PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید تلویزیون حدود 2 تومن

SajjadKhati
23-11-15, 14:24
سلام
کلا به نظرتون یه تلویزیون خوب چی پیشنهاد میدین؟ در سطح حرفه ای و 3 بعدی و از اینا نمیخام
در سطح خیلی پایین یعنی پلاسما و ... هم نباشه
پنلش هم حتما ips یا pls باشه (pls که تو تلویزیون فک نکنم وجود داشته باشه پس سطح دید خیلی کم میشه پس انگار باید سامسونگ حذف بشه؟ درسته؟)
بودجه هم در 2 حالت کمترین که بین 1.6 تا 2 تومن (بیشتر تاکیدم روی بودجه ی زیر 2 تومن هست) و یک پیشنهاد هم در حد 2.5 تومن باشه اما کیفیت عالی (کمیت ملاک نیست) و ... میخوام .
درباره ی تلویزیون هم هیچ اطلاعی ندارم . نمیدونم مثلا تلویزیون های smart چیه و به چه دردی میخوری و یا این تلویزیون های SUHD Samsung که اومدن هم همینطور
اما خودم که گشتم تو رنج پایین ، اینو گیر آوردم ببینین چجوری هه (میتونم لینک بدم؟ اگه اشتباه میکنم برا لینک دادن ، بی زحمت پاک کنین) :

Only the registered members can see the link

اما نگفت که ips هه
تو سایتش هم گشتم این مدل رو :

ال جی ایران | LG 42LF5600 1080p LED TV– تلویزیون فول اچ دی LEDال جی (Only the registered members can see the link)

اما تو سایتش یه اشاره ی کوچیکی به ips بودن پنلش کرد ولی بقیه ی تلویزیون های ips رو تو قسمت feathre اش هم میاورد ولی اینو تو اون قسمت نیاورد
الان این ips هه؟ و نظرتون چیه و یا پیشنهاد دیگه ای

AMD>INTEL
23-11-15, 14:46
شارپ انتخاب بسیار خوبیه . هم پنل خوبی داره هم در قسمت برد اصلی و اینورتر کمترین مشکل دارد . این مدلش حدود 1.400 هست .
Sharp LC-40LE3550X LED TV
-------
اگر روی الجی میخوایLG 43LF54000GI Smart LED TV

AMD>INTEL
23-11-15, 14:54
بهترین تلویزیون های پیشنهادی بر اساس قیمت (مهر و آبان 1394) (Only the registered members can see the link)

SajjadKhati
23-11-15, 14:58
شارپ انتخاب بسیار خوبیه . هم پنل خوبی داره هم در قسمت برد اصلی و اینورتر کمترین مشکل دارد . این مدلش حدود 1.400 هست .
Sharp LC-40LE3550X LED TV
-------
اگر روی الجی میخوایLG 43LF54000GI Smart LED TV

ممنون اوستا امید
شارپ و برندهای معمولی نمیخام
یا lg یا samsung یا sony و از اینا ...
ممنون از پیشنهادت . چرا اونی که من گفتم و تو گفتی هم قیمت هستن ولی برا تو 1 اینچ بزرگتر و هم اسمارت هه؟ راستی تلویزیون اسمارت اصلا چیه؟
زیر 2 تومن الان همینه پیشنهادت؟
راستی اینجا که ما هستیم تقریبا گیرندگی آنتن اش ضعیفه (با اونکه آنت خوبی داریم) . یه تلویزیونی هم باشه که گیرندگی اش عالی باشه که ضعف گیرندگی ضعیف آنتن رو بپوشونه (گیرندگی یه تلویزیون رو از کجا میشه فهمید خوبه یا نه؟)
صداش چطوره؟ بلندگوی 20 واتی به اندازه کافی خوبه یا ضعیفه صداش؟
مانیتور VX239H ام که 4 واتی هست من راضی نیستم

AMD>INTEL
23-11-15, 15:33
ممنون اوستا امید
شارپ و برندهای معمولی نمیخام
یا lg یا samsung یا sony و از اینا ...
ممنون از پیشنهادت . چرا اونی که من گفتم و تو گفتی هم قیمت هستن ولی برا تو 1 اینچ بزرگتر و هم اسمارت هه؟ راستی تلویزیون اسمارت اصلا چیه؟
زیر 2 تومن الان همینه پیشنهادت؟
راستی اینجا که ما هستیم تقریبا گیرندگی آنتن اش ضعیفه (با اونکه آنت خوبی داریم) . یه تلویزیونی هم باشه که گیرندگی اش عالی باشه که ضعف گیرندگی ضعیف آنتن رو بپوشونه (گیرندگی یه تلویزیون رو از کجا میشه فهمید خوبه یا نه؟)
صداش چطوره؟ بلندگوی 20 واتی به اندازه کافی خوبه یا ضعیفه صداش؟
مانیتور VX239H ام که 4 واتی هست من راضی نیستم

شارپ برند معمولی نیست . برند سوم ژاپن هست . چیپ صوتی یاماها داره .من سر یک دوره آموزشی با مهندسینش که از ژاپن اومده بودند برخورد داشتم . شارپ رو بیشتر در موردش تحقیق کن . خیلی از دوستان و حتی تعمیرکاران تلویزیون هم این برند رو انتخاب میکنند .

SajjadKhati
23-11-15, 16:24
شارپ برند معمولی نیست . برند سوم ژاپن هست . چیپ صوتی یاماها داره .من سر یک دوره آموزشی با مهندسینش که از ژاپن اومده بودند برخورد داشتم . شارپ رو بیشتر در موردش تحقیق کن . خیلی از دوستان و حتی تعمیرکاران تلویزیون هم این برند رو انتخاب میکنند .

پنلش از همه برام مهم تره
مثل سامسونگ و الجی ips یا pls هست؟
من نمیدونم شارپ و بقیه ی برندها چجوری ان . تا حالا تلویزیون نخریدم و کلا کار نکردم
گارانتی چیه شارپ؟ گارانتی هم میخوام معتبر باشه

AMD>INTEL
23-11-15, 16:40
پنلش از همه برام مهم تره
مثل سامسونگ و الجی ips یا pls هست؟
من نمیدونم شارپ و بقیه ی برندها چجوری ان . تا حالا تلویزیون نخریدم و کلا کار نکردم
گارانتی چیه شارپ؟ گارانتی هم میخوام معتبر باشه

مادیران گارانتیش . پنلش هم کیفیتش خوبه
پانل چهار رنگ RGB+Y (كواترون)

AMD>INTEL
23-11-15, 16:50
اگر باز نظرت روی سام و الجی هست این مورد سام هم بدنیست Samsung 40H5865

SajjadKhati
23-11-15, 17:31
بهترین تلویزیون های پیشنهادی بر اساس قیمت (مهر و آبان 1394) (Only the registered members can see the link)

تلویزیون های پیشنهادی سایت را دیدم هیش کدومش تو دیجی کالا موجود نبود
خودمم گمراهم
اوستا امید Samsung 40H5865 هم ناموجوده
الان اگه تو تلویزیون ها فقط الجی باشه که پنل ips رو داشته باشه ، پس سامسونگ و بقیه باید مشکل زاویه دید داشته باشن و افت کاملا محسوس کیفیت تصویر . پس چرا خیلی ها سراغ اون برندها و حتی سونی و شارپ و سامسونگ توی تلویزیون هم میرن؟
یک پیشنهاد قاطع میخام . یعنی اینکه در حد 2 تومن اگه خودتون بودین کدوم رو انتخاب میکردین؟

AMD>INTEL
23-11-15, 17:35
تلویزیون های پیشنهادی سایت را دیدم هیش کدومش تو دیجی کالا موجود نبود
خودمم گمراهم
اوستا امید Samsung 40H5865 هم ناموجوده
الان اگه تو تلویزیون ها فقط الجی باشه که پنل ips رو داشته باشه ، پس سامسونگ و بقیه باید مشکل زاویه دید داشته باشن و افت کاملا محسوس کیفیت تصویر . پس چرا خیلی ها سراغ اون برندها و حتی سونی و شارپ و سامسونگ توی تلویزیون هم میرن؟
یک پیشنهاد قاطع میخام . یعنی اینکه در حد 2 تومن اگه خودتون بودین کدوم رو انتخاب میکردین؟

من بودم شارپ میخریدم .

SajjadKhati
23-11-15, 17:39
من بودم شارپ میخریدم .

