PDA

مشاهده نسخه کامل : بحث و واکاوی cpu (کدام مولفه از پردازنده در کارایی مهم تر است؟)

DOOM999
03-01-16, 15:20
با سلام
کارت گرافیک و رم و پردازنده سه مولفه مهم برای گیمینگ و کارهای گرافیکی میباشد
به نظر شما کدامیک از مولفه های زیر در همراهی پردازنده با کارت گرافیک و رم بیشتر موثر است.

تعداد هسته
فرکانس هسته
geekbench 3 single core تست
PassMark Single core تست
میزان L3 cache
تست CompuBench 1.5
تست 3D Mark
مهندسی ساخت
...

FRANKLIN
04-01-16, 20:19
به نظرم بحث سرعت و فرکانس هسته ولی رم و گرافیک مهمترن.
من یه کارت گرافیکو دیدم با چند تا سی پی یو تست کردن عملا تفاوت بین سی پی یو ها کمتر بوده
الان تو سایت AMD بری به نفع خودش بنچمارک گذاشته اینتلم که وضعش بهتره سایتای دیگرو باج میده تا بنچمارک های بهتری بذارن ولی من که عمرمو پای گیم گزاشتم میگم 75% گرافیک- 15%رم- 10% CPU

DOOM999
04-01-16, 20:26
من یه کارت گرافیکو دیدم با چند تا سی پی یو تست کردن عملا تفاوت بین سی پی یو ها کمتر بوده
الان تو سایت AMD بری به نفع خودش بنچمارک گذاشته اینتلم که وضعش بهتره سایتای دیگرو باج میده تا بنچمارک های بهتری بذارن ولی من که عمرمو پای گیم گزاشتم میگم 75% گرافیک- 15%رم- 10% CPU

سلام
باز دم شما گرم یه جوابی گذاشتی(تایپیک پوسید) من بحثم رو سی پی یو هست
مثلا نظر شما فرکانس هسته هست ولی بنچمارک ها اینو تایید نمیکنن
من میگم تست 3DMARK بهترین روش برای اندازه گیری قدرت پردازنده تو گیمه ولی میخواستم نظر دوستان دیگر رو هم بدونم

FRANKLIN
04-01-16, 20:31
سلام
باز دم شما گرم یه جوابی گذاشتی(تایپیک پوسید) من بحثم رو سی پی یو هست
مثلا نظر شما فرکانس هسته هست ولی بنچمارک ها اینو تایید نمیکنن
من میگم تست 3DMARK بهترین روش برای اندازه گیری قدرت پردازنده تو گیمه ولی میخواستم نظر دوستان دیگر رو هم بدونم

دوست عزیز شما خودت تست بگیر با افزایش فرکانس هسته فرم بیشتر میشه .

DOOM999
04-01-16, 20:38

اینکه میگید سایت AMD بنچمارک به نفع خودش میزاره رو قبول ندارم اینتل شاید اینکارو کنه ولی AMD نه
چند وقت پیش با مشورت یکی از اساتید سایت AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) یه پردازنده سری بولدوزر (Only the registered members can see the link)AMDورداشتم دیدم تست های AMD حتی فروتنانه بوده .یعنی تست های خودم فرم بیشتر میداد

AMD>INTEL
04-01-16, 21:46
توی بازیهای جدید به دلیل طراحیشون گیم ها استفاده کامل از هسته های پردازنده میکنند . فرکانس و کش هم مهم هست .
در حال حاضر قابل استنادترین بنچمارک رو سایت tomshardware گذاشته .
Best CPUs of 2016 - Top Picks for Gaming and Performance (Only the registered members can see the link)

DOOM999
04-01-16, 22:02
توی بازیهای جدید به دلیل طراحیشون گیم ها استفاده کامل از هسته های پردازنده میکنند . فرکانس و کش هم مهم هست .
در حال حاضر قابل استنادترین بنچمارک رو سایت tomshardware گذاشته .
Best CPUs of 2016 - Top Picks for Gaming and Performance (Only the registered members can see the link)

امید خان من هم نظرم رو فرکانس هست که خوشبختانه ای ام دی به این قضیه توجه کافی میکنه ولی موضوع اینه که بیشتر بازیها برای اینتل بهینه شده چون باج بیشتری داده .