PDA

مشاهده نسخه کامل : روشن شدن سیستم با تاخیر

agandûr
09-01-16, 15:01
درود دوستان یک مشکلی که از بدو بستن سیستم باش دست و پنجه نرم میکنم و هنوز نمیدونم مشکل چیه اینه که وقتی دکمه روشن کردن کیس میزنم یک لحظه فن ها و oddو hdd و چراغ دکمه کیس روشن میشن و بلافاصله خاموش میشه بعد از یک ثانیه سیستم به صورت عادی روشن میشه و مشکلی نداره اول فکر کردم با اپدیت بایوس رفع میشه ولی متاسفانه هنوز مشکل هست و اگر کلا سیستم از پاور خاموش کنم و کابل پاور جدا کنم دفعه بعد که روشن می کنم درست کار میکنه ولی از بعدش دوباره مشکل برمیگرده
مشخصات سیستم
i7 5820k
asrock x99x killer
gskill ripjaws 4 3400 4*4
green 1050 evo
ورژن بایوس 2.10

AMD>INTEL
09-01-16, 15:07
درود دوستان یک مشکلی که از بدو بستن سیستم باش دست و پنجه نرم میکنم و هنوز نمیدونم مشکل چیه اینه که وقتی دکمه روشن کردن کیس میزنم یک لحظه فن ها و oddو hdd و چراغ دکمه کیس روشن میشن و بلافاصله خاموش میشه بعد از یک ثانیه سیستم به صورت عادی روشن میشه و مشکلی نداره اول فکر کردم با اپدیت بایوس رفع میشه ولی متاسفانه هنوز مشکل هست و اگر کلا سیستم از پاور خاموش کنم و کابل پاور جدا کنم دفعه بعد که روشن می کنم درست کار میکنه ولی از بعدش دوباره مشکل برمیگرده
مشخصات سیستم
i7 5820k
asrock x99x killer
green 1050 evo
ورژن بایوس 2.10

این مشکل نیست دوست گرامی . چک اولیه خود مادربرد هست .بعضی از بردها self tets دارند .

agandûr
09-01-16, 15:31
پس الکی نگران بودم ممنون بابت پاسخگویی

AMD>INTEL
09-01-16, 15:42
بله. این در اصل حسن هست . یک چکاپ اولیه از نظر صحت ولتاژ و ... بررسی میکنه .

RAVYY
10-01-16, 08:10
مشخصات سیستم
i7 5820k
asrock x99x killer
green 1050 evo
ورژن بایوس 2.10

در اکثر مادربردها سیستم چک اولیه وجود داره که قبل از اینکه سیستم بوت بشه از طریق فرستادن پالس به تمام قطعات وضعیت اونها از نظر سلامتی تست میشه که اگر اشکالی باشه از طریق بوق یا کدهای دیباگر به اطلاع کاربر میرسه