جواب قضیه ی ips و کیفیت تصویری که گفتم تو پست بالا (9) چی؟

SajjadKhati
23-11-15, 18:25
این سئوالمو جواب میدین ؟ :

SajjadKhati
23-11-15, 19:29
توی سامسونگ اینا رو پیدا کردم :

Samsung 40J5970 LED TV
1.65 تومن

Samsung 40J6390 Smart LED TV
2 تومن

Samsung 40J6950 Smart LED TV

2.130 تومن

که تو دیجی کالا موجودن
به نظرم دومی هه بدک نباشه . کسایی هم که گرفتن انگار راضی بودن اما اگه اولی رو هم نظر میدادن ، چون ارزونتره ، نظر خوبی داشتم

AMD>INTEL
23-11-15, 21:27
توی سامسونگ اینا رو پیدا کردم :

Samsung 40J5970 LED TV
1.65 تومن

Samsung 40J6390 Smart LED TV
2 تومن

Samsung 40J6950 Smart LED TV

2.130 تومن

که تو دیجی کالا موجودن
به نظرم دومی هه بدک نباشه . کسایی هم که گرفتن انگار راضی بودن اما اگه اولی رو هم نظر میدادن ، چون ارزونتره ، نظر خوبی داشتم

همون دومی به نظر من هم بد نیست .

AMD>INTEL
23-11-15, 21:30
جواب قضیه ی ips و کیفیت تصویری که گفتم تو پست بالا (9) چی؟

به شخصه من توتلویزیون تفاوتی در مدل الجی و شارپ ندیدم . به خاطر یکسری از دوستان به چند تا از فروشگاه صوتی وتصویری سر میزنم در جمهوری . فقط در شارپ با اضافه کردن رنگ زرد باعث شدن رنگ طبیعی تر به نظر برسه . این رو از نزدیک باید ببینی . تو قسمت صوتی هم چیپ یاماها در شارپ حرفی برای گفتن نمیگذاره .

SajjadKhati
23-11-15, 21:59
ممنون اوستا امید
من الان توی مدلای الجی گشتم ، علاوه بر اونی که تو پست اول که 1.7 تومنی بود ، گزاشتم ، این رو با قیمت 2.3 تومن پیدا کردم :

توی نظرات کاربران هم دیدم اغلب شون راضی بودن مخصوصا از کیفیت تصویرش که مهمترین ملاک منم هست
نظرت چیه درباره اش؟
اگه هم قرار شد زیر 2 تومنی بخرم ، اینو بگیرم :

Only the registered members can see the link!/tab-techspecs/

اما نظر من روی همون اولی که 2.3 تومنه ، هست
؟؟

AMD>INTEL
23-11-15, 22:23
ممنون اوستا امید
من الان توی مدلای الجی گشتم ، علاوه بر اونی که تو پست اول که 1.7 تومنی بود ، گزاشتم ، این رو با قیمت 2.3 تومن پیدا کردم :

توی نظرات کاربران هم دیدم اغلب شون راضی بودن مخصوصا از کیفیت تصویرش که مهمترین ملاک منم هست
نظرت چیه درباره اش؟

؟؟

LG 47LB56100GI LED TV
مورد مناسبی به نظر میرسه .

- - - Updated - - -

ممنون اوستا امید

نظرت چیه درباره اش؟

؟؟

LG 47LB56100GI LED TV

SajjadKhati
24-11-15, 07:24
اوستا امید بین Samsung 40J6390 Smart LED TV و LG 47LB56100GI LED TV به نظرت کدوم کیفیت تصویرش بهتره؟
هر دو کاربرانی که خریدن از کیفیت تصویرشون بسیار راضی بودن

AMD>INTEL
24-11-15, 09:27
اوستا امید بین Samsung 40J6390 Smart LED TV و LG 47LB56100GI LED TV به نظرت کدوم کیفیت تصویرش بهتره؟
هر دو کاربرانی که خریدن از کیفیت تصویرشون بسیار راضی بودن

ببین کدومش برات قیمتش مناسب تره . نباید فرق زیادی داشته باشند .

SajjadKhati
24-11-15, 12:17
آقا این مدل LG 47LB56100GI LED TV مشخصات فنی ارائه شده تو سایت الجی با سایت دیجی کالا با هم تفاوت داره :

ال جی ایران | LG 47LB56100GI - تلویزیون 47 اینچ ال ای دی (Only the registered members can see the link)

تو سایت الجی هر چند تو صفحه ی مشخصاتش اشاره نکرد اما تو صفحه ی مشخصات فنی اش میگه این 3 بعدی هه و عینک هم همراشه و هم اینکه وای فای داخلی داره !!!
چجوری هه قضیه؟

AMD>INTEL
24-11-15, 12:52
آقا این مدل LG 47LB56100GI LED TV مشخصات فنی ارائه شده تو سایت الجی با سایت دیجی کالا با هم تفاوت داره :

ال جی ایران | LG 47LB56100GI - تلویزیون 47 اینچ ال ای دی (Only the registered members can see the link)

تو سایت الجی هر چند تو صفحه ی مشخصاتش اشاره نکرد اما تو صفحه ی مشخصات فنی اش میگه این 3 بعدی هه و عینک هم همراشه و هم اینکه وای فای داخلی داره !!!
چجوری هه قضیه؟

این موارد بر اساس سفارش وارد کننده قابل تغییر هست . برای کم کردن قیمت حذف این اپشن ها در ایران طبیعی هست .البته قیمت مصرف کننده خیر . قیمت تمام شده جنس برای وارد کننده

payam-M
24-11-15, 13:45
سلام با اجازه اقا امید

دوست عزیز اول شما باید ببینید چه انذازه و با چه امکاناتی میخواید

اسمارت به تلوزیونی گفته میشه که قابلیت وبگردی و اینترنت را نیز دارد و اکثر انها قابلیت ضبط فیلم از تلوزیون روی هارد اکسترنال که در ان قانون کپی رایت هم رعایت شده

سه بعدی هم که همه میدونن ...

این دو گزینه روی قیمت تمام شده اثر مستیم داره و صد البته اندازه تلوزیون

پنل تلوزیون ال جی الان از ips استفاده میکنه ولی این به معنی نیست که سامسونگ و بقیه کیفیت ندارن هر کدام از تکنولوزی خاص خود استفاده میکنن

و گزینه بعدی که باید درنظر بگیرید سال تولید است که با پسوند در تلوزیون نام گذاری میشود
الان تلوزیون ال جی با پسوند LF برای سال 2015 است که اسمارت انها به webOS 2.0 ارتقا پیدا کرده و برای وبگردی سریع تر شده است نسبت به webOS 1.0
وتلوزیون ال جی با پسوند LB برای سال 2014 است و دیگر تولید نمیشود و موجودی قدیم فروشکاه است

برای سامسونگ با پسوند J برای سال 2015 است

در مورد تلوزیون 56100 ال جی این تلوزیون سه بعدی نیست و اسمارت هم نیست ولی تصویر قابل قبول و خوبی دارد ولی صدا صوت متوسط شما با همین بودجه میتوانید مدل LF5600 تهیه کنید

سری 5 تلوزیون ال جی تلوزیون های قیمت پایین و بدون هیچ امکاناتی است نه اسمارت نه سه بعدی ولی با کیفیت قابل قبول و تصویر خوب

سری 6 ال جی اسمارت و بستگی به مدل سه بعدی هم دارد
LF63000 ال جی فقط اسمارت است
LF65000 ال جی هم اسمارت هم سه بعدی دارد

این فقط نظر بنده است بهترین تلوزیون نسبت به قیمت امکانات

ال جی 42LB65200 که سه بعدی و اسمارت نیز است و قیمت ان در حال حاضرحدود 2200000 است دیجی کالا کمی گران زده چند وقت پیش در شگفت انگیز 2100000 هم میداد درسته 2014 است ولی چون سری 6 است نسبت به سری 5 که LF است بهتر است ..

SajjadKhati
24-11-15, 14:03
ممنون از هر دوتاتون :give_rose:

david-ebi
24-11-15, 21:10
آقا سجاد عزیز با قاطعیت می گم که تی وی های سامسونگ به هیچ عنوان مشکل زاویه دید ندارند که هیچ همچین یک هوا هم جلوتر از بقیه هستند.البته ال جی هم تی وی های خیلی خوبی داره.
اگر اندازه ۴۰ اینچ برات کافیه قطعا مدل 40j6950 رو بهت پیشنهاد می دم که با داشتن فن آوری تنظیم نقطه ای نور کیفیت بسیار بسیار عالی ای داره.اگر هم سایز بزرگتر می خواهی بهت مدل 48j4865 رو پیشنهاد می دم.اما اون 40 اینچه چیز دیگه ای هستش.
در ضمن این مدلها سه بعدی نیستند.(که توصیه ام اینه کلا تو فکر سه بعدی نباش)

SajjadKhati
24-11-15, 23:14
آقا سجاد عزیز با قاطعیت می گم که تی وی های سامسونگ به هیچ عنوان مشکل زاویه دید ندارند که هیچ همچین یک هوا هم جلوتر از بقیه هستند.البته ال جی هم تی وی های خیلی خوبی داره.
اگر اندازه ۴۰ اینچ برات کافیه قطعا مدل 40j6950 رو بهت پیشنهاد می دم که با داشتن فن آوری تنظیم نقطه ای نور کیفیت بسیار بسیار عالی ای داره.اگر هم سایز بزرگتر می خواهی بهت مدل 48j4865 رو پیشنهاد می دم.اما اون 40 اینچه چیز دیگه ای هستش.
در ضمن این مدلها سه بعدی نیستند.(که توصیه ام اینه کلا تو فکر سه بعدی نباش)

