PDA

مشاهده نسخه کامل : نظارت شرکت آواژنگ در رابطه با قیمت گذاری

ATER
08-11-15, 23:33
سلام

چه عجب آواژنگ بعد از N ماه کیس های Master Case رو وارد کرد.
ولی چرا همش رو دادید به فروشگاه X در بازار رضا ؟(فروشگاهش رو میشناسم بخواید اسمش رو میگم)
که این آقا هم بجای این که مدل Cooler master mastercase pro 5 رو به قیمت 460 تومن بده داره 620 تومن میده ؟؟؟!!!!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
نمیدونستم آواژنگ مدافع حقوق احتکار هست !
چرا به همه ی نمایندگی هاتون میگید این کیس 460 قیمت داره بعد 90% بار رو میدید به یه نفر که اون هم به هر قیمتی که میخواد بفروشه ؟؟؟؟
من سر این این کیس ، کیس خودم رو فروختم ، چون فکر میکردم حرف شما ، حرف هست و عوض نمیشه ولی.....
شما یه چیزی میگید 100 نفر روی حرفتون حساب میکنن و برای چند ماه آینده برنامه ریزی میکنن آخه مگه هردمبیلی هست ؟:1. (27):

رفتم فروشگاه طرف
میگم قیمت.
میگه 620 فقط هم یدونه دارم.!!!!!!!!!
میگه چرا 620 مگه قرار نبود 460 باشه
میگه همینی که هست میتونی از جای دیگه پیدا کنی برو بخر . :1. (27):

حداقل نمیتونید نظارت روی قیمت گذاری رو داشته باشید همه کیس هارو به یک نفر ندید که خریدار این وسط قربانی بشه!

طرف خیالش راحت هست هرچقدر قیمت رو بالا ببره رقیبی نداره ، البته به لطف شما.

Avajang
08-11-15, 23:40
سلام

چه عجب آواژنگ بعد از N ماه کیس های Master Case رو وارد کردید.
ولی چرا همش رو دادید به فروشگاه X در بازار رضا ؟(فروشگاهش رو میشناسم بخواید اسمش رو میگم)
که این آقا هم بجای این که مدل Cooler master mastercase pro 5 رو به قیمت 460 تومن بده داره 620 تومن میده ؟؟؟!!!!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
چرا به همه ی نمایندگی هاتون میگید این کیس 460 قیمت داره بعد 90% بار رو میدید به یه نفر که اون هم به هر قیمتی که میخواد بفروشه ؟؟؟؟
من سر این این کیس ، کیس خودم رو فروختم ، چون فکر میکردم حرف شما ، حرف هست و عوض نمیشه ولی.....
شما یه چیزی میگید 100 نفر روی حرفتون حساب میکنن و برای چند ماه آینده برنامه ریزی میکنن آخه مگه هردمبیلی هست ؟:1. (27):

رفتم فروشگاه طرف
میگم قیمت.

حداقل نمیتونید نظارت روی قیمت گذاری رو داشته باشید همه کیس هارو به یک نفر ندید که خریدار این وسط قربانی بشه!

با سلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا بصورت خصوصی جزئیات را ارسال کنید با بخش مارکتینگ مطلب را در میان بگذاریم و جواب شما را در اسرع وقت اعلام کنیم .
با تشکر :11():

ATER
08-11-15, 23:58
اطلاعات پیام خصوصی برای شفاف سازی موضوع برای بازدید کنندگان.
البته قسمت های ستاره داره سانسور شده.

سلام خسته نباشید.

تهران چهار راه ولیعصر بازار/پاساژ رضا ،******* 90% بار کیس های Cooler master Mastercase 5 و Cooler master Mastercase pro 5 رو خریده و من همین امشب ساعت 18 قیمت گرفتم مدل Cooler master Mastercase pro 5 میداد 620 تومن و خودش هم قبول دادشتن که فقط خودش بین کل فروشگاه ها این محصول رو داره ، گرچه من از 3 فروشگاه دیگه هم پرسیدم این موضوع رو قبول داشتن که فقط ایشون از این محصول داره ، یکیشون آقای ***** از مجموعه ********.

اگر غیر این هست و گفته های بنده صحت نداره شما آدرس بدید من برم با قیمت اصلیش که 460 تومن هست خرید کنم.

منتظر پاسخ گویی شما هستم.

Avajang
09-11-15, 00:06
اطلاعات پیام خصوصی برای شفاف سازی موضوع برای بازدید کنندگان.
البته قسمت های ستاره داره سانسور شده.

در اسرع وقت سوالات شما پیگیری و جوابشون اعلام میشود .

momo000000
09-11-15, 00:08
اون 2 تا فروشگاه که با هم هستن و خیلی وضعیت وخیمی دارن بر عکس ظاهر زیبایی که فروشگاهشون دارن حدود 1 ماه پیش نزدیک بود با هاشون درگیر بشم
بیشتر هم توضیح نمیدم ولی گفتم که بدونید

ATER
11-11-15, 00:06
امروز فروشگاه ****** بودم و من رو شناخت و خیلی هم از من ناراحت بود که چرا همچین کاری کردم. 20 دقیق با هم بحث کردم.و لپ کلامش این بود.
"""من که ریسک این رو کردم 80(نمیدونم دقیق گفت یا نه) تا کیس رو یک جا گرفتم حق دارم این مقدار بالای قیمت بفروشم.
من قیمت خریدم از آواژنگ 460 تومن بوده و اصلا همه به شما اشتباه کردن قیمت دادن 460 ، فروش به مصرف کننده 600 تا 620 هست ! (گرچه من بارو نکردم)
آواژنگ هم کاری نمیتونه بکنه چون من همه این 80 تا رو از گلدینگ دبی آواژنگ خریدم و دفتری که توی ایران هست فقط خدمات و پشتیبانی هست و اصلا حقی نداره که بخواد کاری بکنه.
شما همتون همه جا جنس بالا قیمت میخرید ، چرا سر این کیس این جوری شما نارحت شدید؟"

