PDA

مشاهده نسخه کامل : صدای هارد اینترنال WesternDigital

hahaie
20-12-15, 20:04
دوستان سلام
بنده یه هارد اینترنال 1T مدتی هست که خریدم که الان داخل کیسمه !
فک کنم Blue بود همون که سرعتش نسبت به بقیه بیشتره(7200).
ولی متاسفانه صداش رو اعصابمه آخه قبلا یه هارد قدیمی maxtor داشتم اصلا صدا نداشت ولی این هارد جدیده گاهی خِرخِر میکنه و بدجور رو اعصابمه .اینکه میگم بدجور رو اعصابمه شدید نیست ولی من خیلی نسبت به صدای هارد حساسم.
بردم از کسی که خریدم نشونش دادم(آشنا نبود!)یعنی هارد رو خودش به سیستمی وصل کرد ویندوز روش نصب کرد گفت نه صدا نمیکنه عادیه این! خواستی میبریمش گارانتی که منم چون خیلی به هارد حساسم گفتم نه.
حالا انصافا بدشانسی اونجا که بردم صداش این طور زیاد نبود ولی الان داخل کیسم که هست گاهی خِرخِر میکنه.وقتی توی ویندوز کار نمیکنم صدایی نداره اما وقتی برنامه ای اجرا میکنم یا مثلا Device manager رو باز میکنم خِر خِرش شروع میشه!گاهی هم همون موقع که خرخر میکنه سرعت سیستم هم پایین میاد.
نمیدونم چیکار کنم...
نمیدونم عادیه این و من خیلی وسواس دارم یا نه واقعا مشکل داره
با hdd regenerator و hdd tune pro هم تست کردم هیچ مشکلی نداشت.
نمیدونم چیکار کنم ببرم گارانتی نبرم؟بدترش نکنن؟نمیدونم رو هاردم چیکار میکنن که.:1. (28):
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

AMD>INTEL
20-12-15, 20:38
دوستان سلام
بنده یه هارد اینترنال 1T مدتی هست که خریدم که الان داخل کیسمه !
فک کنم Blue بود همون که سرعتش نسبت به بقیه بیشتره(7200).
ولی متاسفانه صداش رو اعصابمه آخه قبلا یه هارد قدیمی maxtor داشتم اصلا صدا نداشت ولی این هارد جدیده گاهی خِرخِر میکنه و بدجور رو اعصابمه .اینکه میگم بدجور رو اعصابمه شدید نیست ولی من خیلی نسبت به صدای هارد حساسم.
بردم از کسی که خریدم نشونش دادم(آشنا نبود!)یعنی هارد رو خودش به سیستمی وصل کرد ویندوز روش نصب کرد گفت نه صدا نمیکنه عادیه این! خواستی میبریمش گارانتی که منم چون خیلی به هارد حساسم گفتم نه.
حالا انصافا بدشانسی اونجا که بردم صداش این طور زیاد نبود ولی الان داخل کیسم که هست گاهی خِرخِر میکنه.وقتی توی ویندوز کار نمیکنم صدایی نداره اما وقتی برنامه ای اجرا میکنم یا مثلا Device manager رو باز میکنم خِر خِرش شروع میشه!گاهی هم همون موقع که خرخر میکنه سرعت سیستم هم پایین میاد.
نمیدونم چیکار کنم...
نمیدونم عادیه این و من خیلی وسواس دارم یا نه واقعا مشکل داره
با hdd regenerator و hdd tune pro هم تست کردم هیچ مشکلی نداشت.
نمیدونم چیکار کنم ببرم گارانتی نبرم؟بدترش نکنن؟نمیدونم رو هاردم چیکار میکنن که.:1. (28):
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

اسکرین شات از برنامه HD SENITEL از قسمت OVERVIEW بگذارید .

hahaie
20-12-15, 20:50
ممنون.
نرم افزار رو نصب کردم و هیچ اسکنی هم انجام ندادم اینم شاتش:
Only the registered members can see the linkصدای-هارد-اینترنال-westerndigital-screen-jpg
اما لازمه بگم که:
یه موردی رو چک کردم به یه نتیجه ای رسیدم فقط یه مقدار کمک میخوام.
هارد رو از داخل کیس بیرون آوردم و گذاشتم روی کارتن پاور دیدم صداش مقدار خیلی کمی کمتر شد.
یه نرم افزار اجرا کردم و یه مقدار ریسک کردم هارد رو با دستم خیلی آروم از روی کارتن برداشتم دیدم صدای خرخر رو داره ولی دیگه صدا نمیپیچه!
گفتم شاید به خاطر دور زیاد هارد باشه که وقتی داخل کیس قرار میگیره صدای خرخرش تشدید میشه.
حالا یه سوال توی ذهنم هست و اون اینکه صدای هارد مشابه دیگه ای چه برنامه باهاش اجرا بکنی چه برنامه ای اجرا نکنی همیشه یکنواخته یا نه؟چون از من یکنواخت نیس و صدای خرخر رو داره.