ممنون
3 بعدی نمیخوام
مگه پنلی که با ips الجی در یک رده باشه ، پنل pls سامسونگ نیست؟
پس چرا سامسونگ فقط توی مانیتوراش از این پنل استفاده میکنه و به تلویزیون هاش انتقال نمیده؟
مدل LG 47LB56100GI LED TV هم پنل ips داره و هم پردازنده ی 3 هسته ای پردازش تصویر و هم نظرات کاربرانش راضی کننده بود و هم انگار پرفروش هه
مدل 40j6950 هم که گفتی خوبه اما من هم زیاد روی تلویزیون هوشمند نمیخام تاکید کنم (چون انگار میشه بعدا با خرید یه وسیله ی دیگه حداقل سازوکار dlna رو فراهم کرد . اینترنت تلویزیون هم که برام مهم نیست) هر چند تلویزیون هوشمند سامسونگ بعد از اون مدل الجی (اگه به هر دلیلی نشد) ، در رده ی انتخاب دوم من هست
خودت هم ips الجی و هم سامسونگ رو عینی تجربه کردی؟
من که با تلویزیون اصلا آشنا نیستم ولی مانیتور ips زمین تا آسمون با پنل های tn فرق داره (واسه سامسونگ که pls هه) ولی نمیدونم سامسونگ چرا برخلاف الجی این تکنولوژی رو انتقال نمیده به تلویزیون هاش

david-ebi
25-11-15, 03:40
ممنون
3 بعدی نمیخوام
مگه پنلی که با ips الجی در یک رده باشه ، پنل pls سامسونگ نیست؟
پس چرا سامسونگ فقط توی مانیتوراش از این پنل استفاده میکنه و به تلویزیون هاش انتقال نمیده؟
مدل LG 47LB56100GI LED TV هم پنل ips داره و هم پردازنده ی 3 هسته ای پردازش تصویر و هم نظرات کاربرانش راضی کننده بود و هم انگار پرفروش هه
مدل 40j6950 هم که گفتی خوبه اما من هم زیاد روی تلویزیون هوشمند نمیخام تاکید کنم (چون انگار میشه بعدا با خرید یه وسیله ی دیگه حداقل سازوکار dlna رو فراهم کرد . اینترنت تلویزیون هم که برام مهم نیست) هر چند تلویزیون هوشمند سامسونگ بعد از اون مدل الجی (اگه به هر دلیلی نشد) ، در رده ی انتخاب دوم من هست
خودت هم ips الجی و هم سامسونگ رو عینی تجربه کردی؟
من که با تلویزیون اصلا آشنا نیستم ولی مانیتور ips زمین تا آسمون با پنل های tn فرق داره (واسه سامسونگ که pls هه) ولی نمیدونم سامسونگ چرا برخلاف الجی این تکنولوژی رو انتقال نمیده به تلویزیون هاش

دوست عزیز اصلا جریان مانیتورها در تلویزیونها برقرار نیست که شما بگی چون تلویزیونهای سامسونگ مثل مانیتورهاش PLS نیست زاویه دید کم داره.من خودم چند ساله که دارم از ال ای دی سامسونگ استفاده می کنم و زاویه دیدش به راحتی در حد 170 درجه است.افقی و عمودی.یعنی از نظر زاویه دید با قاطعیت باز هم میگم سامسونگ هیچ مشکلی در تلویزیونهاش نداره.ضمن اینکه این فناوری تنظیم نقطه ای نور در سامسونگ تصویر بدجور واضح و خوشرنگی تحویل میده که در ال ای دیهای ال جی هم قیمت با اونها من ندیدم.این مورد رو خودم به صورت عملی بین هر دو ی این برندها تست کردم.در جایی که هر دو کنار هم شو روم یا به قول خودشون ROAD SHOW گذاشته بودن.

SajjadKhati
30-11-15, 12:52
گلپسران نظرتون راجع به این چیه؟ :

من قسمت 3D شو لازم ندارم اما انگار قیمت بسیار مناسبی داره
این 3D پسیو که نمیدونم کیفیت اش خوب هست یا نه ، روی refresh rate (تو تلویزیون نمیدونم اسمش چیه) اش که تاثیر نداره؟ یعنی موقع فیلم های عادی دیدن ، چشم آدم رو که درد نمیاره در طولانی مدت؟ میاره؟

AMD>INTEL
30-11-15, 12:58

payam-M
30-11-15, 13:41
سلام با اجازه اقا امید

دوست عزیز اول شما باید ببینید چه انذازه و با چه امکاناتی میخواید

اسمارت به تلوزیونی گفته میشه که قابلیت وبگردی و اینترنت را نیز دارد و اکثر انها قابلیت ضبط فیلم از تلوزیون روی هارد اکسترنال که در ان قانون کپی رایت هم رعایت شده

سه بعدی هم که همه میدونن ...

این دو گزینه روی قیمت تمام شده اثر مستیم داره و صد البته اندازه تلوزیون

پنل تلوزیون ال جی الان از ips استفاده میکنه ولی این به معنی نیست که سامسونگ و بقیه کیفیت ندارن هر کدام از تکنولوزی خاص خود استفاده میکنن

و گزینه بعدی که باید درنظر بگیرید سال تولید است که با پسوند در تلوزیون نام گذاری میشود
الان تلوزیون ال جی با پسوند LF برای سال 2015 است که اسمارت انها به webOS 2.0 ارتقا پیدا کرده و برای وبگردی سریع تر شده است نسبت به webOS 1.0
وتلوزیون ال جی با پسوند LB برای سال 2014 است و دیگر تولید نمیشود و موجودی قدیم فروشکاه است

برای سامسونگ با پسوند J برای سال 2015 است

در مورد تلوزیون 56100 ال جی این تلوزیون سه بعدی نیست و اسمارت هم نیست ولی تصویر قابل قبول و خوبی دارد ولی صدا صوت متوسط شما با همین بودجه میتوانید مدل LF5600 تهیه کنید

سری 5 تلوزیون ال جی تلوزیون های قیمت پایین و بدون هیچ امکاناتی است نه اسمارت نه سه بعدی ولی با کیفیت قابل قبول و تصویر خوب

سری 6 ال جی اسمارت و بستگی به مدل سه بعدی هم دارد
LF63000 ال جی فقط اسمارت است
LF65000 ال جی هم اسمارت هم سه بعدی دارد

این فقط نظر بنده است بهترین تلوزیون نسبت به قیمت امکانات

ال جی 42LB65200 که سه بعدی و اسمارت نیز است و قیمت ان در حال حاضرحدود 2200000 است دیجی کالا کمی گران زده چند وقت پیش در شگفت انگیز 2100000 هم میداد درسته 2014 است ولی چون سری 6 است نسبت به سری 5 که LF است بهتر است ..

تلوزیون خوبی است همان طور که قبلا گفتم نسبت به قیمت
البته اگر میخواید بیشتر هزینه کنید حتما مدل جدید 42LF6500 بردارید به قیمت 2500000

سه بعدی این تلوزیون چشم را کمتر اذیت میکند نسبت به سامسونگ ولی خوب کیفیت سه بعدی در سامنسونگ عمق بیشتری دارد و کیفیت بهتر ....البته سه بعدی این تلوزیون هم خوبه و قابل قبول است و عینکهای ان بدون سیم و باطری و ارزان قیمت است که از مزایا ان به شمار می اید

در کل شما برای خرید این گزینه ها را دارید نسبت به قیمت
ال جی 42LB65200 قیمت 2300000 تا 2200000

ال جی 42LF6500 قیمت 2500000

سامسونگ 40JC6960 قیمت 2500000 این مدل تلوزیون ارزان ترین مدال تلوزیون خمیده بازار است ولی سه بعدی نیست

سامسونگ 40J6950 قیمت 2100000

بین برند سامسونگ و ال جی هم سلیقه افراد تایین کننده است که روی کدام برند بیشتر علافه دارند

البته مدلهای دیگری هم است که دوستان میتونن کمک کنن ...معرفی کنند

SajjadKhati
30-11-15, 13:51

ممنون گلپسر

تلوزیون خوبی است همان طور که قبلا گفتم نسبت به قیمت
البته اگر میخواید بیشتر هزینه کنید حتما مدل جدید 42LF6500 بردارید به قیمت 2500000

سه بعدی این تلوزیون چشم را کمتر اذیت میکند نسبت به سامسونگ ولی خوب کیفیت سه بعدی در سامنسونگ عمق بیشتری دارد و کیفیت بهتر ....البته سه بعدی این تلوزیون هم خوبه و قابل قبول است و عینکهای ان بدون سیم و باطری و ارزان قیمت است که از مزایا ان به شمار می اید

در کل شما برای خرید این گزینه ها را دارید نسبت به قیمت
ال جی 42LB65200 قیمت 2300000 تا 2200000