Avajang
11-11-15, 00:21
امروز فروشگاه ****** بودم و من رو شناخت و خیلی هم از من ناراحت بود که چرا همچین کاری کردم. 20 دقیق با هم بحث کردم.و لپ کلامش این بود.
"""من که ریسک این رو کردم 80(نمیدونم دقیق گفت یا نه) تا کیس رو یک جا گرفتم حق دارم این مقدار بالای قیمت بفروشم.
من قیمت خریدم از آواژنگ 460 تومن بوده و اصلا همه به شما اشتباه کردن قیمت دادن 460 ، فروش به مصرف کننده 600 تا 620 هست ! (گرچه من بارو نکردم)
آواژنگ هم کاری نمیتونه بکنه چون من همه این 80 تا رو از گلدینگ دبی آواژنگ خریدم و دفتری که توی ایران هست فقط خدمات و پشتیبانی هست و اصلا حقی نداره که بخواد کاری بکنه.
شما همتون همه جا جنس بالا قیمت میخرید ، چرا سر این کیس این جوری شما نارحت شدید؟"

سلام مجدد خدمت شما
مواردی که در پست قبل مطرح کرده بودید به بخش مارکتینگ آواژنگ منتقل میشه و به محض پیگیری های بخش مارکتینگ در تاپیک اطلاع رسانی میشود . چون مورد شما مربوط به بخش مارکتینگ آواژنگ میباشد نه خدمات آواژنگ .

ATER
11-11-15, 10:56
راستی یکی هم آخر بحث مارسید که یه پسر جوانی بود که هی حرف این آقا رو تایید میکرد بعد هم برگشت گفا این مسئول اصلی مارکتینگ آواژنگ هست.گرچه من باورم نشد ولی....​

ATER
11-11-15, 19:50
راستی یکی هم آخر بحث مارسید که یه پسر جوانی بود که هی حرف این آقا رو تایید میکرد بعد هم برگشت گفا این مسئول اصلی مارکتینگ آواژنگ هست.گرچه من باورم نشد ولی....​

این مورد رو برسی کردم اون پسره اصلا برای آواژنگ کار نمیکرده.

هنوز از آواژنگ پاسخی داده نشده.
احتمالا منتظر هست این 4 تا کسی هم که توی بازار مونده تموم بشه و بگن: کی بود کی بود من نبودم.:whistle:

Avajang
11-11-15, 20:03
این مورد رو برسی کردم اون پسره اصلا برای آواژنگ کار نمیکرده.

هنوز از آواژنگ پاسخی داده نشده.
احتمالا منتظر هست این 4 تا کسی هم که توی بازار مونده تموم بشه و بگن: کی بود کی بود من نبودم.:whistle:

دوست عزیز موارد مطرح شده شما به بخش مارکتینگ آواژنگ منتقل شده هر وقت به ما جواب رو ابلاغ کنند ما هم جواب را در تاپیک منتشر میکنیم .

nima_hl
12-11-15, 02:06
سلام

چه عجب آواژنگ بعد از N ماه کیس های Master Case رو وارد کرد.

رفتم فروشگاه طرف
میگم قیمت.

سلام

فکر میکنم میدونم کدام فروشگاه را میگید خودم هم سالها پیش سر یک فن کولر مستر باهاش کنتاکت داشتم البته اون موقع محصولات کولر مستر را شرکت دریا کامپیوتر وارد میکرد

بهر حال فروشگاههای بازار رضا بالای روزی 1 میلیون کرایشونه و باید به هر شکلی شده این کرایه را در بیارند

به همین جهت این بازار به بازار دزدها معروف شده :1. (28):

نمیخوام از فروشنده دفاع کنم ولی تو این وضعیت شیر تو شیر اگر نتونی یه همچین سودهائی در بیاری باید در دکون را تخته کنی

خود من سالها توی بازار ولیعصر قطعه های اند با 3-4 تومن استفاده فروختم آخرش دکون را بستم الان اومدم توی یه شهر دور کارمندی

ATER
14-11-15, 22:44
هنوز که از آواژنگ خبری نرسیده.
هنوز منتظر پاسخ منطقی هستم.

Avajang
15-11-15, 19:55
هنوز که از آواژنگ خبری نرسیده.
هنوز منتظر پاسخ منطقی هستم.

سلام دوست عزیز موضوع در حال پیگیری میباشد به محض پاسخگویی و ابلاغ به ما در تاپیک اعلام میشه .

ATER
17-11-15, 19:17
دوستان 8 روز از ایجاد تاپیک گذشته و هنوز آواژنگ جوابی نداده.
آزمایش DNA هم بود تا حالا جوابش از آلمان رسیده بود!!!!
کندی و بی توجهی در پاسخ گویی به مصرف کننده خودش نشان از عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول آوژنگ هست.
در صورتی که خودشون همیچین ادعاهایی دارن.
Only the registered members can see the link

الان نماینده آواژنگ تو فروم شهر سخت افزار میاد میگه:

موضوع در حال پیگیری میباشد به محض پاسخگویی و ابلاغ به ما در تاپیک اعلام میشه . :lol:

Avajang
17-11-15, 19:31
کندی و بی توجهی در پاسخ گویی به مصرف کننده خودش نشان از عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول آوژنگ هست.

موضوع در حال پیگیری میباشد به محض پاسخگویی و ابلاغ به ما در تاپیک اعلام میشه .
:lol:

سلام
دوست گرامی قبلا هم خدمت شما عرض کردم سوال و مورد مطرح شده توسط شما مربوط به قسمت مارکتینگ آواژنگ میباشد . سوالات فنی کاربران در انجمن پشتیبانی به سرعت پاسخ داده میشه . مورد شما در حیطه مسئولیت قسمت خدمات آوژنگ نیست و به بخش مارکتینگ منتقل شده و پس از پیگیری هاشون به ما جواب میدهند و ما در این تاپیک خدمت شما ارائه میدیدم .
باز بابت تاخیر در ارائه پرسش شما در مورد قیمت قطعه مورد نظرتون عذر میخواهیم .
با تشکر

nima_hl
17-11-15, 20:52

موضوع در حال پیگیری میباشد به محض پاسخگویی و ابلاغ به ما در تاپیک اعلام میشه .
:lol:

دوست گرامی شما اگر میخواهید کیس را به قیمت واقعی تهیه کنید فقط یک راه دارید

فردا به فروشگاه برید و بفرمائید که "میخواهم از دستتون به تعزیرات حکومتی شکایت کنم" به احتمال 99% با گفتن این جمله جادوئی کیس به قیمت مورد نظرتون براتون فاکتور میشه و تمام

اگر فروشنده راه نیامد برید تعزیرات و یک شکایت بنویسید تا بزنند پدر صاحابشو پیش چشمش بیارند ( البته اینترنتی و تلفنی هم میتونید شکایت کنید که توی سایت تعزیرات (Only the registered members can see the link)همش هست )

