PDA

مشاهده نسخه کامل : سوالاتی درباره RAID کردن SSD

Hassan-k2
10-01-16, 13:03
سلام دوستان سوالی داشتم درمورد raid...

میخواستم بدونم با توجه به اس اس دی سامسونگ که سرعت readش حدودا 500 اگه 4تا اس اس دی باهم raid بشن سرعت read به چقدر میرسه?و چقد توو کارایی سیستم و سرعت لود برنامها تاثیر داره

AMD>INTEL
10-01-16, 13:21
تست های raid دو ssd سامسونگ معمولا دو هارد رو raid 0 میکنند
Samsung 850 EVO 120GB and 500GB RAID and RAPID Review - VNAND Goes TLC | RAID and RAPID testing (Only the registered members can see the link)

Hassan-k2
10-01-16, 14:08
اخه من یجا شنیدم که هرچی تعداد بیشتر بشه سرعت بالاتر میره چون من میخوام سرعت خواندن بشه تقریبا 1.200مگ

AMD>INTEL
10-01-16, 15:52
اون سرعت باید از ssd های pcie مثل سری 750 اینتل استفاده کرد .

Hassan-k2
10-01-16, 16:52
گویا این مدل نیومده توو ایران

AMD>INTEL
10-01-16, 17:53
گویا این مدل نیومده توو ایران
این مدل شرکت هایی هستند سفارشی وارد میکنند . مدلهای PCIE دیگه ای هم در بازار موجوده .

nima_hl
10-01-16, 21:12
اخه من یجا شنیدم که هرچی تعداد بیشتر بشه سرعت بالاتر میره چون من میخوام سرعت خواندن بشه تقریبا 1.200مگ

حسن جان یه همچین سرعتی تقریبا به هیچ دردی در سیستمهای معمولی نمیخوره

شما تقریبا هیچ تفاوتی در کارائی سیستم زمانی که از یک ssd استفاده میکنید و زمانی که از رید استفاده میکنید احساس نمیکنید

اگر برای کاربری بخصوصی نیاز به این سرعت دارید یا حجم یکپارچه براتون مهمه شاید رید کردن راه بدی نباشه در غیر این صورت پیشنهاد نمیکنم از رید 0 استفاده کنید

Iverson
10-01-16, 22:12
البته سری 950 سامسونگ هم هست ولی در بازار ایران من ندیدم، باید بگی برات بیارن

- - - Updated - - -

حسن جان یه همچین سرعتی تقریبا به هیچ دردی در سیستمهای معمولی نمیخوره

شما تقریبا هیچ تفاوتی در کارائی سیستم زمانی که از یک ssd استفاده میکنید و زمانی که از رید استفاده میکنید احساس نمیکنید

اگر برای کاربری بخصوصی نیاز به این سرعت دارید یا حجم یکپارچه براتون مهمه شاید رید کردن راه بدی نباشه در غیر این صورت پیشنهاد نمیکنم از رید 0 استفاده کنید
البته اگر هدف خواندن اطلاعات موقت و Cache باشد که رید 0 بهترین گزینه هست، اصل پیدایش این رید هم همین است. اطلاعاتی که وجودشان اهمیت دارد ولی با پاک شدنشان قابلیت نوشتن دوباره را دارند.

Hassan-k2
11-01-16, 01:49
والا من چون برنامه نویسم و کارای گرافیکی هم انجام میدم بخاطره همین سرعت سیستم واسم خیلی مهمه چون شاید یدفه لازم باشه 15تا برنامه همزمان اجرا کنم بخاطره همین نمیخوام توو سرعت خواندن هارد کم بیاره

nima_hl
11-01-16, 11:08
والا من چون برنامه نویسم و کارای گرافیکی هم انجام میدم بخاطره همین سرعت سیستم واسم خیلی مهمه چون شاید یدفه لازم باشه 15تا برنامه همزمان اجرا کنم بخاطره همین نمیخوام توو سرعت خواندن هارد کم بیاره

به این تست توجه بفرمائید

Only the registered members can see the link
Real-World Benchmarks: Five Applications - One SSD Vs. Two In RAID: Which Is Better? (Only the registered members can see the link)

زمانی که شما تعدادی برنامه را اجرا میفرمائید برنامه ها باید از ssd به رم منتقل شده و توسط پردازنده اجرا گردند

این فرایند بارگذاری در رم و اجرا، در سیستمهای فعلی کندتر از سرعت انتقال اطلاعات از ssd میباشد

پس شما اگر به جای یک ssd تعداد 24 عدد آن را هم در حالت raid 0 قرار دهید سرعت اجرا برنامه ها در پردازنده گلوگاه شده و عملا سرعت اجرای برنامه ها تغییر ملموسی نمیکند ( حتی امکان افت سرعت هم وجود دارد )

Hassan-k2
11-01-16, 13:30
حرف شما متین ولی بنده یه کلیپی دیدم که با افزایش تعداد سرعت بالا میرفت Only the registered members can see the link

اگر ملاحظه کنید سرعت زیاد شده

یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که به نظر شما اگه 4تا اس اس دی 128بذارم بهتره یا 2تا 256???کدوم سرعت بیشتری میده?

nima_hl
11-01-16, 15:56
حرف شما متین ولی بنده یه کلیپی دیدم که با افزایش تعداد سرعت بالا میرفت Only the registered members can see the link

اگر ملاحظه کنید سرعت زیاد شده

یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که به نظر شما اگه 4تا اس اس دی 128بذارم بهتره یا 2تا 256???کدوم سرعت بیشتری میده?