ال جی 42LF6500 قیمت 2500000

سامسونگ 40JC6960 قیمت 2500000 این مدل تلوزیون ارزان ترین مدال تلوزیون خمیده بازار است ولی سه بعدی نیست

سامسونگ 40J6950 قیمت 2100000

بین برند سامسونگ و ال جی هم سلیقه افراد تایین کننده است که روی کدام برند بیشتر علافه دارند

البته مدلهای دیگری هم است که دوستان میتونن کمک کنن ...معرفی کنند

ممنون
آقا مدل هایی که میگی رو بهم از سایت معتبر که موجود باشه ، تو پروفایلم لینک میدی؟ (تو پروفایلم پیام بزاری)
چون من هر چی میچرخم این مدلا رو اصلا یا تو سایت معتبر نیست یا موجود نیست
سامسونگ هم گفتم بیشتر الجی رو بخاطر پس دادن پنل ips اش دوست دارم (هم زاویه ی دید خوب و کیفیت رنگ عالی و هم مقاوم در برابر ضربه هست ips) . علاوه بر پنل ips و ویژگی هاش ، الجی ای رو میخام که موتور پردازش تصویر triple XD داشته باشه برای بهترین نمایش و کیفیت تصویر
گفتم که کیفیت 3 بعدی برام مهم نیست و حتی تلویزیون هوشمند هم همینطور (هوشمند مهم هست اما نه خیلی برام) اما چون انگار این تلویزیون علاوه بر این قابلیت ها ، قیمت عالی ای داره ، مد نظر گرفتم (برای من مهم refresh rate برای فیلم های غیر 3 بعدی و یا همون 2 بعدی هست که چشم رو اذیت نکنه)

payam-M
30-11-15, 13:59
دوست عزیز تمام این مدل ها در دیجی کالا الان موجوده مدلLB 6520 خودت لینک دادی

ال جی LF6500

سامسونگ 40JC6960
البته تا دیروز در دیجی کالا موجود بود ولی نمایندگیها دارن

سامسونگ مدل 40J6950

SajjadKhati
30-11-15, 14:12
دوست عزیز تمام این مدل ها در دیجی کالا الان موجوده

مدل LF5600

ممنون
اما بعضی هاشون تو سایت نیستن
الان اینی که من گفتم که مدل 42LB65200 هست ، چون LB هست (B) یعنی ساخت چند سال پیش هست و واسه همین ارزونه؟
واسه تو که گفتی LF پس ساخت سال اخیره و واسه همین گرون تره؟

payam-M
30-11-15, 14:22

ال جی LF6500

سامسونگ 40JC6960

سامسونگ مدل 40J6950

پست بالا لینکها را گذاشتم

این مدل LB6520 برای سال 2014 است ودیگر تولید نمیشود و بعضی نمایندگیها هنوز از قبل موجود دارند
مدل LF6500 برای سال 2015 است و تازه چند ماه است وارد بازار شده و جایگزین مدل LB 6520 شده است

و تغییراتی در ریموت کننرل و اسمارت ان ایجاد شده

- - - Updated - - -

SajjadKhati
30-11-15, 20:56

ال جی LF6500

سامسونگ 40JC6960

سامسونگ مدل 40J6950

ممنون گلپسر
بین 42LF65000GI و 42LB65200 حدود 180 تومن فاصله هست
در صورتی که برتری اش فقط سیستم عامل webos نسخه ی 2 هست
منم گفتم برام زیاد سیستم هوشمند مهم نیست
تو نظرات کاربران 42LB65200 که داشتم میخوندم ، یکی از سرعت کند دریافت سیگنال توسط تلویزیون گله میکردن که گفتنی هست تو نسخه ی 2 ی این سیستم عامل رفع شد که چندان سرعتش برام مهم نیست یا حداقل ارزش 180 تومن اضافه تر را نداره
یکی دیگه هم فقط بعضی ها میگفتن که گاها ترتیب کانال ها میپره و از دست میره که بعضی ها هم نظرشون این نبود (این برام یه کم مهمه اما باز هم حتی ارزش 180 تومن اضافه تر را نداره)
تک و توک هم از لکه های سیاه شکایت داشتن (حدود 10 درصد نظرات) که نظرات اغلب این طور نبود

SajjadKhati
30-11-15, 21:18
آقایون میتونم یک لینک بدم؟
میخوام بپرسم کسی از این سایت خرید کرده؟ :

تلویزیون ال ای دی سه بعدی اسمارت ال جی مدل LG 42LB65200 LED 3D SMART (Only the registered members can see the link)

آخه خیلی ارزون تر از دیجی کالا با همون گارانتی گلدیران (اصلی) میده و انگار زمینه ی فعالیت اش تو صوتی و تصویری هه و نماد اعتماد الکترونیکی هم داره اما من تا حالا نشنیدم این سایت رو
از دادن لینک عذر میخوام . اگه مشکل داره با عرض پوزش پاک کنین (فقط میخوام نظرات کاربران رو بدونم درباره این سایت)

SajjadKhati
30-11-15, 21:59
گلپسران خواب رفتین؟ :Love-ssa~! (1):

payam-M
01-12-15, 14:14
ممنون گلپسر
بین 42LF65000GI و 42LB65200 حدود 180 تومن فاصله هست
در صورتی که برتری اش فقط سیستم عامل webos نسخه ی 2 هست
منم گفتم برام زیاد سیستم هوشمند مهم نیست
تو نظرات کاربران 42LB65200 که داشتم میخوندم ، یکی از سرعت کند دریافت سیگنال توسط تلویزیون گله میکردن که گفتنی هست تو نسخه ی 2 ی این سیستم عامل رفع شد که چندان سرعتش برام مهم نیست یا حداقل ارزش 180 تومن اضافه تر را نداره
یکی دیگه هم فقط بعضی ها میگفتن که گاها ترتیب کانال ها میپره و از دست میره که بعضی ها هم نظرشون این نبود (این برام یه کم مهمه اما باز هم حتی ارزش 180 تومن اضافه تر را نداره)
تک و توک هم از لکه های سیاه شکایت داشتن (حدود 10 درصد نظرات) که نظرات اغلب این طور نبود

دوست عزیز راجب لکه سیاه تحقیقی که کردم اینکه ...
بر میگرده به مونتاز کارهای داخلی که . خراب کاری کردن گویا تعدادی از پنل های این تلوزیونها در انبار دچار خاک گرفتگی بوده البته از داخل که اینها هم بدون تمیز کردن پنل (دیگه ایران دیگه به خودشون زحمت نمیدن) مونتاز کردن رفته...مصرف کننده کیه
البته تعدادی کمی گویا چون خیلی ها گفتن مشکل نداشته....

ببینید شما هر چقدر هم که تلوزیون روی کاغذ و کاتالوگ مورد بررسی قرار بدید نمیتونید انتخاب خوبی داشته باشید بهتر چند مدل انتخاب کنید از نزدیک سری به بازار بزنید و مقایسه کنید بعد تصمیم بگیرید ...

اگر تهران هستید میتوانید سری به نمایندگی ال جی در فروشگاه چارسو بزنید اونجا مشتریها میتونن تمام تلوزیونها را از نزدیک با هم مقایسه کنند و امکانات اونا رو ببینند

SajjadKhati
01-12-15, 14:26
دوست عزیز راجب لکه سیاه تحقیقی که کردم اینکه ...
بر میگرده به مونتاز کارهای داخلی که . خراب کاری کردن گویا تعدادی از پنل های این تلوزیونها در انبار دچار خاک گرفتگی بوده البته از داخل که اینها هم بدون تمیز کردن پنل (دیگه ایران دیگه به خودشون زحمت نمیدن) مونتاز کردن رفته...مصرف کننده کیه
البته تعدادی کمی گویا چون خیلی ها گفتن مشکل نداشته....

ببینید شما هر چقدر هم که تلوزیون روی کاغذ و کاتالوگ مورد بررسی قرار بدید نمیتونید انتخاب خوبی داشته باشید بهتر چند مدل انتخاب کنید از نزدیک سری به بازار بزنید و مقایسه کنید بعد تصمیم بگیرید ...

اگر تهران هستید میتوانید سری به نمایندگی ال جی در فروشگاه چارسو بزنید اونجا مشتریها میتونن تمام تلوزیونها را از نزدیک با هم مقایسه کنند و امکانات اونا رو ببینند

ممنون گلپسر
امروز تلویزیون 42LB65200 رو سفارش دادم
به قیمت 2.279 تومن
واقعا ممنون از نظرت و پیشنهادی که برا این تلویزیون دادی
از فروشنده هم پرسیدم گفت همین تلویزیون بهترین انتخاب تو این رنج قیمت هه و قیمت بسیار مناسبی نسبت به بقیه داره

payam-M
01-12-15, 14:43
مبارک باشه به نظر من هم بهترین انتخاب تو این قیمت ...