غیر از این عمل کنید دستتون به جائی نمیرسه حال خود دانید

Avajang
17-11-15, 21:34
پیگیری های انجام شده در مورد سوال شما درباره نحوه قیمت گزاری ها . فردا یک جلسه برگزار میشه در شرکت آواژنگ که مورد شما هم قرار هست مطرح شود . نتیجه جلسه و پاسخ شما پسفردا در همین تاپیک اعلام میشود .
با تشکر

momo000000
17-11-15, 22:53
پیگیری های انجام شده در مورد سوال شما درباره نحوه قیمت گزاری ها . فردا یک جلسه برگزار میشه در شرکت آواژنگ که مورد شما هم قرار هست مطرح شود . نتیجه جلسه و پاسخ شما پسفردا در همین تاپیک اعلام میشود .
با تشکر

با سلام
خوهشا این مورد دوستمون رو که پیگیری میکنید یکمقدار هم به وضعیت مثلاً نماینده آواژنگ تو بازار رضا برسید
کلاً یوقتی کار با برند گیگا داریم(قصد خرید از این برند) گیر این فروشگاه تو بازار رضا هستیم

Avajang
17-11-15, 23:07
با سلام
خوهشا این مورد دوستمون رو که پیگیری میکنید یکمقدار هم به وضعیت مثلاً نماینده آواژنگ تو بازار رضا برسید
کلاً یوقتی کار با برند گیگا داریم(قصد خرید از این برند) گیر این فروشگاه تو بازار رضا هستیم

سلام دوست عزیز : نام فروشگاه با توضیحات خصوصی کنید تا پیگیری های لازم انجام بشه .

M3RS4D 50062
18-11-15, 04:24
سلام ....

من مدت خیلی زیادی هست ک از بازار رضا خرید نمیکنم ... چون قیمت هاش نجومیه ... ولی پاساژ ایران باز ادم ترن ....
شما 2راه بیشتر نداری .... یا اینکه اشنا داشته باشی ک فکر میکنم نداری ....
یا اینکه باقدام کنی به از طریق تعزیرات ....

چیزه دیگه ای مد نظرم نیست ولی خوب این فشاری ک میاد از بالا میاد و ما تاوانشو میدیم ..... ای کاش ما ها ک انقد هزینه این بالاسریو میدیم لاقل یه مدتیم خودمون بریم اون بالا .... اش نخورده و دهن سوخته نشیم لاقل :1. (31):

Avajang
19-11-15, 11:23
سلام دوستان؛

ضمن پوزش از استارتر محترم، موضوع به دلیل اینکه در رابطه با رضایت مشتریان بود به طور مفصل و کامل پیگیری شد توسط تیم پشتیبانی و حتی دیروز جلسه ای در این رابطه برگزار شد. به دلیل همین پیگیری تاخیر پیش اومد که پوزش ما را پذیرا باشید. :11():

جریان ازین قرار هست که بار MasterCase Pro5 از قبل موجود بوده اما تمام شده به دلیل اینکه واردات و عرضه زیادی نشده بود. در این بین یک فروشگاه سفارش شخصی میزنه روی این کالا و باری را برای خودش خارج از برنامه عمومی شرکت سفارش میاره و طبیعی هست که چون فروشندگان دیگه فروختند و وجود تفاضا بدون عرضه چندجانبه و نظارت شده ایجاد میشه، قیمت این کالا رفته بالا و طبیعیه که فروشنده همچین کاری کرده. نمونه این موضوع سر گوشی های آیفونی هست که سری اول ف روشگاه ها میارند و تا زمانی که در بازار پر بشه، قیمتش در فروشگاه هایی که هست بالاست.

اما با توجه به اینکه این موضوع با سیاست های کلان شرکت در راستای رضایت مشتریان در تناقض هست، بعد از جلسات بسیار تصمیم بر این شد که نظارت بیشتری روی این موضوع انجام بشه و سفارشات شخصی فروشندگان با عرضه های عمومی شرکت هماهنگی بیشتری در آینده داشته باشد و عزیزانی که قصد خرید این کیس را دارند کمی شکیبا باشند، سفارشات گسترده تری از این کیس ثبت شده و طی دو ماه آینده در بازار و با قیمت معقول تری موجود خواهد شد.

بدون هیچ ادعایی، ما در جهت بهبود وضعیت بازار نا به سامان کامپیوتر داریم تلاش میکنیم و قطعاً گزارشات و خواسته های شما عزیزان به ما کمک خواهد کرد. :give_rose:

ATER
19-11-15, 12:32
سلام دوستان؛

ضمن پوزش از استارتر محترم، موضوع به دلیل اینکه در رابطه با رضایت مشتریان بود به طور مفصل و کامل پیگیری شد توسط تیم پشتیبانی و حتی دیروز جلسه ای در این رابطه برگزار شد. به دلیل همین پیگیری تاخیر پیش اومد که پوزش ما را پذیرا باشید. :11():

جریان ازین قرار هست که بار MasterCase Pro5 از قبل موجود بوده اما تمام شده به دلیل اینکه واردات و عرضه زیادی نشده بود. در این بین یک فروشگاه سفارش شخصی میزنه روی این کالا و باری را برای خودش خارج از برنامه عمومی شرکت سفارش میاره و طبیعی هست که چون فروشندگان دیگه فروختند و وجود تفاضا بدون عرضه چندجانبه و نظارت شده ایجاد میشه، قیمت این کالا رفته بالا و طبیعیه که فروشنده همچین کاری کرده. نمونه این موضوع سر گوشی های آیفونی هست که سری اول ف روشگاه ها میارند و تا زمانی که در بازار پر بشه، قیمتش در فروشگاه هایی که هست بالاست.

اما با توجه به اینکه این موضوع با سیاست های کلان شرکت در راستای رضایت مشتریان در تناقض هست، بعد از جلسات بسیار تصمیم بر این شد که نظارت بیشتری روی این موضوع انجام بشه و سفارشات شخصی فروشندگان با عرضه های عمومی شرکت هماهنگی بیشتری در آینده داشته باشد و عزیزانی که قصد خرید این کیس را دارند کمی شکیبا باشند، سفارشات گسترده تری از این کیس ثبت شده و طی دو ماه آینده در بازار و با قیمت معقول تری موجود خواهد شد.

