PDA

مشاهده نسخه کامل : چگونه فن دوم را به ایر کولر نوکتوا u14s اضافه کنم؟

david-ebi
02-11-15, 00:05
دوستان سلام.ایر کولر من نوکتوا u14s هست و یک فن داره از نوع nf-a15.حالا من یک فن نوکتوا nf-a15 دیگه هم خریدم و میخواهم روی هیت سینک ایر کولرم نصبش کنم.(این ایر کولر قابلیت نصب دو تا فن رو داره)فقط نمی دونم که اگر هر دو فن را توسط کابل یک به دو مخصوص که به همراه فن دوم هست به پورت cpu fan مادربرد وصلش کنم آیا امکان داره در عملکرد pwm فنها و تنظیم دور فن توسط نرم افزارهای مخصوص اختلال به وجود بیاد یا نه؟.چون ظاهرا باید دو جور سیگنال توسط یک پورت دریافت و به مادربرد بره و احتمال داره مادربرد برای تنظیم دور این فنها قاطی کنه؟اگر فن دوم رو به cpu opt وصل کنم چطور؟

AMD>INTEL
02-11-15, 00:49
خودش تبدیل داره که دو تا فن به یک پورت وصل بشند اگر داره هر دو رو به اون وصل کنه . اگر نداره فرقی نداره و اخلالی ایجاد نمیشه . اگر با عکس میگذاشتی یا توضیح دقیق تر میدادی بهتر بود .

david-ebi
02-11-15, 02:21
این طرح شماتیک مادربرد من هستش.در حال حاضر یک دونه فن ایر کولرم به کانکتور cpu fan مادربرد متصل شده.

Only the registered members can see the link

اینم کابل تبدیل 2 به 1 هستش که همراه خود فن موجود بود.

اینم یک کلیپ از طریقه نصب فن دوم روی ایر کولر نوکتوا u14s.

لینک دانلود (Only the registered members can see the link)

حجم:27.3 مگابایت

سوال اصلی من اینه که اگر دو تا فن ایر کولر رو توسط کابل تبدیل 2 به 1 به کانکتور cpu fan وصل کنیم از نظر تنظیم دور فن توسط مادربرد و کارایی pwm فنها اختلالی به وجود نمیاد؟

AMD>INTEL
02-11-15, 03:08
سوال اصلی من اینه که اگر دو تا فن ایر کولر رو توسط کابل تبدیل 2 به 1 به کانکتور cpu fan وصل کنیم از نظر تنظیم دور فن توسط مادربرد و کارایی pwm فنها اختلالی به وجود نمیاد؟

خیر هیچ تداخلی پیش نمیاد . دور فن هم همزمان و هماهنگ کم و زیاد خواهد شد .

RAVYY
02-11-15, 08:33
این طرح شماتیک مادربرد من هستش.در حال حاضر یک دونه فن ایر کولرم به کانکتور cpu fan مادربرد متصل شده.

اینم کابل تبدیل 2 به 1 هستش که همراه خود فن موجود بود.

اینم یک کلیپ از طریقه نصب فن دوم روی ایر کولر نوکتوا u14s.

لینک دانلود (Only the registered members can see the link)

حجم:27.3 مگابایت

همون طور که امید عزیز گفتند مشکلی پیش نمیاد شما با همین تبدیل 2به 1 هر دوفن رو به یک کانکتور وصل کنید کنترلر در زمان تنظیم دور فن با ارساله یک پالس که به هر دو فن میرسه سرعتشون رو تنظیم میکنه وجای نگرانی نیست.