PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک AMD athlon 64 3000+

FireFox
25-07-07, 19:20
سلام من این Cpu را دارم می خوام اورکلاکش کنم اگه میشه مرحله به مرحله بگید...

مرسی

sAsAn.K
25-07-07, 23:23
سلام ، منم یدونه AMD Athlon 64 3500+ Socket 939 دارم.
اینم بگید تا چه حد آور کنم با فن خودش.
مرسی.

X Ray
25-07-07, 23:45
معمولآ یه برنامه روی سی دی مادربورد هست که به راحتی می تونی با اون اور کنی !

M A H R A D
26-07-07, 12:41
خب اول مادربردهاتون رو با چیپستش بگید ....

sAsAn.K
26-07-07, 18:23
من یه بار پست دادم صبح.
الان اومدم که جوابو ببنیم دیدم پاک شده پست ! جریان چیه شهریار و مدیران انجمن سخت افزار ؟
ببینید من Motherboard ام ASUS A8N-E هست CPU مم که اون بالا گفتم.
چیپست مادربورد هم nForce4 هست.

M A H R A D
27-07-07, 16:06
من یه بار پست دادم صبح.
الان اومدم که جوابو ببنیم دیدم پاک شده پست ! جریان چیه شهریار و مدیران انجمن سخت افزار ؟
ببینید من Motherboard ام ASUS A8N-E هست CPU مم که اون بالا گفتم.
چیپست مادربورد هم nForce4 هست.
پست شما توسط کسی پاک نشده ...

احتمالا با آپگرید فروم به نسخه جدید اینطور شده ...

من در مورد اورکلاک چیزی نمیگم تا وریا جان توضیح بدند ...

ایشون با تجربه تر هستند

sAsAn.K
27-07-07, 18:03
Ok پس من منتظرم.

sAsAn.K
27-07-07, 22:25
بابا پوسیدیم یکی بیاد جواب بده دیگه !
اه ه ه ه ه !.

FireFox
28-07-07, 10:19
مادربورد من هم K8nf-9 هست ...

FireFox
28-07-07, 10:22
بابا پوسیدیم یکی بیاد جواب بده دیگه !
اه ه ه ه ه !.

جناب sAsAn.K شما چند ساعت ( 4 ساعت پیش پست قبلیتون را زدید ! ) توی انجمن نرم افزار هم با این سرعت جواب داده نمیشه ... (در کل اعتراض و ... ندارم ) اما بدونید اینجا اگه بچه ها ببینند قطعا پاسخ خواهند داد...

Shahryar
28-07-07, 10:32
FireFox عزیز بنده سیستمم کاملا مشابه شما هست ! ساسان جان شما هم همین طور باید عمل کنید ...

برای همین من قدم به قدم میگم ...

من با فن استوک و چسب حرارتی خود پردازنده توضیح میدم ( اگه پول داشتید و خواستید میتوننید چسب فن را عوض کنید ... )

ابزار های مورد نیاز :

SiSoftSandra یا Prime 95 ( من معمولا خودم از هر دو استفاده می کنم ) را دانلود کنید ...

نوع رم هاتون و مقدارش را هم بگید...

در پست های بعد با جواب های شما شروع می کنیم...

موفق باشید
شهریار

Ardalan
29-07-07, 04:36
طبق تجربیات من کلا AMD و مخصوصا Athlon زیاد اور نمیشه من خودم 3700 دارم ولی نتونستم بیشتر 27% اورش کنم

Shahryar
29-07-07, 08:20
طبق تجربیات من کلا AMD و مخصوصا Athlon زیاد اور نمیشه من خودم 3700 دارم ولی نتونستم بیشتر 27% اورش کنم

اردلان جان حرف شما را صد در صد رد می کنم ! :1. (35): چون شما نمیتونید هیچ وقت بگید فلان سری خوب اور نمیشه و ... و به چندین فاکتور پردازنده بستگی داره یکی کلاک اونه ، یعنی تکنولوژی ساخت و ... .