انشاله که هیچ مورد منفی هم نداشته باشه تونسته باشم کمکی کرده باشم ...راستی میونی ریموت کنترل معمولی هم براش از بازار بگیری اگه ریموت هوشمند باب میلت نبود که راحت باشی

اگه همه چیزش خوب بود به ما هم خبر بده ..بدونیم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند از تجربیات خرید

SajjadKhati
04-12-15, 13:40
دیروز تلویزیون 42LB65200 رو گرفتم
درباره ی کیفیت تصویرش باید بگم قابل قبول هست (نسبت به مانیتورهای ips). اگر مقایسه ای بخام بگم ، مدل مانیتور من VX239H هست . این مانیتور حالت تصویر "بازی" داره که پر کیفیت ترین حالت تنظیمات شه . تنظیمات تصویر تلویزیون رو هم روی حداکثرش گذاشتم . یک ویدئوی فول اچ دی با بیت ریت 2500 kbps را توی هر دو همزمان پخش کردم . توی مانیتور ، با پلیر pot player (موتور رندر پوت پلیر روی Direct3D9 video render بود) که پخش کردم تقریبا کیفیت تصویر و رنگ هاش شبیه هم بودن بودن (حالا اگر بسیار دقت میشد کیفیت رنگ مانیتور یه خورده فقط بهتر بود . یعنی باید خیلی دقت میشد تا آدم متوجه شن) اما وقتی تو مانیتور با پلیر powerDVD پخش کردم (با حداکثر تنظیمات) کاملا واضح و مشخص بود که کیفیت تصویر و رنگ توی PowerDVD بسیار بهتر بود (البته Asus بخاطر فناوری Viva Pixel اش هم تو کیفیت بهترش تاثیر باید داشته باشه)
اما درباره ی کیفیت تصویر کلی اش چون تلویزیون های دیگه مثل سامسونگ رو تا حالا ندیدم ، نمیتونم نظری بدم و مقایسه کنم اما کلا کیفیت اش همونی که از ips ها انتظار داشتم بود
نقطه ضعفش ضبط کردن روی فلش هست که نمیدونم چرا انجام نمیده . البته قبل از خرید هم از این مشکلش اطلاع داشتم. حالا نمیدونم روی فلش اصلا ذخیره میکنه یا نه اما نظرات بچه ها تو سایت همین تلویزیون رو که میخوندم ، میگفتن برای ضبط فیلم باید هارد اکسترنال اونم حجم بالای 500 گیگ باشه تا ضبط کنه . LG چرا این محدودیت را گذاشت ، نمیدونم
ولی محتوای فلش رو راحت پخش میکنه
نقطه ضعف دیگه اش که همونطور که میدونستیم ، تاخیر در عملکردشه که گفتم مهم نیست (مثلا کانال ها رو که عوض میکنیم ، حدود 7 تا 10 ثانیه طول میکشه)
قضیه ی 3D هم که یه عکس پیش فرض 3 بعدی توی تلویزیون بود رو گذاشتم و من چون تو جای دیگه 3 بعدی ندیدم ، خوب بود اما فامیلم که رفته بود سینما میگفت اونجا برجسته تر بود (در کل بد نبود به نظرم برجستگی اش) . همانطور که مشخص بود ، عینکش هم بسیار سبک بود و هم موقع دیدم 3 بعدی ، لرزش نداشت
ولی من نمیدونم چجوری میشه فیلم یا عکس 3 بعدی گرفت و انگار باید پسوند خاصی داشته باشن؟ درسته؟ من عکس 3 بعدی ای تو اینترنت با پسوند jpg گرفتم ولی تو تلویزیون بصورت 3 بعدی نشون نداد . تحقیق که کردم ، فیلم های 3 بعدی ای که از تو فلش اگه بخایم اجرا کنیم ، باید از نوع side by side باشن . منم از این سایت یه فیلم دارم دانلود میکنم (هنوز دانلود تموم نشده و فک کنم چن روزی طول بکشه) که عنوان فیلم آخرش SBS که فک کنم مخفف side by side باشه نوشته هه :

دانلود انیمیشن Shrek the Third 2007 (2D/3D SBS) - انیمیشن شرک 3 (2 بعد (Only the registered members can see the link)

حالا نمیدونم آیا واقعا همین از تو فلش جواب میده یا نه؟
یا اینکه تصاویر 3 بعدی ای که از تو فلش جواب بده ، این هم نوع خاصی داره یا نه یا اینکه باید چه پسوندی داشته باشن و از کجا دانلود کنم؟

درباره ی وایرلس هم 2 قابلیت wifi و wifi direct داره ، هر چند تو توضیحاتش اومد با wifi direct میتونیم یه موبایل هوشمند رو در تماس باشیم (دیدن تصویر موبایل تو تلویزیون و ...) و هر چند هم با همین wifi direct هم تلویزیون و هم موبایل هوشمند (آندروید 5 به بالا) همدیگه رو شناختن اما نتونستم تصویر موبایل رو روی تلویزیون بیارم (در حالت بدون اتصالات سیمی)
wifi هم که ندارم اتصالات اینترنت شو چک کنم و از نقاط ضعف و مثبت اش بگم
کیفیت صداش هم مناسب بود
برنامه هاش نمیدونم چه برنامه هایی قابلیت نصب روی سیستم عامل webos داره و با چه پسوندی؟ انگار فقط میشه از همون LG Store که تو تلویزیون لینکش هست ، این برنامه ها رو دانلود کنن
درباره کنترل جادویی هم تا حالا نمیدونستم همچین چیزی وجود داره و به نظرم عالی هست . عین موس عمل میکنه و کنترل کامل و راحت تر رو در اختیار آدم میزاره . نمیدونم چرا بعضی ها میگفتن باهاش راحت نیستن . به نظرم اصلا نیازی به کنترل معمولی نیست بلکه کنترل جادویی علاوه بر انجام کارهای معمولی کنترل های عادی ، خیلی دست آدم رو بازتر از بقیه میزاره و خیلی خوب بود کلا
قدرت گیرندگی تلویزیون دیجیتالش هم به اندازه ی قدرت گیرندگی یک گیرنده ی دیجیتال رایج هست (مثل مارشال) و حتی اندکی بهتر و اینم خوب بود
تعداد اتصالاتش هم فراتر از حد بود
بقیه ی قابلیت های دیگه اش مثل MHL و ... هم تو مشخصات اش نوشته که قابلیت تجربه کردن نیست
حالا من دیروز گرفتم ولی اگه نقطه ضعف یا نقطه ی قوت یا هر تجربه ی دیگه ای رو که بعدا بدست بیارم که قابل لحاظ کردن باشه را بعدا میگم

در کل هر چند تلویزیون های دیگه رو ندیدم اما به نظرم میشه امتیاز خیلی خوب بهش داد
و سرآخر هم یه تشکر ویژه از همه ی کسایی که کمک کردن مخصوصا آقا پیام و آقا امید و آقا david-ebi کنم

karbalad
04-12-15, 13:57
آقایون میتونم یک لینک بدم؟
میخوام بپرسم کسی از این سایت خرید کرده؟ :

تلویزیون ال ای دی سه بعدی اسمارت ال جی مدل LG 42LB65200 LED 3D SMART (Only the registered members can see the link)

آخه خیلی ارزون تر از دیجی کالا با همون گارانتی گلدیران (اصلی) میده و انگار زمینه ی فعالیت اش تو صوتی و تصویری هه و نماد اعتماد الکترونیکی هم داره اما من تا حالا نشنیدم این سایت رو
از دادن لینک عذر میخوام . اگه مشکل داره با عرض پوزش پاک کنین (فقط میخوام نظرات کاربران رو بدونم درباره این سایت)

این سایت معروف نیست و نماد e رو هم نداره

SajjadKhati
04-12-15, 14:19
این سایت معروف نیست و نماد e رو هم نداره

دیر جواب دادی گلپسر :Love-ssa~! (1):
نماد تجارت الکترونیکی رو داره (پایین سمت چپ سایت)
اتفاقا اگه میشد بیشتر درباره سایت ها صحبت کرد و ... میخاستم این سایت رو معرفی کنم .
من هم تازه باهاش آشنا شدم و این تلویزیون رو از این سایت خریدم
تو زمینه ی صوتی و تصویری اغلب تمرکزشه
قبل از خریدم هم شک داشتم و با قیمت مناسبی که میگفت و به اکتفا به اون نماد تجارت الکترونیکی ، اعتماد کردم (از تو enamad هم جداگانه اعتبارشو چک کردم) و الان کاملا از خرید از تو اون سایت راضی ام (80 تومن از دیجی کالا ارزون تر برام در اومد با همون مدل و همون گارانتی)

AMD>INTEL
04-12-15, 14:47
مبارک باشه سجاد جان .:11():

SajjadKhati
04-12-15, 15:39
مبارک باشه سجاد جان .:11():

ممنون گلپسر
راهنمایی های شما بود :11():

AMD>INTEL
04-12-15, 15:47
ممنون گلپسر
راهنمایی های شما بود :11():

اتفاقا پیگیری خودت بود. تحقیقی کردی شاید به درد کاربران دیگه هم بخوره .