بدون هیچ ادعایی، ما در جهت بهبود وضعیت بازار نا به سامان کامپیوتر داریم تلاش میکنیم و قطعاً گزارشات و خواسته های شما عزیزان به ما کمک خواهد کرد. :give_rose:

ببخشید دقیقا کدوم فروشندگان دیگه موجود کرده بودن که توی 1 ثانیه همش فروش رفت و فقط این فروشگاه تا 1 هفته موجود داشت هنوز؟؟ من همون شب به همه فروشگاهای بازار رضا و مزکر کامپیوتر ایران توی خیابان ولیعصر سر زدم هیچ کدوم نه داشتن ، نه آورده بودن ، نه فروخته بودن.
فقط و فقط فروشگاه **** از این کیس داشت و بقیه فروشگاهای بازار رضا سر این موضوع تاکید داشتن که فقط این آقا موجود داره ، که به گفته خود ایشون به دو سایت **** و *** هم چنتایی داده بود و بقیش رو خودش فروخته بود.
قیمت این کیس از همون اول 600 بود تا همین الان و نهایت بالا پایین شدن قیمتش 20 تومن بود.

دوستان دقیقا همان طور که تو پست شمار 10 گفتم : کی بود کی بود من نبودم:whistle:انشاالله دفعه بعدی.

Avajang
19-11-15, 12:52
ببخشید دقیقا کدوم فروشندگان دیگه موجود کرده بودن که توی 1 ثانیه همش فروش رفت و فقط این فروشگاه تا 1 هفته موجود داشت هنوز؟؟ من همون شب به همه فروشگاهای بازار رضا و مزکر کامپیوتر ایران توی خیابان ولیعصر سر زدم هیچ کدوم نه داشتن ، نه آورده بودن ، نه فروخته بودن.
فقط و فقط فروشگاه **** از این کیس داشت و بقیه فروشگاهای بازار رضا سر این موضوع تاکید داشتن که فقط این آقا موجود داره ، که به گفته خود ایشون به دو سایت **** و *** هم چنتایی داده بود و بقیش رو خودش فروخته بود.
قیمت این کیس از همون اول 600 بود تا همین الان و نهایت بالا پایین شدن قیمتش 20 تومن بود.

دوستان دقیقا همان طور که تو پست شمار 10 گفتم : کی بود کی بود من نبودم:whistle:انشاالله دفعه بعدی.

دوست عزیز،

وقتی که این قدر محترمانه و دوستانه گفته میشه که موضوع شما پیگیری شده، جلسه برگزار شده و ... و جریان این هست مطمئن باشید هدف ما کمک به شما و بهبود کیفیت بازار و رضایت شما هست نه فرافکنی. :11():

اما برای اینکه خیال شما راحت باشه، یک ماه - یک ماه نیم پیش این کیس موجود شده و فروشگاه احسان کامپیوتر هم برای نمونه داشتند و فروختند ازش. در بالا هم توضیح داده شد که در این مقطع ایشون خارج از برنامه با سفارش شخصی این کیس را آوردند و فروختند و چون توی بازار نبوده و بقیه فروختند، قیمتش رفته بالا که ما سعی میکنیم در آینده هماهنگی و نظارت بیشتری روی سفارشات شخصی مغازه ها و شرکت ها و برنامه عمومی شرکت باشه تا این کمبود در بازار کمتر بشه. این موضوع هم چیزی نیست که متخص کالاهای سخت افزاری یا گیگابایت باشه فقط، مثال واضحش هم چیزی هست که شما روی سامسونگ و هواوی و اپل و ... هم میبینید که زمانی که یه کالایی نیست بر اساس عرضه و تقاضا قیمت ها بالا پایین میشند. یا حتی در بازار کشور، زمانی که L90 اتوماتیک بهمن و اسفند سال پیش کمبود داشت در تولید، قیمت نجومی پیدا کرده بود.

قیمتش هم بار قبلی حدود میانگین 500 تومن فروش رفته، طبق آماری که من از فاکتور ها دارم میبینم و قطعاً قیمتی معقول تر با عرضه عمومی این کیس خواهید دید. البته توجه داشته باشید که دلار هم در این دو سه هفته گرون تر شده ... :give_rose:

ATER
19-11-15, 14:48
اما برای اینکه خیال شما راحت باشه، یک ماه - یک ماه نیم پیش این کیس موجود شده و فروشگاه احسان کامپیوتر هم برای نمونه داشتند و فروختند ازش. در بالا هم توضیح داده شد که در این مقطع ایشون خارج از برنامه با سفارش شخصی این کیس را آوردند و فروختند و چون توی بازار نبوده و بقیه فروختند، قیمتش رفته بالا که ما سعی میکنیم در آینده هماهنگی و نظارت بیشتری روی سفارشات شخصی مغازه ها و شرکت ها و برنامه عمومی شرکت باشه تا این کمبود در بازار کمتر بشه. این موضوع هم چیزی نیست که متخص کالاهای سخت افزاری یا گیگابایت باشه فقط، مثال واضحش هم چیزی هست که شما روی سامسونگ و هواوی و اپل و ... هم میبینید که زمانی که یه کالایی نیست بر اساس عرضه و تقاضا قیمت ها بالا پایین میشند. یا حتی در بازار کشور، زمانی که L90 اتوماتیک بهمن و اسفند سال پیش کمبود داشت در تولید، قیمت نجومی پیدا کرده بود.

قیمتش هم بار قبلی حدود میانگین 500 تومن فروش رفته، طبق آماری که من از فاکتور ها دارم میبینم و قطعاً قیمتی معقول تر با عرضه عمومی این کیس خواهید دید. البته توجه داشته باشید که دلار هم در این دو سه هفته گرون تر شده ... :give_rose:

