PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل پیدا کردن پاور در چند دقیقه

hossein019940
03-01-16, 13:04
سلام
الان 5 ماه یا بیشتر میشه که پاور رو عوض کردم و گرین 550 وات zs فکر کنم هست اسمش گرفتم
تا الان مشکلی نداشت دیروز مادربرد رو عوض کردم و همه چی اوکی بود امروز پنل برد رو خواستم نصب کنم گفتم چه کاری که کامل باز کنم مادربرد رو یکم پیچ هارو شل کردم پنل رو چپوندم داخل بعد دیدم که روشن میشه و ویندوز بالا نمیاد و چراغ جلوی کیس هم که به صورت آبی ثابت بود چشمک میزد کابل ها رو کشیدم و دیدم هیچ کاری نمیشه کرد و بعضی اوقات هم سیستم رو باید کابل پاور(کابل برق)رو باید کشید تا خاموش بشه و به محض اینکه دوباره میزدی به پاور روشن میشد
جالتر از اون اینکه کولر سی پی یو سرعتش طوری شده که فرض کنید فنی که باد میزنه به طرف خنک کننده انگار داشت برعکس میچرخید سرعتش خیلی بالا رفته بود
بعد از کلی کلنجار رفتن با سیستم تمام وسایل رو جدا کردم و دوباره پیچ ها مادربرد رو سسفت کردم مسیر کابل هایی که می اومدن متصل میشدن یه مادربرد و گرافیک رو عوض کردم دیدم ویندوز هم اومده ب الا ومشکلی نیست الان از این میترسم که پاور مشکلی داشته باشه به قطعاتم آسیب برسونه دقیقا تا امروز که خواستم پنل مادربرد رو وصل کنم این مشکل رو نداشتم.
این موضوعی که هم میخوام بگم نمیدونم به خاطره اینکه زیاد سیستم رو روشن و خاموش میکردم هست یا یه چیز طبیعی بوده و من بهش توجهی نداشتم اینکه در کیس باز بود و سیستم رو روشن میکردم فن کولر سی پی یو دورش کم میشد و چند ثانیه بعد خوب میشد یه جورایی میشه گفت که پاور موقع روشن شدن ولتاژ کم میداد بعد از چند ثانیه خوب میشه

الان با این موضوعات به نظرتون پاورم مشکل دار شده یا اینکه موردی نداره؟:wink:

AMD>INTEL
03-01-16, 13:11
شما بیرون از کیس تست کنید . اگر در بیرون از کیس مشکلی نبود . مشکلتون اتصال داخل کیس هست که باید برطرف بشه .

hossein019940
03-01-16, 13:13
شما بیرون از کیس تست کنید . اگر در بیرون از کیس مشکلی نبود . مشکلتون اتصال داخل کیس هست که باید برطرف بشه .
تمام قطعات رو باز کردم حتی پاور رو جدا کردم و دوباره بستم رو کیس مشکل حل شده بود
یعنی مشکل از اتصال بود/؟
چون مسیر کابل ها رو تغییر دادم بعضی از کابل های طوری بودن که فشار میومد روشون ولی الان تغییر دادم

AMD>INTEL
03-01-16, 13:16
تمام قطعات رو باز کردم حتی پاور رو جدا کردم و دوباره بستم رو کیس مشکل حل شده بود
یعنی مشکل از اتصال بود/؟
چون مسیر کابل ها رو تغییر دادم بعضی از کابل های طوری بودن که فشار میومد روشون ولی الان تغییر دادم

بله اتصال میتونه دلیلش باشه . مخصوصا تو کیس های قدیمی این مورد زیاده

خبات کریمی
03-01-16, 14:35
سلام دوست گرامی
برخی کولرهای استوک اینتل به همین صورته و در ابتدای راه اندازی با حداکثر سرعت شروع به چرخش میکنه بعد چند ثانیه سرعتش پایین میاد.

hossein019940
03-01-16, 15:56
در ضمن یه چیزی الان یادم اومد
دیشب چند بار از داخل کیس یه صدایی میومد انگار که مثلا هارد موتورش داره روشن میشه اینطور بود و خودم هم شک کردم که از هاردم هست چونکه فقط هاردم این صدا رو میده و ویندوز روی این هارد نصب نیست بعد از چند بار این صدا تو فاصله زمانی زیاد سیستم صفحش آبی شد و ریستارت شد.
این مشکلات رو تا الان نداشتم-

AMD>INTEL
03-01-16, 16:17
ولتاژ گیری پاور رو گفتم . اگر مولتی متر داری طبق راهنمایی که در انجمن گذاشتم بررسی کن .

parsia.net
06-01-16, 00:02
موقعه ي كه پنل رو جا ميزدي احتمالا اتصال داشته كه مشكل پيش اومده.

RAVYY
06-01-16, 14:03
در ضمن یه چیزی الان یادم اومد
دیشب چند بار از داخل کیس یه صدایی میومد انگار که مثلا هارد موتورش داره روشن میشه اینطور بود و خودم هم شک کردم که از هاردم هست چونکه فقط هاردم این صدا رو میده و ویندوز روی این هارد نصب نیست بعد از چند بار این صدا تو فاصله زمانی زیاد سیستم صفحش آبی شد و ریستارت شد.
این مشکلات رو تا الان نداشتم-

شما اگه مولتی متر نداری بهتر کیستون رو پیش یه تعمیرکار ببرید چون اونجوری که من پستهاتون رو دیدم سیستمتون بار اضافه داره و دچار اتصالی میشه اگه این امر به همین صورت باقی بمونه به قطعاتتون آسیب میرسه دوست من.

AMD>INTEL
06-01-16, 16:22
تست پاور با مولتی متر (Only the registered members can see the link)