SajjadKhati
04-12-15, 21:26
آقا الان سامسونگ کیفیت تصویرش چجوری هه؟
یعنی کیفیت یه تلویزیون خوب از سامسونگ بهتره یا مثلا مانیتور ips (با پوت پلیر پخش شه) ؟
خیلی دوست دارم کیفیت تصویر سامسونگ رو بدونم

SajjadKhati
05-12-15, 11:13
من الان دیشب که داشتم فیلم میدیدم ، مثلا فیلم معمای شاه ، یه تیکه های خاصی انگار چطور بگم کشیدگی داشت ولی فیلم هایی که از تو فلش میبینم این طور نیست
البته اینم بگم گیرندگی آنتن تو اینجایی که ما هستیم کمه و گیرنده دیجیتال قبلی هم گاهی سیگنال نمیداد یا خش داشت
این کشیدگی برابر هست با همون خش ای که گیرنده ی دیجیتال قبلی داشت؟

payam-M
05-12-15, 11:24
سلام
مبارک باشه .. خوشحالم که تونستم کمکی کرده باشم
راستی مشکل لکه سیاه ویا چیدمان کانال که نداشت....

راجب ضبط هم تمام تلوزیونها سامسونگ و غیره به جز ایکس ویزن فقط میشه با هارد روی اون ضبط کرد اونم هارد اول به فرمت فابل قبول تلوزیون فرمت میکنه که قابل پخش در کامپیوتر و یا وسایل دیگر نباسه این قانون جهانی کپی رایت در تلوزیون است... البته روی حافظه داخلی این تلوزیون فکر کنم بشه یک ساعت فیلم ضبط کرد دقیق نمدونم امتحان کنید

راجب فیلم سه بعدی هم میتونی یه کلیپ بادبادک بود کم حجم 12 مگابایت دانلود کنی و با فلش ببینی فکر کنم در سایت اپارات موجوده... در ضمن عمق سه بعدی به فیلم هم مربوط که بعضی از اونا که سه بعدی فیلم برداری شدن کیفیت بالا با عمق زیاد نشون میدن نسبت به فیلمهایی که با نرم افزار سه بعدی شدن...

- - - Updated - - -

SajjadKhati
05-12-15, 11:31
سلام

راجب ضبط هم تمام تلوزیونها سامسونگ و غیره به جز ایکس ویزن فقط میشه با هارد روی اون ضبط کرد اونم هارد اول به فرمت فابل قبول تلوزیون فرمت میکنه که قابل پخش در کامپیوتر و یا وسایل دیگر نباسه این قانون جهانی کپی رایت در تلوزیون است...

راجب فیلم سه بعدی هم میتونی یه کلیپ بادبادک بود کم حجم 12 مگابایت دانلود کنی و با فلش ببینی فکر کنم در سایت اپارات موجوده... در ضمن عمق سه بعدی به فیلم هم مربوط که بعضی از اونا که سه بعدی فیلم برداری شدن کیفیت بالا با عمق زیاد نشون میدن نسبت به فیلمهایی که با نرم افزار سه بعدی شدن...

- - - Updated - - -

ممنون گلپسر
لکه ی سیاه نه نداشت
البته تو پست 47 قضیه ی کشیدگی رو گفتم که نمیدونم واسه چیه؟
چیدمان کانال اش هم موردی نداشت (حالا بزار بیشتر تجربه کنم .چون زیاد اهل تلویزیون نیستم و زیاد پیشش نیستم . بیشتر با کامپیوتر سرخوشم :Love-ssa~! (1):)
ای بابا ینی اگه تو هارد اکسترنال هم ذخیره کنم ، به کامپیوتر نمیتونم منتقل کنم؟ خیلی بد شد که
اگه لینک عکس 3 بعدی یا فیلم 3 بعدی کم حجم رو داری میدی؟

payam-M
05-12-15, 11:56
امیدوارم خلاف قوانیین نباشه لینک دادن

برو به این سایت کلی فبلم سه بعدی است کلیپ باذبادک هم تو این سایت است که خیلی کیفیت سه بعدی خوبی داره

مخصصا برای مدل ال جی فیلم تبلیغاتی ...
دانلود فیلم های سه بعدی (Only the registered members can see the link)

SajjadKhati
05-12-15, 14:24
امیدوارم خلاف قوانیین نباشه لینک دادن

برو به این سایت کلی فبلم سه بعدی است کلیپ باذبادک هم تو این سایت است که خیلی کیفیت سه بعدی خوبی داره

مخصصا برای مدل ال جی فیلم تبلیغاتی ...
دانلود فیلم های سه بعدی (Only the registered members can see the link)

ممنون گلپسر
این سایت رو رفتم اما اونایی که کم حجم ان اصلا لینک ندارن
به نظرت اون قضیه ی کشیدگی (شبیه خش هم هست . نمیدونم دقیق چطور بگم) چیه؟ به نظر من همون قضیه ی آنتن دهی هه؟ درسته؟

payam-M
05-12-15, 16:36
نفهمیدم منظورت چیه

:whistle:

SajjadKhati
05-12-15, 17:05
نفهمیدم منظورت چیه

:whistle:

همون بخاطر گیرندگی ضعیف این جاست
با اینکه آنتن اش رو هم عوض کردیم (قبلا) اما هم گیرنده دیجیتال قبلی و هم این پارازیت داره
تازه بوستر هم هست

david-ebi
05-12-15, 19:37
آقا الان سامسونگ کیفیت تصویرش چجوری هه؟
یعنی کیفیت یه تلویزیون خوب از سامسونگ بهتره یا مثلا مانیتور ips (با پوت پلیر پخش شه) ؟
خیلی دوست دارم کیفیت تصویر سامسونگ رو بدونم
کیفیت یک ال ای دی خوب از سامسونگ بهتر از کیفیت یک مانیتور با صفحه ips باشه کمتر نیست.خاطرت جمع.

david-ebi
05-12-15, 19:46
سلام

راجب ضبط هم تمام تلوزیونها سامسونگ و غیره به جز ایکس ویزن فقط میشه با هارد روی اون ضبط کرد اونم هارد اول به فرمت فابل قبول تلوزیون فرمت میکنه که قابل پخش در کامپیوتر و یا وسایل دیگر نباسه این قانون جهانی کپی رایت در تلوزیون است... البته روی حافظه داخلی این تلوزیون فکر کنم بشه یک ساعت فیلم ضبط کرد دقیق نمدونم امتحان کنید

- - - Updated - - -
دوست عزیزم من خودم با فلش نسبتا معمولی بارها از روی تلویزیونهای سامسونگ روی فلش ضبط کردم.فقط همونطور که خودت می دونی مشکلش اینجاست که فقط همون تلویزیون میتونه پخشش کنه و نه هیچ سیستم دیگه ای(که با هارد هم همین مشکل هست)که برای این مشکل هم هر چند وقت یکبار نرم افزار قفل شکنش (به زبان عامیانه) تو نت میاد که با اون میتونی فیلمتو تو کامپیوتر هم پخش کنی.
ببخشید من الان متوجه شدم که آقا سجاد خریدشو کرده.تلویزیون خوبیه و ایشالله مبارکش باشه.

david-ebi
05-12-15, 20:13
ممنون گلپسر
این سایت رو رفتم اما اونایی که کم حجم ان اصلا لینک ندارن
به نظرت اون قضیه ی کشیدگی (شبیه خش هم هست . نمیدونم دقیق چطور بگم) چیه؟ به نظر من همون قضیه ی آنتن دهی هه؟ درسته؟

اگر هنوزم دنبال کلیپ سه بعدی کم حجم هستی تو این لینک (Only the registered members can see the link) یک کلیپ سه بعدی که دموی تبلیغاتی تلویزیونهای ال جی هم هستش وجود داره با حجم 72 مگابایت.از لینک غیر مستقیم که از آپلودبوی هستش استفاده کن.

SajjadKhati
05-12-15, 23:47
اگر هنوزم دنبال کلیپ سه بعدی کم حجم هستی تو این لینک (Only the registered members can see the link) یک کلیپ سه بعدی که دموی تبلیغاتی تلویزیونهای ال جی هم هستش وجود داره با حجم 72 مگابایت.از لینک غیر مستقیم که از آپلودبوی هستش استفاده کن.

