PDA

مشاهده نسخه کامل : خرابی کابل ساتا و مشکلات مربتط

iranch
07-01-16, 12:04
با درود
dvd rom ما راحت باز و بسته میشد و مشص هست که برق مشکلی ندارد
اما دی وی دی نمیخوند. خوب من در بایوس و در خود دیوایس منیجر چک کردم و اصلا مشکلی در ارتباط با این مساله نبود و ارتباط برقرار بود. پس نتیجه گرفتم کابل ساتا سالم هست .
اما دی وی دی ها را نمیخواند یا بسیار بسیار کند بود.
و حتی دی وی دی برای نصب میزاشتم (مهم اینجاست) که پیغام Press any key for boot رو هم در بایوس ما نمی دیدیم
و فقط cursor در بالا سمت چپ چشمک می زد!
1-این پیغام Press any key for boot به کدام قسمت مربوط به میشه؟ وطیفه کدام قسمت سیتسم هست که نشون بده؟ چون ظاهرا با کابل ساتا در ارتباط هست.
2- من کابل ساتا عوض کردم و مشکل کامل حل شد. اما اگر مشکل از کابل بوده چرا در بایوس و سیتسم شناسایی میشد دی وی دی رام به راحتی؟

با تشکر

AMD>INTEL
07-01-16, 12:40
با درود
dvd rom ما راحت باز و بسته میشد و مشص هست که برق مشکلی ندارد
اما دی وی دی نمیخوند. خوب من در بایوس و در خود دیوایس منیجر چک کردم و اصلا مشکلی در ارتباط با این مساله نبود و ارتباط برقرار بود. پس نتیجه گرفتم کابل ساتا سالم هست .
اما دی وی دی ها را نمیخواند یا بسیار بسیار کند بود.
و حتی دی وی دی برای نصب میزاشتم (مهم اینجاست) که پیغام Press any key for boot رو هم در بایوس ما نمی دیدیم
و فقط cursor در بالا سمت چپ چشمک می زد!
1-این پیغام Press any key for boot به کدام قسمت مربوط به میشه؟ وطیفه کدام قسمت سیتسم هست که نشون بده؟ چون ظاهرا با کابل ساتا در ارتباط هست.
2- من کابل ساتا عوض کردم و مشکل کامل حل شد. اما اگر مشکل از کابل بوده چرا در بایوس و سیتسم شناسایی میشد دی وی دی رام به راحتی؟

با تشکر

هر کابلی رشته سیم های متفاوت دارد . مخصوصا کابل هایی که دیتا منتقل میکنند باید کاملا بدون مشکل باشند . کیفیت کابل و خم شدگی و پیچد خورده هم نباید باشند کابل ساتا . پس دیتکت شدن دلیل بر صحت کابل نیست . خطاهای crc هارد هم بیشتر به خاطر کیفیت کابل ساتا هست .