PDA

مشاهده نسخه کامل : ریبوت شدن مجدد سیستم عامل بعد از لودینگ

iran2008
28-12-15, 07:36
سلام و خسته نباشید؛
وقتیکه کامپیوتر رو روشن میکنم ، ویندوزش که بالا میاد همون اولش به صفحه لودینگ قبل ورود به دسکتاپ که میرسه ریبوت میشه.
ویندوز رو تازه عوض کردم. هارد رو گذاشتم رو سیستم دیگری مشکل نداشت و ویندوز نصب شد و بالا امد و به محیط دسکتاپ رفت؛ ولی رو کیس خودش بعد لوگوی لودینگ اول ویندوز ف سیستم ری استارت میشه.
کیس هم تقریبا میشه گفت با اینکه با سشوار تمیز شده، ولی هنوز کثیفه از نظر خودم چون گرد روش هست و تمیز با دستگاه بلوور نشده.
بنظرتون اگه کیس رو با دستگاه بلوور و اسپری خشک تمیزکننده، سرویس کنم و اگه هنوز مشکل برقرار بود؛
- جای رم ها غوض کنم!
- میتونه از پاور باشه؟
- میتونه از کارت گرافیک باشه؟
- میتونه از cpu باشه یا مادربورد؟

البته خوب میدونم باید دونه دونه همه این چیزا چک و تست بشه؛ ولی خوب گفتم شاید باتجربه تر هستید بگید کدوم کارا بترتیب انجام بدهم.

تشکر./

SajjadKhati
28-12-15, 09:18
رم دوتایی که نداری؟
هم رم و هم پاور رو چک کن
بایوس رو هم روی حالت دیفالت بزار
راهنمایی کامل تر رو استاد امید که اومد راهنمایی ات میکنه

AMD>INTEL
28-12-15, 11:36
اسپری خشک استفاده نکنید . فقط دستگاه باد
ابتدا از رم تست بگیر . بصورت بوتیبل با برنامه passmark memtest
دومین گزینه چک کردن پاور هست .

iran2008
28-12-15, 14:03
تشکر از عزیزان؛
رم که 1 دونه هست.
"ابتدا از رم تست بگیر . بصورت بوتیبل با برنامه passmark memtest"
یعنی با نرم افزار تست میشه رم؟

AMD>INTEL
28-12-15, 14:12
بله ایزو هست یا رایتش میکنی یا با فلش بوت میکنی .

iran2008
29-12-15, 20:53
لطفا این عکسو ببینید: با برنامه passmark memtest کار کردم
تصویر مربوطه - کلیک کنید (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
29-12-15, 20:55
خوب رم مشکلی نداره

iran2008
30-12-15, 15:32
سلام مجدد؛
- کیس رو با دستگاه بلور هوا ، تمیز کردم کامل؛
- رم که تست نمودم و اسلات هاشو هم تغییر دادم؛
- سی پی یو هم تمیز و خمیر زدم مجدد؛
- پاور هم تعویض کردم؛

میمونه مادربورد و کارت گرافیک؛ که اینم فعلا تصویر رو که میارن بالا تا حد لود لوگوی ویندوز7.
حالا یه چیزی هم هست،
هارد 80 هست ،

ویندوزی که روش بوده ظاهرا 8 بوده؛ و 8 رو میاورده بالا.
الان که 7 نصبیدم نمیاره بالا. حتی روی هارد دیگه که اونم 80 هست هم 7 هست و هم لینوکس. جالب اینه که اون هارد هم ویندوز7 رو همونجا به لوگوی بوت ورودی که میرسه سیستم ریسیت میشه؛ اما رو لینوکس که میزنم راحت واردش میشه.
پس تقریبا میشه نتیجه گرفت 7 با این سیستم نمیسازه.
الانم دارم xp نصب میکنم و بعدش هم 8 و 10 .. یه نتیجه گیری کلی ازش بگیرم شاید با بعضی سیستم عامل ها میسازه .

-* خوب الان نصب xp تموم شد و راحت اومد بالا و راحت خاموش و روشن میشه و مشکلی نیست *
ویندوز 8 و 10 هم نصب میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.
AMD>INTEL
30-12-15, 15:47
سلام مجدد؛
- کیس رو با دستگاه بلور هوا ، تمیز کردم کامل؛
- رم که تست نمودم و اسلات هاشو هم تغییر دادم؛
- سی پی یو هم تمیز و خمیر زدم مجدد؛
- پاور هم تعویض کردم؛

میمونه مادربورد و کارت گرافیک؛ که اینم فعلا تصویر رو که میارن بالا تا حد لود لوگوی ویندوز7.
حالا یه چیزی هم هست،
هارد 80 هست ،

ویندوزی که روش بوده ظاهرا 8 بوده؛ و 8 رو میاورده بالا.
الان که 7 نصبیدم نمیاره بالا. حتی روی هارد دیگه که اونم 80 هست هم 7 هست و هم لینوکس. جالب اینه که اون هارد هم ویندوز7 رو همونجا به لوگوی بوت ورودی که میرسه سیستم ریسیت میشه؛ اما رو لینوکس که میزنم راحت واردش میشه.
پس تقریبا میشه نتیجه گرفت 7 با این سیستم نمیسازه.
الانم دارم xp نصب میکنم و بعدش هم 8 و 10 .. یه نتیجه گیری کلی ازش بگیرم شاید با بعضی سیستم عامل ها میسازه .

-* خوب الان نصب xp تموم شد و راحت اومد بالا و راحت خاموش و روشن میشه و مشکلی نیست *
ویندوز 8 و 10 هم نصب میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.
مشخصات دقیق سیستم رو بنویسید .

iran2008
31-12-15, 12:09
خب با ویندوز xp و ویندوئز 8.1 مشکلی نداشت راحت بالا میاورد.
فعلا با 7 جواب نمیده. ( البته 7 هم دو سه نمونه مختلف نصب کردم که شاید عیب از یکی باشه ولی نه کلا 7 نصب نمیشه)
ویندوز 10 هم تست نکردم. همون 8 کافیشه.

مشخصات سیستم - کلیک کنید(فایل html)
(Only the registered members can see the link)
کارت گرافیک هم Nvidia GeForce 9600 GT هست که در اینجا چون هنوز درایورش نصب نکرده بودم توی لیست اسمش نیست.

RAVYY
31-12-15, 13:32
خب با ویندوز xp و ویندوئز 8.1 مشکلی نداشت راحت بالا میاورد.
فعلا با 7 جواب نمیده. ( البته 7 هم دو سه نمونه مختلف نصب کردم که شاید عیب از یکی باشه ولی نه کلا 7 نصب نمیشه)
ویندوز 10 هم تست نکردم. همون 8 کافیشه.

مشخصات سیستم - کلیک کنید(فایل html) (Only the registered members can see the link)

دوست من این مشکل شما نادر هست به نظرم شاید یه باگ نرم افزاری باشه موقع نصب ویندوز هفت یا یه اشکالی در سخت افزار هست که زمان لود ویندوز هفت دچار مشکل میشه و شایدم دیوایس یا وسیله های به سیستمتون متصل باشه که زمانی که ویندوز شروع به لود میکنه این اتفاق می افته .

iran2008
01-01-16, 10:20
تشکر؛
حالا بهتر حداقل 8 نصب شد سرعتش هم بهتره.