-16, 20:45
دوست عزیز
بعضی موافع ایرادهای خیلی کوچیک که به نظر نمیاد مشکل زیادی درست میکنه مانند حرابی یکی از خروجی های گرافیک یا خود سیم یا خرابی سوکت

یه نظر بنده بهتر خروجی هم تست کنی و با یه کابل دیگه اگر میتونی خروجی دیگر را امتحان کن مثل تغییر خروجی dvi یا hdmi

یادم کارت یکی از دوستانم روی یک خروجی تصویر نمیداد و روی خروجی دوم بدون مشکل کار میکرد

امیدوارم مشکلت حل بشه