PDA

مشاهده نسخه کامل : DNS IP v6

SajjadKhati
21-11-15, 16:57
کسی IP نسخه ی 6 برای DNS سراغ داره؟
بجز گوگل رو که دارم :

2001:4860:4860::8888
2001:4860:4860::8844

IP v4 که آروم آروم پر داره میشه و برام هر از گاهی قطع میشه

iranch
21-11-15, 18:30
یعنی چی قطع میشه؟!
شما روی سیستمت ای پی ورژن 6 استفاده میکنید که نیاز دارید دی ان اس هم ورژن 6 باشد؟

SajjadKhati
21-11-15, 18:38
ip مو که اتوماتیک اختصاص میدن و لازم نیست من دست بزنم
خوب اگه سرور dns جواب نده یا اون ip اش مورد پیدا کنه ، قطع میشه دیگه
میتونی تست کنی با قرار دادن ip برا dns نامعتبر
ip من ورژن 4 هه اما ربطی به ip dns نداره

iranch
22-11-15, 16:07
ip مو که اتوماتیک اختصاص میدن و لازم نیست من دست بزنم
خوب اگه سرور dns جواب نده یا اون ip اش مورد پیدا کنه ، قطع میشه دیگه
میتونی تست کنی با قرار دادن ip برا dns نامعتبر
ip من ورژن 4 هه اما ربطی به ip dns نداره

بببنید شما ای پی که بهتون اختصاص میده isp خوب ورژن 4 هست.
شما چه دی ان اس ست کنی و چه ست نکنی. خوب از دی ان اس سرور isp می پرسه. نبود همین طور بالا تر...
بعد شما چطور میخواهید از ورژن 6 استفاده کنید؟ در شبکه داخلی میشه اما برای اینترنت که هنوز در ایران عملیاتی نشده..
چون سیاست گذر از ورژن 4 به ورژن 6 نیازمند یک سری کارها هست که دستورش پارسال داده شد. اما طول مشکه چند سال
نمیدانم شاید اطلاعات من ناقص هست

SajjadKhati
22-11-15, 17:45
dns
من آی پی خودم رو نمیگم
نگاه کن مثل اینکه تو اگه میخای با یه نفر تماس بگیری ، اول باید به مخابرات وصل شی بعد از اون ، مخابرات تو را راهنمایی میکنه که شماره ی طرف تو شبکه موجود هست یا نه و یا تماس میگیره .
حالا تو کامپیوتر هم مثل قضیه ی مخابرات ، اگه آدرس dns ای ندی (منظور از آدرس dns همون آی پی dns هه) ، بصورت پیش فرض ، dns شرکت isp (شرکتی که اینترنت رو ازش خریدی) ست میشه اما خودت هم میتونی سرور این dns رو تغییر بدی به شرکت های دیگه
یعنی اینکه کامپیوتر من بجای اینکه بصورت پیش فرض وقتی تو یه سایتی میرم یا به سروری وصل میشم ، زنگ بزنه به شاتل تا آدرس ip اون سایت رو برام بگیره ، زنگ میزنه به آدرس سرور dns ای که براش ست کردم

iranch
22-11-15, 19:19
dns
من آی پی خودم رو نمیگم
نگاه کن مثل اینکه تو اگه میخای با یه نفر تماس بگیری ، اول باید به مخابرات وصل شی بعد از اون ، مخابرات تو را راهنمایی میکنه که شماره ی طرف تو شبکه موجود هست یا نه و یا تماس میگیره .
حالا تو کامپیوتر هم مثل قضیه ی مخابرات ، اگه آدرس dns ای ندی (منظور از آدرس dns همون آی پی dns هه) ، بصورت پیش فرض ، dns شرکت isp (شرکتی که اینترنت رو ازش خریدی) ست میشه اما خودت هم میتونی سرور این dns رو تغییر بدی به شرکت های دیگه
یعنی اینکه کامپیوتر من بجای اینکه بصورت پیش فرض وقتی تو یه سایتی میرم یا به سروری وصل میشم ، زنگ بزنه به شاتل تا آدرس ip اون سایت رو برام بگیره ، زنگ میزنه به آدرس سرور dns ای که براش ست کردم

خوب این درست هست.
منتها شما دنبال dns ورژن 6 هستی. یعنی میخواهی ای پی ورژن 6 روی dns سیستمت ست کنی. وقتی هنوز این امکان نداره که بسته با نسخه 6 ارسال بشه.
چطور میخواهی وصل بشی به دی ان اس سرور؟

SajjadKhati
22-11-15, 21:41
چرا امکان نداره با نسخه 6؟
میشه

iranch
23-11-15, 01:35
میگمت نمیشه