ممنون گلپسر
واقعا قشنگ بود . اوستا پیام میگفت برجستگی بسته به خود فیلم هم داره
برا اولین بار فیلم 3 بعدی دیدم :Love-ssa~! (1):
واقعا قشنگ بود
پس با این حال ، برجستگی در تلویزیون الجی هم خوبه که میگفتن سامسونگ بهتره (واقعا میومد تا پیش آدم) . حالا سامسونگ رو ندیدم
راستی این نرم افزارا که فیلم 2 بعدی رو به 3 بعدی تبدیل میکنن ، کیفیت شون این قدر قشنگ در نمیاد. میاد؟ البته تا حالا این کار رو نکردم
------------
راستی من نمیدونم قبل از درآوردن فلش باید چی کار کنم؟ وقتی درمیارم هشدار میده که اول درایو usb را نمیدونم از کجا خارج کن که نمیدونم اونجا کجاست

david-ebi
06-12-15, 00:48
ممنون گلپسر
واقعا قشنگ بود . اوستا پیام میگفت برجستگی بسته به خود فیلم هم داره
برا اولین بار فیلم 3 بعدی دیدم :Love-ssa~! (1):
واقعا قشنگ بود
پس با این حال ، برجستگی در تلویزیون الجی هم خوبه که میگفتن سامسونگ بهتره (واقعا میومد تا پیش آدم) . حالا سامسونگ رو ندیدم
راستی این نرم افزارا که فیلم 2 بعدی رو به 3 بعدی تبدیل میکنن ، کیفیت شون این قدر قشنگ در نمیاد. میاد؟ البته تا حالا این کار رو نکردم
------------
راستی من نمیدونم قبل از درآوردن فلش باید چی کار کنم؟ وقتی درمیارم هشدار میده که اول درایو usb را نمیدونم از کجا خارج کن که نمیدونم اونجا کجاست
قابل نداشت.
این کارایی که فیلم دو بعدی رو به سه بعدی تبدیل میکنه مسخره و بچه گانه است و اصلا نمی تونه به فیلم بعد بده.اصلا یک جورایی فیلم رو مقعر میکنه و میده تو که خیلی مسخره دیده میشه.اکثر تی وی های سه بعدی خودشون تبدیل دو بعدی به سه بعدی دارن و احتیاجی به نرم افزار نیست.اما اگر تی وی شما نداره اصلا توصیه نمی کنم کلا این تبدیل رو انجام بدی.
کلا هر چی صحنه هایی که شخص یا شئی به طرف دوربین میان و یا صحنه های پرواز و معلق شدن اجسام در هوا تو فیلم بیشتر باشه شما بیشتر حالت سه بعدی رو درک میکنی.مثلا وقتی یکی نشسته و داره حرف میزنه و پشت سرشم یک دیوار ساده هستش تلویزیون 100 میلیونی سه بعدی هم که بخری نمی تونه این صحنه رو برات عمق دار بکنه.
تو این دموهای تبلیغاتی میان تا جایی که میشه از اینگونه صحنه هایی که گفتم می زارن تا شما احساس کنی عجب تلویزیونی خریدی
فیلمها هم هر چی اکشن تر و صحنه های انفجار و پرواز و پرتاب شدن اشیا توش بیشتر باشه عمق سه بعدی بیشتری خواهد داشت.
احتمال زیاد عینک سه بعدی شما از نوع پسیو هستش.درسته؟

SajjadKhati
06-12-15, 00:54
قابل نداشت.
این کارایی که فیلم دو بعدی رو به سه بعدی تبدیل میکنه مسخره و بچه گانه است و اصلا نمی تونه به فیلم بعد بده.اصلا یک جورایی فیلم رو مقعر میکنه و میده تو که خیلی مسخره دیده میشه.اکثر تی وی های سه بعدی خودشون تبدیل دو بعدی به سه بعدی دارن و احتیاجی به نرم افزار نیست.اما اگر تی وی شما نداره اصلا توصیه نمی کنم کلا این تبدیل رو انجام بدی.
کلا هر چی صحنه هایی که شخص یا شئی به طرف دوربین میان و یا صحنه های پرواز و معلق شدن اجسام در هوا تو فیلم بیشتر باشه شما بیشتر حالت سه بعدی رو درک میکنی.مثلا وقتی یکی نشسته و داره حرف میزنه و پشت سرشم یک دیوار ساده هستش تلویزیون 100 میلیونی سه بعدی هم که بخری نمی تونه این صحنه رو برات عمق دار بکنه.
تو این دموهای تبلیغاتی میان تا جایی که میشه از اینگونه صحنه هایی که گفتم می زارن تا شما احساس کنی عجب تلویزیونی خریدی
فیلمها هم هر چی اکشن تر و صحنه های انفجار و پرواز و پرتاب شدن اشیا توش بیشتر باشه عمق سه بعدی بیشتری خواهد داشت.
احتمال زیاد عینک سه بعدی شما از نوع پسیو هستش.درسته؟

ممنون متوجه شدم
آره پسیو هه
فرقشون چیه؟ الان این بهتره یا بدتر؟

david-ebi
06-12-15, 01:06
مدتها سر اینکه عینک اکتیو بهتره یا پسیو بین سامسونگ و ال جی دعوا بود.اما منصفانه بخواهم بگم زیاد فرقی ندارن.عینک پسیو ارزونتر و سبکتره و خوب هیچوقت هم شارژ نمی خواهد.اون اوایل که اومده بود سر درد کمتری هم نسبت به اکتیو میاورد.اما بعدش کم کم سامسونگ هم عینکهاشو سبک کرد و مدت ماندگاری شارژ باتریهای عینکشو برد بالا و پرش تصاویر عینکاشو کم کرد که باعث شد سردرد تو اونا هم خیلی کم بشه.خوب اونا حسنشون به این بود که کیفیت تصویر سه بعدی اشون بهتر بود و شاید همی کمی عمقشون.اما از نظر عمق من خودم که تست کردم تفاوت آنچنانی نداشتن.
سامسونگ می گفت با پسیو نمی تونید تصویر سه بعدی با کیفیت فول اچ دی ببینید و دلایل فنی اش هم که درست بود ارائه کرد.با پسیو نهایتا تصویر رو با کیفیت اچ دی میشد دید.اما بعدش ال جی رفت از یک آزمایشگاه تست تصویر معتبر و معروف آلمانی تاییدیه گرفت که عینکهای پسیوش می تونن تصویر رو با کیفیت سه بعدی به چشم برسونن.باز سامسونگ اومد یکسری دلایلی آورد که این آزمایشات به فلان و بهمان دلیل مردوده و .....
خلاصه دعوای سختی بود.حتی تا مدتها تو همین بازار خودمون نمایندگیهای ال جی رفته بودن یک تلویزیون سه بعدی سامسونگ آورده بودن گذاشته بودن کنار تلویزیونهای خودشون و روی لوگوی سامسونگ رو چسب مشکی زده بودند و تا می تونستند میزدن تو سرش و از یکی خودشون تعریف می کردن و عینکهای سنگین اکتیو اون زمان سامسونگ رو می دادن دست مشتری تا خودش ببینه عینکهای ال جی چقدر سبکترن و خلاصه بین مدیران ال جی و سامسونگ در ایران کل کل جالبی را افتاده بود.یادش به خیر:lol:

SajjadKhati
06-12-15, 09:34
ممنون
من الان تازه فهمیدم . باید موقع دیدن فیلم 3 بعدی ، زاویه ی دید نسبت به تلویزیون هم خوب باشه . بهترین حالت ، از رو به رو ی اندکی مایل به پایین (مثلا روی صندلی پایه متوسط بشینیم) و دو برابر قطر تلویزیون یا بیشتر ، ازش فاصله داشته باشیم وگرنه تصویر تار میشه حدودا

SajjadKhati
06-12-15, 13:21
آقا صفحه ی تلویزیون رو با چی پاک کنم؟
چون تو راهنماش نوشته بود خیلی حساسه و اگه خش برداره ، تو حالت 3 بعدی هم تاثیر میزاره. درباره عینک هم همینو گفت و برای عینک یک پارچه ی مخصوص مثل بقیه ی عینک ها که پاک میکنن رو گزاشت

david-ebi
06-12-15, 13:41
آقا صفحه ی تلویزیون رو با چی پاک کنم؟
چون تو راهنماش نوشته بود خیلی حساسه و اگه خش برداره ، تو حالت 3 بعدی هم تاثیر میزاره. درباره عینک هم همینو گفت و برای عینک یک پارچه ی مخصوص مثل بقیه ی عینک ها که پاک میکنن رو گزاشت

صفحه تلویزیون رو که میتونی از همین ال سی دی کلینر ها که خیلی هم ارزونه بخری و پاک کنی.اصلا احتیاج به خرید مایعات گرونتر نیست.من یک عمر تی وی خونه و لب تاپ و تی وی های تو فروشگاهمون رو با همینا پاک می کردم و عالی ان.
برای پاک کردن شیشهای عینک هم با همون دستمالی که داده می تونی بدون اضافه کردن چیز خاصی پاک کنی.فقط یادت باشه برای هر کدوم از شیشه ها بهتره انگشت شست یک طرف شیشه عینک و انکشت اشاره طرف دیگه شیشه عینک باشه و همزمان با هم دستمال رو روی سطح شیشه بکشن.یعنی طوری نباشه که شما شروع کنی اول سطح بیرونی شیشه عینک رو دستمال بکشی و بعد سطح داخلیشوبلکه همزمان هر دو سطح توسط دو انگشتی که گفتم تمیز بشه.این برای اینه که فشار غیر عادی به شیشه های(طلقهای)عینک نیاد.
راستی تو این مدت بیشترین زمانی که پشت سر هم فیلم سه بعدی نگاه کردی چقدر بوده؟ایا احساس چشم درد و یا سر درد بهت دست داده؟