- - - Updated - - -

ممنون.
نرم افزار رو نصب کردم و هیچ اسکنی هم انجام ندادم اینم شاتش:
Only the registered members can see the linkصدای-هارد-اینترنال-westerndigital-screen-jpg
اما لازمه بگم که:
یه موردی رو چک کردم به یه نتیجه ای رسیدم فقط یه مقدار کمک میخوام.
هارد رو از داخل کیس بیرون آوردم و گذاشتم روی کارتن پاور دیدم صداش مقدار خیلی کمی کمتر شد.
یه نرم افزار اجرا کردم و یه مقدار ریسک کردم هارد رو با دستم خیلی آروم از روی کارتن برداشتم دیدم صدای خرخر رو داره ولی دیگه صدا نمیپیچه!
گفتم شاید به خاطر دور زیاد هارد باشه که وقتی داخل کیس قرار میگیره صدای خرخرش تشدید میشه.
حالا یه سوال توی ذهنم هست و اون اینکه صدای هارد مشابه دیگه ای چه برنامه باهاش اجرا بکنی چه برنامه ای اجرا نکنی همیشه یکنواخته یا نه؟چون از من یکنواخت نیس و صدای خرخر رو داره.

AMD>INTEL
20-12-15, 21:14
صدای هارد طبیعی هست و نتیجه وضعیت اسمارت دیسک هم طبیعی هست . هارد 7200 این صدا رو دارد و طبیعی هست .

hahaie
21-12-15, 06:52
صدای هارد طبیعی هست و نتیجه وضعیت اسمارت دیسک هم طبیعی هست . هارد 7200 این صدا رو دارد و طبیعی هست .

خب نمیشه کاری کرد که صدا توی کیس نپیچه؟
مثلا بین هارد و بدنه کیس جای پیچ ها از واشر استفاده کرد یا راه دیگه؟
آخه من توی محل کارم دقیقا همین مدل هارد رو دارم ولی اصلا الان که داخل کیس هستش صدا نداره.کیس من قدیمیه شاید توی ساختش شاید....

AMD>INTEL
21-12-15, 10:27
کیس قدیمی میتونه باعث این صدا بشه . شاید بهترین کار تهیه کیس استاندارد جدید باشه .

hahaie
21-12-15, 12:46
ببخشید کیس استاندارد چه مشخصه ای داره؟ :1. (27):

AMD>INTEL
21-12-15, 13:00
ببخشید کیس استاندارد چه مشخصه ای داره؟ :1. (27):

کیسهای ساخته شده توسط شرکت های معتبر گرین - کولر مستر و ...
در کل این صدا طبیعی هست . هر هارد این صدا رو دارد . اگر حساس هستید به صدا بهتره سراغ ssd برید .

hahaie
21-12-15, 19:15
ssd چیه ؟

AMD>INTEL
21-12-15, 19:19
ssd چیه ؟

ssd یه سرچ بزنید متوجه میشید . ولی حافظه ای هست که میشه به جای هارد ازش استفاده کرد . فاقد قطعات مکانیکی هست و صدا هم نداره .

david-ebi
21-12-15, 22:11
دوست عزیز منم یک هارد 2 ترا بلک وسترن دارم که داخل کیس ایکس8 گرین هست.مواقعیکه در حال تبادل اطلاعات روش هستم و یا مواقعیکه دارم با آنتی ویروس کل سیستمم رو اسکن میکنم صدای موتور تراکتور میده.در مواقع دیگه هم گاهی اوقات صداهای تقه پشت سر هم ازش میاد.کلا خیلی صدا داره.تا جایی که تحقیق کردم وسترن دیجیتالها همشون تقریبا همینطوری هستند.الان میخواهم یک هارد 2 ترا دیگه به سیستم اضافه کنم و اینبار تصمیم گرفتم حتما هارد سیگیت باراکودا بگیرم.