PDA

مشاهده نسخه کامل : داغ شدن سریع cpu ولی خنک بودن سیال

AMD>NVIDIA
09-11-15, 20:02
سلام دوستان خسته نباشید

من یه واتر کولینگ دستی ساختم با واتر بلاک دستی طراحی خودم از مس خالص عکسش اینجا هست

Only the registered members can see the link
از رادیاتور بخاری پراید استفاده کردم و دوتا فن 4.4 سی پیو با دور بالا 3000
هنوز فن خوب نتونستم بخرم
مشکل من اینه که وقتی سی پیو میره روی لود 50 % به بالا دماش سریع میرسه به 70 80 درجه و نهایت رو 85 وایمیسته این در صورتیه که آب خنکه هنوز
من احتما 95% میدم که از خمیر سیلیکون معمولی سرنگی طوسی رنگی باشه که زدم روی بلاک

رفتم یه خمیر سیلیکون ترمال رایت چیل فکتور 3 خریدم 28 تومن هنوز استفاده نکردم چون با یه بد بختی بلاک و رادیاتور رو بستم

سطح بلاک رو هم با سمباده 3000 صاف کردم بدون هیچ خط و خشی قطر بلاک از سطح سی پی پیو تا داخل 3 میل هست

به نظر شما مشکل از همین خمیر سیلیکون هست؟

AMD>INTEL
09-11-15, 20:10
اگر بلاک گرم نمیشه . ایراد به دلیل خمیر سیلیکون هست که هدایت گرمای سطح cpu به بلاک رو درست انجام نمیده .

AMD>NVIDIA
09-11-15, 20:18
میخوام این رادیاتور رو عوض کنم چه رادیاتی پیشنهاد میدی شما؟

AMD>INTEL
09-11-15, 20:27
میتونی از رادیات آماده انرمکس استفاده کنی EX240 Dual Fan Radiator

nima_hl
09-11-15, 20:27
سلام دوستان خسته نباشید

من یه واتر کولینگ دستی ساختم با واتر بلاک دستی طراحی خودم از مس خالص عکسش اینجا هست

Only the registered members can see the link
از رادیاتور بخاری پراید استفاده کردم و دوتا فن 4.4 سی پیو با دور بالا 3000
هنوز فن خوب نتونستم بخرم
مشکل من اینه که وقتی سی پیو میره روی لود 50 % به بالا دماش سریع میرسه به 70 80 درجه و نهایت رو 85 وایمیسته این در صورتیه که آب خنکه هنوز
من احتما 95% میدم که از خمیر سیلیکون معمولی سرنگی طوسی رنگی باشه که زدم روی بلاک

رفتم یه خمیر سیلیکون ترمال رایت چیل فکتور 3 خریدم 28 تومن هنوز استفاده نکردم چون با یه بد بختی بلاک و رادیاتور رو بستم

سطح بلاک رو هم با سمباده 3000 صاف کردم بدون هیچ خط و خشی قطر بلاک از سطح سی پی پیو تا داخل 3 میل هست

به نظر شما مشکل از همین خمیر سیلیکون هست؟

یکی از پارامترهای مهم عبور دما قطر است که 3 میلیمتر بنظرم خیلی زیاد است

عبور کولنت از داخل بلاک هم میتونه مهم باشه

به هر حال اول باید با خمیر خوب تست کنید اگر به نتیجه نرسید بلاک را اصلاح کنید

البته در جریان باشید که پردازنده 4790 در حالت لود دمای بالائی دارد و تقریبا با هیچ نوع خنک کننده معمولی نمیشه دمای آن را مثل پردازنده های قدیمی زیر 50 نگه داشت

AMD>NVIDIA
09-11-15, 20:38
یکی از پارامترهای مهم عبور دما قطر است که 3 میلیمتر بنظرم خیلی زیاد است

عبور کولنت از داخل بلاک هم میتونه مهم باشه

به هر حال اول باید با خمیر خوب تست کنید اگر به نتیجه نرسید بلاک را اصلاح کنید

البته در جریان باشید که پردازنده 4790 در حالت لود دمای بالائی دارد و تقریبا با هیچ نوع خنک کننده معمولی نمیشه دمای آن را مثل پردازنده های قدیمی زیر 50 نگه داشت
درسته
من نگفتم زیر 50 حد اقل بالای 60 نره من کلامم میندازم هوا
عبور کولنت خوبه سرعت و مقدارش
قطر رو میتونم ببرم بدم بکنه 2 میل بعدا این کار رو میکنم فعلا با خمیر جدید تست کنم ببینم چی میشه
من واسه کولنت از 2 لیتر آب مقطر و 0.5 لیتر ضد یخ ایرانول استفاده کردم با یه پمپ کواریوم 700 لیتر در ساعت که سرعتش خوبه نه زیاده نه کم راضیم بدون صدا و جم و جور

AMD>NVIDIA
13-11-15, 14:01
سلام دوستان
من مشکل رو فهمیدم از کجا بود.بلاک خوب با سی پی یو چفت نشده بود چون پیچ هاش درست سفت نشده بود وقتی دوباره باز کردم و بستم مشکل کاملا حل شد
امروزم خمیرش رو عوض کردم و چیل فکتور 3 زدم خیلی خوبه دماش رو نصبت به اون خمیر معمولی 10 درجه در حالت معمولی کم کرد و الان نهایت درجه در حالت لود به 60 نهایت تا 62 میرسه