موضوع این هست من از چندین وقت پیش از نماینده های شما قول 10 تا 30 آبان ماه رو برای ورود این کیس گرفته بودم و 2 تا از نماینده های شما ادعا میکردن که تا او زمان میاد و حتما ما هم میاریم و هیچ کدوم هم حرفی از این که قبلا موجود شده بوده رو نمیزدن.
جالبه قبلا که موجود شده هیچ کدوم از سایت های فروش قطعه مثل لیون کامپیوتر ، آریا کامپیوتر ، مازستا و.. توی لیست قطعات به زودی قرار ندادن ، ولی برای این آقا که به قول شما خارج از برنامه تهیه کرده همه این دو کیس رو لیست کردن ، گرچه فقط مازستا و آریا کامپیوتر موجود کرد که خودشون هم از فروشگاه *** خریدن (چون شما همه بار رو داده بودید به فروشگاه ***)
کاملا مشخص هست که این 50 خورده ای که وارد شده اولین سری این دو کیس بوده ، قبلا از این هم اصلا وارد نشده.
شما هم برای گرون فروختن کیس ها و پایین آوردن انتظار مصرف کننده از قیمت مناسب همه ی بار رو به یه فروشگاه فروختید که اگر هم دست شما یه وقت (مثل الان) رو شد مقصر نباشید.
شما میتوند تا هر وقت دوست دارید حرف های بنده رو انکار کنید ولی چیزی که مشخصه "دروغ گویی شما نسبت به قیمت این دو کالا به نماینده هاتو" + "دست داشتن مستقیم و غیر مستقیم شما در بالا بردن قیمت یه جنس" و "احتکار"
هست.
برای من همه موضوع واضح هست ، ولی بقیه دوستان خودشون میتونن قضاوت کنن ، دوستان باورتون نمیشه یک سر برید بازار رضا و مرکز کامپیوتر ایران و از فروگا ها سوال کنید.

alphabeta
19-11-15, 16:53
سلام
من اولین باره که اینجا نظر میدم .ئ
من این موضوع رو که کاربر ATER مطرح کردند خوندم و به نظرم دقیقا ایشون درست میگن.که از ظرف خیلی سایت های دیگه و فروشگاه های دیگه داره اعمال میشه.
مثلا سایت لیون کامپیوتر میاد تمام کیس های corsair رو میخره و با 100 تومان - 200 تومان بالاتر میشفروشه. من چند ماه پیش کیس corsair 900d رو میخواستم بخرم، فقط لیون کامپیوتر داشت. زنگ زدم تخت جمشید گفت همشو لیون برداشته. اونم با قیمت های سر سام آور میفروخت و از قیمت دلاریش 200-250 تومان گرونتر بود ( با حساب بار و گمرک و سود و ... ). بعد از یک مدت بیخیال شدم و کیس hafx خریدم. بعد از یک مدتی که حسابی سود کردن به اسم فروش ویژه یهو میبینی که 200 تومان تخفیف میخوره و اسمش اینکه که به فکر مشتری هستند.
این روند فروش انحصاری باعث میشه که فرشنده هر قیمتی که دلش بخواد بفروشه. همین موضوع رو روی سایت های دیگه و فروشگاه های دیگه میشه فهمید. شما نگاه کنید هر فروشگاهی که یک جنس رو احتکار میکنه قیمت رو سرسام آور میاره بالا. الان ماردبورد های سری Asus z10pe d16 WS رو نگاه کنید. تا چند وقت پیش *** توی پاساژ ایران به صورت انحصاری داشت و قیمت 2800 میداد. این مادربورد دو سی پی یو میخوره و قیمت اصلیش خیلی پایین تره. از چند روز پیش که یکی از فروشگاه های بازار رضا این مادربورد رو آورده قیمتش از 2800 رسیده به 2400. جالب اینجاست که قیمت این مادربورد قبل از سال 94 یعنی دقیقا یک هفته به عید نوروز تو یکی از سایت ها 2050 تومان بود که پولم جور نشد بخرمش.
به این کار در قدیم میگفتن احتکار و پدر صاحب طرف و در میاوردن. اما الان اسمهای دیگه ای روش میذارن. شما نگاه کنید هر مغازه ای میاد کل بار یک نمایندگی رو میخره و به اسم سرمایه گذاری با چند برار سود میفروشه و بعد از اینکه حسابی سود کرد با قیمت عادی خوش میفرسته تو بازار.
نمیدونم دوستان تو تغییر قیمت های رم هستند یا نه. رم جی اسکیل DDR4 یک شبه قیمتش نصف شد. دلیلش این بود که نماینده اصلیش عقیق رایانه فقط میاورد. بعد یک فروشگاه تو بازار رضا و آواژنگ همزمان رم وارد کردند و به صورت کاملا اتفاقی ( یک وقت فکر نکنید سود بالا میگرفتن) قیمت رم DDR4 32 gb از 1400 رسید به 910 تومان. شما نگاه کنید چه سودی توش بوده تا حالا. الان هم اختلاف قیمت رم ها بین نماینده ها شده دعوا و هر روز رم ddr4 داره به یک قیمتی فروخته میشه.
کلا ای موضوع تو بازار کامپیوتر خیلی داره باب میشه. من خودم فقط چند نفرو تو این بازار و سایت های قبول دارم که ادمهای بسیار منصفی هستند و بسیار شریف. از اونا راجع این موضوع پرسیدم و اونا هم حرف منو تایید کردن.
امیدوارم همه فروشنده ها انصاف رو رعایت کنند و این موضوع رو بفهمن که اگر قیمت مناسب بدن مشتری بیشتری دارن.
خدا قوت.