SajjadKhati
06-12-15, 14:40
صفحه تلویزیون رو که میتونی از همین ال سی دی کلینر ها که خیلی هم ارزونه بخری و پاک کنی.اصلا احتیاج به خرید مایعات گرونتر نیست.من یک عمر تی وی خونه و لب تاپ و تی وی های تو فروشگاهمون رو با همینا پاک می کردم و عالی ان.
برای پاک کردن شیشهای عینک هم با همون دستمالی که داده می تونی بدون اضافه کردن چیز خاصی پاک کنی.فقط یادت باشه برای هر کدوم از شیشه ها بهتره انگشت شست یک طرف شیشه عینک و انکشت اشاره طرف دیگه شیشه عینک باشه و همزمان با هم دستمال رو روی سطح شیشه بکشن.یعنی طوری نباشه که شما شروع کنی اول سطح بیرونی شیشه عینک رو دستمال بکشی و بعد سطح داخلیشوبلکه همزمان هر دو سطح توسط دو انگشتی که گفتم تمیز بشه.این برای اینه که فشار غیر عادی به شیشه های(طلقهای)عینک نیاد.
راستی تو این مدت بیشترین زمانی که پشت سر هم فیلم سه بعدی نگاه کردی چقدر بوده؟ایا احساس چشم درد و یا سر درد بهت دست داده؟

ممنون
امروز همون لینکی که برا شرک دادم رو دانلود کردم (البته میخواستم فیلم 3 بعدی رو تجربه کنم که شرک رو دانلود کردم و هم اینکه کمترین حجم فیلم 3 بعدی بود و 6 گیگ بود . بقیه یا 8 یا 13 گیگ و ... میشدن :Love-ssa~! (1): وگرنه واقعا انیمیشن مزخرفی بود) حدود 50 دقیقه از 1 ساعت و نیم رو دیدم (جلو میزدم گاهی)
درباره ی خستگی چشم هم خوب عینک که آدم میزارن و اینکه دو چشم (هر چند همزمان) دو تصویر مختلف رو میبینه که اون یکی چشم اونو تصویر رو نمیبینه قطعا در دراز مدت باعث آزار چشم میشه که فک کنم برای همه ی تلویزیون ها این طور باشه ولی خیلی کم باعث اذیت میشه که این اذیت شدن بسیار کم هم فک کنم طبیعی باشه اما اینکه اذیت چشم بخاطر چیز دیگه ای مثلا پرش تصویر باشه ، نیست
درباره ی قضیه ی فول اچ دی هم که سامسونگ میگفت با passive ها نمیشه دید اشتباست چون هم لینکی که تو دادی و هم این شرک ، هر دو علاوه بر اینکه فول اچ دی بودن ، با همون کیفیت عالی و فول اچ دی نمایش داده میشدن در حالت 3 بعدی (منتها برای تار نشدن تصویر موقع دیدن فیلم 3 بعدی همونطور که گفتم باید فاصله ی از تلویزیون رو رعایت کرد و هم از رو در رو تلویزیون رو دید)
راستی عینک که میزنن ، چجوری میشه که یک تصویر فقط به یک چشم میرسه و مانع عبور تصویر دیگه به اون چشم میشه؟ یعنی شیشه ی عینک سمت راست مثلا از کجا میفهمه کدوم تصویر رو باید از خودش عبور بده و کدوم رو نده و چجوری این کار رو میکنه ؟ (برام جای تعجب بود وقتی نحوه ی عملکرد تلویزیون های 3 بعدی رو فهمیدم)
اما در کل اگه آدم بخاد طی سالیان دراز با فیلم دیدن 3 بعدی چشم اش اذیت نشه ، با این تلویزیون هر چند روز درمیون میتونه یک فیلم 3 بعدی ببینه تا در دراز مدت تاثیر منفی نزاره
راستی لینکی برا دانلود تصاویر 3 بعدی داری؟ و اینکه تصویر 3 بعدی ، چه پسوندی باید داشته باشن؟

david-ebi
06-12-15, 17:01
ممنون
امروز همون لینکی که برا شرک دادم رو دانلود کردم (البته میخواستم فیلم 3 بعدی رو تجربه کنم که شرک رو دانلود کردم و هم اینکه کمترین حجم فیلم 3 بعدی بود و 6 گیگ بود . بقیه یا 8 یا 13 گیگ و ... میشدن :Love-ssa~! (1): وگرنه واقعا انیمیشن مزخرفی بود) حدود 50 دقیقه از 1 ساعت و نیم رو دیدم (جلو میزدم گاهی)
درباره ی خستگی چشم هم خوب عینک که آدم میزارن و اینکه دو چشم (هر چند همزمان) دو تصویر مختلف رو میبینه که اون یکی چشم اونو تصویر رو نمیبینه قطعا در دراز مدت باعث آزار چشم میشه که فک کنم برای همه ی تلویزیون ها این طور باشه ولی خیلی کم باعث اذیت میشه که این اذیت شدن بسیار کم هم فک کنم طبیعی باشه اما اینکه اذیت چشم بخاطر چیز دیگه ای مثلا پرش تصویر باشه ، نیست
درباره ی قضیه ی فول اچ دی هم که سامسونگ میگفت با passive ها نمیشه دید اشتباست چون هم لینکی که تو دادی و هم این شرک ، هر دو علاوه بر اینکه فول اچ دی بودن ، با همون کیفیت عالی و فول اچ دی نمایش داده میشدن در حالت 3 بعدی (منتها برای تار نشدن تصویر موقع دیدن فیلم 3 بعدی همونطور که گفتم باید فاصله ی از تلویزیون رو رعایت کرد و هم از رو در رو تلویزیون رو دید)
راستی عینک که میزنن ، چجوری میشه که یک تصویر فقط به یک چشم میرسه و مانع عبور تصویر دیگه به اون چشم میشه؟ یعنی شیشه ی عینک سمت راست مثلا از کجا میفهمه کدوم تصویر رو باید از خودش عبور بده و کدوم رو نده و چجوری این کار رو میکنه ؟ (برام جای تعجب بود وقتی نحوه ی عملکرد تلویزیون های 3 بعدی رو فهمیدم)
اما در کل اگه آدم بخاد طی سالیان دراز با فیلم دیدن 3 بعدی چشم اش اذیت نشه ، با این تلویزیون هر چند روز درمیون میتونه یک فیلم 3 بعدی ببینه تا در دراز مدت تاثیر منفی نزاره
راستی لینکی برا دانلود تصاویر 3 بعدی داری؟ و اینکه تصویر 3 بعدی ، چه پسوندی باید داشته باشن؟
بعضی از جوابهاتو میتونی در این لینک (Only the registered members can see the link) و در این لینک (Only the registered members can see the link)بگیری.
ما در اصل دو نوع فیلم سه بعدی داریم.یک نوعشو روی دیسکهای بلوری رایت میکنند و بالای 25 گیگ ظرفیت داره و وقتی دیسک رو با بلوری پلیر پخش میکنی کمی تصویر رو تار می بینی اما به محضی که عینک رو میزنی و 3d فعال میشه تصویر شفاف و برجسته میشه.اکثر علما:Love-ssa~! (1): اعتقاد دارن سه بعدی اصلی اینه و کیفیت تصاویر در این نوع از فیلمهای سه بعدی از نوع دیگر بالاتره.
در نوع دوم احتیاجی به دیسک بلوری و بلوری پلیر نیست و شما می تونی فیلم سه بعدی که در یک فایل کامپیوتری قرار داره(که ممکنه فرمتهای مختلف داشته باشه.mkv یا mp4 یا ....)بریزی روی فلش یا هارد و به تلویزیونت متصل کنی و حالشو ببری.این نوع فیلمها به سه بعدی ساید بای ساید معروفند.چون همشون از دو تصویر کنار هم یکسان که اختلاف خیلی جزیی در زاویه دوربین دارند تشکیل شدن(گاهی اوقات هم دو تصویر بالا و پایین همدیگر هستند).این روش خیلی کم هزینه تر از روش قبلیست و به نظر شخصی من از نظر کیفیت و بعد با روش اول چندان تفاوتی نداره.
شما وقتیکه با عینک سه بعدی پسیو فیلمو نگاه میکنی چه بخواهی و چه نخواهی تصویر به صورت اچ دی به چشمت می رسه.اما موقعی متوجه این امر میشی که در همون لحظه همون تصویر رو با عینک اکتیو روی یک تی وی دیگه ببینی.در غیر اینصورت اختلاف کیفیت اونقدر نیست که در ذهنت موندگار بشه.
فرمت فیلمهای سه بعدی روی دیسکهای بلوری هم
AVCHD یا m2ts هست.