PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تنظیمات سرعت فن کارت گرافیک AMD

mk66
13-12-15, 03:57
سلام
بنده یک کارت گرافیک R9 390 MSI دارم.
می خواستم ببینم تنظیمات سرعت فن این کارت توسط afther burner باید انجام چطوری باشه؟؟

فعلا دارم از MSI Afther burner استفاده می کنم و توی حالت auto قرار داره سرعت فن.
الان طبق تنظیمی که من کردم فنه روشن میشه موقع بالا اومدن ویندوز و خاموش نمیشه و با همون سرعت مینیم 13 کار میکنه. اما اگر برم تو بازی سرعتش بیشترم میشه.

RAVYY
13-12-15, 09:14
سلام
بنده یک کارت گرافیک R9 390 MSI دارم.
می خواستم ببینم تنظیمات سرعت فن این کارت توسط afther burner باید انجام چطوری باشه؟؟

فعلا دارم از MSI Afther burner استفاده می کنم و توی حالت auto قرار داره سرعت فن.
الان طبق تنظیمی که من کردم فنه روشن میشه موقع بالا اومدن ویندوز و خاموش نمیشه و با همون سرعت مینیم 13 کار میکنه. اما اگر برم تو بازی سرعتش بیشترم میشه.

دوست من شما تنظیمات فن رو با همین برنامه msi afther burner روی اتومات قرار بدین بهتره تا خود کارت براساس فشاری که تو لودینگ بهش میاد سرعت فن رو تنظیم کنه.

AMD>INTEL
13-12-15, 13:52
همانطور که دوستمون گفتند تو کارت های رده بالا پروفایل فن به به بهترین شکل ست میشه . بهتره روی همون AUTO باشه .

mk66
14-12-15, 07:44
یعنی پروفایلی که تنظیم کردم کامل ریست کنم و کاری نداشته باشم به نرم افزار؟

اخه وقتی تو حالت پیش فرض گرافیک فنش روشن نمیشد.

AMD>INTEL
14-12-15, 08:43

بعد از یک دمایی خودش روشن میشه .

RAVYY
14-12-15, 08:58

بله دوست من شما تنظمات رو تو همین برنامه msi روی اتومات قرار بدین کارت در زمانی که زیر فشار میره فن رو به صورت اتومات به حرکت درمیاره و سرعتش رو تنظیم میکنه بر اساس نیازش

mk66
14-12-15, 10:24
می گفتند داریور amd مشکل تنظیم سرعت فن داره رو بیست درصد فن تکون نمی خوره اثر نداره و قضیه؟ حل شده؟

AMD>INTEL
14-12-15, 10:37
اون مشکل درایور حل شد . درایور جدیدتر مشکل رو حل کرد .

RAVYY
14-12-15, 10:42
می گفتند داریور amd مشکل تنظیم سرعت فن داره رو بیست درصد فن تکون نمی خوره اثر نداره و قضیه؟ حل شده؟

بله دوست عزیز تو آخرین درایور که amd ارائه کرده اعلام کرده این مشکل حل شده ولی اگر شما باز با اون مشکل داشتید اونو پاک کنید و درایور 14.12 امگا رو نصب کنید تا زمانی که amd نسخه ی فیکس رو ارائه کنه

mk66
14-12-15, 10:48
من نسخه 15.11.1 بتا دارم ظاهرا حل شده تو این اما اطمینان ندارم.
دمای gpu زمانی که با msi تنطیم کرده بودم نهایت تو بازیا رو 62 می رفت اما حالت پیشفرض برنامه که هست تا 72 اینها میره. مشکلی نیست؟ البته تو اون حالت فنه روی سیزده درصد همیشه روشن بود (مینیمم 13 قفل شده بود)

حداکثر دما 390 چقدره؟ و نرمال تو بازیا چنده؟

AMD>INTEL
14-12-15, 10:55
دمای gpu زمانی که با msi تنطیم کرده بودم نهایت تو بازیا رو 62 می رفت اما حالت پیشفرض برنامه که هست تا 72 اینها میره. مشکلی نیست؟ البته تو اون حالت فنه روی سیزده درصد همیشه روشن بود (مینیمم 13 قفل شده بود)

72 درجه با این کارت مشکلی نیست . تا 90 درجه هم این چیپ مشکلی براش پیش نمیاد . نگران نباشید .

RAVYY
14-12-15, 14:30

همون طور که امید عزیز گفتند مشکلی نیست دوست عزیز شما همون تنظیمات رو روی اتو قرار بدین اینجوری کارت خودش از سرعت فن استفاده میکنه به اندازه مورد نیاز و هم باعث میشه فن استهلاکش کمتر بشه .