ATER
19-11-15, 18:24
سلام
من این موضوع رو که کاربر ATER مطرح کردند خوندم و به نظرم دقیقا ایشون درست میگن.که از ظرف خیلی سایت های دیگه و فروشگاه های دیگه داره اعمال میشه.
مثلا سایت لیون کامپیوتر میاد تمام کیس های corsair رو میخره و با 100 تومان - 200 تومان بالاتر میشفروشه. من چند ماه پیش کیس corsair 900d رو میخواستم بخرم، فقط لیون کامپیوتر داشت. زنگ زدم تخت جمشید گفت همشو لیون برداشته. اونم با قیمت های سر سام آور میفروخت و از قیمت دلاریش 200-250 تومان گرونتر بود ( با حساب بار و گمرک و سود و ... ). بعد از یک مدت بیخیال شدم و کیس hafx خریدم. بعد از یک مدتی که حسابی سود کردن به اسم فروش ویژه یهو میبینی که 200 تومان تخفیف میخوره و اسمش اینکه که به فکر مشتری هستند.
این روند فروش انحصاری باعث میشه که فرشنده هر قیمتی که دلش بخواد بفروشه. همین موضوع رو روی سایت های دیگه و فروشگاه های دیگه میشه فهمید. شما نگاه کنید هر فروشگاهی که یک جنس رو احتکار میکنه قیمت رو سرسام آور میاره بالا. الان ماردبورد های سری Asus z10pe d16 WS رو نگاه کنید. تا چند وقت پیش *** توی پاساژ ایران به صورت انحصاری داشت و قیمت 2800 میداد. این مادربورد دو سی پی یو میخوره و قیمت اصلیش خیلی پایین تره. از چند روز پیش که یکی از فروشگاه های بازار رضا این مادربورد رو آورده قیمتش از 2800 رسیده به 2400. جالب اینجاست که قیمت این مادربورد قبل از سال 94 یعنی دقیقا یک هفته به عید نوروز تو یکی از سایت ها 2050 تومان بود که پولم جور نشد بخرمش.
به این کار در قدیم میگفتن احتکار و پدر صاحب طرف و در میاوردن. اما الان اسمهای دیگه ای روش میذارن. شما نگاه کنید هر مغازه ای میاد کل بار یک نمایندگی رو میخره و به اسم سرمایه گذاری با چند برار سود میفروشه و بعد از اینکه حسابی سود کرد با قیمت عادی خوش میفرسته تو بازار.
نمیدونم دوستان تو تغییر قیمت های رم هستند یا نه. رم جی اسکیل DDR4 یک شبه قیمتش نصف شد. دلیلش این بود که نماینده اصلیش عقیق رایانه فقط میاورد. بعد یک فروشگاه تو بازار رضا و آواژنگ همزمان رم وارد کردند و به صورت کاملا اتفاقی ( یک وقت فکر نکنید سود بالا میگرفتن) قیمت رم DDR4 32 gb از 1400 رسید به 910 تومان. شما نگاه کنید چه سودی توش بوده تا حالا. الان هم اختلاف قیمت رم ها بین نماینده ها شده دعوا و هر روز رم ddr4 داره به یک قیمتی فروخته میشه.
کلا ای موضوع تو بازار کامپیوتر خیلی داره باب میشه. من خودم فقط چند نفرو تو این بازار و سایت های قبول دارم که ادمهای بسیار منصفی هستند و بسیار شریف. از اونا راجع این موضوع پرسیدم و اونا هم حرف منو تایید کردن.
امیدوارم همه فروشنده ها انصاف رو رعایت کنند و این موضوع رو بفهمن که اگر قیمت مناسب بدن مشتری بیشتری دارن.
خدا قوت.
درست میفرمایید برای بقیه قطعات هم این مشکلات هست ولی 90% بازاری ها ***** هستن و فقط و فقط مصرف کننده رو به چشم یه کیسه پول میبینن ، مقصر این جا نماینده فروش هست که کل بار رو میده به یک نفر که اون هم هر کاری میخواد بکنه.

انگار بمب اتم بدی دست داعش :|

Hessam II
20-11-15, 10:05
سلام - دوستان اگر به این موضوع گرانفروشی دید گسترده تری داشته باشیم، می بینیم نه فقط در حوزه ی کیس و کامپیوتر و ... ، بلکه در تمامی محصولات مصرفی کشور نفوذ کرده و امروزه جلوگیری ازش کار دشواری شده...

تنها راه پیشگیریش هم ابتدا توکل بر خدا و سپس فرهنگسازی درست و صحیح هست. یک مشکل ریشه ای دست 4 نفر نیست که امر به معروف و نهی از منکر کنیم و مشکل حل شه! بلکه دست یک ملت یا جامعه هست.

اینکه فقط و فقط بیایم به قیمت یک فروشنده و یک محصول خاص گیر بدیم کاری از پیش نمی بره... قطعاً اون فروشنده هم دقدقه و مشکلات خاص خودش رو داره و بدون شک هم هزینه های بسیار زیادی داره که ماها ازش مطلع نیستیم و قطعاً شما اگر جای اون فروشنده بودین با وجود مشکلاتی که سر راه شما بود، شاید دست به یک سری کارهای دیگه می زدید!
یک فروشنده وقتی سرمایه ی عظیمی رو در یک تجارت میذاره و مثل این کیس کالا رو به انحصار در میاره، پیش بینیش از ماحصل سود فروش، یک عددی هست که اون عدد، بیانگر هدف و نتیجه ی سرمایه گذاری هست. قاعدتاً هر انسانی هر چی سود بیشتری عایدش بشه، خوشحال تر خواهد بود و کسی از پول بدش نمیاد...

اشتباه نگیرید! بنده قصد دفاع از گرانفروشی یا دفاع از همکار خودم رو نمی کنم و قطعاً هم سخیف نمی کنم سطح کسب و کار و امثال اینگونه تجارت ها رو که خودم هم باهاش درگیرم.
من دارم میگم این مشکل ریشه ای، گسترده تر و عمیق تر از این حرفاست که بخوایم به قیمت یک فروشنده ی خاص و یک محصول خاص گیر بدیم...

متاسفانه جامعه ی ما به سمتی پیش رفته که وقتی کالایی اولین بار وارد کشور میشه، قیمتش از حد متعارف کمی متجاوز کرده هست. این موضوع تا جایی در کشور ما پیشرفته که به امری طبیعی و عادی بدل شده.
البته ناگفته نماند حتی در خارج از کشور ما هم وقتی یک کمپانی محصولی رو عرضه می کنه به بازار، قطعاً کمی سود بیشتری برای خودش در نظر می گیره در ابتدای عرضه اون کالا به بازار و بعد به مرور و با معرفی نسل جدید از اون کالا، قیمت نسل قبلی رو آرام آرام کاهش میده... اما خب در کشور ما شاید این موضوع، پر رنگ تر و بیشتر به ضرر خریداران بوده...