در این تاپیک سعی می کنیم با کمک دوستان آموزش خوبی را برای اورکلاک کردن سری Athlon 64 بگذاریم ...

موفق باشید
شهریار:1. (26):

sAsAn.K
29-07-07, 09:48
Firefox عزیز شما تاریخ پست OK من منتظرم رو نگاه نکن شما پست اصلی پست شماره ی 5 رو نگاه کن که مال 2 روز پیشه !
نکنه 2 روز هم کمه ؟
ضمنا عزیز شما برو انجمن بحث های نرم افزاری ببین خدا وکیلی من چند تا آموزش گذاشتم . ببین اصلا بعد من کسی پست داده توی اون انجمن یا نه !
آخه وقتی کسی نمیاد اونجا منو انتظار داری چی کار کنم ؟ اصلا انگیزه ای میمونه برای ادم که بخواد ادامه بده ؟!؟!؟!؟!؟
قصد ناراحت کردنتو نداشتم عزیز ولی اگه ناراحت شدی شرمندم عزیز.
صمنا شهریار عزیز من RAM هام 2 تا 512MB OCZ هست.

Shahryar
29-07-07, 10:21
خوب دوستان عزیز خوش بختانه هر دو شما از چیپست nForce 4 استفاده می کنید برای همین برنامه Clockgen For nForce 4 را دانلود کنید + CPU-Z آخرین ورژن ... ( البته nTune انودیا هم هست که به دلیل حجم بالا کمی سخته برای دانلود )

دوستان عزیز ضریب پردازنده را به حداکثر برسونید ( Step By Step ) و سیستم را چک کنید ...

سپس FSB پردازنده را هم کم کم ببرید بالا و سیستم را چک کنید و تست کنید با Prime 95 تا مطمئن بشید که کاملا Stable هست . ( برای بالا بردن FSB فعلا از تنظیمات بایوس استفاده کنید ) . در آخرین جایی که FSB را بالا بردید و سیستم Stable نبود برید و سپس ولتاژ هسته پردازنده را کمی بالا ببرید ( 0.2 ولت معقول هست ) سپس همون FSB ای استیبل نبود را چک کنید در صورتی که سیستم Stable بود که هیچی نبود کمی ولتاژ را دوباره بالا ببرید تا سیستم Stable شود ...

توصیه میشه بعد از این کار دیگه در بایوس اور نکنید و وارد ویندوز شوید ...

در اینجا برنامه Clockgen For nForce 4 را باز کنید و بخش هایم مختلف اون را باز کنید .

سپس روی Get Values کلیک کنید تا کلاک های سیستم را ببینید ...

تا اینجا مقدمات را انجام دادید ...

اما اینجاست که شما با بالا بردن سرعت HTT میبینید که کلاک حافظه هم بالا میره و شما نمیتونید سیستم Stable داشته باشید برای همین پیشنهاد میکنیم قبل از این کار Memory Ratio را انتخاب کنید در بایوس و تقسیم گر را بر روی چیزی مبنی بر اینکه نسبت FSB به DRAM بیشتر باشد مثلا 2:1 ( یعنی سرعت FSB بیشتر از سرعت حافظه باشد ) ...

دوباره سیستم را راه اندازی کنید و به ClockGen For nForce 4 برید این دفعه میتونید راحت تر از قبل سرعت FSB را بالا ببرید ...

پیشنهاد میکنم به راحتی جناب FireFox شما پردازنده را به سرعت 2.4 گیگاهرتز فعلا اورکلاک کنید و با Prime 95 استیبل بودن سیستم را چک کنید ...

این هم بخش اول ...

موفق باشید
شهریار:1. (26):

Shahryar
29-07-07, 10:29
راستی دوستان عزیز در تست با Prime 95 که مشکلی ندارید ؟ ( مقدار را هم یک ساعت تنظیم کنید ... )

موفق باشید
شهریار

Galaxy
29-07-07, 12:38
ایول داش شهریار من فعلا اور میکنم بعدا تست میکنم ...