اجازه بدید با یک مثال خودمونی توضیح بدم

سیستم شما بسته به نوع نرم افزار مثلا میتونه 300 مگابایت در ثانیه اطلاعات از ssd بگیره و اجرا کنه

حالا اگر با رید کردن 2 یا 4 تا ssd حجم اطلاعات ورودی به پردازنده را تا مثلا 1200 مگابایت افزایش بدید، باز 300 مگابایت اطلاعات در ثانیه پردازش و اجرا میشه و مابقی باید صبر کنه تا پردازنده آزاد بشه

اگر سیستم شما مثلا 2 تا پردازنده زئون 2699 که مجموعا 88 کور داشته باشه دارد. حجم پردازش اطلاعات مثلا 1200 مگابایت در ثانیه شده و شما میتونید با رید 0 سرعت اجرای برنامه ها را بالا ببرید

در غیر اینصورت ( استفاده از سیستمهای معمولی ) هزینه بر روی ssd به حالت رید فقط هزینه بیخود است

باز هر جور که صلاح میدونید عمل کنید :give_rose:

AMD>INTEL
11-01-16, 16:28
OCZ RevoDrive Hybrid 1TB
RevoDrive Hybrid PCI Express یک راحل بسیار استثنایی و خلاقانه برای کسب سرعتهای فوق العاده بالا در اجرای نرم افزارهای مختلف و افزایش چشمگیر سرعت پاسخگویی سیستم های رایانه ای میباشد که ظرفیت بالای هارد دیسکهای مکانیکی را با سرعت بالای درایوهای SSD در هم آمیخته است تا محصولی بسیار سریع را با قیمتی بسیار معقول در اختیار علاقمندان دنیای دیجیتال قرار بدهد.
دستیابی به بالاترین عملکرد در میان درایوهای دوگانه (Hybrid)
با استفاده از درگاه PCIe به جای رابط SATA و حذف محدودیتهای این رابط RevoDrive Hybrid PCI Express توانسته است سرعتی سرسام آور بالغ بر 910 مگابایت در ثانیه و 120,000IOPS (نوشتن تصادفی به روش 4K) را برای تبادل حجم بسیار بالایی از اطلاعات ارایه نماید.
این درایو هم حجم مورد نظرتون رو در اختیار شما قرار میده هم سرعت خوبی داره .
OCZ RevoDrive Hybrid 1TB HDD/SSD Review | KitGuru (Only the registered members can see the link)

Hassan-k2
11-01-16, 20:17
اینا الان قیمت چقدره توو بازار?اخه شنیدم خیلی گرونن

- - - Updated - - -

با تشکر از وقتی میذارید دوست گرامی در صورتی که بخوام از 4اس اس دی استفاده کنم تقریبا با سرعت 1200مگابایت اطلاعات وارد پردازنده میشه حالا من اگر بخوام intel core i7 6700 بذارم میتونه پردازش کنه?اصلا سرعت پردازشش چجوریه?ممنون از همتون

AMD>INTEL
11-01-16, 20:23
این درایو حدود 850 هست . قیمتش نسبت به ظرفیتی که در اختیارتون قرار میده عالیه .برای این مورد پردازنده های 2011-3 مثل corei7 5930k مناسبتر هستند . البته دیدگاه من هست . چون رده ورک استیشن هستند .

Hassan-k2
11-01-16, 20:24
اگه اینجوریه خیلی مناسبه لینک فروش دارید از سایت فارسی دوست گرامی?

اخه قیمت اون پردازنده خیلی زیاده من در همون حد 1.100میتونم خرج کنم

AMD>INTEL
11-01-16, 20:28
اگه اینجوریه خیلی مناسبه لینک فروش دارید از سایت فارسی دوست گرامی?

مجاز به گذاشتن لینک فروش نیستیم در انجمن ولی سایت های فروش انلاین موجود دارند این قطعه رو .