خلاصه اینکه بنده هم با شما تا حدی موافق هستم که نباید بیش از حد متعارف قیمت بالا فروخت و از شرایط موجود، سو استفاده کرد. کمی هم بایست خودمون رو جای فروشنده بذاریم تا بعد بتونیم در کل قضاوت صحیح و منصفانه ای داشته باشیم...

ghaffariafra
20-11-15, 15:49
چارش یه کمپین خرید فلان محصول با گارانتی فلان ممنوع است هستش

دوستان باید بین مردم فرهنگ سازی بشه که یه محصول رو که بدون دلیل دارن با سودهای بسیار زیاد به مردم میفروشن نباید اون محصولو خرید

شما به کشورهای پیشرفته نگاه کنید خودتون متوجه قضیه میشید
این قضیه بحثش زیاده که جاش اینجا نیست

ATER
20-11-15, 20:48
چارش یه کمپین خرید فلان محصول با گارانتی فلان ممنوع است هستش

دوستان باید بین مردم فرهنگ سازی بشه که یه محصول رو که بدون دلیل دارن با سودهای بسیار زیاد به مردم میفروشن نباید اون محصولو خرید

شما به کشورهای پیشرفته نگاه کنید خودتون متوجه قضیه میشید
این قضیه بحثش زیاده که جاش اینجا نیست
موافق هستم
اگر یه شخصی یا نهادی باشه قطعات رو وارد کنه و فقط پول گمرک + قیمت دلاریش به روز + هزینه آنبارش + کمی سود به مردم برسونه خیلی به نفع ما میشه از اون طرف یا خدمات شرکت های گارانتی کننده بالا میره یا کلا جمع میکنن .
بعضی ها میگن دیجی کالا میخواد با آمازون همکاری کنه:1. (26):

Avajang
21-11-15, 09:32
موضوع این هست من از چندین وقت پیش از نماینده های شما قول 10 تا 30 آبان ماه رو برای ورود این کیس گرفته بودم و 2 تا از نماینده های شما ادعا میکردن که تا او زمان میاد و حتما ما هم میاریم و هیچ کدوم هم حرفی از این که قبلا موجود شده بوده رو نمیزدن.
جالبه قبلا که موجود شده هیچ کدوم از سایت های فروش قطعه مثل لیون کامپیوتر ، آریا کامپیوتر ، مازستا و.. توی لیست قطعات به زودی قرار ندادن ، ولی برای این آقا که به قول شما خارج از برنامه تهیه کرده همه این دو کیس رو لیست کردن ، گرچه فقط مازستا و آریا کامپیوتر موجود کرد که خودشون هم از فروشگاه *** خریدن (چون شما همه بار رو داده بودید به فروشگاه ***)
کاملا مشخص هست که این 50 خورده ای که وارد شده اولین سری این دو کیس بوده ، قبلا از این هم اصلا وارد نشده.
شما هم برای گرون فروختن کیس ها و پایین آوردن انتظار مصرف کننده از قیمت مناسب همه ی بار رو به یه فروشگاه فروختید که اگر هم دست شما یه وقت (مثل الان) رو شد مقصر نباشید.
شما میتوند تا هر وقت دوست دارید حرف های بنده رو انکار کنید ولی چیزی که مشخصه "دروغ گویی شما نسبت به قیمت این دو کالا به نماینده هاتو" + "دست داشتن مستقیم و غیر مستقیم شما در بالا بردن قیمت یه جنس" و "احتکار"
هست.
برای من همه موضوع واضح هست ، ولی بقیه دوستان خودشون میتونن قضاوت کنن ، دوستان باورتون نمیشه یک سر برید بازار رضا و مرکز کامپیوتر ایران و از فروگا ها سوال کنید.

دوست عزیز،

میتونید برید و سوال کنید از فروشگاهی که نام برده شد، این کیس را قبلاً فروختند به تعداد محدود ایشون. پس این بحثی که شما میگید نیست. :1. (26):

در ادامه هم یک جریان بسیار مهم و اصلی را مطرح میکنم که حتماً بخونید تا متوجه بشید جریان کاملاً چیه ...

سلام
خدا قوت.

صحبت های شما کاملاً درسته و منطقی و این فقط محدود به این صنف هم نیست توی همه صنف ها در همه جای دنیا نه فقط ایران به این شکل هست که عرضه و تقاضا قیمت را تعیین میکنند و حتی در خارج از کشور، بازار آزاد تری داریم و در موارد مهم هم به این شکل هست. اما اونجا رقابت جلوگیری میکنه معمولاً ازش. شما هم به موضوعی که در ادامه میگم توجه کنید ... :11():

درست میفرمایید برای بقیه قطعات هم این مشکلات هست ولی 90% بازاری ها ***** هستن و فقط و فقط مصرف کننده رو به چشم یه کیسه پول میبینن ، مقصر این جا نماینده فروش هست که کل بار رو میده به یک نفر که اون هم هر کاری میخواد بکنه.

انگار بمب اتم بدی دست داعش :|

دوست عزیز،

اینجا اصل موضوع را میخوام براتون باز کنم. ببینید این شخص سفارش داده به صورت شخصی که براش به این تعداد بیارند و پول نقد پرداخت کرده که براش آوردند. یعنی خریده و براش آورده. اما اشتباه شما اینجاست که فکر میکنید این کیس را فقط به ایشون گفتند و اطلاع رسانی به بقیه نشده در موردش.

نه، به هیچ وجه این طوری نیست! بگذارید شفاف بگم. این کیس در لیستی که ما برای نمایندگان ارسال کردیم بود و همگی میتونستند سفارش بدند و سفارش نداد هیچکسی جز اون فروشگاهی که الان داره و نقدی ایشون بیشتر بار را شخصی خریداری کردند. این کیس هم همون طوری که گفتم هنوز به طور عام عرضه نشده و کل تعدادی که ما میتونستیم بیاریم کم بود و عرضه عمومیش تا یک ماه دیگه هست.

پس عرض کردم، درسته نظارت بیشتری از جانب ما می طلبه اونم به خاطر رضایت مشتری های عزیزی مثل شما اما در باطن نمایندگان هیچ کدوم سفارشی نزدند جز این شخص و موضوع این نیست که ما کل بار را به یکی گفتیم و دادیم. بلکه ایشون تنها کسی بوده که تعداد بالایی از این کیس را خریده و بیش از 90% بار را خریدند با اینکه هر نماینده دیگه ای هم میتونسته بخره. بعد هم لازم به ذکر هست که کل این باری که ایشون دارند تعداد بسیار محدودیست چون خود کولرمستر در اون برحه چون هنوز عرضه عمومی نمیخواست بکنه تعداد بالایی نمیداد و زیر 70-60 تاست.

تا یک ماه دیگه این کیس را عرضه عمومی میکنیم توی بازار و اون وقت میبینید که قیمت معقول تر و دسترسی بیشتری بهش هست. :11():

در ضمن هر کالایی در هر جای دنیا تازه که میاد قیمتش بالاست و بعد میاد پایین. تا یک ماه دیگه عرضه عمومی تری میشه و قیمتش معقول میشه.

