PDA

مشاهده نسخه کامل : سیگنال دیجیتال

iranch
04-11-15, 14:07
با درود
دوستان در سیگنال دیجیتال مثل 5 و 10 ولت اگر باشد.
یعنی منبع تغذیه فقط همین 2 سیگنال رو می فرستند؟ یعنی پشت سر هم 5 و 10 ولت ارسال میکنه؟ یا نه، متناوب تولید میشه اما در گیرنده ، بتدیل به 5 و 10 و دیجیتال میشه؟
ممنون

M A H R A D
06-11-15, 12:38
با درود
دوستان در سیگنال دیجیتال مثل 5 و 10 ولت اگر باشد.
یعنی منبع تغذیه فقط همین 2 سیگنال رو می فرستند؟ یعنی پشت سر هم 5 و 10 ولت ارسال میکنه؟ یا نه، متناوب تولید میشه اما در گیرنده ، بتدیل به 5 و 10 و دیجیتال میشه؟
ممنون

در هر حال یک Signal Generator (Function Generator)i خواهید داشت که سیگنال ورودی رو به سیگنال‌های دلخواه شما (پالسی، مثلثی، سینوسی و ...) تبدیل خواهد کرد.

این تجهیز ممکنه به صورت یک دستگاه جداگانه باشه، یا اینکه مداراتش در داخل تجهیز دیجیتال شما تعبیه شده باشه.

توصیه می‌کنم یه مطالعه‌ای روی شکل‌موج‌ها بکنید، بهتون دید شهودی میده.

سپاس

iranch
06-11-15, 14:29
در هر حال یک Signal Generator (Function Generator)i خواهید داشت که سیگنال ورودی رو به سیگنال‌های دلخواه شما (پالسی، مثلثی، سینوسی و ...) تبدیل خواهد کرد.

این تجهیز ممکنه به صورت یک دستگاه جداگانه باشه، یا اینکه مداراتش در داخل تجهیز دیجیتال شما تعبیه شده باشه.

توصیه می‌کنم یه مطالعه‌ای روی شکل‌موج‌ها بکنید، بهتون دید شهودی میده.

سپاس

ممنون از شما
راستش دیدم موج ها رو.. اما یعنی در مسیر ارسال (رسانه) به صورت انالوگ ارسال میشه از طرف منبع؟ بعد در ورودی دستگاه تبدیل به دیجیتال میشه؟
یا در رسانه ، به صورت دیجیتال منبع ارسال میکنه؟ و در رسانه هم به صورت دیجیتال هست؟

M A H R A D
08-11-15, 11:47
ممنون از شما
راستش دیدم موج ها رو.. اما یعنی در مسیر ارسال (رسانه) به صورت انالوگ ارسال میشه از طرف منبع؟ بعد در ورودی دستگاه تبدیل به دیجیتال میشه؟
یا در رسانه ، به صورت دیجیتال منبع ارسال میکنه؟ و در رسانه هم به صورت دیجیتال هست؟

در پست قبلی گفتم، هر دو حالت ممکنه. بستگی به نوع دستگاه داره.

ممکنه دستگاه از ابتدا سیگنال دیجیتال رو دریافت کنه، و یا سیگنال آنالوگ رو دریافت کنه و درون خودش، تبدیل به دیجیتال کنه.

سپاس