ر

WORYA_SH
08-08-07, 15:35
عکسی که گذاشتم مربوط به athlon 3000 هستش البته 939 دوستان اگه علاقه مند هستند مدل دقیق مین رم و سی پی یو را بزارند تا در مورد اورش توضیحاتی نسبت یه سیستم خودشون بدم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اینهم athlon 3800 :

main asus a8n58

Only the registered members can see the link

Galaxy
08-08-07, 15:49
عکسی که گذاشتم مربوط به athlon 3000 هستش البته 939 دوستان اگه علاقه مند هستند مدل دقیق مین رم و سی پی یو را بزارند تا در مورد اورش توضیحاتی نسبت یه سیستم خودشون بدم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اینهم athlon 3800 :

main asus a8n58

ایول وریا جان !

خوب رفتی بالا !!! آیا با چسب حرارتی خودش و فن استک بوده ؟

ببین نسبت FSB به DRAM را چند گذاشتی ؟

WORYA_SH
08-08-07, 16:12
ایول وریا جان !

خوب رفتی بالا !!! آیا با چسب حرارتی خودش و فن استک بوده ؟

ببین نسبت FSB به DRAM را چند گذاشتی ؟

از هیچ کولینگی استفاده نشده .

Galaxy
08-08-07, 16:22
نسبت ها را چی ؟

WORYA_SH
08-08-07, 17:32
نسبت ها را چی ؟

htt روی 4x رم هم اگه اشتباه نکنم روی 133 بود چون این سیستم مال 2 سال پیش هستش البته روی یه مین توپ به اسم elitegroup kn1 sli انجام شد.

Galaxy
08-08-07, 20:57
htt روی 4x رم هم اگه اشتباه نکنم روی 133 بود چون این سیستم مال 2 سال پیش هستش البته روی یه مین توپ به اسم elitegroup kn1 sli انجام شد.

عزیز نسبت FSB به DRAM چند بود یادته ؟ 1/2 ؟ یا ... ؟

قربانت
سپهر:1. (26):

WORYA_SH
09-08-07, 09:15
'گفتم دقیق یادم نیست ولی اگه به عکسها نگاه کنی و روی سیستم خودت تست کنی به راحتی نسبتها دستت میاد.

Galaxy
09-08-07, 12:25
ممنون وریا جون ...

شهریار جان هم همین سی پی یو را داره روی 2.7 اورش کرده ...

بگذار بهش پی ام بدم بگه اونم بیاد تا مقایسه کنیم ...

فعلا بای

WORYA_SH
09-08-07, 14:33
با این برنامه روی 32m تستش کن نتیجه را بزار مدل مین و رم را هم قید کن.

super_pi_mod-1.5

Galaxy
10-08-07, 10:09
لینک دانلود ؟

WORYA_SH
10-08-07, 16:05
لینک دانلود ؟

یا

Galaxy
11-08-07, 21:20
خوب دانلود کردن اجرا هم کردم این چی را نشون میده ؟

WORYA_SH
12-08-07, 09:12
گفتم روی 32 m یه تست بگیر اگه تونست تا اخر بدون ایراد تموم کنه سیتمت استیل و بدون مشکل کار کی کنه.

Galaxy
12-08-07, 22:26
با اینکه 2/1 بود ! با اینکه ولتاژ ها بالا بودن و ... ! بازم تا آوردم روی 2.7 هنگ کرد !

WORYA_SH
12-08-07, 22:39
با اینکه 2/1 بود ! با اینکه ولتاژ ها بالا بودن و ... ! بازم تا آوردم روی 2.7 هنگ کرد !

ببین تنها سی پی یو ملاک اور نیست هم پاور هم مین و هم رم خیلی مهم هستند و با توجه با دمای بالای هوا ( فصل تابستان ) بهتره تا 2500 اور کنی و یه تست 32m بگیری اگه تونست تموم کنه کافی هستش .