صحبتی خودمون با شما عزیزان:

ما شما را درک میکنیم و به همین دلیل هم هست که داریم موضوع را پیگیری میکنیم و حتی به دلیل این مشکلی که پیش اومده سفارشات برای عرضه عمومی را نزدیک به یک ماه سریعتر کردیم. اما شما هم باید ما را درک کنید و مقایسه کنید با اکثر برند هایی که اصلاً مشتری براشون هیچ اهمیتی نداره و اصلاً جایی ندارند که شما بخوایند اعتراض کنید چه برسه به به پیگیری و ... .

مثال خیلی ساده میزنم. تا زمانی که ایرانسل نبود، قیمت و شرایط تحویل سیم کارت به چه شکلی بود؟ یا ماشین ؟ آیا مردم جایی داشتند برای اعتراض و پیگیری؟ آیا کسی از همراه اول یا شرکت های خودرو سازی گفت ما بررسی میکنیم تا انحصار نشه و ... ؟ آیا کسی گفت نظارت بیشتر میکنیم یا کالا را زودتر موجود میکنیم که این مشکل حل بشه؟

طرح e-Support در کشورهای دیگه اجرا شده و این اولین بار هست در ایران داره اجرا میشه و با وجود اینکه ما تمام قد داریم حمایت میکنیم از شما عزیزان، شما هم باور کنید که وجود همچین پشتیبانی هایی توی ایران نوظهور و مفید خواهد بود و قطعاً نسبت به شرکت هایی که خیلی ساده در جواب شکایت مشتری میگند " همینه که هست " تفاوت داره.

پس ما هم نیاز به حمایت شما عزیزان داریم تا بتونیم واقعاً پیگیری کارهای شما را سریعتر و بهتر انجام بدیم. :give_rose:

ATER
21-11-15, 13:06
شما ادعا دارید که بقیه نماینده ها میتونستن بخرن ولی نگرفتن ولی من باهاشون حرف زدم میگفتن آواژنگ بد قولی کرده و به ما نداده این زمین تا آسمون با اون چیزی که شما میگید فرق داره.

Avajang
21-11-15, 13:48
شما ادعا دارید که بقیه نماینده ها میتونستن بخرن ولی نگرفتن ولی من باهاشون حرف زدم میگفتن آواژنگ بد قولی کرده و به ما نداده این زمین تا آسمون با اون چیزی که شما میگید فرق داره.

دوست عزیز، توضیحات کامل به شما داده شد اما متاسفانه شما فقط نیمه خالی را میبینید. :1. (29):

اینکه یه شخصی بیاد چیزی بگه، کاملاً بستگی به اهداف و فضای خودش داره. و ما به عنوان بخش رضایت مشتریان چک کردیم لیست ها، ایمیل ها و ... را و از صحبت مطمئنیم.

ما صادقانه خدمتتون عرض کردیم جریانو و در نهایت هم تا یک ماه دیگه عرضه گسترده تر میشه و میتونید تهیه کنید با قیمت معقول تر.

شاد باشید.:11():

alphabeta
21-11-15, 14:18
سلام به همه
من یکی دو روز هست دارم تحقیق میکنیم در مورد این کیس. قیمت های توی بازار بشدت متفاوته.
الان اریا کامپیوتر با قیمت 490سری mastercase و 590 سری mastercase pro رو میفروشه.
مازستا داره با قیمت 439 سری mastercase و 539 سری mastercase pro رو میفروشه.
به بازار رضا زنگ زدم برای مسترکیس از 450 تا 550 قیمت دادن. مستر کیس پرو هم کسی نداشت.
اختلاف قیمت های خیلی زیاده. این نشون میده که قیمت خریدها یکسان نیست.
ویرایش شده:
با پاساژ ایران تماس گرفتم. قیمت از 430 تا 480 تومان. چندتاشون میگفتن بیا پای خرید تخفیف هم میدیم.

ATER
21-11-15, 22:06
من با 4 تا فروشگاه که محصولات وارداتی آواژنگ رو می فروختن حرف زدم 80% صحبت هاشون مثل هم بود (گاندی بازار رضا ، گسترش سیستم ایران پاساژ ایران ، احسان کامپیوتر فروشگاه الماس در بازار رضا) بقیه فروشگا های بازار رضا هم حرفی نمیزدن و میگفت برو **** داره از اون بگیر یا اول زنگ میزدن با قیمت 10-20 تومن بالا تر از فروشگاه *** قیمت میدادن.
ولی از نگاه شما بنده دروغ گو هستم و فقط خود شما هستید که راست میگید.

با پاساژ ایران تماس گرفتم. قیمت از 430 تا 480 تومان. چندتاشون میگفتن بیا پای خرید تخفیف هم میدیم.
دوست عزیز ممنون میشم شماره این فروشگاه رو برای من پیام خصوصی کنید.

alphabeta
22-11-15, 12:01
من با 4 تا فروشگاه که محصولات وارداتی آواژنگ رو می فروختن حرف زدم 80% صحبت هاشون مثل هم بود (گاندی بازار رضا ، گسترش سیستم ایران پاساژ ایران ، احسان کامپیوتر فروشگاه الماس در بازار رضا) بقیه فروشگا های بازار رضا هم حرفی نمیزدن و میگفت برو **** داره از اون بگیر یا اول زنگ میزدن با قیمت 10-20 تومن بالا تر از فروشگاه *** قیمت میدادن.
ولی از نگاه شما بنده دروغ گو هستم و فقط خود شما هستید که راست میگید.

من اصلا نمیگم که شما دروغ میگید. منظورم این بود که قیمت ها متفاوته. جالبه از دیروز هم سایت مازستا و هم اریاکامپیوتر قیمت ها رو کشیدین پایین.
اگر دوست داشتید برید روی سایتشون و خرید کنید

ATER
22-11-15, 19:24
من اصلا نمیگم که شما دروغ میگید. منظورم این بود که قیمت ها متفاوته. جالبه از دیروز هم سایت مازستا و هم اریاکامپیوتر قیمت ها رو کشیدین پایین.
سلام
دوست عزیز اون قسمت دورغ میگید و این ها رو با مسئول آواژنگ بودم نه شما.:1. (35):
قسمت دوم که گفتم

با شما بودم.

momo000000
22-11-15, 20:21

خیلی جالبه
واقعاً جالبه
وقتی قیمت اودلار کاملاً در نوسان رو به بالا هست
این قلم جنس که زیر ذربین رفته با کاهش قیمت روبرو شده :whistle: