PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش تعمیر درایو نوری لایتون (مشکل باز نشدن در دستگاه)

AMD>INTEL
13-11-15, 21:27
یکی از مشکلات رایج در اپتیکال درایوها باز نشدن tray دستگاه و گیر کردن آن هست . بعضی از کاربران با گذاشتن dvd داخل دستگاه مشکل رو تا حدودی حل میکنند ولی برای حل شدن موضوع و راهکار دائمی بهترین روش رو بهتون ارائه میدم .
ابزار مورد نیاز
1- هویه
2-لاک غلط گیر
---
برای شروع محفظه بالا درایو رو باز میکنید. مراحل این کار بصورت تصویری نشان داده شده است .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
با استفاده از گرمای هویه قطعه فلزی را از روی قطعه مگنتیک جدا کنید طبق شکل زیر :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
طبق شکل زیر به هر دو قطعه لاک غلط گیر بزنید و دستگاه رو ببندید .
بعد از این مرحله قطعات رو به سرجای اولش برگردونید . درایو شما بعداز این با زدن کلید اجکت به خوبی باز میشه .

amirpcp30
13-11-15, 22:56
سلام
ممنون از شما
بنده همیشه با دوتا وسیله نوک تیز اون قطعه ی اهنربایی رو باز میکردم بدون هویه ، و بین این دو کاغذ میزاشتم تا بالاتر باشه و ربایش کمتری داشته باشه ، گفتم اگه کسی هویه و لاک کنارش نداشت:1. (26):
با سپاس

AMD>INTEL
13-11-15, 23:55
سلام
ممنون از شما
بنده همیشه با دوتا وسیله نوک تیز اون قطعه ی اهنربایی رو باز میکردم بدون هویه ، و بین این دو کاغذ میزاشتم تا بالاتر باشه و ربایش کمتری داشته باشه ، گفتم اگه کسی هویه و لاک کنارش نداشت:1. (26):
با سپاس

خواهش میکنم. خوب آموزشش رو کامل میگذاشتید قبل از اینکه من بگذارم دوستان هم استفاده میکردند :wink:

javadshahvand
14-11-15, 09:19
امید جان ممنون اما من این مشکلات رو همیشه با تعویض تسمه ردیفش میکنم

AMD>INTEL
14-11-15, 09:27
امید جان ممنون اما من این مشکلات رو همیشه با تعویض تسمه ردیفش میکنم

این باز نشدن ربطی به تسمه نداره و اکثر مواقع با عوض کردن تسمه جواب نمیده .

amirpcp30
15-11-15, 15:11
خواهش میکنم. خوب آموزشش رو کامل میگذاشتید قبل از اینکه من بگذارم دوستان هم استفاده میکردند :wink:
سلام مجدد
دوستان سالها قبل گذاشته بودند
Only the registered members can see the link
پست 81 هم لینک گذاشتند و کامل تر توضیح دادند
بنده هم نظرم رو گفتم که کاغذ هم میشه گذاشت راه های دیگه هم هست مثل همون که دوستمون در پست 81 لینک دادند اما بنده شخصا تست نکردم:give_rose:
غیر از لایتون سی دی درایو های دیگه هم هست که باز هم همین راه حلشون هست:1. (26):
با سپاس از شما :11():

AMD>INTEL
15-11-15, 15:27
سلام مجدد
دوستان سالها قبل گذاشته بودند
Only the registered members can see the link
پست 81 هم لینک گذاشتند و کامل تر توضیح دادند
بنده هم نظرم رو گفتم که کاغذ هم میشه گذاشت راه های دیگه هم هست مثل همون که دوستمون در پست 81 لینک دادند اما بنده شخصا تست نکردم:give_rose:
غیر از لایتون سی دی درایو های دیگه هم هست که باز هم همین راه حلشون هست:1. (26):
با سپاس از شما :11():

آموزش باید همراه توضیحات کامل و عکسهای مختلف باشه . هر درایوی که دارای محفظه بالا باشه میتونه این کار انجام بشه . دلیل اشاره به لایتون هم به این دلیل هست که عکسها متعلق به این سری هست .

amirpcp30
15-11-15, 15:35
آموزش باید همراه توضیحات کامل و عکسهای مختلف باشه . هر درایوی که دارای محفظه بالا باشه میتونه این کار انجام بشه . دلیل اشاره به لایتون هم به این دلیل هست که عکسها متعلق به این سری هست .
درست اما کسی که در گوگل به این مطلب میرسه شاید به دلیل دیدن مارک لایتون در عنوان ، در فکرش این باشه که با این مطلب سی دی درایو خودش رو نتونه تعمیر کنه و از مطلب خوب شما بی بهره بمونه:1. (26):

AMD>INTEL
15-11-15, 16:09
درست اما کسی که در گوگل به این مطلب میرسه شاید به دلیل دیدن مارک لایتون در عنوان ، در فکرش این باشه که با این مطلب سی دی درایو خودش رو نتونه تعمیر کنه و از مطلب خوب شما بی بهره بمونه:1. (26):

شما و دیگر دوستان هم مطلب مفیدی داشتید به اشتراک بگذارید :1. (23):.

olden
16-11-15, 09:46
پس این اختلاف سطح باعث گیر کردن در درایو میشه؟یعنی زیاد به تسمه یا کش مربوط نیست!

AMD>INTEL
16-11-15, 12:59
پس این اختلاف سطح باعث گیر کردن در درایو میشه؟یعنی زیاد به تسمه یا کش مربوط نیست!

اختلاف سطح نیست . آهنربایی شدن بیش از حد قسمت فلزی باعث این مسئله هست .