Hassan-k2
11-01-16, 20:32
پیدا کردم دوست عزیز فقط یه سوال شما این نوع رو تاحالا روو سیستمی امتحان کردین?سرعتش از raid0 بالاتر میره? چون همونجوری ک گفتم سرعت واسم خیلی مهمه میخوام بدونم چقد از اس اس دی بهتره سرعتشونو دیدم ولی مترسم درحد عدد باشه واسه همین پرسیدم شما از نزدیک کار کردید یا خیر

iranch
11-01-16, 20:34
اجازه بدید با یک مثال خودمونی توضیح بدم

سیستم شما بسته به نوع نرم افزار مثلا میتونه 300 مگابایت در ثانیه اطلاعات از ssd بگیره و اجرا کنه

حالا اگر با رید کردن 2 یا 4 تا ssd حجم اطلاعات ورودی به پردازنده را تا مثلا 1200 مگابایت افزایش بدید، باز 300 مگابایت اطلاعات در ثانیه پردازش و اجرا میشه و مابقی باید صبر کنه تا پردازنده آزاد بشه

اگر سیستم شما مثلا 2 تا پردازنده زئون 2699 که مجموعا 88 کور داشته باشه دارد. حجم پردازش اطلاعات مثلا 1200 مگابایت در ثانیه شده و شما میتونید با رید 0 سرعت اجرای برنامه ها را بالا ببرید

در غیر اینصورت ( استفاده از سیستمهای معمولی ) هزینه بر روی ssd به حالت رید فقط هزینه بیخود است

باز هر جور که صلاح میدونید عمل کنید :give_rose:

با سلام و سپاس از شما

گرامی این 300 مگابایت در ثانیه چطور حساب شده؟ امکان داره در مورد یک CPU مثالی بزنید؟
و بعد چطور حساب کردید که رید0 میتونه 1200 مگابایت در ثانیه، داده اماده کنه؟

AMD>INTEL
11-01-16, 20:36
پیدا کردم دوست عزیز فقط یه سوال شما این نوع رو تاحالا روو سیستمی امتحان کردین?سرعتش از raid0 بالاتر میره? چون همونجوری ک گفتم سرعت واسم خیلی مهمه میخوام بدونم چقد از اس اس دی بهتره سرعتشونو دیدم ولی مترسم درحد عدد باشه واسه همین پرسیدم شما از نزدیک کار کردید یا خیر

لینک بررسیش رو هم داده بودم در اولین پست مربوط به این دیوایس . این درایور بیشتر به درد کسی میخوره که هم سرعت بالا و هم ظرفیت براش مهم هست . به اطمینان خدمتت عرض میکنم raid 0 دو عدد ssd 850 pro samsung رضایت شما رو جلب میکنه . این رو بر اساس تجربه میگم .

Hassan-k2
11-01-16, 20:39
دوتا سوال:ینی شما از نزدیک با PCl کار نکردید???

سوال بعدی اینکه فرق PCl با PCle چه فرقی میکنه چون مدل دومی که عرض کردم 240گیگش قیمتش 1.900درصورتی که اونی که شما فرمودید 1تراش 900تومنه

من سرعتاشونم دیدم درحد 100یود ینی اولی 900مگ بود دومی 1000مگ بود ولی تفاوت قیمت خیییلی زیاده چرا???

AMD>INTEL
11-01-16, 20:48
با مدل های pcie کار نکردم بر اساس بررسی ها پیشنهاد دادم .

Hassan-k2
11-01-16, 20:51
ممنون از وقتی که گذاشتید اگر سوال دومم جواب بدین ممنون میشم:11():

Hassan-k2
11-01-16, 21:01
ببخشید نظرتون درمورد samsung 950 pro چیه? خییلی سرعتش بالاس...میدونید کی وارد بازار ایران میشه?

AMD>INTEL
11-01-16, 21:31
ببخشید نظرتون درمورد samsung 950 pro چیه? خییلی سرعتش بالاس...میدونید کی وارد بازار ایران میشه?

احتمالا وارد بشه . زمانش مشخص نیست . ولی بعد از عملیاتی شدن برجام وضعیت موجودی اجناس بهتر خواهد شد .

Hassan-k2
11-01-16, 21:34
من فک میکنم بهترین گزینه اینه که صبر منم تا اون بیاد چون سرعتش واقعا عالیه بازم ممنون از وقتی که گذاشتید

Stream
11-01-16, 22:57

Raid0 فقط سرعت Sequential رو بالا می بره که برای کاربرد شما هیچ فایده ای نداره. شما بهتره از SSD های PCI-E که توصیه شد استفاده کنید و همینطور رم بالا که برای نرم افزارهای زیاد نیاز دارید.

Hassan-k2
11-01-16, 23:43
والا من یه مدل PCl e پیدا کردم که قیمت یک ترا بایتش 1میلیون تومان بود ولی یدونه دیگه پیدا کردم 480گیگش 2میلیون بود با اینکه سرعت خواندن و نوشتنشون زیاد فرقی نمیکرد بخاطره همین گیج شدم

AMD>INTEL
12-01-16, 22:05
والا من یه مدل PCl e پیدا کردم که قیمت یک ترا بایتش 1میلیون تومان بود ولی یدونه دیگه پیدا کردم 480گیگش 2میلیون بود با اینکه سرعت خواندن و نوشتنشون زیاد فرقی نمیکرد بخاطره همین گیج شدم

اون 850 تومنی هیبرید هست ssd+hdd هست . ولی اون مدل 480gb فقط ssd هست .